Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

Mie nu mi-a placut profilul la Anakee 3. Parca profilul de la Anakee 2 pare mai inclinat spre noroi decat la Anakee 3, desi s-ar putea sa fie doar impresia mea.


» Post actualizat in 15 Mar 2017 16:59

Ma gandeam la un lucru, varaderisti: stiu ca nu e o motocicleta pentru viteza, desi e nervoasa, insa eram curios cat de tare ati mers cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cat zice producatorul, adica 200 in cap :) Si inconstienta de nevasta ma intreba dupa aceea daca nu incercam si mai mult. Eu nu sunt vitezoman si nu prea imi place sa merg asa tare, o singura data a vazut 190, o singura data 200, in ambele dati pe autostrada, cand era liber. In rest... 130-150, uneori 160-170, dar mai rar si nu mai mult.

La 150 am avut un voblaj urat rau, mi-a sarit ghidonul din mana, am salvat situatia tragand de gaz (dupa ce am prins iar ghidonul, chestie de moment)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dus vaca spre 180 cand ma intorceam acasa pe autostrada.

 

La 160 kmh inca puteam sa aud f bine muzica in casca.

 

Nu cred insa ca o sa mai trec de 160, nu-i vad rostul.

 

Am renuntat la sportive dintr-un motiv simplu...Nu vreau sa ma mai grabesc,nu vreau sa mai numar kilometri.

 

Vreau sa ma plimb, sa admir, sa respir si sa ma bucur de experienta :)

 

Vara trecuta am luat un Sportster de la reprezentanta si , impreuna cu un alt prieten motociclist "exilat" aici si convertit la cruisere ,am colindat o dup-amiaza intreaga pe unde am vazut cu ochii.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma grabesc si nu alerg ca nebunul. Si eu prefer sa ma plimb, sa ma bucur de peisaje, sa simt locurile prin care trec, nu sa alerg aiurea. Nu am fost fan niciodata vitezane, ci fan plimbari. Intrebam de viteza pentru ca eu am reusit sa ating 210 la un moment dat, iar 200 atinge destul de usor daca ai loc. Oricum, am atins atat si apoi am incetinit, nu am mers asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, dar tu ai modelul pe injectie, cu 6 trepte, nu?

Eu am cu 5 trepte si conteaza.

 

Da, 6 trepte, injectie, cu topcase :)))) C_retin, stiu

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma grabesc si nu alerg ca nebunul. Si eu prefer sa ma plimb, sa ma bucur de peisaje, sa simt locurile prin care trec, nu sa alerg aiurea. Nu am fost fan niciodata vitezane, ci fan plimbari. Intrebam de viteza pentru ca eu am reusit sa ating 210 la un moment dat, iar 200 atinge destul de usor daca ai loc. Oricum, am atins atat si apoi am incetinit, nu am mers asa.

Pentru Romania, cel mai bun motor e unul de touring (sau enduro-touring, sa trag foc la oala mea). Vitezana nu vreau (am frica de asa ceva), cruiser nici atat. Naked iarasi e fain, dar ii lipseste protectia la vant.

 

Varadero mi-a ramas pe retina, eram la RAR ca sa fac identificare la fostul motor si venise un nene cu o vaca grena, efectiv ma simteam ca un soarece pe langa motorul ala (si am 1,82). Motor impunator, frumos, puternic, de drum lung, adica fix viziunea mea. Va felicit pentru achizitie si va doresc km multi fara probleme pe asfalt curat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am amuzat eu la RAR Voluntari, cand am parcat vaca langa o Hayabusa :) Pana atunci busa mi se parea o monstruozitate, dar uitandu-ma la ele una langa alta, mai mult m-a speriat vaca :)) La drum lung e excelenta, duce fara probleme incarcata la maxim (2 oameni + cutii pline) si trage ca trenul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo, ti-ai reparat piciorul? Ai scos vaca? Io inca o tin la garaj, trebuie sa-i iau baterie si sa-i fac asigurare... Oricum, cred ca incep sezonul cu Virago, careia i-am luat releu de incarcare si baterie noua, ca aia veche depasise 5 ani, ma dau putin cu ea si apoi scot vacuta, ca daca fac asigurare simultan si iau si baterie ajung la sapa de lemn :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, sa fie :) O sa incerc peste vreo 7-10 zile sa mai mesteresc la viroaga, cu ea o sa ies prima data. Sa tin vaca cu piciorul jos nu se pune problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am servisat furca. In house. M-a ajutat fratele d a n, ca singur sunt useless...

Aveam cam 200 de ml de ulei in furci, una curgea de ceva vreme. Cred ca n-a mai fost servisata de muulti ani...

Total cost: 200 de lei piese, nimic la manopera. Sa fim sanatosi, zic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pneumatice nu, noi am avut o cheie dinamometrica( sper sa nu gresesc, am spus ca sunt useless). Cuzineti cate unul pe fiecare jamba. Doar ca dreapta e diferita la interior de stanga... eu nu mai vazusem. Care stiati, asta e, sunteti mai destepti.

M-am bucurat tare ca am facut-o noi si ne-a iesit. In mod normal mergeam in service, dar e inceput de sezon si aglomerat peste tot. La mymoto in pipera nu mi-a placut, nu ma mai duc.

Asadar, 1600 de km pana acum cu varadero...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, 1600 de km pana acum cu varadero...

 

Io am facut 2 km pana acum, ca nu i-am facut inca asigurare... si trebuie si itp, sa vedem cand naiba expira si ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pneumatice nu, noi am avut o cheie dinamometrica( sper sa nu gresesc, am spus ca sunt useless). Cuzineti cate unul pe fiecare jamba. Doar ca dreapta e diferita la interior de stanga... eu nu mai vazusem. Care stiati, asta e, sunteti mai destepti.

M-am bucurat tare ca am facut-o noi si ne-a iesit. In mod normal mergeam in service, dar e inceput de sezon si aglomerat peste tot. La mymoto in pipera nu mi-a placut, nu ma mai duc.

Asadar, 1600 de km pana acum cu varadero...

Ma interesa in special daca suruburile de jos, din capatul paharului, le-ati putut desface usor. In mod normal trebuie pistol de impact sau o scula care sa tina contra din interiorul furcii, dar nu stiu cum e furca la vaca.

Anul asta trebuie sa o fac si eu si vreau sa stiu din start ce am de facut... ca sa nu las mobra demontata si suspendata de batatorul de covoare :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, alea. Le-am desfacut foarte usor, cu furca inchisa. So, lasi furca in pahar, insurubata, si te apuci de surubul de jos. Odata ce s-a slabit, ori il desfaci de tot si fai uleiul pe acolo, ori il lasi si desfaci furca. Pe urma iese usor ca nu-i mai trebuie presiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...