Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1.Sala Polivalenta

2.Piata Constitutiei

3.Piata Revolutiei (Cina)

4.Parcarea Hard Rock Cafe (recomandare OldMaxBucuresti)

5.Rondul de la Stadionul 23august (recomandare OldMaxBucuresti)

6.Piata Victoriei (parcarea din mijloc)

7.Sala Palatului (fix in fata, asta este cea mai ok dupa mine)

8.Rond Statuie la intrarea Cismigiului (langa magazinul Adam)

9.Herastrau (parcarea dinainte de ambasada Chinei)

10.Piata Alba Iulia

 

Din toate locatiile astea,parerea mea nr.=2,3,6 si 10 se cam exclud ca sant langa institutii de stat importante si s-ar putea ca politia sa ne ia la goana cand ne vor vedea mai multi,sau sant parcari cu plata !!!

Eu as sugera la stadionul 23 August(Lia Manoliu)partea dinspre linia tramvaiului,nu la capatul troleelor nu prea e loc acolo !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry ca ma bag. :whip: La Polivalenta, sus, in parcarea din fatza (dinspre lac), joia se petrece intalnirea userilor de pe forumul destinat utilizatorilor de Daewoo si Chevrolet. E posibil sa nu aveti loc. Tot acolo stiu ca mai erau si cei cu Oltcit, Dacia si inca unii.. Nu tot joia, dar e bine sa va informati, ca sa nu stati ca sardelele. PS: o parte din cei care vin joia la Polivalenta sunt forumisti si aici :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry ca ma bag. :P La Polivalenta, sus, in parcarea din fatza (dinspre lac), joia se petrece intalnirea userilor de pe forumul destinat utilizatorilor de Daewoo si Chevrolet. E posibil sa nu aveti loc. Tot acolo stiu ca mai erau si cei cu Oltcit, Dacia si inca unii.. Nu tot joia, dar e bine sa va informati, ca sa nu stati ca sardelele. PS: o parte din cei care vin joia la Polivalenta sunt forumisti si aici :P

:D :D :D :D ;) iese razboi acolo !!!! :whip: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sala Polivalenta

2.Piata Constitutiei

3.Piata Revolutiei (Cina)

4.Parcarea Hard Rock Cafe (recomandare OldMaxBucuresti)

5.Rondul de la Stadionul 23august (recomandare OldMaxBucuresti)

6.Piata Victoriei (parcarea din mijloc)

7.Sala Palatului (fix in fata, asta este cea mai ok dupa mine)

8.Rond Statuie la intrarea Cismigiului (langa magazinul Adam)

9.Herastrau (parcarea dinainte de ambasada Chinei)

10.Piata Alba Iulia

 

Din toate locatiile astea,parerea mea nr.=2,3,6 si 10 se cam exclud ca sant langa institutii de stat importante si s-ar putea ca politia sa ne ia la goana cand ne vor vedea mai multi,sau sant parcari cu plata !!!

Eu as sugera la stadionul 23 August(Lia Manoliu)partea dinspre linia tramvaiului,nu la capatul troleelor nu prea e loc acolo !!!

 

Man nu are nici o legatura politia cu noi, sunt sigur, nu au ce sa zica nu au ce sa faca si sincer nu mai am nici eu 16 ani si nici multi dintre voi 18, nu cred ca este cazul sa mai fug de politie si pana la urma, mai dai in p..... ca scot legitimatia :D .

In ceea ce priveste rondul de la 23 august, ti-am spus si oldmax sa gandit la el, eu nu stiu unde este dar daca este ok pentru voi nu am nici cea mai mica problema, numai ca nu o sa mai fie asa de accesibil.

La Polivalenta sambata nu se intampla nimic si sincer cred ca in nici o zi a saptamanii , eu merg aproape in fiecare zi acolo si nu am vazut niciodata asa mai multi oameni care sa-mi atraga privirile, ma rog poate or fi fost si nu am dat eu atentie .

 

 

Oricum ar fi mie mi-au venit piesele :whip: ;) ;) :D

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa-i dam drumul in weekendul dupa 1 mai

 

:whip:

Servus

Nu mai stiu de ce mi-a refuzat reply la cel care amintesti de faruri aditionale, de aceea dau aici "Reply" ...

