Sari la conținut

Detinatori de GPZ.


Ablenick
 Share

Postări Recomandate

multumesc din tot sufletul, dar se pare ca a gasit fratimiu piesele...daca o da in bara il bat...

raman datoare, sunt putini oamenii care ar ajuta asa...

:lol:

:cheers:

 

--- Mesaj completat în 22 Nov 2007 06:21 -------------
Ghiar s-a terminat cu GPz-istii :D ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BAAAAA ... maine seara imi vine motorul din germania si o sa imi fac motocicleta :baldy: :baldy: :( :finger:

 

Brava, dom'le! Spor la treaba sa ai! Ce-i drept, la cum e vremea, nu prea merge de plimbat, dar daca ai un garaj poti surubai in voie! Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava, dom'le! Spor la treaba sa ai! Ce-i drept, la cum e vremea, nu prea merge de plimbat, dar daca ai un garaj poti surubai in voie! Spor!

am mutat motorul de pe uncadru pe altul, furca si multe altele ce mi-a mai adus omul din germania si a capatat un aspect cu totul ciudat de mijto :baldy: ... abia astept sa ii pun la punct insltalatia si sa i trag o vopsea ca aia e prea prea ce o are acum ... see ya ... sper sa revin cu poze cat mai curand :baldy:

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 15:25 -------------
usor usor incepe sa prinda forma, dupa ce o termin o sa bag poza sa vaza lumea diferenta :finger:

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 15:25 -------------
pe aici chiar nu mai posteaza lumea ??? :((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dupa ce o termin o sa bag poza sa vaza lumea diferenta :)

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 15:25 -------------</small><br/>pe aici chiar nu mai posteaza lumea ??? :lol:(

 

Nu, frate! Am zis eu mai demult, inseamna ca GPZ-urile astea sunt atat de fiabile si de placute, incat lumea sta "on the road", nu la tastatura! :lol:

 

Spor la treaba, joi daca aflu ceva de montarea/demontarea carburatoarelor, iti transmit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, frate! Am zis eu mai demult, inseamna ca GPZ-urile astea sunt atat de fiabile si de placute, incat lumea sta "on the road", nu la tastatura! :lol:

 

Spor la treaba, joi daca aflu ceva de montarea/demontarea carburatoarelor, iti transmit.

Pe vremea asta nu prea ai cum sa stai on the road asa de mult ca vara ...

mersi mult pt faza cu carburatoarele ast raspuns :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Am mare nevoie de neste tobe pt gpz-ul meu minunat.Pot gasi si eu la cineva sau undeva ceva de doamne ajuta?Tare mult mi-ar placea sa vin si eu la arc cu voi doar ca sunt din pitesti si e cam greu sa fac mereu drumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze ceva mai noi cu agregatul meu ... nu sariti cu gura, stiu ca trebuie vopsit ...

 

post-18053-1197231346_thumb.jpgpost-18053-1197231501_thumb.jpg e cam murdare si cam intuneric promit ca revin cu poze pe zi :D

:crack: :lol: :D

Nu sarim bre, stai linistit! :)

Or intrat carburatoarele alea pana la urma? Ca eu n-am gasit printre amicii fosti sau actuali posesori de GPZ unul care sa mai fi umblat la ele cu manuta lui...

Lasa ca pana in primavara ai timp sa-l si vopsesti. Spor! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sarim bre, stai linistit! :blbl:

Or intrat carburatoarele alea pana la urma? Ca eu n-am gasit printre amicii fosti sau actuali posesori de GPZ unul care sa mai fi umblat la ele cu manuta lui...

Lasa ca pana in primavara ai timp sa-l si vopsesti. Spor! :crack:

Abia in seara asta am pus si filtrul de aer, pana acum am mers fara :blbl: ... aveam puse doar gumele alea ce vin intre filtru si carburatoare cu o sita si un pik de burete(un fel de mini filtru) da era super nasol ca mai mult de 120 nu lua, si astia mai mult la vale ... motorul avea vlaga si asa dar mai mult de 4000-5000 de ture nu vroia incepea se faca gal gal gal si se plafona din cauza filtrului lipsa, am mers azi cu motorul fara filtru si mergea ca un ass, si imediat cum am ajuns acasa cu motorul cald am bagat toate alea, gumele erau mult mai moi si a mers totul ca uns, acum mere super :wink: cred ca ia 90 cu a 1-a .Pot zice ca is foate multumit si de noul look al motocicletei, chiar si asa nevopsita, dar mai ales de noul motor ce nu m-a dezamagit deloc, cu aceasta ocazie multumesc a N oara lui @4Bike ce mi-a adus motorul din Germania :what: ca lui ii datorez multe, si m-a ajutat sa fiu mandru din nou de GPz-ul meu ce acum o luna era mort...

