Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

Si crezi ca da doi bani cineva ca nu vii tu la Arc, miercurea!! Pffff. ..De parca ii pasa cuiva ca nu vine oricare dintre noi, la Arc, miercurea. ..

 

 

 

 

Ce sa alini ma? Tu gandesti inainte de a scrie? Tu crezi ca parintii lui mai vor sa vada vreun motociclist in fatza ochilor lor vreodata? Motociclistii astia care le-au corupt copilul si l-au adus unde este???! Tu chiar crezi ce spui sau traiesti in Romania dinainte de 59, sau in lumea lui Lenin sau Harry Potter? Ma da multi dintre voi chiar credeti ca sunteti o forta Jedi in tzara asta. ...E de ajuns sa apareti voi cu casca la subratz, (si protectia pe piept) , mandri, nevoie mare . .cu mucii pe piept (vb. din popor pentru infatuati) cu mucii sub protectia de pept model enduro, , ca pe afara se prelinge pe jaca. .si da nasol la public imigi. . .ca sa va faca plecaciuni tot poporul? (asa cum isi doreste unul, pe nick Ursu Carpatin).

Bine ca esti tu destept!!

Pe mama au ajutat-o foarte mult oamenii care au venit la spital cand eu am avut accident, desi poate nu vroia sa mai auda de motociclete..

Dar simteai tu nevoia sa ne arati ca stii sa postezi, nu? Pana la urma daca poti si daca vrei, mergi acolo si vezi cu ce poti ajuta. Sau daca ai niste informatii clare despre starea lui, posteaza.. Dar nu iti mai da cu parerea despre reactia unor oameni pe care nici macar nu ii cunosti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

casca e intreaga? sau e crapata-sparta?

e bine sa stim ...ptr ca e singurul feedback despre casti pe care il avem

multa sanatate...

cred ca ajuta o vizita...macar le mai distragi un pic atentia de la suferinta....si chiar daca au pica pe motociclisti le dam ocazia sa refuleze intr-un fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l ajute Dumnezeu pe Marius! Fiecare dintre noi cred ca a spus asta in gand, macar o data.

Daca se organizeaza ceva pentru maine, sunt si eu prezent.

 

Sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca e tanar...si cum zic toti motociclistii..sunt motociclisti care au cazut si motociclisti care o sa cada..toti vom cadea cu timpul...chit ca la semafor ca nu poti sa ajungi cu picioarele jos..sau la 200km/h cand ii pierzi controlul....el cum a cazut? din ce cauza...se stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, eu sunt Ovidiu, sunt unchiul lui Marius. In dimineata aceasta am plecat de la spital, si va pot spune ca traieste. Hemoragia craniana a fost oprita, dar pana nu iese din coma nu poate fi operat. Are 2 fracturi craniene, 1 de baza de craniu, si cealalta de intoarcere, sau ceva de genul acesta. Amandoua sunt grave, dar cea mai rea este cea de intoarcere, care apasa pe creier. Partea cea mai buna este ca reactioneaza la atingeri. Familia nu va da NICIODATA acordul pentru oprirea aparatelor. Rugati-va pentru el!

Ce casca avea, fraaate? Esti sigur ca nu e vb de intoarcere venoasa? Are leziuni cerebrale?

Multa sanatate!!!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hondita din semnatura ta ... e aceeasi cu care el e avut accident ... Si nu cred ca pt el mai repr tocmai The Power Of Dreams

 

Stiu. Mobra din semnatura e a mea. Am mers cu el la Arc cu jumatate de ora/o ora inainte sa se-ntample nenorocirea. M-a rupt cand am auzit.

 

Multa bafta in continuare, si anuntati daca se aranjeaza ceva, vreo vizita, orice fel de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de sange din cate stiu nu a pierdut mult,deci nu cred ca este nevoie dar multumesc foarte mult ,dar in schimb are nevoie de niste rugaciuni ..

aceasta este casca care a avut'o http://www.hi5.com/friend/photos/displayPh...300CTqyHW862645 ,casca este acum la un prieten si l'am sunat sa il intreb daca are ceva si mi'a spus ca este sparta in partea dreapta,in zona urechii,nu mi'a venit sa cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de sange din cate stiu nu a pierdut mult,deci nu cred ca este nevoie dar multumesc foarte mult ,dar in schimb are nevoie de niste rugaciuni ..

aceasta este casca care a avut'o http://www.hi5.com/friend/photos/displayPh...300CTqyHW862645 ,casca este acum la un prieten si l'am sunat sa il intreb daca are ceva si mi'a spus ca este sparta in partea dreapta,in zona urechii,nu mi'a venit sa cred

 

Oricum cand il vor opera va avea nevoie de sange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Death|Strike daca ai nevoie de ceva, de orice, nu ezita sa ne spui, te rog! Grija mare si tu, din cate imi amintesc abia ai luat permisul...

