Sari la conținut

Accident Constanta 13.03.2008


faraonu
 Share

Postări Recomandate

Link

 

Un motociclist a ajuns, ieri, în stare gravă la spital, după ce a fost victima unui accident rutier produs pe bulevardul Aurel Vlaicu, din Constanța. Potrivit polițiÂştilor de la rutieră, Adrian Evdoghimov, de 30 de ani, se afla la ghidonul unei motociclete marca Suzuki, înmatriculată CT-03-TMS, Âşi se îndrepta dinspre supermarktul Metro 1 spre zona industrială a Constanței. După ce a depăÂşit barierele de la trecerea la nivel cu calea ferată, situate la doar 50 de metri de intersecția bulevardului cu strada Baba Novac, motociclistul a fost luat în plin de un autoturism marca Nissan, cu numărul de înmatriculare CT-07-ZGA, care ieÂşea din incinta unui depozit de materiale de construcții. În urma impactului, motociclistul a fost proiectat la cîțiva metri pe Âşosea. PolițiÂştii au stabilit după primele cercetări că Âşoferul autovehiculului nu a acordat prioritate înainte de a intra pe bulevard. La scurt timp a sosit o ambulanță care l-a transportat de urgență pe motociclist la Spitalul Județean Constanța, unde a fost diagnosticat cu multiple traumatisme.

post-750-1205406018_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link

 

Un motociclist a ajuns, ieri, în stare gravă la spital, după ce a fost victima unui accident rutier produs pe bulevardul Aurel Vlaicu, din Constanța. Potrivit polițiÂştilor de la rutieră, Adrian Evdoghimov, de 30 de ani, se afla la ghidonul unei motociclete marca Suzuki, înmatriculată CT-03-TMS, Âşi se îndrepta dinspre supermarktul Metro 1 spre zona industrială a Constanței. După ce a depăÂşit barierele de la trecerea la nivel cu calea ferată, situate la doar 50 de metri de intersecția bulevardului cu strada Baba Novac, motociclistul a fost luat în plin de un autoturism marca Nissan, cu numărul de înmatriculare CT-07-ZGA, care ieÂşea din incinta unui depozit de materiale de construcții. În urma impactului, motociclistul a fost proiectat la cîțiva metri pe Âşosea. PolițiÂştii au stabilit după primele cercetări că Âşoferul autovehiculului nu a acordat prioritate înainte de a intra pe bulevard. La scurt timp a sosit o ambulanță care l-a transportat de urgență pe motociclist la Spitalul Județean Constanța, unde a fost diagnosticat cu multiple traumatisme.

post-750-1205406018_thumb.jpg

 

accident tipic ...

purtati fratilor echipament ca fara ala ... :crack:

 

insanatosire grabnica distinsului domn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"unde a fost diagnosticat cu multiple traumatisme."

 

"Adi am inteles ca este destul de bine, in afara de un deget rupt. Multa sanatate!"

 

Cum este pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident tipic ...

purtati fratilor echipament ca fara ala ... :crack:

 

insanatosire grabnica distinsului domn

 

 

salut. eu sunt fericitul castigator al unei trante, si dupa cum vezi aveam echipament , manusi, casca, geaca cu protectii, genunchiere, intra-adevar nu aveam cizme. crezi ca cizmele m-ar fi ajutat sa evit accidentul?

ca idee , sunt bine, am un deget rupt, 4 luxate, genunchiul stang luxat, fundu' praf nu pot sa stau intins si nici sa merg, o fisura la coccis, si o luxatie la glezna dreapta.in consecinta, repaos la pat 10 zile, si recuperari 2 luni. cine e vinovat???? eu, ca eram pe strada si nu aveam cizme. :blbl:. ma fac eu bine. mersi pt interes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cainsef - multa sanatate.

 

Daca nu este dureros, ne poti da mai multe detalii despre accident ? Viteza ta, ora, daca era farul aprins, banda pe care mergeai... Intreb ca sa inteleg mai bine si eventual sa aplic ceva din asta in trafic, trec si eu pe acel drum uneori.

 

PS: Cred ca mr.magic ne spunea sa purtam si noi, nu ca nu purtai tu. Asta e mai putin important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. eu sunt fericitul castigator al unei trante, si dupa cum vezi aveam echipament , manusi, casca, geaca cu protectii, genunchiere, intra-adevar nu aveam cizme. crezi ca cizmele m-ar fi ajutat sa evit accidentul?

ca idee , sunt bine, am un deget rupt, 4 luxate, genunchiul stang luxat, fundu' praf nu pot sa stau intins si nici sa merg, o fisura la coccis, si o luxatie la glezna dreapta.in consecinta, repaos la pat 10 zile, si recuperari 2 luni. cine e vinovat???? eu, ca eram pe strada si nu aveam cizme. :crack:. ma fac eu bine. mersi pt interes.

