Sari la conținut

Detinatori de GPZ.


Ablenick
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,Mihai. Pentru un control in trafic e ok.

Atata doar sa nu faci prostii (accident), sa trebuiasca sa dai asigurarea, pentru ca atunci ai nevoie de propietar.

 

Macar poti circula si tu sezonul asta, ca ai stat destul "pe dreapta" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa este indata se termina sezonu, acu stept sa primesc motocicleta sa vad in ce stare e si vad apoi ce fac, ms pentru lamuriri, mai revin cu alte detalii si intrebari



mia ajuns azi motocicleta, pana la urma pun motorul pe cadrul meu si gata nu ma mai complic in acte scrie si culoarea rosie si instrainat pe certificat decat sa am probleme mai bine asa circul cu numar rosu apoi mai scot un rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sti cum e mai bine.

Sa nu uiti de ce ti-am spus in legatura cu volanta si aprinderea in postarile trecute.

 

Spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu nam uitat am vazut ca nu vine la mufe am dat capacu jos dar nu pot sa scot volanta, am presa se rupe surubu de la presa care trage da volanta nu se misca nu stiu ce sa fac o sa incerc sa incalzesc butucu la volanta poate isi da drumu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-ai facut surub pentru volanta, iti trebuie un pistol de impact cu presiune ca la vulcanizare.

Vezi ca filetul este invers, adica trebuie sa rotesti spre stanga ca sa o desfaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E normal, pt ca axul de la vibrochen este conic.

Masori cu un subler diametrul interior de la volanta, si masori pasul filetului.

Te duci la un strungar, sa iti faca un surub cu capatul conic, sa impinga vibrochenul.

 

Vezi ca user-ul AdiFykus avea presa de vanzare.

Eu am avut, dar am dat-o unui prieten cu KLE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am rezolvat problema cu volanta am scoso pana la urma, azi am terminat tot am scoso la drum merge bine sper sa ma tina ceva timp.

Foarte bine, Mihai.

Trebuia doar sa mai insisti.

Spor la plimbari.

 

Salut, imi vand GPZ-ul la un pret f bun . E din 91 functioneaza perfect acumulator nou, filtre si ulei schimbate.650 E.Tel 0766703091 sau 0721204103.attachicon.gif08052013628.jpgattachicon.gif08052013629.jpg

Te-ai hotarat pana la urma sa o schimbi, Mircea?

Ce ai de gand sa iti iei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vand macheta moto kawasaki gpz 900 r ninja,an 1984,scala 1-24.pret 25 lei.foto la rubrica CE MACHETE MOTO AVETI.

As dori eu macheta cu GPz-ul de 900. Daca stai in Turda vreau sa vin personal dupa ea. Poti sa-mi trimiti un numar de telefon prin PM?

 

Apropo: de vanzare GPz 900R, an 1985, stare foarte buna, 1500 euro.

post-20517-0-98457400-1375597482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma tot roade problema cu saritul pe liber cand decelerez de la 5000rpm in jos dar numai in treapta a 2-a, ma intreb ce o fii stricat si cat ar costa sa o repar...vreo idee un sfat un mecanic? Am rateuri numai pe decelerare usoare dar din motor ca se simte cum zvacneste dar numai de la 4-5000 in jos, in urma carora imi iese pe liber si e atat de stresant inainte de viraj dai o inferioara si cand sa o apleci bang sare din viteza.Carburatoarele urmeaza sa fie curatate dar mai spre toamna vreau. Ma intreb poate sa ma pregatesc cu bani si cu piese pt cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari...de curand am devenit si eu proprietar de GPZ 500 S, an 2000, 15.000 km, super bine intretinut, si vroiam sa imi montez crash-bar-uri (deoarece voi fi incepator in scurt timp...si nu vreau sa risc). Rugamintea este daca imi puteti spune ce anume ati montat pe ale voastre...ca si protectii pentru eventualele cazaturi (sper sa nu cad...dar mai bine sa fiu precaut :). Si la acest model ce ar trebui sa am in vedere, ca si probleme frecvent intalnite, si inca o problema ar fi lipsa unui indicator al combustibilului...voi cum ati rezolvat-o? Multumesc anticipat si ASFALT USCAT tuturor. Poze cu motorul :