Ce zici de targul duminical din Vitan pt. farurile alea (ca si eu caut) ? ....dar nu stiu daca o fi "animat" si in duminica Pastelui... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu are nici o legatura politia cu noi, sunt sigur, nu au ce sa zica nu au ce sa faca si sincer nu mai am nici eu 16 ani si nici multi dintre voi 18, nu cred ca este cazul sa mai fug de politie si pana la urma, mai dai in p..... ca scot legitimatia :D .

In ceea ce priveste rondul de la 23 august, ti-am spus si oldmax sa gandit la el, eu nu stiu unde este dar daca este ok pentru voi nu am nici cea mai mica problema, numai ca nu o sa mai fie asa de accesibil.

La Polivalenta sambata nu se intampla nimic si sincer cred ca in nici o zi a saptamanii , eu merg aproape in fiecare zi acolo si nu am vazut niciodata asa mai multi oameni care sa-mi atraga privirile, ma rog poate or fi fost si nu am dat eu atentie .

Facem altceva !!! alegem 2-3 locatii si mergem in recunoastere !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sala Polivalenta

2.Piata Constitutiei

3.Piata Revolutiei (Cina)

4.Parcarea Hard Rock Cafe (recomandare OldMaxBucuresti)

5.Rondul de la Stadionul 23august (recomandare OldMaxBucuresti)

6.Piata Victoriei (parcarea din mijloc)

7.Sala Palatului (fix in fata, asta este cea mai ok dupa mine)

8.Rond Statuie la intrarea Cismigiului (langa magazinul Adam)

9.Herastrau (parcarea dinainte de ambasada Chinei)

10.Piata Alba Iulia

 

Din toate locatiile astea,parerea mea nr.=2,3,6 si 10 se cam exclud ca sant langa institutii de stat importante si s-ar putea ca politia sa ne ia la goana cand ne vor vedea mai multi,sau sant parcari cu plata !!!

Eu as sugera la stadionul 23 August(Lia Manoliu)partea dinspre linia tramvaiului,nu la capatul troleelor nu prea e loc acolo !!!

Locatia nr. 3 - CINA... e fara plata timp d o ora....chiar mai mult...vezi pozele pt a stii exact locul: pe trotuarul Cina....

In rest e corecta excluderea, la Alba Iulia - e chiar "stamtoare" ...

P.S. In locatia 2 - Constitutiei, e chiar pustiu, iar diversi automobilisti "de figuri" chiar fac acolo mici concursuri, e loc destul -asa ca nu vad cu ce am fii noi "luati la ochi de catre organe" ....ca doar ne adunam acolo, in vederea plecarii pe ruta - nu defilam antiguvern :D .

AVE VOUA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa ne adunam pe Kiseleff in scuarurile alea 2 de langa muzeul de geologie . Sunt cam la 300-400 m de intrarea in Piata Victoriei . Unde a fost patinoarul ala asta iarna . E o gramada de loc acolo pt moto si sigur nu dertanjam pe nimeni .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus

Nu mai stiu de ce mi-a refuzat reply la cel care amintesti de faruri aditionale, de aceea dau aici "Reply" ...

Ce zici de targul duminical din Vitan pt. farurile alea (ca si eu caut) ? ....dar nu stiu daca o fi "animat" si in duminica Pastelui... :)

 

Trist.... Bara pentru farurile adiacente nu se potriveste, abia cand a venit am observat ca motorul este deja "costumizat" si nu merge sa-i pun bara aia , asa ca..... o vand :moto: si farurile trebuie sa le pun cumva pe coliere sau sa le leg de crashbar....asta este.

Eu am dat pe ea 39eur plus transport, o vand cu 30 daca auziti pe cineva, este pt. Shadow 750 C2.

Alex eu ma bag la o recunoastere, cand vrei dai un telefon. Oricum am eu un feeling ca ramanem la Cina :blbl: , si ideea aia cu kiseleff este ok, mi-se pare ok acolo in intrandurile alea doua.

 

PS: imi vine sa sparg calculatorul de nervi cu bara aia :moto: avea bunica o vorba "unde nu-i cap vai de picioare"

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist.... Bara pentru farurile adiacente nu se potriveste, abia cand a venit am observat ca motorul este deja "costumizat" si nu merge sa-i pun bara aia , asa ca..... o vand

 

PS: imi vine sa sparg calculatorul de nervi cu bara aia :) avea bunica o vorba "unde nu-i cap vai de picioare"

:moto: :moto: nu te agita prea tare,sa vezi cum e cand iti iei motor si vezi ca nu ti se potriveste( :blbl: subsemnatul cu motoru sport)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PASTE FERICIT va ureaza Mircea din 1Decmbri jud.Ilfov. :)

 

PASTE FERICIT va ureaza Mircea din 1Decmbri jud.Ilfov. :moto:

1 Decembrie jud Ilfov (scuzati gresala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit.

Un PASTE FERCIT si voua !

