Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E ushor sa dam RIP dar.......hai sa speram ca o sa fie bine.Si eu am avut un accident cu hemoragie cerebrala.....in brashov imi spuneau ca nu am shanse dar doctorul Ciurea din bucuresti m-a salvat......cu voia Domnului o sa scape si el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati cu RIP-urile. e inca conectat la aparate. hemoragie cerebrala.

 

Nasol rau de tot dak e hemoragie cerebrala....asta inseamna ca are creierul inundat de sange. Nu are cum sa se mai recupereze !!! Pacat de baiat.... :D

 

Mi-e mila de familia lui......chiar acum de sarbatori.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ushor sa dam RIP dar.......hai sa speram ca o sa fie bine.Si eu am avut un accident cu hemoragie cerebrala.....in brashov imi spuneau ca nu am shanse dar doctorul Ciurea din bucuresti m-a salvat......cu voia Domnului o sa scape si el.

 

Ai dreptate, daca tu ai scapat, poate are si el o sansa! Sa ne rugam si sa fim optimisti! Ar trebui sa spuna cineva familiei lui de medicul Ciurea! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, daca tu ai scapat, poate are si el o sansa! Sa ne rugam si sa fim optimisti! Ar trebui sa spuna cineva familiei lui de medicul Ciurea! :D

Doctorul Ciurea unu din cei mai buni neurologi din tzara,lucreaza la spitalul 9(Bucuresti).E tanar si ii doresc recuperare totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctorul Ciurea unu din cei mai buni neurologi din tzara,lucreaza la spitalul 9(Bucuresti).E tanar si ii doresc recuperare totala.

am transmis familiei lui de Doctorul Ciurea dar toti medicii de la Spitalul Floreasca spun ca trebuie intai sa isi revina din coma! Veniti si cu alte alternative si variante care le mai are! Am inteles ca au vorbit si cu medici romani aflati in strainatate si aceeasi idee a fost cu "intai sa iasa din coma!". Dati-va cu parerea! Va rog eu mi-e prieten si ma inteleg foarte bine cu familia lui! Daca mai aveti relatii ceva pe la Spitalul de Urgenta Floreasca va rog anuntati!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si eu cele postate de voi la topic-ul asta, si gasesc multi care fac in continuare pe desteptii, De ce nu facem ceva pentru baiat.???..de ce se presupun atatea????...e usor sa tastezi din spatele unui computer...poate chiar si sub o identitate falsa....problema este, si cam majora...ca la topic-urile cu accidente..unde am postat si eu mai demult....se gasesc tot felul de ZDRENTE UMANE, care nu au ce face decat sa se contrazica si sa faca pe durii.....pacat pentru topicul deschis, pacat ca a fost deschis...ca si oricare altul care se deschide in sectiunea asta!

 

Doresc riderului insanatosire grabnica si incredere maxima in el si in Dumnezeu.......si daca tot cititi macar fiti utili cu ceva...nu mai presupuneti atat de aparate(le scot, nu le scot) si toate cele! duceti-va la spital, faceti ceva.....ajutati cu ceva..!

eu as face asta dar din nefericire chiar nu am posibilitatea...am mana in 'piuneze"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si eu cele postate de voi la topic-ul asta, si gasesc multi care fac in continuare pe desteptii, De ce nu facem ceva pentru baiat.???..de ce se presupun atatea????...e usor sa tastezi din spatele unui computer...poate chiar si sub o identitate falsa....problema este, si cam majora...ca la topic-urile cu accidente..unde am postat si eu mai demult....se gasesc tot felul de ZDRENTE UMANE, care nu au ce face decat sa se contrazica si sa faca pe durii.....pacat pentru topicul deschis, pacat ca a fost deschis...ca si oricare altul care se deschide in sectiunea asta!

 

Doresc riderului insanatosire grabnica si incredere maxima in el si in Dumnezeu.......si daca tot cititi macar fiti utili cu ceva...nu mai presupuneti atat de aparate(le scot, nu le scot) si toate cele! duceti-va la spital, faceti ceva.....ajutati cu ceva..!

eu as face asta dar din nefericire chiar nu am posibilitatea...am mana in 'piuneze"

 

cu ce sa ajuti?

cu rugaciuni...

atat.

