Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-mi permit asemenea concluzii! Mai degraba 100 de fani BMW si 3 norocosi :P

 

si cand o sa cresteti o sa va luati si voi motociclete si nu va mai certati pe jucarii

 

eu am luat, honda :-P

Mesaj completat

As vrea io, dar nu ma lasa sotia. ;)

 

so, bogdane, daca vreau circ la nunta, stiu ce fac :D

invit pe langa tine si vreo 2 - 3 bmw-isti si va pun la acceasi masa.

unde mai pui ca din alea 100 inmatriculate vor ramane 97 .

 

si dau cu RIP :P))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind la moto

 

bogdan de cand ai luat yamaha aia mai mult ai facut o pom de craciun

 

noi astia cu mancatoarele de ulei le cumparam si plecam cu ele nu le impodobim

 

iar pana cand yamaha ducati moto g..putii vor spera la o felie din tortul GS si GSA

 

VOR MAI TRECE ANI

 

ps vezi ca ti moare topicul daca nu mai pui ceva acoperitoare la calcaie ca sa nu te uzi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, dar ce sa fac daca iarna-i lunga. Ma joc si eu pe langa motor, iar banii de acesorii ii bag in benzina vara. Nu am facut socoteala, dar cred ca s-au adunat cateva sute bune de euro. Ce dracu fac la iarna ca am terminat dotarea si motorul este prea bun sa-l schimb! Cred ca voi pleca in tari mai calde :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, dar ce sa fac daca iarna-i lunga. Ma joc si eu pe langa motor, iar banii de acesorii ii bag in benzina vara. Nu am facut socoteala, dar cred ca s-au adunat cateva sute bune de euro. Ce dracu fac la iarna ca am terminat dotarea si motorul este prea bun sa-l schimb! Cred ca voi pleca in tari mai calde :laugh:

 

 

du teeee

poate mai gasesti surori la yamaha

 

ps cred ca undeva la 300 euro te ai scos cu aparatorile de apa :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparatorile nu am cum sa le evaluez pt ca sunt unicat. Nici macar Turatech-ul care a facut cate o protectie pt fiecare surub BMW nu s-a gandit la ele. Norocul meu cu FLR, care le-a montat pe GS si de la care m-am inspirat. Iar la iarna vor fi intradevar doua XT1200Z spre tarile calde, daca s-or potoli cu revolutiile pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparatorile nu am cum sa le evaluez pt ca sunt unicat. Nici macar Turatech-ul care a facut cate o protectie pt fiecare surub BMW nu s-a gandit la ele.

 

Wunderlich a scos de mult asa ceva, poate si altii. Parca si Razvan are la ADV-ul ala de la Nazdravanu ceva asemanator, poate de la alta firma...

TT nu ma mira, nu prea e in domeniul lor; protectia "pt. fiecare surub" nu are legatura cu protectia de vant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparatorile nu am cum sa le evaluez pt ca sunt unicat. Nici macar Turatech-ul care a facut cate o protectie pt fiecare surub BMW nu s-a gandit la ele. Norocul meu cu FLR, care le-a montat pe GS si de la care m-am inspirat. Iar la iarna vor fi intradevar doua XT1200Z spre tarile calde, daca s-or potoli cu revolutiile pe acolo.

 

bogdaneeee

sa nu plecati 2 moto la fel

macar lasati una pentru muzeu sa stie si copii nostri modelul asta special de la yamaha :wacko:

 

apropo

 

cand tu inca mestereai la vstrom

 

wunderlich crea asa ceva pt BMW ultima protectie de jos dreapta

 

http://www.wunderlich.de/Shop/R1200GS-Adve...-Beinschuetzer/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparatorile nu am cum sa le evaluez pt ca sunt unicat. Nici macar Turatech-ul care a facut cate o protectie pt fiecare surub BMW nu s-a gandit la ele. Norocul meu cu FLR, care le-a montat pe GS si de la care m-am inspirat. Iar la iarna vor fi intradevar doua XT1200Z spre tarile calde, daca s-or potoli cu revolutiile pe acolo.