Sunt sigura ca fratele tau se va face bine, o sa ne rugam toti sa isi revina complet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor, multumesc pentru faptul ca ii sunteti alaturi in aceste momente grele, sunt un vecin, prieten aproape un frate..... ne cunoastem de cand am invatat sa mergem am facut prosti impreuna si acum el este pe un pat de spital.....

In posturile care urmeaza voi incerca sa va tin la curent cu tot ce se intampla si va rog sa nu scrieti prosti ... din seara accidentului cand am stat pana la 2 dimineata la spital am fost acolo alaturi de el mergem in fiecare zi si in orice moment cineva e acolo daca vreti sa veniti sa il incurajati.... SPITALUL DE URGENTA FLOREASCA , ET 1 CLADIREA DIN SPATE SECTIA TERAPIE INTENSIVA, NU VETI PUTEA INTRA LA EL (DEPINDE DACA VA LASA MEDICUL) DAR VA PUTETI INTERESA PERSONAL DE STAREA LUI CA SA NU EXISTA CONFUZII CUM A FOST CEA DE IERI CAND DINTR-O PROSTIE S-A AJUNS LA CE S-A AJUNS.. SI AICI NU MAI COMENTEZ NIMIC..... EU, VODOO, DEATH STRIKE (- CARE ERA ID LUI SI ACUM VB FRATELE LUI DE PE EL -) SUNTEM CEI MAI IN MASURA SA VA COMUNICAM ORICE INFORMATII LEGATE DE STAREA LUI DE SANATATE CARE MOMENTAN E MAI BINE DESI TOT IN COMA... REACTIONEAZA LA VOCEA CUNOSCUTILOR MISCAND ATUNCI CAND PARINTI I-AU VORBIT , CASCA AM VAZUT-O SI NU ARATA PE CAT S-A SPECULAT AICI....ARE O FISURA IN DREAPTA SUS SI IN DREAPTA SPATE JOS, CAM IN DREPTUL URECHII SI NU E RUPTA, SPARTA SAU ALTELE , SI CAND ZIC FISURA MA REFER LA FAPTUL CA E CA SI UN PARBRIZ IN CARE SARE O PIATRA SI SE FISUREAZA, INSA E HARJAITA DESTUL DE URAT DE ASFALT, ...DEOCAMDATA ATAT SI PE MASURA CE AFLAM ALTE INFORMATII VA TINEM LA CURENT LA ORA 4-5 CAND MA DUC LA EL LA SPITAL SI CRED CA STAU PANA LA 12-1 NOAPTEA ..... IAR CAND AJUNG ACASA POSTEZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a fost o idee buna scoaterea castii. Are fracturi craniene, va dati seama ce inseamna cea mai mica solicitare asupra capului.. Fractura la baza craniului, exact acolo l-au sprijinit baietii de trusa medicala.. :D

 

Prin alte tari se face radiografie inainte, cu casca pe cap, pentru a vedea daca e safe sa se scoata si in ce mod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wan_ted: oricum ii scotea ambulanta casca ca sa-l intubeze ... deci raul se producea oricum. Daca hemoragia s-a oprit nu e decat un lucru excelent.

 

@noogall: sa-ti dea Dumnezeu indoit la fel cat mi-ai dat tu mie in postul ala bai grasule ... Vanator de accidente si glorie?? Daca nu ar fii un forum public si nu as avea respect pt comunitatea de aici ti-as zice eu vreo 2 de sa slabesti automat 20kile. Sa-ti fie rusine toata viata ta pt ceea ce ai spus acolo!!

 

@cei care ma considera gabor: pot sa fiu gabor, SMURD, pompier, as. pe ambulanta, SPP-ist sau orice altceva ... conteaza?!?! Sau postati sa va mariti nr. de posturi??

 

@all: haideti sa va spun cum sta treaba cu RIP-ul acela: Aseara in jurul orelor 1800... poate chiar mai devreme ... o matusa de a copilului (CRED ca o matusa asa se vehicula) a sunat si anuntat ca SCUB-ul il va deconecta de la aparate cu acceptul familiei ca nu mai exista remediu etc. IN INTERVALUL 1800-2000 cand se incepusera toate procedurile, s-a produs miracoloul. Hemoragia s-a oprit. De aici o intreaga confuzie. Bine este de neiertat faptul ca multi au sarit cu "e mort" inaintea confirmarii oficiale. Iar treaba cu moartea cerebrala .... ma abtin de la comentarii ca se mai gasesc vreo 3-4 pe aici sa se dea neurochirurgi si nu e bine :D Deci cam aceasta e varianta sigura. REPET: cred ca era matusa. Nu bag mana in foc. Asa bine poate sa fie si bunica si verisoara si orice altceva. Cert e ca a fost o femeie. Detalii nu va pot oferii a fost o seara plina ieri, cine a fost pe la Udriste poate sa confirme :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...