Sari la conținut

Motociclist "accidentat" De Politia Harlau


orestte
 Share

Postări Recomandate

despagubire si pedeapsa maxima pt distrusii aia...

 

cum sa faci frate asa ceva cand ti se si spune ca gresesti si sa continui in prostia ta

 

l-ai lovit macar cheama ambulanta fa ceva ... ei in schimb se asigura ca nu e mort si incearca sa il dovedeasca, mare e gradina ta Doamneeee!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

3 lucruri imi doresc acum: 1- sa ii ia despagubitului motor nou nout 2- sa fie dati la tv ( stiri , motomagia) 3- sa fie scosi dracului din politie . astia trag romania la vale.....offff de ce oameni suntem condusi. :rusinica: tampitilor aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acum inainte clar nu va mai fi la fel, este garantat inceputul unei cariere in puscarie a acestor asa zisi politisti

 

Acest caz ar trebui sa insemne revizuirea totala si imediata a atitudinii politiei romane fata de motociclisti si a altor participanti la trafic.

 

EXISTAM SI NU VREM SA FIM OMORATI de catre niste oameni cu probleme foarte grave de judecata si gandire pusi in functii mult prea inalte pentru ei!

Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uau ce misto .. cum Dumnezeului sa se intample una ca asta sa intre militia in tine si nu din greseala ci intentionat :|

 

Inainte sa se petreaca incidentu cuva ai luat un radar sau a refuzat sa opreasca la semnele unui militian ? Atunci ar avea o explicatie, dar tot nu se justifica actiunea lor.

 

Actionati in instanta cerut despagubiri cat mai mari posibile.

 

Exista mai multe procedee care trebuiesc urmate (eu asa stiu) somare verbala .. foc de arma in plan vertical si apoi daca este cazul actionat la imobilizarea suspectului, chemat ambulanta si dus la spital cu militian ..

 

Oricum nu stiu de ce dar am eu o presimtire ca se va musamaliza repede stirea

 

Insanatosire grabnica motociclistului si ... multe urari de sanatate si bucurie eterna politistilor in cauza

 

 

Pt suport si ca sa nu fie chiar asa de musamalizat cazu .. meeting de protest din partea noastra peste tot unde se poate MUlte motoare eventual blocat intersectii sau doar un defileu cu mesaje sugestive

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. se transmite linkul peste tot 2. se fac sesizarile catre politia rutiera 3. se organizeaza protestul

Avem AMR? La treaba! Este incredibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati sa inteleg... motociclistul a refuzat sa opreasca la semnalele agentilor de circulatie? sau cum? Daca cumva nu a vrut sa opreasca, atunci fara suparare, isi merita soarta si ar trebui sa fie invatatura de minte pentru restul amatorilor de senzatii tari cu politia romana. Legea e lege si pe 2 roti si pe 4 ...daca nu te duce capu' sa intelegi ca 3 luni fara permis sunt mai bune decat 3 luni de spitalizare + 1 an de recuperare + dosar penal, atunci forteaza-ti norocul.

 

Rugam pe cei care stiu exact ce s-a intamplat, sa ne comunice toate detaliile. Politia e instruita sa nu faca asa ceva decat in anumite cazuri...ma indoiesc ca l-au oprit asa ca sa-l intrebe de ce nu-i merge semnalu' dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog io care stiti sa trimiteti si la televiziuni de dincolo sa aratam la europeni de ce suntem in stare sa stia lumea de dincolo ca aicea legea ii lege nui gluma :crack: si sa vada si politia de dincolo cat profesionalism aven noi aicia sa vina la schimb de experienta ca au de unde culege :crack: , io in locu politistilor mias chema colegu si mas incatusa de el si direct in rau mas arunca pentru o asemena prostie :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cumva nu a vrut sa opreasca, atunci fara suparare, isi merita soarta si ar trebui sa fie invatatura de minte pentru restul amatorilor de senzatii tari cu politia romana. Legea e lege si pe 2 roti si pe 4

 

Si asa se face dreptate, nu? Dupa ce ii versi un pic de sange pe capota, il tintuiesti ca pe un animal, chiar daca e ranit si are nevoie de ingrijiri si ii pui catusele? Bravos! Nu suntem in Evul Mediu, domnul inchizitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati sa inteleg... motociclistul a refuzat sa opreasca la semnalele agentilor de circulatie? sau cum? Daca cumva nu a vrut sa opreasca, atunci fara suparare, isi merita soarta si ar trebui sa fie invatatura de minte pentru restul amatorilor de senzatii tari cu politia romana. Legea e lege si pe 2 roti si pe 4 ...daca nu te duce capu' sa intelegi ca 3 luni fara permis sunt mai bune decat 3 luni de spitalizare + 1 an de recuperare + dosar penal, atunci forteaza-ti norocul.

