Sari la conținut

Placare Spre Vama Veche 1 Mai Ora 06:00


Metallbyker
 Share

Postări Recomandate

pai prietene, da'mi un betiv sa'mi conduca masina. dar mai ales s ama suportem pe mine in masina in timp ce eu beau si el conduce. la dus mai gasesc.. dar la intors mai greu :moto:

 

si oricum imi place cu trenul:d e si mai mare caterinca :moto:

Te as lua eu in spate, dar hondita mea merge 120 DOAR cu mine, daca te mai am si pe tine cred ca ajungem sa ne deplasam cu 80-90 maxim:))) :) pupa mama pe el de baiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai prietene, da'mi un betiv sa'mi conduca masina. dar mai ales s ama suportem pe mine in masina in timp ce eu beau si el conduce. la dus mai gasesc.. dar la intors mai greu :moto:

 

si oricum imi place cu trenul:d e si mai mare caterinca :)

 

Carja... vb cu el ...

PS. Lasa ma nu fi trist ca si eu sunt cam in situatia ta... se gaseste transport fie tren sau masina (ORL zicea ceva de o bauta pe tren..)

Editat de ovi84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si Paste Fericit,

De 1 mai ma alatur si eu celor care vor sa mearga in vama pe drumul vechi. :) ...vamaaaa i'm coming

 

si pe mine m-ar tenta mai mult drumul vechi....fac des drumul Bucuresti - Lehliu si [e A2 ma plictisesc ingrozitor!

daca ne strangem vreo 5 pt drumul vechi e ok, daca nu....mergem cu grupa mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copii..... in primul rand nu e prea devreme la 6???? in al doilea rand fiecare are un regim propriu de drum, iar in al 3-lea ne putem aduna in mangalia la iesire sa plecam brigada spre vama....

eu sincer vreau sa merg pana la km98 cu peste 250km/h dupa care oi vedea.....

 

 

si sincer v-as sfatui sa nu o luatzi pe drumul vechi ca este plin de animale si ghertzoi......iar drumul nu e cine stie ce

 

 

p.s. mai vine careva la noro in seara asta sa mai discutam????

(mosilor bar)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

By the way, daca afara ploua, ninge sau bate vantul ca in fiecare intai mai :moto: mai vine careva?Bineinteles ca daca nu se aduna macar o mana de oameni care sa vina pe drumul vechi, ne vom alatura vitezanelor de pe A2 :) SI inca o pbl. Voi cum faceti cu cazarea? Cort sau ciocanit pe la usi in cautare de camera?

 

p.s sa-mi dea si mie cineva PM sau add pe YM athooss in legatura cu detaliile (cum ajung la punctul de intalnire..etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

By the way, daca afara ploua, ninge sau bate vantul ca in fiecare intai mai :moto: mai vine careva?Bineinteles ca daca nu se aduna macar o mana de oameni care sa vina pe drumul vechi, ne vom alatura vitezanelor de pe A2 :) SI inca o pbl. Voi cum faceti cu cazarea? Cort sau ciocanit pe la usi in cautare de camera?

 

p.s sa-mi dea si mie cineva PM sau add pe YM athooss in legatura cu detaliile (cum ajung la punctul de intalnire..etc)

 

 

Apropos...n-am putea sa ne intalnim cu totii la benzinaria sus-numita (Mol) si sa ne hotaram acolo cine pe unde vrea sa o ia?

Ca sincer nici mie cu Honda Domi nu prea imi convine autostrada. Eu as prefera de exemplu pe sud Calarasi ... bac...direct Vama. Insa asa pe un topic nu ne putem intelege, eu zic cel mai bine ne hotaram la fatza locului.

Puteti confirma asta? (punctul de intalnire adica si ora).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cum a zis rechinul alb e cel mai bine...hotaram acolo care cum mergem. Eu merg cu metal biker, cred ca pe autostrada. :-? Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ales autostrada nu pt viteza , dar pt cele mai mici complicatii pe drum . ideea cu trecutul cu bacul suna ok , numai ca eu nu stiu drumul pe acolo . cat costa trecutul cu bacul pe malul celalt ?