 

bogdaneeee

sa nu plecati 2 moto la fel

macar lasati una pentru muzeu sa stie si copii nostri modelul asta special de la yamaha :wacko:

 

apropo

 

cand tu inca mestereai la vstrom

 

wunderlich crea asa ceva pt BMW ultima protectie de jos dreapta

 

http://www.wunderlich.de/Shop/R1200GS-Adve...-Beinschuetzer/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu ai zis de la inceput? Mai adaug 200 euro, la lista de acesorii, economisiti. Merci pt cadou!

Mesaj completat

bogdaneeee

sa nu plecati 2 moto la fel

macar lasati una pentru muzeu sa stie si copii nostri modelul asta special de la yamaha

Sunt sigur ca va face istorie si asta din prima, fara 8 ani de rafinare, perfectionare, redresare, reproiectare, facelift,...... si tot asa din 2 in 2 ani. Si nu doar pt a fi mai buna, ci pt a drege pe ici pe colo prin partile esentiale.

Mesaj completat

ps vezi ca ti moare topicul daca nu mai pui ceva acoperitoare la calcaie ca sa nu te uzi

500 replies si 35000 views dupa 9 luni de la lansare, un singur proprietar pe forum si 3 motoare vandute-n tara, in termeni forumistici ni se pare un triunf.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce nu ai zis de la inceput? Mai adaug 200 euro, la lista de acesorii, economisiti. Merci pt cadou!

Mesaj completat

 

Sunt sigur ca va face istorie si asta din prima, fara 8 ani de rafinare, perfectionare, redresare, reproiectare, facelift,...... si tot asa din 2 in 2 ani. Si nu doar pt a fi mai buna, ci pt a drege pe ici pe colo prin partile esentiale.

Mesaj completat

 

500 replies si 35000 views dupa 9 luni de la lansare, un singur proprietar pe forum si 3 motoare vandute-n tara, in termeni forumistici ni se pare un triunf.

 

 

ce triunf, nu aveai yamaha?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

500 replies si 35000 views dupa 9 luni de la lansare, un singur proprietar pe forum si 3 motoare vandute-n tara, in termeni forumistici ni se pare un triunf.

 

Un triunf, da, corect... :wacko: desi recunosc ca nu stiu ce-i ala, nici macar ca termen forumistic.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un termen nou introdus - numele de cod pentru BMW 1200GS 2012,

nt nt atata lucru nu stiti :wacko:

hai ca incepe sezonul si uitam de "brand"uri

sa vina calduraaaaaaa

Un triunf, da, corect... :laugh: desi recunosc ca nu stiu ce-i ala, nici macar ca termen forumistic.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand nu se posteaza nimic pe sectiunea Fun, deschid aici si zambesc de dimineata. Poc si Pic despre nimic.

 

in ziua de azi e greu sa aduci zambetul pe chipul cuiva

 

ma bucur ca reusesc sa fac acest lucru

 

cu drag "pic"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ziua de azi e greu sa aduci zambetul pe chipul cuiva

 

ma bucur ca reusesc sa fac acest lucru

 

cu drag "pic"

 

total offtopic - doar sa vrei,si ..zambesti

o cafea pe terasa privind marea - Thassos iti spune ceva ? eu zambesc numai cand ma gandesc :wacko:

iar tu erai cu vinul ala de grecia sau ma insel ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

total offtopic - doar sa vrei,si ..zambesti

o cafea pe terasa privind marea - Thassos iti spune ceva ? eu zambesc numai cand ma gandesc :wacko:

iar tu erai cu vinul ala de grecia sau ma insel ?

 

sa faca tata rodajul si ALEX.....PULI scrie pe mine

de cand astept un gyros si un frappe

Mesaj completat

total offtopic - doar sa vrei,si ..zambesti

o cafea pe terasa privind marea - Thassos iti spune ceva ? eu zambesc numai cand ma gandesc :laugh:

iar tu erai cu vinul ala de grecia sau ma insel ?