 

Rugam pe cei care stiu exact ce s-a intamplat, sa ne comunice toate detaliile. Politia e instruita sa nu faca asa ceva decat in anumite cazuri...ma indoiesc ca l-au oprit asa ca sa-l intrebe de ce nu-i merge semnalu' dreapta.

 

din cate mi-a spus orestte masina a lovit frontal motorul, deci n-avea de unde sa stie ca n-are numar si oricum n-aveau cum sa fi facut semn, daca faceau semn ar fi trecut de motor apoi intors si urmarit.

 

au intrat frontal. idiotii :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asa se face dreptate, nu? Dupa ce ii versi un pic de sange pe capota, il tintuiesti ca pe un animal, chiar daca e ranit si are nevoie de ingrijiri si ii pui catusele? Bravos! Nu suntem in Evul Mediu, domnul inchizitor.

 

Sefu' ...fara suparare, ai fost acolo sa vezi cum l-au "tintuit" ca pe un animal? De ce nu ia nimeni in considerare posibilitatea ca politia sa fi pus masina de-a curmezisu' pe mijlocu' strazii, iar motociclistul sa fi venit prea in flacari sa o mai poata evita (fiind alergat de alti politisti) ...de ce presupuneti ca au mers paralele cu el si hop tzop i-au luat fata sau cine stie ce ...

 

Din nou, abtineti-va de la comentarii pana nu povesteste cineva care a vazut ABSOLUT TOATE FAZA, nu doar rezultatul.

 

Ii pui catusele pentru ca pana una alta, in secundele alea nu stii daca are picioarele rupte sau o ia la goana ...hai sa nu polemizam pe tema, cum sa ne purtam cu cei care nu respecta legea, pana una alta, el poate fi la fel de usor un muist de conservar care nu avea numere si fugea de politie ... atunci i-ati fi bagat si (cuvant urat)-n gat ...cu tot cu picioarele rupte.

 

Din nou :rusinica: e cineva care ne poate prezenta CU LUX DE AMANUNTE TOATA INTAMPLAREA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu' ...fara suparare, ai fost acolo sa vezi cum l-au "tintuit" ca pe un animal? [...] de ce presupuneti ca ...

 

Esti chior? In prima pagina, primul post e un link la iutub unde vezi filmuletul sangelui pe capota si tintuitului la asfalt. Nu conteaza pentru ce, nu procedezi asa nici cu criminalii de razboi, desteptule! Nu am chef de polemica pe topic de accidente. Tu de ce presupui? Nu contest ce a facut, pentru ca nu stiu ce a facut ci cum a actionat organul.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati sa inteleg... motociclistul a refuzat sa opreasca la semnalele agentilor de circulatie? sau cum? Daca cumva nu a vrut sa opreasca, atunci fara suparare, isi merita soarta si ar trebui sa fie invatatura de minte pentru restul amatorilor de senzatii tari cu politia romana. Legea e lege si pe 2 roti si pe 4 ...daca nu te duce capu' sa intelegi ca 3 luni fara permis sunt mai bune decat 3 luni de spitalizare + 1 an de recuperare + dosar penal, atunci forteaza-ti norocul.

 

Rugam pe cei care stiu exact ce s-a intamplat, sa ne comunice toate detaliile. Politia e instruita sa nu faca asa ceva decat in anumite cazuri...ma indoiesc ca l-au oprit asa ca sa-l intrebe de ce nu-i merge semnalu' dreapta.

 

Foarte tare si foarte pertinent raspunsul tau! Nu o lua personal, dar presupun ca esti coleg cu baietii de la rutiera, pentru ca altfel, ca motociclist, nu vad cum poti sa spui sa un om accidentat intetionat isi merita soarta... :rusinica:

Daca mai aveau dreptul sa poarte arma, cred ca trageau si cu pistolul dupa el. Pe acolo nu s-a auzit de filtre? Blocaje rutiere? Sau nu e decat o masina de politie in tot judetul?

In orice civilizatie se evita acrosajele, Sau abordarile de felul asta tocmai pentru a nu crea situatii periculoase petru "toti" participantii la actiune, inclusiv pentru infractor. Filtre, baraje rezolva mult mai "finut" situatia.

Omul, chiar daca facuse ceva ilegal, o sa isi ia o caruta de bani de la politie, probabil pentru folosirea nejustificata a fortei. Si sa nu spui ca circularea fara numar ar fi "motiv justificat", ca asta n-o s-o inghita niciun judecator. Parearea mea. si nu, nu sunt avocat.

Sper din tot sufletul ca idiotii sa infunde puscaria, asa o sa se curete si politia de toate scursorile astea.

Criminali.

Am dat si eu linkul la cunostintele din presa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate mi-a spus orestte masina a lovit frontal motorul, deci n-avea de unde sa stie ca n-are numar si oricum n-aveau cum sa fi facut semn, daca faceau semn ar fi trecut de motor apoi intors si urmarit.

