Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Cu placere!

 

Wow! Super! Ma uit la cadru cat de bine arata! Si ce disc de frana ai pe fata! :laugh: Bineinteles, cu Heidenau chiar se completeaza bine :) Ne vedem la urmatoarea Dominatoriada, nu-i asa?

 

Cat te-a costat sablatul + vopsitul? (In ce localitate? :laugh: )

 

vopsitul l-am facut la firma unde lucrez (un service de camioane din Bacau) iar sablatul la uzina de avioane din aceeasi localitate - nu am platit nici un leu pentru nici una dintre operatii, nu am idee cat ar costa - am cerut oferte de pret in Bacau cat si in Brasov dar nu am primit nici un raspuns concret;

Ideala este vopsirea in camp electrostatic, cum se face si in fabrica, acopera perfect suprafetele greu accesibile ale cadrului si este extrem de rezistenta mecanic (lucru confirmat si de cel ce a sablat cadrul - a avut de munca omul, nu gluma);

In cazul meu am aplicat Epoxy Primer dupa sablare pe metalul curat, apoi un Body Filler si in cele din urma o vopsea pe baza de diluant si apoi lac. Cat de rezistenta va fi nu stiu...cu siguranta nu atat de rezistenta ca vopseaua veche sau ca o vopsire in camp electrostatic, oricum nu imi doresc sa o mai tin 20 de ani ;)

 

Cat despre urmatoarea Dominatoriada sper sa fiu prezent, mi-ar face mare placere sa stau de vorba cu voi sa mai aflu una alta :)

 

Fotografii din timpul operatiunii aici

 

PS Am ramas totusi cu o bataie in ghidon dupa toata operatiunea asta si cred ca e de la rulmentii de la axul de directie, probabil mai trebuie stransi, nu bateau inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe NX650 n-am Prolink, dar am pe NX250. Deci dimensiunile sunt urmatoarele: 178mm x 26mm. Daca adaugi si "TM" care apare mic, in dreapta jos, lungimea textului devine 186mm.

 

am gasit macheta pentru stickerul in cauza, precum si celelalte -le atasez poate mai au nevoie si altii;

eu unul o sa merg luni sa o scot la un cutter/plotter pe autocolant cu dimensiunile date de Dominator72;

StickerDominator.zip

StickerHonda.zip

StickerProlink.zip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva interesat de o plimbarica mica pe la munte maine, duminica 21.11.2010?

 

Pe scurt: Bucuresti - Comarnic (sau Valea Doftanei) - Secaria - Muntii Baiului (traseul de creasta) cu coborare prin Zamora in Poiana Tapului si retur.

Intalnire pentru cei din Bucuresti la ora 9:00 la Petrom Baneasa (imediat dupa fantana Miorita). Pentru alte localitati, aproximativ ora 11:00 in Secaria.

 

Mai multe detalii aici!

 

P.S. Scuze de anuntul facut din scurt, insa si eu am aflat de curand si m-am hotarat in urma cu mai putin de o ora... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dominator72 - cum a fost in tura? :)

Ce-ntrebare! ;) Mai mult decat fain! Dupa ce colectez foto & video de la toti, voi posta aici "off-topic" un link corespunzator :laugh:

Mesaj completat

pff, acum am vazut ca ati iesit la munte, veneam si eu cu gs-ul....

Cred ca deja stii ce ai pierdut! Si era atata noroi, fratzicaaa, si pietre mari si grohotis dar si drum pe pajiste, lin ca-n palma (asta in gol alpin)... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-s cu tot cu jante, le vreau eu :)

 

 

cu tot cu jante sunt 20 euro :laugh: ... glumesc .

 

 

un coleg ( sa-i spun asa ca nu-l stiu asa bine ) dezmembreaza MOTOR ( motor + carb ) pt domi 650cc.

 

daca vrea cineva piese aici este nr lui . 0746101825

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a dat startul la constructia dominatorului supermoto. voi folosi o furca USD wp 38mm, amortizor pe gaz reglabil pe spate, si bineinteles il voi pune la vanzare cu doua seturi de roti! asta dupa ce ma dau si eu un pic cu el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a dat startul la constructia dominatorului supermoto. voi folosi o furca USD wp 38mm, amortizor pe gaz reglabil pe spate, si bineinteles il voi pune la vanzare cu doua seturi de roti! asta dupa ce ma dau si eu un pic cu el :laugh:

Am auzit! :laugh:

 

Vezi ca jugurile de domi sunt pe 41 nu pe 38. In rest, spor la treaba si ne vedem la o berula sa povestesti ce si cum :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atasat un filmuletz in care Dominatorul a fost la inaltime, intr-o companie selecta.

Este vorba de o endureala foarte spectaculoasa, pe Platoul Cheia, la inceputul acestei luni. Materialul a fost filmat de Constantin, un nume care nu mai necesita nici o alta prezentare.

Editarea am facut-o eu.

 

http://vimeo.com/17128447

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mai

acum sunt si mai trist ca mi-a expirat asigurarea :duel:

frumos! :)

Nu mai fi trist, ca oricum nu aveai cauciucuri de iarna! :)

Mesaj completat

Ce ziceti de aceasta Honda... HOINAR (fost Domi, fost FMX)?

 

1269718665_dsc08139.jpg

 

P.S. De ce "Hoinar"? Pai daca are scaritele de pasager prinse pe.... BASCULA! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. De ce "Hoinar"? Pai daca are scaritele de pasager prinse pe.... BASCULA! :)

 

Nu-mi dau seama foarte bine din poza dar, atunci, si scaritele soferului si cricul tot de bascula sunt prinse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iluzie optica, desigur :) Dar e faina (a se citi: oldschool) ideea de scarite pe bascula. Ai senzatia ca mergi pe cal cand esti pasager :)

Evident, iluzie optica! Suportul de scarite (pilot si pasager) sunt independente de bascula, aceasta fiind independenta de suport (se "basculeaza" in spatele suportului). Dar prima senzatie (iluzie) e ca scarita pasager e prinsa pe bascula :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...