Sari la conținut

Muzica pe care o ascultăm


doctoroo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MOTĂRHEAD... HELL, YEAH !!!

 

Dar si:

 

SOCIAL DISTORTION, TWO GALLANTS, ROGER MIRET AND THE DISASTERS, AGNOSTIC FRONT, THE EXPLOITED, THE CLASH, SYSTEM OF A DOWN, THE DISTILLERS, QUEENS OF THE STONE AGE, THE 69 EYES, SISTERS OF MERCY, JOHNNY CASH, STRAY CATS, RAMONES, BOEHSE ONKELZ, RAMMSTEIN, EDDIE COCHRANE, JERRY LEE LEWIS, LEE ROCKER, DIABLO DIMES, BILLY IDOL, MADNESS, MONSTER MAGNET,

LA PLEBE...

 

 

Nu mai pot sa aud Steppenwolf, Purple, Zeppelin si restul de "rasuflari"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTĂRHEAD... HELL, YEAH !!!

 

Dar si:

 

SOCIAL DISTORTION, TWO GALLANTS, ROGER MIRET AND THE DISASTERS, AGNOSTIC FRONT, THE EXPLOITED, THE CLASH, SYSTEM OF A DOWN, THE DISTILLERS, QUEENS OF THE STONE AGE, THE 69 EYES, SISTERS OF MERCY, JOHNNY CASH, STRAY CATS, RAMONES, BOEHSE ONKELZ, RAMMSTEIN, EDDIE COCHRANE, JERRY LEE LEWIS, LEE ROCKER, DIABLO DIMES, BILLY IDOL, MADNESS, MONSTER MAGNET,

LA PLEBE...

Nu mai pot sa aud Steppenwolf, Purple, Zeppelin si restul de "rasuflari"...

 

 

salut!eu vreau sa cred ca am inteles gresit!purple si zepp sunt "rasuflari"...sigur nu am inteles bine..nu-i asa?!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!eu vreau sa cred ca am inteles gresit!purple si zepp sunt "rasuflari"...sigur nu am inteles bine..nu-i asa?!!

 

 

Ai inteles foarte bine, dar e o parere personala. Tine de gust. Daca cineva poate sa asculte la nesfirsit "Born to be wild", "Smoke on the water", sau "Stairway to heaven" (nu rezum trupele doar la atit, dar am enumerat melodii ce le stie toata lumea :friends: ), nu pot decit sa-mi scot palaria, in fata acestuia.

 

Mie-mi place sa evoluez si sa explorez. De aceea ascult foarte multe genuri rock (urasc faza asta, cu genurile, dar na...) si nu numai. Mai bag si ceva blues, chiar stravechi, dixieland, be bop, swing, jive, rockabilly, country, hillbilly, psychobilly, punk, hardcore, Oi!, ska... nu doar mainstream.

 

I'm into motorcycles, leather jackets, loud music and switchblades! I'm not into peace and love!

 

Sint un alt fel de motorist, nu d-ala cu ciocate si geci cu franjuri...

 

Acum m-ai inteles?

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu briceagu ne-a dat p toti p spate...De asta ai vrut sa afli care e "gabor" p forum...nu te puteai exprima liber? :friends: Felicitari...eu unu si nu cred ca sunt singurul prefer switchblade-ul pt a taia cablurile intr-o instal electrica parazitata shi inloc ei...pt a taia izolierul shi desigur cel mai mult prefer switchblade-ul pt a desuruba cate un ...surub atunci cand n-am o surubelnita in preajma... :friends: Am uitat sa zic...Port geaca de piele...ascult rock & not just si sunt mort dupa motoare...POT SA MA INSCRIU SI EU IN GASCA ADEVARATILOR MOTOCICLISTI? :wink: :P :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu briceagu ne-a dat p toti p spate...De asta ai vrut sa afli care e "gabor" p forum...nu te puteai exprima liber? :friends: Felicitari...eu unu si nu cred ca sunt singurul prefer switchblade-ul pt a taia cablurile intr-o instal electrica parazitata shi inloc ei...pt a taia izolierul shi desigur cel mai mult prefer switchblade-ul pt a desuruba cate un ...surub atunci cand n-am o surubelnita in preajma... :friends: Am uitat sa zic...Port geaca de piele...ascult rock & not just si sunt mort dupa motoare...POT SA MA INSCRIU SI EU IN GASCA ADEVARATILOR MOTOCICLISTI? :wink: :P :rock:

 

 

Stii ceva?

