Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

Chiar daca porti echipament complet, omologat, certificat...etc tot nu te salveaza la impactul ala. Daca ai picat in cap nu-ti trebuie viteza mare sa mori. E de ajuns sa cazi dintr-un pom !!! La impactul cu solul ai o forta G suficienta cat sa-ti plece creierul la plimbare prin craniu ...de aici si hemoragia puternica ! Creierul se inunda de sange, se inneaca si moare => deja esti LEGUMA !!! Eu sincer va spun : decat sa traiesc ca o leguma mai bine mor ! Las durere in urma mea dar decat sa-mi chinui fmilia tot restul vietii mai bine asa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ei na? De cand?

Casca omului are prindere tip seatbelt si nu a sarit de pe cap. Daca este reglata cum trebuie nu sare neam! Asta e, dealtfel avantajul sistemul Double D, practic il ajustezi la fiecare inchidere.

taci ma ..ca alea care sunt pe click in caz de impact mai dur, sar mai repede decat cele cu catarama , si oricum daca nu cedeaza casca , uite ca cedeaza altceva din pacate

trist , m-am uitat pe profilul de pe hi5 , pare un baiat plin de viata si potolit . nu vreau sa cred ca nu isi va reveni. parca l-am vazut si eu odata pe la arc pe baiatul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, castile astea "cu click" nu sunt facute dupa ureche, sunt si ele testate.. nu sar asa cu una cu doua, una este sa ai o casca de (cuvant urat), gen probiker si sa se rupa mecanismul sau sa cedeze altfel.. daca e casca buna n-are voie sa cedeze !

 

Oricum, sarind acest aspect.. lui nu i-a sarit casca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi, castile astea "cu click" nu sunt facute dupa ureche, sunt si ele testate.. nu sar asa cu una cu doua, una este sa ai o casca de (cuvant urat), gen probiker si sa se rupa mecanismul sau sa cedeze altfel.. daca e casca buna n-are voie sa cedeze !

 

Oricum, sarind acest aspect.. lui nu i-a sarit casca !

da ma , nu i-a sarit casca de pe cap,asta am aflat si eu ... insa te intreb ,castile care-s folosite pt curse ..ce legaturi au majoritatea si de ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai eu nu inteleg o chestie: am pus si io odata o casca de motociclist pe capatzana mea ascutzita ... nu stiu daca era marimea mea cert e ca a intrat fff usor da` a iesit fff greu :D Acum... la un impact sa zicem direct in cap... teoretic casca ar trebui sa se infiga mai bine nu? pai daca eu abia am reusit sa imi scot casca cum mama draq la un impact care ar trebui sa iti infunde casca de fapt ti-o scoate?? Nu pot sa uit accidentul ala de anu` trecut sau acum 2 ani de langa brasov cand motoristu ala a intrat in masina cu peste 200km/h si a murit pe loc DAR AVEA CASCA IN CAP. Sau accidentul de pe Kiseleff de anu` trecut cand la fel a murit tanarul acela (Dzeu sa-i ierte pe aman2) si s-a crapat casca DAR nu a sarit ... adica ce vreau eu sa spun e urmatorul lucru: o casca buna pe marime buna legata cum trebuie, cum ajunge sa sara?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, sarind acest aspect.. lui nu i-a sarit casca !

exact, casca nu i-a sarit de pe cap, i-a fost scoasa dupa accident...mama ei de bordura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu il deconecteze de la aparat! :D Ca poate acuma inainte de paste se va face bine... Doamne da sa isi revina! Sa traga parintii lui de timp, sa il tina cat mai mult timp conectat! Ca niciodata nu se stii ce iti rezerva viitorul si poate se va face bine!

Editat de hayabusika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sangele din casca este din nas si din gura. Asta e primul semn al hemoragiei interne. Daca ai hemoragie interna, ai ceva rupt in tine....ai ceva rupt in tine...e nasoala treaba.De cele mai multe ori nu exista niciun semn pe suprafata corpului care sa "arate" asta. In cele mai grave cazuri, apar comunele vanatai, dar sunt mult mai extinse ca suprafata.

