Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai... nu sunt sigur ca voi monta acea extensie, vreau doar sa studiez problema

Ca sa spun asa, e o fiţă, şi are prioritate scăzută

Daca o voi monta voi pune poze negresit

 

P.S. unde e poza aia cu care te lauzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- la fel si la temponul e caucuic pentru protectie cardan : http://shop.touratech.de/sturzpad-kardan-fur-alle-bmw-r1200-modelle.html

Uita te si aici http://www.dsbikeprotection.com/index.php?id_product=60&controller=product&id_lang=1 e mai ieftin cu vreo 16 EUR....

 

Eu o sa mi iau asta http://www.dsbikeprotection.com/index.php?id_product=59&controller=product&id_lang=1 arata mai solid si mai capabil decat bratul ala de la Wunderlich.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... nu sunt sigur ca voi monta acea extensie, vreau doar sa studiez problema

Ca sa spun asa, e o fiţă, şi are prioritate scăzută

Daca o voi monta voi pune poze negresit

 

P.S. unde e poza aia cu care te lauzi?

postul 4776, micul dejun in ungaria la mol, :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci cand achizitionezi orice, primesti si un manual de utilizare.( instructiuni de utilizare). eu primesc sambata motocicleta (sh) din germania si nu are nici un manual. doresc sa stiu ce si cum.

am gasit manualul in romana dar pentru BMW R1200GS din 2013. culmea. eu caut pentru 2005.

Editat de bartatiberiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci cand achizitionezi orice, primesti si un manual de utilizare.( instructiuni de utilizare). eu primesc sambata motocicleta (sh) din germania si nu are nici un manual. doresc sa stiu ce si cum.

am gasit manualul in romana dar pentru BMW R1200GS din 2013. culmea. eu caut pentru 2005.

Ok, d-aia am intrebat ca se mai fac confuzii de termeni, deci tu vrei manualul utilizatorului... la mine de exemplu este acelasi cu cartea de service, unde se stampileaza reviziile facute. Deci il primesti fara asta, din Germania? pacat...

Nu stiu daca scosesera pe vremea aia in romana si nici ulterior nu stiu daca a aparut.

 

 

Eu intrebasem ce vrei ca mai exista si manualul de service cu toate detaliile tehnice de servisare dar ala este pe CD/DVD, original BMW. Am vazut si carte dar nu la BMW originala ci editata de unii care fac pt cam toate motocicletele. O au si la Louis.

 

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postul 4776, micul dejun in ungaria la mol, :)

aha, nu stiu de ce, la serviciu nu vedeam imaginea

Oare se supara cineva daca spun ca moaca lu' 1150 GS ADV arata mai bine decat cea de 1200 GS ADV?

E doar o parere, nu ar trebui sa supere pe nimeni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, nu stiu de ce, la serviciu nu vedeam imaginea

Oare se supara cineva daca spun ca moaca lu' 1150 GS ADV arata mai bine decat cea de 1200 GS ADV?

E doar o parere, nu ar trebui sa supere pe nimeni :D

 

bine, am inteles, ma peri ca s te las sa castigi...

eu am ales 1150-ul pentru ca 1200 mi s-a parut nejustificat de scump, practic trebuia sa mai pun 4-5000 sa-mi fi cumparat ce-as fi vrut eu (adv-ul de dupa 2010)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva diferente de comportament dpdv ciclistic?

 

La a mea simt ca este foarte "iertatoare" si faci cam ce vrei din ea... la asta la fel, doar ca simtindu-se mult mai usoara, e si mai bine.

Am avut totusi senzatia ca atunci cand o las brusc stanga-dreapta ca sa incalzesc putin cauciucurile pe lateral la inceput, ca o las putin mai greu, insa pun asta si pe niste retineri ale mele si pe neobisnuinta. Poate insa si pe rotile putin mai late?

De confort n-am ce sa comentez... si cum am zis, la zona cu curbele stranse am avut parte de umezeala si 1-2grade deci n-am avut curaj sa ma dau la ea.

