Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

Draguta reclama dar parca usor cam seaca.... se produce prea repede actiunea si nu intelegi mai nimic cel putin pana nu scie ca exista motociclisti in trafic...

 

Oricum in legatura cu marsul din 12 aprilie, o sa vina multa multa lume dar o sa fim pe tot traseul insirati.... eu unul sunt incepator si va dati seama ca nu o sa fiu printre primii ca imi dau si eu seama ca incurc (bine pana atunci nu se stie dar...) oricum misto ideea si cred ca este sustinuta de multa lume.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BRAVO! Super, voi fi acolo!

 

Daca tot avem autoriz. Primariei si a Politiei, de ce sa mergem rasfirati, nu va avea impactul dorit, va parea ceva mic si neorganizat.

Daca vrem cu adevarat sa atragem atentia asupra noastra(ca asta vrem de fapt) trebuie facut in grup compact, cu insemne clare(nu fiecare cu ce are) si sa ATRAGEM ATENTIA cu adevarat.

Voi fi acolo si astept vesti, amendamente din partea organizatorilor.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau filmuletul...........

Dar cred ca ar avea un impact mai mare un spot de genul celui din anglia in care mesajul e: cat de aproape trebuie sa fie un motociclist ca sa-l vezi.

 

--- Mesaj completat în 18 Mar 2008 08:32 -------------

la asta ma refer.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragutz clipul, dar cam prea "destept" pentru asa o campanie..

 

"grupul tinta" e conservarul idiot :crack: , soferu de duba manelist :crack: , loganistul amarastean :rusinica: , tiristul in maieu, :P blondele oxigenate care s...p...sa isi faca plinu la buburuza ;) , nea neica Gheo cu sapca pe cap si cu dacia 1300 din 78 :D , tractoristul, cartoful de la 3 cu oltcit :crack: , badea Viorel cu RABA :crack: , Gigel coconasu tatii cu BMW seria XXX primit ca intrat la facultate :crack: , jmeckeru distribuitor de tampoane sau grisine in tico :moto: , nervosu senior executive in jeeeeepan :) , bucatareasa de 140 de kile ce face piata cu masina lu barba-su :crack: ....etc etc etc etc etc etc etc

 

in mare...avem problemele cele mai mari in trafic si cu mentalitatea celorlalti soferi tocmai cu niste categori sub-mentale si uneori sub-umane de persoane care nu sunt convins ca si CUPLEAZA la nivel de cerebel mic si f mic la asa un clip elevat, puuutin obscur si care bate la OZN-uri, etc etc etc ...

 

70 % nici nu o sa priceapa despre ce e vb...o sa creada ca e vb de ceva masina sau reclama la camere video (poate impermeabile)

 

parerea mea:) nu ma omoriti cu pietre...

 

ar fi fost poate mai util un clip mai DUR, ceva de genul pumn in fata, etc etc etc (ca impact mediatic, vizual si sonor )

 

:P ca realizare si idee...super...felicitari copyrighter-ului si realizatorilor -dar nu pe mine sau pe alti homo sapiens tre sa ii lamuriti , tre forat in intumecimile creierelor de retardati pe 4 roti..brrrrrr :P )

Editat de tafu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu ca a trecut SMAEBul, cred ca e timpul sa se revina cu niste detalii.

@Cristi: intr-o lume ABSOLUTa, poate ca ar merge si niste afise d'alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autocolante pentru a se lipi pe masini : Am vazut pe masinile celor de la POWER MOTORS si ideea este extraordinara. suntem multi motociclisti care au masini si daca ne lipim un autocolant cu "ATENTIE LA MOTOCICLSTI" acest mesaj va dainui forever printre masini si va putea fi citit la semafor de soferi.

 

IDEEA E PREA BUNA CA SA NU I SE DEA ATENTIE ~~!!!@@~~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autocolante pentru a se lipi pe masini : Am vazut pe masinile celor de la POWER MOTORS si ideea este extraordinara. suntem multi motociclisti care au masini si daca ne lipim un autocolant cu "ATENTIE LA MOTOCICLSTI" acest mesaj va dainui forever printre masini si va putea fi citit la semafor de soferi.