 

au intrat frontal. idiotii :rusinica:

 

Deci, hai sa aflam clar cum exact s-a intamplat totusi. Orestte nu a fost prea clar daca era acolo sau a auzit si el din gura in gura la a cinspea mana ce s-a intamplat.

 

Hai sa ne abtinem de la comentarii de genul: "politistii care au intrat frontal" etc. si sa aflam povestea cuiva de la locul accidentului. Acel motociclist care circula fara numere, poate a furat mobra cuiva (nu-i asa ca v-ati dori sa i se intample asa ceva?), sau poate mai incolo cu 200m ar fi lovit vreun copil sau parintele cuiva dintre voi (pentru ca sigur nu mergea cu 20km/h fugind de politie) si tot asa. Poate ca pur si simplu nu fugea de nimeni si politistii au fost muisti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu scuza comportamentul politistilor, in ceea ce priveste tratamentul aplicat motociclistului, dar, eu cred ca pana sa ne dam cu parerea, ar fi bine sa ne lamureasca un martor ocular cum s-a intamplat toata treaba.Deci...stie cineva cum s-a intamplat, de la inceput si pana la sfarsit? Mie personal, mi s-au parut prea palide protestele celor de pe margine... fara a fi viteaz dupa lupta, dar, as fi chemat televiziunea,si as fi sunat si la Politia Rutiera...

Asteptam relatarea martorilor!

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@packardb esti (cuvant urat) mare :rusinica: !!! Te-ai uitat la filmulet prin masca de sudura, sau esti chior din nascare???

Unde ai vazut tu masina Pulitiei trasa de-a curmezisul??? Au intrat direct in fatza lui !!! Daca venea unul cu un TIR, cu 90 la ora, si il lua cu radarul sau vroiau sa il opreasca ptr. altceva, crezi ca se bagau in fatza lui sa-l opreasca??? Asta e marlaneala de-aia de cioban care vrea sa avanseze rapid!!! Si cum sa furi mobra cuiva si sa mergi in grup,cu niste prieteni, la niste prieteni la Iasi??? Mai bine te-ai culca !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu' ...fara suparare, ai fost acolo sa vezi cum l-au "tintuit" ca pe un animal? De ce nu ia nimeni in considerare posibilitatea ca politia sa fi pus masina de-a curmezisu' pe mijlocu' strazii, iar motociclistul sa fi venit prea in flacari sa o mai poata evita (fiind alergat de alti politisti) ...de ce presupuneti ca au mers paralele cu el si hop tzop i-au luat fata sau cine stie ce ...

 

Din nou, abtineti-va de la comentarii pana nu povesteste cineva care a vazut ABSOLUT TOATE FAZA, nu doar rezultatul.

 

Ii pui catusele pentru ca pana una alta, in secundele alea nu stii daca are picioarele rupte sau o ia la goana ...hai sa nu polemizam pe tema, cum sa ne purtam cu cei care nu respecta legea, pana una alta, el poate fi la fel de usor un muist de conservar care nu avea numere si fugea de politie ... atunci i-ati fi bagat si (cuvant urat)-n gat ...cu tot cu picioarele rupte.

 

Din nou :rusinica: e cineva care ne poate prezenta CU LUX DE AMANUNTE TOATA INTAMPLAREA?

 

 

AUZI?

ESTI POLITAI CUMVA?

Asta e singura explicatie la tampeniile ce le debitezi, dobitocule, pardon am vrut sa zic domnule, dar nu am putut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

packardb, esti militist?

absolut :rusinica:

 

Nu am nici o legatura cu gruparea mai sus mentionata :crack: insa, pana una alta, am vazut un film cu un mobrist intins pe jos la 10m de o masina de politie trasa pe partea stanga, lovita stanga-fata la 3m de masina de politie este o mobra lovita fata sau stanga-fata (nu se vede ca e intr-o parte).

 

Tot ce am zis, a fost: Hai sa aflam cum a ajuns motociclistul la 10m de masina de politie (daca a fost aruncat, daca a fugit etc) hai sa aflam daca masina de politie l-a oprit sau el a intrat (si nu din spusele cuiva care era in alta parte a orasului/tarii si-l astepta) hai sa aflam daca masina de pol. a intrat intentionat si brusc in el, sau era cumva oprita astfel incat motociclistul sa intre in ea si sa se opreasca etc. si mai ales, sa aflam de ce nu avea numere.

 

Pe urma discutam si comportamentul politiei. De ce zic pe urma? ca poate el a fost cumva pe capota si a rupt-o la fuga si astia l-au imobilizat.

 

Pana una alta, filmul incepe in mijlocul actiunii si nu vreau sa se inteleaga gresit toata treaba. Din nou, daca masina de politie a intrat intentionat in mobris fara sa-i lase loc ce interpretari, atunci imi bag la randul meu (cuvant urat) in mama lor, daca totusi nu s-a intamplat asa actiunea, parca as sta cu (cuvant urat)-n pantaloni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...