 

atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta va fi ultimul meu post pe forum inainte sa-mi vand motorul si sa ma las de motociclism . Chiar simt o durere in suflet dupa ce am citit tot ce s-a scris aici , dupa ce m-am uitat pe profilul lui de hi5 , cat de tanar este .. :D Oare merita sa-ti risti viata , sa-ti intristezi familia/apropiatii pentru o clipa de neatentie? ... nu cred ca merita

 

 

Multa sanatate baiatului si sper din tot sufletul sa-si revina

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si eu cele postate de voi la topic-ul asta, si gasesc multi care fac in continuare pe desteptii, De ce nu facem ceva pentru baiat.???..de ce se presupun atatea????...e usor sa tastezi din spatele unui computer...poate chiar si sub o identitate falsa....problema este, si cam majora...ca la topic-urile cu accidente..unde am postat si eu mai demult....se gasesc tot felul de ZDRENTE UMANE, care nu au ce face decat sa se contrazica si sa faca pe durii.....pacat pentru topicul deschis, pacat ca a fost deschis...ca si oricare altul care se deschide in sectiunea asta!

 

Doresc riderului insanatosire grabnica si incredere maxima in el si in Dumnezeu.......si daca tot cititi macar fiti utili cu ceva...nu mai presupuneti atat de aparate(le scot, nu le scot) si toate cele! duceti-va la spital, faceti ceva.....ajutati cu ceva..!

eu as face asta dar din nefericire chiar nu am posibilitatea...am mana in 'piuneze"

 

Bine zis tati...atata dati cu presupusul....unul zice ca a murit...altu ca ii scoate aparatul...in primul rand nu au cum sa faca asa ceva doctorii numai si numai daca familia isi da acordul in scris ca renunta sa il mai tina pe aparate numai atunci i sa terminat drumul pe acest taram acelui baiat....si cred ca nici un parinte nu ar face asa ceva ...SPERANTA MOARE ULTIMA.....asa ca terminati-va si haideti la spital sa vedem ce si cum eventual sa sustinem familia moral si daca e nevoie si material cat putem,conteaza foarte mult...asta e, noi motociclistii suntem o FAMILIE ce draq....ii doresc din toata inima insanatosire foarte grabnica, si sa speram ca nu e atat de grav cum se spune pe aici. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si eu cele postate de voi la topic-ul asta, si gasesc multi care fac in continuare pe desteptii, De ce nu facem ceva pentru baiat.???..de ce se presupun atatea????...e usor sa tastezi din spatele unui computer...poate chiar si sub o identitate falsa....problema este, si cam majora...ca la topic-urile cu accidente..unde am postat si eu mai demult....se gasesc tot felul de ZDRENTE UMANE, care nu au ce face decat sa se contrazica si sa faca pe durii.....pacat pentru topicul deschis, pacat ca a fost deschis...ca si oricare altul care se deschide in sectiunea asta!

 

Doresc riderului insanatosire grabnica si incredere maxima in el si in Dumnezeu.......si daca tot cititi macar fiti utili cu ceva...nu mai presupuneti atat de aparate(le scot, nu le scot) si toate cele! duceti-va la spital, faceti ceva.....ajutati cu ceva..!

eu as face asta dar din nefericire chiar nu am posibilitatea...am mana in 'piuneze"

 

 

eu sunt cat se poate de optimista ca isi va revenii! Asa sper, ma rog pentru asta, cu altceva nu pot ajuta, sunt la 600 km! Parerea mea este ca e bine daca discutam pe forum, poate cineva care stie un medic bun il poate recomanda familiei si ii va salva viata! Noi incercam sa nu fim inutili, si speram sa nu se ajunga la R.I.P....

Editat de hayabusika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta va fi ultimul meu post pe forum inainte sa-mi vand motorul si sa ma las de motociclism . Chiar simt o durere in suflet dupa ce am citit tot ce s-a scris aici , dupa ce m-am uitat pe profilul lui de hi5 , cat de tanar este .. :D Oare merita sa-ti risti viata , sa-ti intristezi familia/apropiatii pentru o clipa de neatentie? ... nu cred ca merita

 

 

Multa sanatate baiatului si sper din tot sufletul sa-si revina

 

decat sa va certati si sa faceti analiza accidentului sfatul meu este sa incercati o rugaciune colectiva cat mai urgent cat inca nu a intrat in moarte clinica.este singurul lucru care ar mai putea sa ajute.sper ca ati auzit de puterea gandului si a rugaciunii,daca nu, aflati acum si nu mai pierdeti timpul.fiecare secunda este pretioasa.Dumnezeu exista si steapta rugaciunea noastra pentru a ne ajuta.Doamne Dumnezeule atotputernic doamne Issuse Cristoase si Maica Domnului ajuta te rog acest copil nevinovat si iarta-i pacatele cele cu voie sau fara de voie caci nu e om sa nu greseasca.Amin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu il transformam in erou. A patit-o la fel ca alte mii de incepatori pe motociclete mai destepte decat ei. Nu e nici un fel de onoare in a te varsa intr-o zi oarecare, intr-o intersectie oarecare, intr-o bordura oarecare, pentru ca nu te duce capul sa-ti controlezi incheietura.