Am inteles ca fratele lui a scris aici, cateva pagini mai incolo. Omule, vorbeste cu parintii tai si convinge-i sa nu-l scoata de pe aparate!!!!!!!!! :D

Sanatate multa!!!!!!!

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sangele din casca este din nas si din gura. Asta e primul semn al hemoragiei interne. Daca ai hemoragie interna, ai ceva rupt in tine....ai ceva rupt in tine...e nasoala treaba.De cele mai multe ori nu exista niciun semn pe suprafata corpului care sa "arate" asta. In cele mai grave cazuri, apar comunele vanatai, dar sunt mult mai extinse ca suprafata.

Am inteles ca fratele lui a scris aici, cateva pagini mai incolo. Omule, vorbeste cu parintii tai si convinge-i sa nu-l scoata de pe aparate!!!!!!!!! :D

Sanatate multa!!!!!!!

 

 

Nu era fratele lui, cel care a scris mai incolo :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pantera , cel care a scris mai devreme nu este fratele accidentatului !!! Este fratele celui al carui ID l-a folosit cand a scris mesajul :D

Editat de Slick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand ies de la munca aprind o lumanare ptr baiatul asta. poate va rugati si voi pentru el. medicii pot face multe dar de la un moment dat incolo e vorba doar de Cel de sus. eu sper ca o sa isi revina ca m-am saturat sa vad atatea RIP uri pe la rubrica asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu imi vine sa cred asa ceva. e primul cunoscut care pateste ceva. a mai avut o data problema cu bordura, a intrat in ea la unirea in rond pe la 60, avea si o fata in spate nu patise nimic grav. sifonase motorul, si imi povestea razand pe sub ochelari cum au sarit amandoi si s-au trezit jos. el nu avusese nimic, doar fata se lovise un pic. plus ca nu mergea nici tare, si nici ca un teribilist. cred ca avea ceva probleme cu vederea, i se abureau ochelarii nu stiu ca nu e prima oara cand luase bordura! saracu baiat a avut nesansa sa plece asa repede. sper din tot sufletul sa se faca bine, cu toate ca nu il cunosteam prea bine am iesit cu el de maxim 10 ori, mi se frange inima pt el! cu bine ,marius...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu trec pe-acolo aproape zilnic, si intradevar, portiunea aia te trage la dat gaz. Insa exista cateva mici obstacole care dc nu sti sa le ocolesti, in conditii de viteza se transforma in MARI obstacole. Din ce stiu eu, si cunosc zona cu ochii inchisi, mai intai vine o trecere de pietoni (care este cam la 100-150m inaintea podului, apoi urmeaza un canal dispus intre cele doua benzi (exact pe unde este marcajul). Mentionez ca trecerea de pietoni este marcata cu vopsea din aceea groasa care dc o ciupesti cu roata, te fura. Eu presupun (NU SUNT SIGUR, DOAR PRESUPUN) ca a venit cu viteza, a ciupit ori unul din straifurile "zebrei", ori canalul si a pierdut controlul. Eu de exemplu am ciupit un straif de la zebra cu 60km/h si pot spune ca senzatia nu a fost tocmai placuta.

In rest nu mai stiu ce sa mai zic. Sper totusi ca zvonul cum ca ar fi murit, sa ramana doar un zvon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....am aflat acum ca ar fii murit marius.......de la un baiat......DUMNEZEU sa-l ierte......!!!!R.I.P.....:D((((((

 

Nu mai postati functie de ce a zis "un baiat" !!!!!!!! Terminati cu rip-urile inutile !! asa va rugati pentru el ? Pana nu e ceva cert nu va mai aruncati la scris. Eu inca sper ca o sa se faca bine. E rau sa speri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...