 

Din tot ce spui am remarcat doar asemanarea dintre franele vechi si cele noi care dupa cum spui sunt tot cele vechi.

 

Apropos de franele slabe si de ABS-ul "imbatabil" in off la XT... revista Motorrad a publicat in numarul aparut azi rezultatele finale ale comparativului cu Enduro-Touring mari.

Una dintre probe a fost franarea pe drum cu pietris/prafuit de la 60km/h, iata distantele de franare:

- R1200GS: Road-mode: 27,5m; Enduro-mode 26,5m (nu enduro-pro, cand roata spate este total fara ABS);

- Multistrada S: Touring-Mode: 32,5m; Enduro-mode: 27,5m

- KTM 1190: Street-mode 28,9m; Offroad-mode: 29,0m (se specifica aici ca la KTM modul Off fara ABS spate nu aduce beneficii)

- Crosstorer: 29,8m

- Versys 1000: 30,4m

- Tiger 1050 S: 32,1m

- Tiger Explorer: 32,8m

- XTZ ST: 33,5m

- Guzzi Stelvio: 36,9m

 

No comment! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La a mea simt ca este foarte "iertatoare" si faci cam ce vrei din ea... la asta la fel, doar ca simtindu-se mult mai usoara, e si mai bine.

Am avut totusi senzatia ca atunci cand o las brusc stanga-dreapta ca sa incalzesc putin cauciucurile pe lateral la inceput, ca o las putin mai greu, insa pun asta si pe niste retineri ale mele si pe neobisnuinta. Poate insa si pe rotile putin mai late?

De confort n-am ce sa comentez... si cum am zis, la zona cu curbele stranse am avut parte de umezeala si 1-2grade deci n-am avut curaj sa ma dau la ea.

 

 

Apropos de franele slabe si de ABS-ul "imbatabil" in off la XT... revista Motorrad a publicat in numarul aparut azi rezultatele finale ale comparativului cu Enduro-Touring mari.

Una dintre probe a fost franarea pe drum cu pietris/prafuit de la 60km/h, iata distantele de franare:

- R1200GS: Road-mode: 27,5m; Enduro-mode 26,5m (nu enduro-pro, cand roata spate este total fara ABS);

- Multistrada S: Touring-Mode: 32,5m; Enduro-mode: 27,5m

- KTM 1190: Street-mode 28,9m; Offroad-mode: 29,0m (se specifica aici ca la KTM modul Off fara ABS spate nu aduce beneficii)

- Crosstorer: 29,8m

- Versys 1000: 30,4m

- Tiger 1050 S: 32,1m

- Tiger Explorer: 32,8m

- XTZ ST: 33,5m

- Guzzi Stelvio: 36,9m

 

No comment! :alcy:

 

Sa am XT l as arunca de pe Inter si mi as construi un loc de dat cu capu optimizat cu cuie ca paturile fachirilor si cu geamuri laterale ( din plexi , evident ) reglabile in 3D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa am XT l as arunca de pe Inter si mi as construi un loc de dat cu capu optimizat cu cuie ca paturile fachirilor si cu geamuri laterale ( din plexi , evident ) reglabile in 3D.

Mare pacat ca nu ai XT ... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa am XT l as arunca de pe Inter si mi as construi un loc de dat cu capu optimizat cu cuie ca paturile fachirilor si cu geamuri laterale ( din plexi , evident ) reglabile in 3D.

 

Sa am XTZ1200, l-as da si mi-as lua 7 XTZ-uri de 750.

Sa am R1200GSA, l-as da si mi-as lua 9 XTZ-uri de 750. Sau 7 si benzina pentru ~50.000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

Am vazut-o si eu azi.

Hmmmm.

Mi-a placut ca e mai compacta pe sub bord si ai loc sa mai instalezi diverse pe acolo.

Interesanta mobra, dar parca arata mai bine in poze :P

 

LE. am vazut si crosstourer-ul, asta arata mai bine in realitate decat in poze :grinbandit: (la finisaje ma refer)

Editat de Ravishing
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...