Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

dupa ce-ti iei GS LC, restu nu mai conteaza :D este capone? :P

 

2013-BMW-R1200GS2.jpg

gata stiu !!!! m-am prins si eu

 

 

 

 

 

BMW si restu :crack:

 

PS.

nu am gasit poza cu LC-ul si restul da-i buna si asta tot GS este

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai pentru un material de promovare altrider ce era sa faca.. sa pedaleze din picioare la relanti prin 2 baltoace? Asta e si ideea, sa duca motorul la maxim - oricum s-a tinut bine GS-ul dupa flipul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la gasit scuze nu va intrece nimeni. :D

mi ai luat vorba din gura. dar ce sa i faci, asa s bmw-istii, uita-te numa' la ce " de cuvant sunt" . asta i tara, asta s oamenii.

 

pacat doar ca ca se amesteca conserve cu mobre , in rest ar fi ok . auzi tu, parapanta...

 

panarama se spunea pe vremea mea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza sa apara si modelul nou cu LC !!!

 

attachicon.gif1462064_764471853582178_567336347_n.jpg

Dumnezeule !!!! nu as zbura cu asa ceva nici platitit, daca intra cumva pe la 500 - 1000 m ceva firicel de apa, condens la senzorul hall si face un stop engine??? .

 

doamne ferste pe autostrada si pe pe pamnt e una dar in cer no way !!!! :crack:

uite ceva de pus pe desk. la calculator mecca

( asta pa na nu dai de bai la cardan ca dupa o scoti la vanzare )

 

 

 

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule !!!! nu as zbura cu asa ceva nici platitit, daca intra cumva pe la 500 - 1000 m ceva firicel de apa, condens la senzorul hall si face un stop engine??? .

 

doamne ferste pe autostrada si pe pe pamnt e una dar in cer no way !!!! :crack:

uite ceva de pus pe desk. la calculator mecca

( asta pa na nu dai de bai la cardan ca dupa o scoti la vanzare )

 

 

attachicon.gifBMW-R-1200-GS-Adventure-2014-3.jpg

Chestia aceea pare a fi un motodeltaplan. Stiu de la un amic din Floreni (Dan Cobuz instructor pentru ULM si motodeltaplan) ca, atat cu un motodeltaplan cat si cu un ULM poti ateriza fara motor. Adica daca se opreste motorul in aer poti aduce in siguranta avionul la sol. Ma rog, mai e o mica problema ... adica sa ai unde ateriza...

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde este mult trambitatul amortizor de ghidon ? Nu l-am vazut in filmulet si sincer chiar ma intrebam daca este " the real deal" sau vre-o abureala gen amortizor de voblaj de vitezana.



Chestia aceea pare a fi un motodeltaplan. Stiu de la un amic din Floreni (Dan Cobuz instructor pentru ULM si motodeltaplan) ca, atat cu un motodeltaplan cat si cu un ULM poti ateriza fara motor. Adica daca se opreste motorul in aer poti aduce in siguranta avionul la sol. Ma rog, mai e o mica problema ... adica sa ai unde ateriza...

 

Don't feed the trolls.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde este mult trambitatul amortizor de ghidon ? Nu l-am vazut in filmulet si sincer chiar ma intrebam daca este " the real deal" sau vre-o abureala gen amortizor de voblaj de vitezana.

 

 

Don't feed the trolls.

Vezi ca e in pozele puse de mine. Acolo unde ii multumeam lui Capone !

 

ASTA

post-56036-0-29299500-1387108924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma speriasem, credeam ca nu se face Adv si pe albastru :D

 

ce sa zic recunosc de frumoasa este frumoasa, daca are fiabilitatea unei japoneze jur!!! fac credit si iau si eu una :crack:

 

pentru radiatoarele alea este ceva protectie ca-s cam expuse la lovituri

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde este mult trambitatul amortizor de ghidon ? Nu l-am vazut in filmulet si sincer chiar ma intrebam daca este " the real deal" sau vre-o abureala gen amortizor de voblaj de vitezana.

Nu este amortizor in ghidon pt vibratii/denivelari. Este cum ziceai si tu, amortizor anti voblaj (sau pe off road anti scapat prea repede ghidonul stanga-dreapta de la vreun bolovan) :)

 

pentru radiatoarele alea este ceva protectie ca-s cam expuse la lovituri

Eu mi-am montat pe al meu protectiile de la TT. La Adv sunt protejate si din exterior de crashbarul superior.

 

r1200_gs_radiator_cover.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la amortizor

 

oare de ce a aparut asa tarziu implementat.....chiar se simte nevoia?

am realizat ca am ghidonul "moale" doar cand sunt pe o roata in rest nicaieri pe unde am alergat o nu am simtit ca nu as putea sa o tin pe trasa" dorita

 

ps

ia curbele si fara maini pe ghidon.....prietenii stiu de ce.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la amortizor

 

oare de ce a aparut asa tarziu implementat.....chiar se simte nevoia?

am realizat ca am ghidonul "moale" doar cand sunt pe o roata in rest nicaieri pe unde am alergat o nu am simtit ca nu as putea sa o tin pe trasa" dorita

 

ps

ia curbele si fara maini pe ghidon.....prietenii stiu de ce.......

Se pare ca din cauza unghiului schimbat la furca la modelul nou directia e mai usoara ( nu vb din experienta ) si se pare ca s-ar simti nevoia... ! ...si am inteles ca are nu stiu cate reglaje-pozitii pt tarie

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la amortizor

 

oare de ce a aparut asa tarziu implementat.....chiar se simte nevoia?

 

Se pare ca din cauza unghiului schimbat la furca la modelul nou directia e mai usoara ( nu vb din experienta ) si se pare ca s-ar simti nevoia... !

 

Personal nu am simtit nevoia de amortizor si nici tentative de voblaj nu am avut, indiferent de conditii (roata fata ridicata si pusa jos, viteza mare, denivelari la diverse viteze, denivelari in viraj etc).

Directia se simte intr-adevar foarte "light" si la inceput, obisnuit cu fostele mobre plus cele pe care la mai testasem, a parut putin ciudatel. Dar dupa cateva sute de km a inceput chiar sa-mi placa :) Pe curbe succesive de ex te joci cu ea, "flick-uitul" de pe o parte pe alta facandu-se extrem de usor (aici contribuind si ciclistica, nu doar directia).

 

In alta ordine de idei, vad ca vremea inca ne amageste la iesit :)

Sper sa o tina macar pana de craciun asa.

post-40715-0-47626100-1387114285_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dramatic, esti sigur ca in urma accidentului ala au adaugat amortizorul?... nu-l avea si inainte?

SI UITE ASA AJUNGE LUMEA SA SE UITE IN GURA ... UNORA!!!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...