Sari la conținut

Motociclist "accidentat" De Politia Harlau


orestte
 Share

Postări Recomandate

tipule, am un singur sfat, mergi pana la capat. sa ne spui cand mergi la diaconescu, sa sunam si noi. sa ne tii la curent cu ce se intampla, sa inteleaga organu ca legea nu e al lui si nu e un instrument de razbunari personale.

 

Subscriu ! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

traim in romania..cat de ridicoli pot fi militienii din romania...comunitatea moto din romania trebuie sa faca ceva in acest caz... de asta ar trebuii sa afle si comunitatile moto din alte tari..sa stie si ei care e atitudinea militienilor in ce-a ce priveste motociclistii din romania..si o mana de ajutor voi da si eu aici la madrid..salut militrienii.. :burnout: :cheers: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate politia romana are prea mult libertate si prea multa putere de decizie fara sa poata fi trasi la raspundere. Daca ar fi sanctionati toti politistii care au eliberat procese verbale, care ulterior au fost anulate in instanta poate ar mai fi o treaba, dar asa n-o sa se schimbe nimic in bine.

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traim in romania..cat de ridicoli pot fi militienii din romania...comunitatea moto din romania trebuie sa faca ceva in acest caz... de asta ar trebuii sa afle si comunitatile moto din alte tari..sa stie si ei care e atitudinea militienilor in ce-a ce priveste motociclistii din romania..si o mana de ajutor voi da si eu aici la madrid..salut militrienii.. :burnout: :cheers: :hug:

...cum spunea cineva pe forum,ar fi indicat o intrunire moto si o parada moto de mare amploare in oarasul harlau..dar pentru asta trebuie aprobarea militiei de acolo.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: am ajuns sa ne uitam pe otv :burnout:

 

--- Mesaj completat în 05 Apr 2008 23:25 -------------
serios acum...

 

n-am citit tot ce s-a scris, pe postul celalalt! dar cred baiatul are dreptate!

care merge la harlau! sa facem scandal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fratele meu sa intre in el?? :hug: :cheers: :hug: ...in alta tara nici daca furase motorul nu intrau astia in el :( ...ROMANIA frate :P :burnout:

Acum am auzit ce a zis politistul...nu avea numar...doamne ce tara...auzi baiatul cu picioarele rupte si astia cu pistoalele :what: X-( ...sanatate motociclistului si tot ce e mai rau "politistilor"

 

serios? daca e vb ca nu a oprit el e vinovat..aici in italia daca ai trecut de ei au scos armamentu'...trag in tine pana nu mai misti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :( :P

 

Astia de pe OTV sunt foarte foarte tari :burnout: . Din cand in cand, mai baga promo-ul ala cu branza Dell saltata din magazine de catre mascati si cu baba aia ticnita care canta :cheers: , si ne aduce aminte tuturor ce inseamna OTV si Dan Diaconescu.

 

Si acum un caz cu o salvare care nu vine de 4 ore. Nu mai inteleg nimic...

Ma culc.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: Harlau-l,are centura ?...nu de alta dar daca ajung pe acolo sa nu trec prin el :cheers: :hug:

De unde centura frate ca tot orasul are 1km......doar daca vrei sa mergi printre cele cateva blocuri da probabil ca o sa treci pe sub balconul militianului si vei fi impuscat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serios? daca e vb ca nu a oprit el e vinovat..aici in italia daca ai trecut de ei au scos armamentu'...trag in tine pana nu mai misti..

 

Serios?????? . . . avand in vedere numarul de motociclisti si scuteristi din Italia, care e zeci de ori mai mare decat numarul motociclistilor si scuteristilor din Romania, nu stiu, dar tu de cate cazuri ai auzit sau vazut in care pentru o contraventie la legea circulatiei, un de militian sa traga cu arma sau sa dea intentionat peste un motociclist sau scuterist, . . . cate cazuri?????

Iar pentru ce sa intamplat la noi, motociclistul a cautat-o cu lumanarea (la fel ca multi altii, printre care si eu) dar totusi trebuie sa recunoastem ca militianul cu pricina este RETARDAT. Cuvanutul "exces de zel" descrie fapta lui, ca e prost si ofticat . . . sa isi dea palme, dar nu sa incerce sa omoare pe altul din aceasta cauza. Cred totusi ca ar trebui sa sa se faca ceva, poate sa se organizeze ceva, pentru ca sa inteleaga si alti RETARDATI OFTICATI ca legile sunt facute pentru a fi respectate, iar eu daca voi incalca vre-o lege, nu un MILITIAN NENOROCIT SI OFTICAT este si juriu, judecator si calau. Daca nu se va intampla nimic?, atunci acest fapt nu va fi decat un precedent . . . pe viitor vor mai exista scuze la fel de bune pentru a opri in acest fel si pe altii, dar cine stie cu ce costuri . . .

 

Exemplu?, un politist din Lituania care a facut la fel ca, colegul sau din romania, un baraj pentru a-l opri pe contavenient . . . care din cauza ca avea o viteza prea mare, ghinion . . . militianul logic ca nu este de vina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine s-a ajuns si la otv, doamne ce varza sunt unii, se vedea clar ca dan diaconescu si cu doamna procuroare sau ce o fi ea aberau pe problema loviturii. cum de nu-si da seama, dupa acea lovitura respectivul de tinea in mana dreapta care se zice ca e fracturata si mai misca si gatul care aparea ca este imobilizat in materialul prezentat in interviul de la stiri si doamna procuroare mai il compatimea ca a ramas si cu probleme la cap. iar la spusele carutasului ca l-a vazut cand zbura el s-a crezut mai macho incepand sa rada.

eu am rezistat doar 15 minute la toata mascarada pe acest caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...