 

Se strang 30 de pagini pe forum, unii pozeaza in inimi mari, se culeg aplauze si insulte, si pe urma gata... "motociclistii" dau cu RIP la urmatorul accident - si tabloidul motociclism.ro continua. De rahat, totalmente de rahat.

Editat de dani31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa va anunt dar chiar acum cateva ore mi-a transmis un politist de la rutiera cum ca baiatul a decedat.ma doare sufletul sa scriu asta si sper din toata inima sa nu fie corecta informatia.daca cineva stie ceva mai concret , va rog postati aici.......mi-e frica si sa spun R.I.P... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu il transformam in erou. A patit-o la fel ca alte mii de incepatori pe motociclete mai destepte decat ei. Nu e nici un fel de onoare in a te varsa intr-o zi oarecare, intr-o intersectie oarecare, intr-o bordura oarecare, pentru ca nu te duce capul sa-ti controlezi incheietura.

 

Se strang 30 de pagini pe forum, unii pozeaza in inimi mari, se culeg aplauze si insulte, si pe urma gata... "motociclistii" dau cu RIP la urmatorul accident - si tabloidul motociclism.ro continua. De rahat, totalmente de rahat.

 

 

toti suntem niste eroi pan' la urma, intradevar niste tampiti cateodata...da ce sa faci acum...asta-i viatza...suntem oameni pana la urma chiar daca esti motociclist sau nu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor sa ne rugam cu totii pentru el, fiindca sunt sigur ca asa ar face si restul pentru oricare dintre noi. Imi pare nespus de rau de vestea asta, tocmai ce ne plimbaseram si noi duminica ca vecinii pentru prima oara (si eu stau in Bucurestii Noi si abia iesisem si eu pt intaia oara dupa accidentul avut). Nu-mi vine nici acum sa cred ca s-a intamplat asta si sper din tot sufletul sa-si revina cat mai repede. E tulburator faptul ca accidentul s-a intamplat la Flora fiindca noi chiar pe acolo am trecut duminica.

Dumnezeu sa aibe grija de el si sa-i daruiasca sanatate pentru o revenire cat mai buna si curanda. Abia ne cunoscusem si noi si ca sa vedeti ce coincidenta...ne-am cunoscut prin faptul ca a postat o urare pt mine cand eram in ghips, in recuperare dupa accident acum o luna. Asa am ajuns sa vb pe mess tinand cont ca stam in acelasi cartier. Un tanar de mare caracter.

INSANATOSIRE GRABNICA MARIUSE! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa va anunt dar chiar acum cateva ore mi-a transmis un politist de la rutiera cum ca baiatul a decedat.ma doare sufletul sa scriu asta si sper din toata inima sa nu fie corecta informatia.daca cineva stie ceva mai concret , va rog postati aici.......mi-e frica si sa spun R.I.P... ;)

 

:D ;) :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa cred asa ceva... am citit threadul asta tremurand... de abia pot sa scriu. nu stiu daca Marius avea cont aici, dar il stiu de pe ComputerGames. acum o luna postase poze cu motorul lui.

http://forum.computergames.ro/130-moto/311...ml#post38113852

 

sper ca totusi moartea lui sa fie un zvon...

 

care au fost pana la urma cauzele accidentului?

 

citez de pe profilul lui de Hi5:

"Moartea vine cu numarul 46 pe calutz! :D"

 

offff....

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of doamne m-am tot abtinut dar se pare ca impertinenta ta crasa de care dai dovada n-are limite. Copila ... atat iti spun! Sa dea Dumnezeu sa nu trebuiasca vreodata sa ne intalnim in trafic. Pentru ca atunci sunt 2 ipostaze: ori trebuie sa te salvez de la moarte ori deja iti masor motorul. Te rog eu frumos stai tu acolo cuminte la locul tau si lasa-ne sa ne exprimam punctele de vedere liber cum vrem si cand vrem. Sau ai boala pe mine ca vorbesc mult prea "ca politistii" ?? Sa stii ca sunt multi care vorbesc asa si au acces SAU CHIAR fac anumite statistici. Asa ca te rog eu frumos IGNORA-MA TU pe mine si lasa-ma sa-mi vad in continuare de discutii cu ceilalti. Nu am avut, nu am si nu voi avea, SPER, nici o treaba cu tine. IGNORA-MA! :D