 

S-a intrebat de muzica si am raspuns/propus Rockabilly. S-a luat unu' mai destept sa ma invete ca asa ceva nu exista. Am mai dat exemple de trupe si stiluri muzicale, s-a luat altu', de ceea ce am numit eu "rasuflari". Am specificat ca-i vorba de o parere personala.

 

Acum te gasesti tu, sa te bagi in seama. Chestia aia a fost un citat. Cu ceva mai multa cultura moto, stiai de unde-i. OK, am uitat ghilimelele si nici n-am pecizat de unde-i citatul. So fuckin' what?

 

 

Cu ocazia asta, ai tu acum o bucurie... nu mergea si fara d-astea? Banuiesc ca nu.

Editat de roadkill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ceva?

 

S-a intrebat de muzica si am raspuns/propus Rockabilly. S-a luat unu' mai destept sa ma invete ca asa ceva nu exista. Am mai dat exemple de trupe si stiluri muzicale, s-a luat altu', de ceea ce am numit eu "rasuflari". Am specificat ca-i vorba de o parere personala.

 

Acum te gasesti tu, sa te bagi in seama. Chestia aia a fost un citat. Cu ceva mai multa cultura moto, stiai de unde-i. OK, am uitat ghilimelele si nici n-am pecizat de unde-i citatul. So fuckin' what?

Cu ocazia asta, ai tu acum o bucurie... nu mergea si fara d-astea? Banuiesc ca nu.

 

 

nici nu mai zic nimic de "perseverenta" ta in a intepa discutiile si a inflama topicurile....e a2a ta natura,nu?

dar profil-ul de ce nu ti-e completat?din nou....treaba ta,doar ai fost avertizat, mai demult.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu mai zic nimic de "perseverenta" ta in a intepa discutiile si a inflama topicurile....e a2a ta natura,nu?

dar profil-ul de ce nu ti-e completat?din nou....treaba ta,doar ai fost avertizat, mai demult.

Black.

Tre si dinastia nu? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar nu poti sa te abtii, sau trebuie sa postezi cu orice pret?..... :bigstar:

Cam asa ceva!Oricum faza facea referire si la mine! :bigstar: Stiu ca e cam sacaitor dar asa sunt eu carcotas, si daca nu aveti loc de mine ziceti ceva!! :bigstar:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha. Sa inteleg ca propunerile mele muzicale, au fost intepaturi soldate cu inflamari? Ciudat, cel putin. La fel si explicatiile ulterioare? You nuts?

 

A II-a natura? Nush, da' tu sigur ai o problema... cu mine. Ce-ar fi s-o rezolvam in afara forumului?

Celorlalti urez un "Born to be wild" placut si etern, sorry de deranj si... see ya!

 

Mai bine completeaza-ti datele din profil cum o facem cu totii....si zi pas la rezolvarea problemei "in afara forumului". (un sfat prietenesc) Si ne-om intalni odata la o bere sa ascultam si muzica ta si muzica noastra si vei vedea ca nu esti chiar asa de "un alt fel de motociclist".

 

Subscriu...Bush,Primal scream,Fun lovin' criminals.

 

Numai bine! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine completeaza-ti datele din profil cum o facem cu totii....si zi pas la rezolvarea problemei "in afara forumului". (un sfat prietenesc) Si ne-om intalni odata la o bere sa ascultam si muzica ta si muzica noastra si vei vedea ca nu esti chiar asa de "un alt fel de motociclist".