"Purtati fratilor echipament... Normal ca puteai sa eviti accidentul daca aveai cizmele... sa iti fie invatatura de minte, data viitoare sa nu mai gonesti asa pe strazile patriei... mi-a zis mie un prieten de-al unui prieten ca aveai cel putin 200 cand ai trecut pe langa el... Eu in oras nu depasesc niciodata 50... Bine ca n-a fost mai rau, noi sa fim sanatosi si fir intins!!! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Purtati fratilor echipament... Normal ca puteai sa eviti accidentul daca aveai cizmele... sa iti fie invatatura de minte, data viitoare sa nu mai gonesti asa pe strazile patriei... mi-a zis mie un prieten de-al unui prieten ca aveai cel putin 200 cand ai trecut pe langa el... Eu in oras nu depasesc niciodata 50... Bine ca n-a fost mai rau, noi sa fim sanatosi si fir intins!!! "

 

haha. nu ai citit articolul din ziar?

aveam 350 km/ora. Cat sa am? abia plecasem de la bariera .eram in a II -a, maxim 70-80,(limita pe varianta-aurel vlaicu este 70) ala a iesit din coloana, a vrut sa intoarca pe bulevard.nici nu vazuse ca s-a ridicat bariera de la tren.aveam farul aprins, am claxonat, ambalat, nu a avut nici o reactie.am incercat sa il evit dar mi-a iesit in fata la 5 metri si nici macar nu a oprit.crec ca se uita sau vb cu pasagera din dreapta.

Editat de cainsef
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par destept ca in momemtele alea nu prea a timp sa gandesti cum sa reactionezi da mai bine franai cat puteai tu de mult si nu iti mai pierdeai timpu sa claxonezi si sa turezi.......oricum n-a fost vina ta insanatosire grabnica

Editat de bladebiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine arde-l la bani. E un taran nenorocit. Ce au spus zeii de la rutiera ?

Maine esti la legist si ii spui ca ai ameteli dimineata (doamne fereste) si simti o durere la gat in partea superioara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai scapat bine bucurate,eu din ceva asemanator am tija si proteza de sold si in 10 luni de la accident inca nu pot merge fara baston

un sfat ai grija la recuperare este ffff importanta

sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, bine ca esti tu sanatos... fierul ti-l face Mecanicu' lu peshte sau fra'su...

Arde-o pe "zdreantza" aia la buzunar!!!!

 

 

yo stiam ca ala de la ducati e brutar de meserie ...repara si moatoare??? :crack: :blbl: :D

 

 

 

@mirci .. mai bine taceai daca nu stii despre ce e vb....oricum e super infecta "strada" aia, multe accidente au fost (auto) ca ieseau tzaranii ca prosti cu gandu "las ca fraierii incetinesc "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...multa sanatate...recuperare usoara..si sa ne vedem din nou l :crack: a ghidon...

 

salut. eu sunt fericitul castigator al unei trante, si dupa cum vezi aveam echipament , manusi, casca, geaca cu protectii, genunchiere, intra-adevar nu aveam cizme. crezi ca cizmele m-ar fi ajutat sa evit accidentul?

ca idee , sunt bine, am un deget rupt, 4 luxate, genunchiul stang luxat, fundu' praf nu pot sa stau intins si nici sa merg, o fisura la coccis, si o luxatie la glezna dreapta.in consecinta, repaos la pat 10 zile, si recuperari 2 luni. cine e vinovat???? eu, ca eram pe strada si nu aveam cizme. :blbl:. ma fac eu bine. mersi pt interes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indreptam cu masina dinspre metro catre pod si injuram ce dracu` e cu aglomeratia aia, ca atunci cand am ajuns la metro fusese accident, 2 masini aviariate cam nasol.

cand trec de bariera... ce vad? bucati de plastic pe jos si ulei, ma uit mai bine... un gsxr in picioare(nu foarte avariat) langa un naked si pe cineva in echipament vorbind cu politia. discutam cu colega-miu ce noroc ai avut(credeam ca esti tu).

cand ajung acasa un prieten spune ca te cunoaste si ca se duce la spital. m-am gandit ca e grav, oricum vad acum ca ai scapat cu bine, pacat de motocicleta, rupe-i gura lu` ala cu nissan-ul.

si... sanatate... ca-i buna atunci cand e nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. eu sunt fericitul castigator al unei trante, si dupa cum vezi aveam echipament , manusi, casca, geaca cu protectii, genunchiere, intra-adevar nu aveam cizme. crezi ca cizmele m-ar fi ajutat sa evit accidentul?

ca idee , sunt bine, am un deget rupt, 4 luxate, genunchiul stang luxat, fundu' praf nu pot sa stau intins si nici sa merg, o fisura la coccis, si o luxatie la glezna dreapta.in consecinta, repaos la pat 10 zile, si recuperari 2 luni. cine e vinovat???? eu, ca eram pe strada si nu aveam cizme. :crack:. ma fac eu bine. mersi pt interes.

 

Cam naspa cu soferia in Constanta...

 

Sanatate si... cam ce-ti doresti tu mai mult...

 

ale bune...

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...