 

nu ma supar daca folositi topicul asta pt alte plecari spre vama pe alte trasee sau alte ore :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ales autostrada nu pt viteza , dar pt cele mai mici complicatii pe drum . ideea cu trecutul cu bacul suna ok , numai ca eu nu stiu drumul pe acolo . cat costa trecutul cu bacul pe malul celalt ?

 

nu ma supar daca folositi topicul asta pt alte plecari spre vama pe alte trasee sau alte ore :)

Bacul pentru moto era 5 ron vara trecuta.

Eu unul o sa vin la benzinarie si o sa merg pana la Lehliu pe autostrada iar dupa aceea o iau spre Calarasi ,bacul,Ostrov si spre Vama.

Timpul s-ar indrepta pe miercuri,joi.De cazare nu stiu.O sa iau cortul si sacul de dormit si mai vad la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bacul pentru moto era 5 ron vara trecuta.

 

Tot 5 ron si anul asta.

Am fost eu pe traseul asta acum cateva saptamani: Buc - Calarasi - bac Ostrov - Adamclisi - Cta - Cernavoda - Buc.

 

Prima parte dupa Ostrov pana spre Baneasa, relativ prost drumul. Mai departe e OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma dr taberei , militari si ce o mai fi pe aici se intalneste la cora lujerului la 5:30 sau fiecare ajunge la benzinaria aia cum poate ?? si inca ceva , mai e un topic in care se pleaca la 8:30 , are vreo legatura ???

Editat de trainspotting
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pleaca la 9 :moto: nu la 8:30

 

am zis ca pt multi e prea de dimineata 6:30, trezirea la 5...nu ma pasioneaza nici cand sunt la munca, d-apai intr-o zi libera.

pe topicul celalalt am precizat. spun si aici, sper sa nu se supere nimeni.

 

strangerea se face incepand de la 8:30 la benzinaria MOL inainte de intrarea pe autostrada.

pana la 8:55 sa fie toate motoarele cu plinul facut, toti echipati, toate bagajele asezate bine.

La 9:00 - 9:05 se pleaca.

Se merge in grup 'zig zag' pe prima banda normal, cu viteza de croaziera constanta 100 km/h.

Prima oprire e la primul complex dupa ce trecem de lehliu, buda - tigari - cafea, se sta cam 10 minute.

A doua oprire e in Megidia langa prima benzinarie, tigari, cafea, daca e nevoie gaz...se sta maxim 15 minute.

A treia oprire e la o benzinarie pe iesirea din Constanta.

 

preconizez ca pe la 1 cel tarziu ajungem in vama.

 

as dori ca cei care vor sa plece la 9 sa anunte cu-n reply.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma dr taberei , militari si ce o mai fi pe aici se intalneste la cora lujerului la 5:30 sau fiecare ajunge la benzinaria aia cum poate ?? si inca ceva , mai e un topic in care se pleaca la 8:30 , are vreo legatura ???

 

 

io plec joi, 1 mai la ora 7 din fatza de la benzinaria agip, de la politehnica...da'mi pm daca vrei la ora aia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o parere, daca imi permiteti... Intrucat vreti sa se mearga in formatie cu 100-110km/h constant, tinand cont ca vor fi ceva participanti, as zice sa se mearga pe autostrada pana acolo. Pe drumul vechi veti fi divizati in grupulete de ceilalti participanti la trafic care ca de obicei se grabesc, forteaza depasiri etc.

Si ca sa nu imi sariti in cap ca vin si imi dau cu parerea, mentionez ca noi, Bercenarii, analizam posibilitatea de a merge impreuna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia exista varianta 6.30 si varianta 9.00 ambele in benzinaria Mol... acolo se vad discuta cine cu cine si pe unde merge...

Pentru Kytynel... partea cu divizatul pe sosea normala... suntem in Romania avem 2 autostrazi mici si inguste... in rest cand se pleaca in grupuri spre alte destinatii catre care nu exista autostrada, se pune problema divizarii de catre soferi grabiti? N-a vorbit nimeni de mers in pas de parada, doar impreuna.

Editat de rechinulalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...