 

 

Baiete, un sfat prietenesc e sa-ti vezi de treburile tale. OK? Nu te baga precum musca undeva.

 

Ca sa evitam mahalageala, care nu vrea lumea s-o citeasca, eu i-am propus, lui Blackrider, sa discutam in afara forumului. Insinuarile astea, "finute", de gasca, nu ma impresioneaza.

 

Pina una, alta, n-are decit sa-mi dea ban si incheiem discutia. Alta faza care ma impresioneaza de nu mai pot.

 

 

Dixit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca citesti TOATE posturile din topicul asta vei observa ca toti au postat strict legat de subiect...Totul a degenerat in momentul in care tu ai dat-o iar in chestii de "biker"...gen cutit(cu sau fara ghilimele)...aia sunt rasuflati...aia sunt praf...ai mei sunt super...Puteai sa t rezumi la a posta mel care iti plac si cam atat...eventual si un motiv pt care iti plac...Topicul asta l-am deschis pt a-mi extinde cunostintele despre rock...eventual pt a gasi unele melodii care le-am auzit,mi-au placut dar nu le stiam numele...de ex "smoke on the water" ... :bigstar: Iar baiatul de mai devreme ti-a dat exact un sfat prietenesc...sa o lasi mai moale cu toata treaba aia "let's step outside"...Daca tot stai in Germania banuiesc ca lunar iti faci timp sa citesti cateva reviste de profil(si slava D-lui sunt destule) unde apar cate police bust-uri shi R.I.P-uri printre baietii astia duri cu 1% patch pe spate...gen bandidos si nu numai...nu? Din fericire asta inca nu se intampla pe la noi...inca suntem bine...inca aparem in paginile biker news & more intr-o lumina f buna multumita TRUST.Mc shi nu numai :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca citesti TOATE posturile din topicul asta vei observa ca toti au postat strict legat de subiect...Totul a degenerat in momentul in care tu ai dat-o iar in chestii de "biker"...gen cutit(cu sau fara ghilimele)...aia sunt rasuflati...aia sunt praf...ai mei sunt super...Puteai sa t rezumi la a posta mel care iti plac si cam atat...eventual si un motiv pt care iti plac...Topicul asta l-am deschis pt a-mi extinde cunostintele despre rock...eventual pt a gasi unele melodii care le-am auzit,mi-au placut dar nu le stiam numele...de ex "smoke on the water" ... :bigstar: Iar baiatul de mai devreme ti-a dat exact un sfat prietenesc...sa o lasi mai moale cu toata treaba aia "let's step outside"...Daca tot stai in Germania banuiesc ca lunar iti faci timp sa citesti cateva reviste de profil(si slava D-lui sunt destule) unde apar cate police bust-uri shi R.I.P-uri printre baietii astia duri cu 1% patch pe spate...gen bandidos si nu numai...nu? Din fericire asta inca nu se intampla pe la noi...inca suntem bine...inca aparem in paginile biker news & more intr-o lumina f buna multumita TRUST.Mc shi nu numai :bigstar:

 

 

/index.php?...66212&st=20

 

Primul meu post. Restul comentarii inutile. Am mai dat si nume de trupe, asa ca, zic eu, eram la subiect. Pina n-au venit comentatorii si tot felul de amenintari "finute".

 

 

I'm out. Have fun.

Editat de roadkill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era nici o insinuare(cu atat mai mult amenintare :bigstar: ) d-le Roadkill, dar nu stiu de ce ..eram sigur ca asa vei intelege. In fine..iar degenereaza un topic..si eu ma simt deja unul din cei care ajuta la lucrul asta. Deci de acum nimic offtopic aici de la mine...

