Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Cum ai reușit?

Nu încerca DIY. Au un utilaj ok si un meseriaș bun la Autosoft Aviației, eu acolo mi-am îndreptat doua jante de aliaj la 4x4. Poate îndreaptă si de moto... roata se prinde in prezoane pe o chestie reglabilă. Se roluieste, etc... bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce tare, nu stiam de jocul asta. Si desi nu am mai puisa mana pe un joc de cativa ani, va fi mult mai usoara iarna acum :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la orice service de roti mai acatari se repara.

se face la rece dar si la cald. la cald ar fi mai okeish, in special la deformarile grave

Lasa-l pe Murphy cu a lui lege: "Dacă tot ceea ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur îţi par cuie"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o poti indrepta la sirius,in spate la service diham,la intrarea in spalatorie

 

0723821598

 

verificat personal cu jantele de pe masina, tin minte ca avea si vreo doua de moto (chiar 1200 gs :) la indreptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarna trecuta am bagat gta V pe computer. sunt motoare offroad in joc si a fost foarte distractiv. jocu e destul de realist si sa ma dau cu motoru prin munti in mijlocu iernii a fost priceless...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am pricopsit si eu cu un lc r. Primele impresii pozitive motorul trage in orice treapta la orice turatie dar in acelas timp are o elasticitate in ture joase comparativa cu 850,cutia e geniala si chiar daca nu am quick sifter merge fara ambreiaj sa schimb vitezele fara nici o problema dar si schimbarea treptelor in sine e o placere,bicicleta e foarte buna,are protectie la vint buna la picioare. Cenu prea imi place e sunetul motorului la ralanti dar o sa il rezolv cu varu acrapovic (voi ati incercat si alt ulei care sa mai atenueze zgomotele ?)cu furca fata trebuie sa ma invat un pic ca nu am avut niciodata si mai am frina fata care are o cursa destul de lunga ( cam jumate) in care nu se intimpla nimic si apoi frineaza tare ( o fi de la furca ? O avea nevoie de aerisire ? Asa face toate?) Mobra are 2000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am pricopsit si eu cu un lc r.

Sa-l stapanesti sanatos ! Mie imi place mult cum se aude GS-ul la ralanti, in ture sau chiar frana de motor, presupun ca au acelasi motor, nu ? In fine, chestie de gusturi .. frana fatza si mie mi se pare ca are cursa lunga dar tine din "prima" (depinde si cu ce compari). Maneta stiu ca se poate apropia, are reglaj (cel putin la GS).

 

Intrebare (for all): motoreta se poate lasa mai jos ? (altfel decat din ESA, reglajul seii sau alta sha mai joasa). Acum ajung cu toata talpa dar am piciorul intins, as prefera sa fie putin flexat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Imi explica si mie cineva logica cum ca Trip I si II stiu "sa numere" doar pana la 999?

Pana acum foloseasm trip 1 pentru distanta parcursa de la plin si Trip 2 pentru schimb ulei ... sau pentru distanta unei calatorii.

Daca se reseteaza la 999 km atunci Trip 2 devine inutil ...

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea folosi trip 1 pt distanta de la plin si trip 2 pt distanta totala parcursa intr-o zi.

1 imi este clar si util. exagerand - tot norocul ca cu un rezervor nu poti sa faci mai mult de 1000km ca atunci si asta era inutil :D.

la 2 am o problema - nu prea ma intereseaza distanta pe zi - ma intereseaaza distanta unei calatorii.

in plus sunt zile in care faci mai mult de 1000km.

daca as vrea sa stiu distanta unei zile - l-as reseta la inceputul zilei.

ma intreb daca nu e chestie care se rezolva cu vre-un update de soft - eu am model 2008/2009 care se comporta asa.

la modele 2010/2012 face la fel?

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 imi este clar si util. exagerand - tot norocul ca cu un rezervor nu poti sa faci mai mult de 1000km ca atunci si asta era inutil :D.

la 2 am o problema - nu prea ma intereseaza distanta pe zi - ma intereseaaza distanta unei calatorii.

in plus sunt zile in care faci mai mult de 1000km.

daca as vrea sa stiu distanta unei zile - l-as reseta la inceputul zilei.

ma intreb daca nu e chestie care se rezolva cu vre-un update de soft - eu am model 2008/2009 care se comporta asa.

la modele 2010/2012 face la fel?

 

numai bine,

paul

Vezi domnu? La Vs parca nu se termina la 999.Schimba. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2010 este la fel. trip 1 sau 2 tot la 999 se opresc

 

eu folosesc un tracker gps care l plimb dupa mine si pot dupa sa pun ruta pe google maps

l am setat sa faca poi uri din 500 in 500 m

ete de dimensiunea unei cutii de chibrituri

iar un alt traker gps cu afisaj imi arata clar cati km am facut insa pe asta nu l mai plimb dupa mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...