post-76772-0-52270200-1377162201_thumb.jpgpost-76772-0-88925100-1377162202_thumb.jpgpost-76772-0-98934000-1377162204_thumb.jpgpost-76772-0-15425400-1377162206_thumb.jpgpost-76772-0-46512700-1377162207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari...de curand am devenit si eu proprietar de GPZ 500 S, an 2000, 15.000 km, super bine intretinut, si vroiam sa imi montez crash-bar-uri (deoarece voi fi incepator in scurt timp...si nu vreau sa risc). Rugamintea este daca imi puteti spune ce anume ati montat pe ale voastre...ca si protectii pentru eventualele cazaturi (sper sa nu cad...dar mai bine sa fiu precaut :). Si la acest model ce ar trebui sa am in vedere, ca si probleme frecvent intalnite, si inca o problema ar fi lipsa unui indicator al combustibilului...voi cum ati rezolvat-o? Multumesc anticipat si ASFALT USCAT tuturor. Poze cu motorul :

attachicon.gif20130820_073915.jpgattachicon.gif20130820_073942.jpgattachicon.gif20130820_074000.jpgattachicon.gif20130820_074045.jpgattachicon.gif20130820_074056.jpg

Salut,

 

Frumoasa motocicleta. Recunosc, eram putin gelos cand ai cumparat-o (sunt baiatul cu motoreta in pana la ilioara :)) )...cat despre benzina...ia-ti o bricheta cu lanterna si mai arunci un ochi in rezervor :)). Oricum, ai rezerva care te tine pana la primul peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot roade problema cu saritul pe liber cand decelerez de la 5000rpm in jos dar numai in treapta a 2-a, ma intreb ce o fii stricat si cat ar costa sa o repar...vreo idee un sfat un mecanic? Am rateuri numai pe decelerare usoare dar din motor ca se simte cum zvacneste dar numai de la 4-5000 in jos, in urma carora imi iese pe liber si e atat de stresant inainte de viraj dai o inferioara si cand sa o apleci bang sare din viteza.Carburatoarele urmeaza sa fie curatate dar mai spre toamna vreau. Ma intreb poate sa ma pregatesc cu bani si cu piese pt cutie.

Daca se intampla doar in frana de motor, ar putea fi o problema la shift shaft... trebuie sa dai ambreiajul jos apoi il scoti cu mana. Pe langa asta face si alte probleme in timp ce schimbi vitezele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Frumoasa motocicleta. Recunosc, eram putin gelos cand ai cumparat-o (sunt baiatul cu motoreta in pana la ilioara :)) )...cat despre benzina...ia-ti o bricheta cu lanterna si mai arunci un ochi in rezervor :)). Oricum, ai rezerva care te tine pana la primul peco.

Salutari...va sa zica l-ai reperat din poze. Asta inseamna ca iti placea nu gluma. Dar blondina de pe acolo ce mai face? E bine? :).Bun sfat cu lanterna de la bricheta...ma gandeam ca exista vreo adaptare sau ceva de genu care poate fi montata, dar e bine si asa. Cat despre crash bar ai vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

salut baieti! a venit timpul sa ma despart de gpz ul meu. tocmai mi am achizitionat un z 750 si nu mai pot pastra si pe asta, asa ca l am scos la vanzare. motorul merge si trage bine, merge cu 190. se poate proba. este din 1995, 41000de km.. daca e cineva interesat ma poate contacta la 0769428146 si primeste mai multe informatii sau id de mess pt poze sau video tronr6. pretul este de 3500 roni.



am uitat sa mentionez ca am schimbat uleiul acu 300 de km iar de o saptamana am montat un xenon de 6000k

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

As fi interesat daca are cineva un suport pentru topcase GIVI de vanzare (adica bratele acelea pentru adaptarea montarii placii monekey). Sau daca are cineva schita sa le fac...multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti! a venit timpul sa ma despart de gpz ul meu. tocmai mi am achizitionat un z 750 si nu mai pot pastra si pe asta, asa ca l am scos la vanzare. motorul merge si trage bine, merge cu 190. se poate proba. este din 1995, 41000de km.. daca e cineva interesat ma poate contacta la 0769428146 si primeste mai multe informatii sau id de mess pt poze sau video tronr6. pretul este de 3500 roni

 

s a vandut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...