 

 

:crack: :cheers: :P

 

--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 23:19 -------------
Deci nuj cum e la voi dar la mine de azi ninge incontinuu ... si culmea e ca pana sa inceapa sa ninga am merg cu motorul, si acum l-am bagat la garaj, i-am pus carelenele, nu arata tocmai bine dar macar ma mai protejeaza de frig ... acum tot ce imi doresc de la Mosu e un set de lantu antiderapante >:what: ... sa va prinz acu ca nu postati ca oricum nu iesiti pe vremea asta, mai intrati si voi sa mai vb de probleme, rezolvari, intretinerea la GPz si toate astea ... :kick:

 

 

:lol: :D :crack:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 23:19 -------------</small><br/>Deci nuj cum e la voi dar la mine de azi ninge incontinuu ... si culmea e ca pana sa inceapa sa ninga am merg cu motorul, si acum l-am bagat la garaj, i-am pus carelenele, nu arata tocmai bine dar macar ma mai protejeaza de frig ... acum tot ce imi doresc de la Mosu e un set de lantu antiderapante >:P ... sa va prinz acu ca nu postati ca oricum nu iesiti pe vremea asta, mai intrati si voi sa mai vb de probleme, rezolvari, intretinerea la GPz si toate astea ... :kick:

:crack: :crack: :cheers:

 

Asa e cu vremea asta, ninge in toata tara "ca iarna" :lol: N-ai ce-i face, doar sa mai bibilesti pe langa ea in garaj. Felicitari pentru realizarile tehnice din ultima perioada!

O iarna scurta va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, sa punem aici pentru referinta datele tehnice de baza (sursa: manualul service Clymer).

 

 

Uleiuri si combustibil

Ulei motor: SE sau SF; 10W40, 10W50, 20W50

Salut,

SE,SF sunt uleiuri minerale?

 

In curand imi iau un gpz500s voi pune pozele diseara sau maine :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt destule numa sa stii un sa cauti, eu chiar am dat peste manualul de GPz 500s dar eu am GPz 550(1986) si nu m-a interesat :rolleyes: ....

Gasesti aici: http://www.repairmanualclub.com/index.php?dlid=314

http://www.tanga-moteurs.ro/service/

http://www.blackbears.ru/index.php?get=manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ThunderByte,merci

 

Salut.

Unde gasesc si eu un cablu de acceleratie si cam cat costa. Merci

Uite aici motorcycleproshop

e mai jos pt. EX500 dar intreaba si pe altii daca au mai cumparat de acolo.

Ma scuzi,site-ul nu e bun,nu livreaza decat in USA only.

 

Am gasit pe bikebandit.com aici(in mijloc sunt niste poze dai pe "cables";vezi ca am cautat pt. anul 1997) dar nu sunt sigur ca asta-i modelul de kawasaki pt. ca nu e listat nici un gpz doar ninja500R(EX500D4L)CA si unul cu US dar nu sunt sigur daca-s aceleasi cu gpz-urile noastre.

Editat de akybo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluare tuturor

Cam la ce pret pot achizitiona un gpz furat sau avariat sau orice doar pt piese schimb, stie cineva?

Multumesc

eu am dat 350 de euro pe un Zephyr din '92 din germania caruia ii lipseau tobele , bascula si amorizoarele si asta cu tot cu acte. ca o mica paranteza la GPz-urile produse in perioada '80-'88 se potriveste de minune motorul de Zephyr si nu numai ... afara gasesti motoare avariate frontal sau un pic tavalite cu 100-200 de euro, daca ai pe cineva ce ti-l poate aduce faci o afacere de minune :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tare mult e o informatie buna si o idee si mai buna

Numai bine

salut...sant la madrid.este aici cel mai mare parc de dezmembrari moto din spania.problema e ca nu vand piese la bucata,dau toata motocicleta. :( preturile se invart intre 50 euro(pentru scutere) si ajung la 7-800euro pentru motoare noi dar avariate. :) daca te intereseaza,iti pot procura un gpz.spune-mi anul,ma interesez.tu platesti transportul iar eu castig la toata afacerea 20% din cat dau pe ea acolo. :rock:

 

--- Mesaj completat în 24 Dec 2007 18:06 -------------

salut...sant la madrid.este aici cel mai mare parc de dezmembrari moto din spania.problema e ca nu vand piese la bucata,dau toata motocicleta. :) preturile se invart intre 50 euro(pentru scutere) si ajung la 7-800euro pentru motoare noi dar avariate. :) daca te intereseaza,iti pot procura un gpz.spune-mi anul,ma interesez.tu platesti transportul iar eu castig la toata afacerea 20% din cat dau pe ea acolo. :blbl:

pentru a nu exista suspiciuni,iti trimit factura sa vezi cat am dat pe el...oricum,fara factura nu poate iesi din spania..asigur si transportul pana la tine :rolleyes:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...sant la madrid.este aici cel mai mare parc de dezmembrari moto din spania.problema e ca nu vand piese la bucata,dau toata motocicleta. :) preturile se invart intre 50 euro(pentru scutere) si ajung la 7-800euro pentru motoare noi dar avariate. :) daca te intereseaza,iti pot procura un gpz.spune-mi anul,ma interesez.tu platesti transportul iar eu castig la toata afacerea 20% din cat dau pe ea acolo. :)

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Dec 2007 18:06 -------------</small><br/>

pentru a nu exista suspiciuni,iti trimit factura sa vezi cat am dat pe el...oricum,fara factura nu poate iesi din spania..asigur si transportul pana la tine :(

:)

punct ochit, punct lovit, acuma numa sa va intelegeti la pret toate alea :D

succes dadonico :crack: :rock: :blbl:

 

 

 

 

 

Si nu in ultimul rand CRACIUN FERICIT PENTRU TOATA LUMEA !!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...