Si ink odata....subscriu The animals si The Doors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa supar pe nimeni dar, ca exista si un dar, niste muzica pentru cei care erau nascuti pe vremea aceea

si o ascultau la casti ca era decadenta :bigstar: si daca te prindea secu dadeai cu subsemnatu, oricum gusturile nu se discuta... dar pentru generatia mea, cu tot regretul anilor ce-au trecut...

http://www.youtube.com/watch?v=m8Ebcx-mTns

http://www.youtube.com/watch?v=MLzgiW5sFe0

http://www.youtube.com/watch?v=B91ZZE8hMgs

http://www.youtube.com/watch?v=JjD4eWEUgMM

si sper ca vor mai trece inca si nu vom asculta muzica facuta pe PC , de fapt pentru toti motoristii.

All the best. Safety rail for all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa supar pe nimeni dar, ca exista si un dar, niste muzica pentru cei care erau nascuti pe vremea aceea

si o ascultau la casti ca era decadenta :bigstar: si daca te prindea secu dadeai cu subsemnatu, oricum gusturile nu se discuta... dar pentru generatia mea, cu tot regretul anilor ce-au trecut...

http://www.youtube.com/watch?v=m8Ebcx-mTns

http://www.youtube.com/watch?v=MLzgiW5sFe0

http://www.youtube.com/watch?v=B91ZZE8hMgs

http://www.youtube.com/watch?v=JjD4eWEUgMM

si sper ca vor mai trece inca si nu vom asculta muzica facuta pe PC , de fapt pentru toti motoristii.

All the best. Safety rail for all

Pe toti ne uneste o pasiune comuna si anume motociclismul dar asta nu inseamna ca fiecare suntem la fel ci din potriva suntem fiecare unici in felul nostru, asta ne face pe fiecare indivizi individuali! PAPAS YOU :bigstar: !! :bigstar: Numa bine tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe toti ne uneste o pasiune comuna si anume motociclismul dar asta nu inseamna ca fiecare suntem la fel ci din potriva suntem fiecare unici in felul nostru, asta ne face pe fiecare indivizi individuali! PAPAS YOU :bigstar: !! :bigstar: Numa bine tuturor!

 

Tks IceLord, ce sa fac... sunt un nostalgic, imi mai aduc aminte...si ma gandesc la ziua cand va trebui sa-mi pun casca in cui si sa ma uit la poze, dar pana atunci sper sa mai treaca ceva vreme :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa supar pe nimeni dar, ca exista si un dar, niste muzica pentru cei care erau nascuti pe vremea aceea

si o ascultau la casti ca era decadenta :bigstar: si daca te prindea secu dadeai cu subsemnatu, oricum gusturile nu se discuta... dar pentru generatia mea, cu tot regretul anilor ce-au trecut...

http://www.youtube.com/watch?v=m8Ebcx-mTns

http://www.youtube.com/watch?v=MLzgiW5sFe0

http://www.youtube.com/watch?v=B91ZZE8hMgs

http://www.youtube.com/watch?v=JjD4eWEUgMM

si sper ca vor mai trece inca si nu vom asculta muzica facuta pe PC , de fapt pentru toti motoristii.

All the best. Safety rail for all

 

 

o da! hendrix si janis

 

nu cred ca exista/a existat femeie in musica ce o poate egala pe Janis

si ca tot veni vorba de blues

 

http://www.youtube.com/watch?v=YDBIbJKjAZQ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tks IceLord, ce sa fac... sunt un nostalgic, imi mai aduc aminte...si ma gandesc la ziua cand va trebui sa-mi pun casca in cui si sa ma uit la poze, dar pana atunci sper sa mai treaca ceva vreme :bigstar:

In cazul meu o sa fie pana la moarte! :bigstar: Nu exista perioada de gratie! :bigstar:

 

MORE METAL UP YOUR ASS!

PRIMAL FEAR KICK'S MY ASS!

Vocea e pur si simplu' DEADLY!!!!!

 

AND METALLICA OFF COURSE

http://www.youtube.com/watch?v=lh1ypNyHRmA

ROCK UNTIL YOU DROP!

 

Disturb

Un inceput in forta ca la carte!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Muzica pe care o ascultăm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...