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist.... Bara pentru farurile adiacente nu se potriveste, abia cand a venit am observat ca motorul este deja "costumizat" si nu merge sa-i pun bara aia , asa ca..... o vand :moto: si farurile trebuie sa le pun cumva pe coliere sau sa le leg de crashbar....asta este.

Eu am dat pe ea 39eur plus transport, o vand cu 30 daca auziti pe cineva, este pt. Shadow 750 C2.

Alex eu ma bag la o recunoastere, cand vrei dai un telefon. Oricum am eu un feeling ca ramanem la Cina :moto: , si ideea aia cu kiseleff este ok, mi-se pare ok acolo in intrandurile alea doua.

 

PS: imi vine sa sparg calculatorul de nervi cu bara aia :) avea bunica o vorba "unde nu-i cap vai de picioare"

 

 

Ma bag si eu la o recunoastere.

Pentru mine este ok si pe Kiseleff unde sunt intrandurile.

Si de acolo avem acces destul de usor catre orice zona a bucurestiului.

Va doresc un Paste Fericit si fireste traditionalul... Hristos a inviat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

Eu merg sigur indiferent de vreme sau de cine mai vine.Ideal ar fi sa ne adunam mai multi.Organizare de c**t.De juma de an se tot fac topicuri cu vama 2008 si acum se sucesc toti :) wtf As fi happy macar unul singur sa se tina de cuvant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io incerc sa strang lume...sunt unii care pleaca la 6

pt mine si cred ca pt mai multi, e prea devreme si prea frig la 6

 

asa ca:

 

strangerea se face incepand de la 8:30 la benzinaria MOL inainte de intrarea pe autostrada.

pana la 8:55 sa fie toate motoarele cu plinul facut, toti echipati, toate bagajele asezate bine.

La 9:00 - 9:05 se pleaca.

Se merge in grup 'zig zag' pe prima banda normal, cu viteza de croaziera constanta 100 km/h.

Prima oprire e la primul complex dupa ce trecem de lehliu, buda - tigari - cafea, se sta cam 10 minute.

A doua oprire e in Megidia langa prima benzinarie, tigari, cafea, daca e nevoie gaz...se sta maxim 15 minute.

A treia oprire e la o benzinarie pe iesirea din Constanta.

 

preconizez ca pe la 1 cel tarziu ajungem in vama.

 

as dori ca cei care vor sa plece la 9 sa anunte cu-n reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecarea ca si plecarea , dar pe cat va intoarceti de acolo? si la ce ora???

 

:)

 

Am vorbit cu Larry si ne-am hotarat sa ne intalnim , asa ca maine 30 Aprilie (miercuri) o sa ne vedem la ora 13 in fata la Cina (langa Atheneu) , asteptam si alte choppere (care nu pleaca la mare , la munte sau la bunici) pentru o mica plimbare in scopul de a da jos de pe burta drobul , mielul, porcu , rata si alte bucate depuse cu mult efort.

 

 

30 Aprilie ora 13 in fata la CINA (langa ATHENEU)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecarea ca si plecarea , dar pe cat va intoarceti de acolo? si la ce ora???

 

:moto:

 

Am vorbit cu Larry si ne-am hotarat sa ne intalnim , asa ca maine 30 Aprilie (miercuri) o sa ne vedem la ora 13 in fata la Cina (langa Atheneu) , asteptam si alte choppere (care nu pleaca la mare , la munte sau la bunici) pentru o mica plimbare in scopul de a da jos de pe burta drobul , mielul, porcu , rata si alte bucate depuse cu mult efort.

Iata si prognoza meteo pt. Bucuresti : vreme taman buna de plimbare pana vineri inclusiv ! :blbl: :moto:

Iata link de confirmare prognoza meteo Bucuresti :) : http://romanian.wunderground.com/global/st...eclick=miniDial

 

 

30 Aprilie ora 13 in fata la CINA (langa ATHENEU)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...