 

 

 

calaretule nu sunt gabor ... pe bune ... a fii la fata locului la un accident grav nu trebuie sa fii neaparat gabor ... politia rutiera (zona) nu sta la masuratori si cercetare. Fa singur sinapsa :whip: Politia rutiera nu acorda primul ajutor ;) Mai trage o concluzie ;) Si lista poate continua :D

 

 

Bhai Vlad lasa-ne pace. Sincer te respect ca te cunosc dar mai termina cu vehementa. Fi mai moderat in comentarii. Pana la urma fiecare face cum il taie capul indiferent de discutiile pe forum. Cine are capul pe umeri fi sigur ca merge prudent si isi stie limitele. Il stii pe Aladin. Incearca sa-i explici ca Nemuritorul este doar un film. Vehementa fara argumente solide nu duce decat la cearta, iar eu sincer urmaresc sectiunea accidente sperand sa invat ceva din greselile altora, nu sa vad cum se cearta un vanator de accidente, cu vanator de glorie.

 

Dumnezeu sa-l ierte! Chiar imi pare rau daca se confirma decesul. Pentru ca dupa profil nu mi separea fi un tip teribilist, ci mai degraba absolut normal si asta ma sperie si mai mult. Se confirma faptul ca moartea culege, nu alege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bhai Vlad lasa-ne pace. Sincer te respect ca te cunosc dar mai termina cu vehementa. Fi mai moderat in comentarii. Pana la urma fiecare face cum il taie capul indiferent de discutiile pe forum. Cine are capul pe umeri fi sigur ca merge prudent si isi stie limitele. Il stii pe Aladin. Incearca sa-i explici ca Nemuritorul este doar un film. Vehementa fara argumente solide nu duce decat la cearta, iar eu sincer urmaresc sectiunea accidente sperand sa invat ceva din greselile altora, nu sa vad cum se cearta un vanator de accidente, cu vanator de glorie.

 

Dumnezeu sa-l ierte! Chiar imi pare rau daca se confirma decesul. Pentru ca dupa profil nu mi separea fi un tip teribilist, ci mai degraba absolut normal si asta ma sperie si mai mult. Se confirma faptul ca moartea culege, nu alege.

 

Deci, sa fim seriosi, cum naiba un om poate sa moara daca nu este teribilist....sa fie motorul de vina? Nu vreau sa stau la discutii acum, dar daca omul a trecut pe langa omul ala cu masina care la 70 si-a luat piciorul din acceleratie si el a trecut mai departe accelerand...teribilist oare? nu stiu cum puteti sa catalogati un om care pur si simplu moare fara sa fie cineva implicat sa-i fi produs acest final tragic. Nu arunc cu noroi in omul care tocmai ne-a parasit, Dumnezeu sa-l ierte! DAR nu mai catalogati ca fiind sfant ca nimeni dintre noi motociclisti fiind nu este inger si niciodata nu va fi....intotdeauna vom impinge limita la maxim!!!!!!! Este in firea omului sa dovedeasca ca este mai presus de altii care-l incojoara.

 

R.I.P. inca o data si sper ca incepatorii incepand de acum sa invete din aceasta patanie tragica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jurul orelor 22:30 azi .. am plecat de la spital afland ca hemoragia s-a oprit daca voi stiti ceva mai nou va rog sa postati

 

SI ERA IN VIATA

 

Da adevarat Marius il cheama are 20 ani... si cauza accidentului dupa spusele celor care erau la spital si a soferului de pe 331 este ca dinspre Taverna sarbului a iesit o masina care doar l-ar fi speriat ....

 

si am mai auzit ca acul vitezometrului era blocat la 83 Km/h

 

in afara de hemoragia craniana .. are si clavicula rupta sau fisurata, nu stiu sigur

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in jurul orelor 22:30 azi .. am plecat de la spital afland ca hemoragia s-a oprit daca voi stiti ceva mai nou va rog sa postati

 

SI ERA IN VIATA

 

Da adevarat Marius il cheama are 20 ani... si cauza accidentului dupa spusele celor care erau la spital si a soferului de pe 331 este ca dinspre Taverna sarbului a iesit o masina care doar l-ar fi speriat ....

 

si am mai auzit ca acul vitezometrului era blocat la 83 Km/h

 

in afara de hemoragia craniana .. are si clavicula rupta sau fisurata, nu stiu sigur

 

In sfarsit cineva a postat ceva util. Nu vesti aflate de la baieti, tablagii de la rutiera sau vecini anonimi. e plin forumul asta de inutilitati. Sunt sigur ca se va sfarsi cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...