 

IDEEA E PREA BUNA CA SA NU I SE DEA ATENTIE ~~!!!@@~~

 

 

SUSTIN!! E foarte tare ideea pentru ca nu odata am fost atras de autocolante / abtipilduri de pe masini pe care scria BIKER INSIDE sau tot felul de astfel de chestii.......

 

Buna ideea BRAVO!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dragutz clipul, dar cam prea "destept" pentru asa o campanie..

 

70 % nici nu o sa priceapa despre ce e vb...o sa creada ca e vb de ceva masina sau reclama la camere video (poate impermeabile)

 

 

:rusinica:

 

totusi este laudabil ca se face ceva, la mai multe mai mari si mai bune :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autocolante pentru a se lipi pe masini : Am vazut pe masinile celor de la POWER MOTORS si ideea este extraordinara. suntem multi motociclisti care au masini si daca ne lipim un autocolant cu "ATENTIE LA MOTOCICLSTI" acest mesaj va dainui forever printre masini si va putea fi citit la semafor de soferi.

 

IDEEA E PREA BUNA CA SA NU I SE DEA ATENTIE ~~!!!@@~~

Da,este intr-adevar o idee buna,o sustin. Sa facem mai multe si sa rugam prietenii,rudele vecinii, colegii sa accepte un asemenea autocolant pe masina lor.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest mars va simboliza inceperea campaniei de constientizare "Motociclistii EXISTA in trafic", care va cuprinde, la nivel national, spoturi tv, flyere, afise, bannere etc. si se va intinde pana in septembrie, sa speram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, si in sibiu se pune la cale un mars, ne-am facut tricouri, stikere si urmeaza sa ne facem si pliante, poate va puteti insipa si voi sau poate ne puteti sfatui...aici gasiti ceva imagini cu semnul de atentionare folosit de noi /index.php?...9021&st=170 respecte :rusinica:

Editat de dark_alinutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb si eu ce doriti sa faceti?

Mai faceti un mars de 10 MAI- din cate am vazut atunci pica ziua motociclistilor din Romania anul asta

O sa existe 2 marsuri in 30 de zile?

AMR, organizeaza doar de capul lui, sau mai intreaba si prin tara daca se doreste o actiune concertata?

;)

Dupa parerea mea ar tb facute asemenea marsuri in fiecare luna,sa se inteleaga odata k existam,k avem dreptul la viata...nu conteaza cine organizeaza,ci sa fim intr-un nr cat mai mare,sa atragem atentia si poate dupa aceea sa ni se dea mai multa importanta...

Sper sa iasa ceva din treaba asta si sa nu mai fie atatea accidente....

Asfalt uscat tuturor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau filmuletul...........

Dar cred ca ar avea un impact mai mare un spot de genul celui din anglia in care mesajul e: cat de aproape trebuie sa fie un motociclist ca sa-l vezi.

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Mar 2008 08:32 -------------</small><br/>

la asta ma refer.........

foarte misto filmuletul!!!!!!!!!!!!!intelege orice prost!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clipul de la "Silver Pistons" este FOARTE reusit, sensibilezeaza, ar fii extraordinar daca ar reusi sa il puna si pe canalele de televiziune (stiu ca a fost, insa ar fii bine sa se repete). Din pacate toate aceste clipuri le vad aici pe forum doar motociclistii, noi avem nevoie sa le vada conducatorii auto !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,este intr-adevar o idee buna,o sustin. Sa facem mai multe si sa rugam prietenii,rudele vecinii, colegii sa accepte un asemenea autocolant pe masina lor.

Io mi-am contaminat toti prietenii cu stickere pe masini. ;) :bow: :bow:

Cu sau FARA voia lor. Mi-a si zis un prieten ca masina mea are mai multe abtipilduri decat usa lui de frigider. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nuka:n-ai d-ala cu "atentie motociclisti" (varianta AMR@SMAEB)

 

avind in vedere ca e lansarea campaniei, banuiesc ca nu numai ca exista aprobare pentru mars insa exista si sustinerea din partea autoritatilor. Se zice ca marsul va fi insotit de motopolitisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...