 

sa faca tata rodajul si ALEX.....PULI scrie pe mine

de cand astept un gyros si un frappe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa faca tata rodajul si ALEX.....PULI scrie pe mine

de cand astept un gyros si un frappe

Mesaj completat

 

 

sa faca tata rodajul si ALEX.....PULI scrie pe mine

de cand astept un gyros si un frappe

 

un loc, o daat , o ora ?

just name it :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :D ...oameni nebuni!..sa mor io!...dar sunt de gashca in realitate.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu situ daca e locul potrivit aici (avand in vedere trend-ul discutiilor) dar am si eu o intrebare:

 

E normal pentru un Adventure 08 cu toate protectiile posibile pe el (cred ca vreo 20kg in plus fata de standard), cu un parbriz urias dar cu evacuare sport si power controller (setat corect) sa nu poata depasi 185km/h?

Testul l-am facut fara pasager pe autostrada (au am in jur de 75kg) in viteza a 6-a. Am tinut-o la maxim vreo 20 sec si nu a vrut sa treaca de 185-187 pe bord.

 

Nu ca m-ar deranja chestia asta pentru ca oricum n-as putea sa merg asa tare, dar ma gandeam sa nu fie ceva in neregula cu motorul.

 

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu situ daca e locul potrivit aici (avand in vedere trend-ul discutiilor) dar am si eu o intrebare:

 

E normal pentru un Adventure 08 cu toate protectiile posibile pe el (cred ca vreo 20kg in plus fata de standard), cu un parbriz urias dar cu evacuare sport si power controller (setat corect) sa nu poata depasi 185km/h?

Testul l-am facut fara pasager pe autostrada (au am in jur de 75kg) in viteza a 6-a. Am tinut-o la maxim vreo 20 sec si nu a vrut sa treaca de 185-187 pe bord.

 

Pai daca nu aici ar fi locul potrivit, apai unde? :(

 

Si daca pe bord era atat probabil ca real (eventual masurat cu gps) mai scazi vreo 10km/h.

Protectiile alea imense sigur te mai incetinesc... dar parerea mea este ca nu e normal. Intr-a cincea cat "baga"?

 

Oricum, cred ca n-ar fi rau sa renunti la ciudateniile alea montate pe ea; nu stiu de ce dar n-am incredere in modificarile de genul asta (ma refer la motor etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu situ daca e locul potrivit aici (avand in vedere trend-ul discutiilor) dar am si eu o intrebare:

 

E normal pentru un Adventure 08 cu toate protectiile posibile pe el (cred ca vreo 20kg in plus fata de standard), cu un parbriz urias dar cu evacuare sport si power controller (setat corect) sa nu poata depasi 185km/h?

Testul l-am facut fara pasager pe autostrada (au am in jur de 75kg) in viteza a 6-a. Am tinut-o la maxim vreo 20 sec si nu a vrut sa treaca de 185-187 pe bord.

 

Nu ca m-ar deranja chestia asta pentru ca oricum n-as putea sa merg asa tare, dar ma gandeam sa nu fie ceva in neregula cu motorul.

 

Razvan

Du-te pe autostrada, in 20 de secunde nu apuca sa ajunga la 200. A, si da jos cutiile laterale. Alea conteaza cel mai mult... Si parbrizu, dar daca nu ar fi el ai fi tu sa tii vantu din fata, da fa testu fara cutii.

 

BTW, vezi ca limita pe autostrada e 130 :D La 180 nu mai ai permis 3 luni :(

 

Si sa nu uit... depinde de cutie. Imi aduc aminte ca ar fi oaresce diferente la rapoarte intre GS si GSA, la treapta 1-2 si a 2-a parca, dar cel mai bine te documentezi de pe net...

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa nu uit... depinde de cutie. Imi aduc aminte ca ar fi oaresce diferente la rapoarte intre GS si GSA, la treapta 1-2 si a 2-a parca, dar cel mai bine te documentezi de pe net...

 

Nu e diferenta generala intre GS si GSA, standard sunt la fel. Diferenta apare ca la GSA poti comanda optional cutia enduro (si cred ca jumatate sunt asa comandate) la care, daca nu ma insel, difera doar in treapta 1.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva in genu stiam si eu, dar stiam ca si ultima e mai altfel ca sa ai mileage mai bun :(

 

Oricum nu ar trebui s ainfluenteze top speedu', numa in cat timp ajungi la el :D

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...