Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

Orele 00:00 telefonic de la spital s-a confirmat ca hemoragia e oprita si TRAIESTE

 

Nu mai bateti campii fratilor cu tampenii de genul ... MAI BINE VA RUGATI PENTRU EL ar fi mai util...

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci, sa fim seriosi, cum naiba un om poate sa moara daca nu este teribilist....sa fie motorul de vina? Nu vreau sa stau la discutii acum, dar daca omul a trecut pe langa omul ala cu masina care la 70 si-a luat piciorul din acceleratie si el a trecut mai departe accelerand...teribilist oare? nu stiu cum puteti sa catalogati un om care pur si simplu moare fara sa fie cineva implicat sa-i fi produs acest final tragic. Nu arunc cu noroi in omul care tocmai ne-a parasit, Dumnezeu sa-l ierte! DAR nu mai catalogati ca fiind sfant ca nimeni dintre noi motociclisti fiind nu este inger si niciodata nu va fi....intotdeauna vom impinge limita la maxim!!!!!!! Este in firea omului sa dovedeasca ca este mai presus de altii care-l incojoara.

 

R.I.P. inca o data si sper ca incepatorii incepand de acum sa invete din aceasta patanie tragica.

 

Se numeste ghinion si lipsa de experienta. Nu ai de unde sa stii exact ce viteza avea. Sunt doar supozitii. Si eu mai merg pe bulevarde libere sau pe portiuni unde vizibilitatea este mare cu 80-90, asta ma face teribilist? Totul depinde de legatura ta cu ingerul pazitor. Daca ingerul tau pazitor inca foloseste roti ajutatoare atunci las-o mai moale.

 

Orele 00:00 telefonic de la spital s-a confirmat ca hemoragia e oprita si TRAIESTE

 

Nu mai bateti campii fratilor cu tampenii de genul ... MAI BINE VA RUGATI PENTRU EL ar fi mai util...

 

 

Sa dea D-zeu sa fie adevarat si in prag de asa o mare sarbatoare crestineasca sa faca o minune si sa-l faca bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orele 00:00 telefonic de la spital s-a confirmat ca hemoragia e oprita si TRAIESTE

 

Nu mai bateti campii fratilor cu tampenii de genul ... MAI BINE VA RUGATI PENTRU EL ar fi mai util...

 

Nu stii cat de mult ma bucura ceea ce spui tu aici! Traieste, hemoragia a fost oprita, deci e de bine! Doamne da sa se faca bine! ma rog pentru asta.... :D

Editat de hayabusika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit azi toata ziua numai tampenii...Bha e mort, bha e viu, bha ca vor sa ii ia organele (pt donatii, aberatii).Ultima oara mi s-a spus si mie ca e in viata si ca se asteapta sa iasa din coma pentru ai face operatie.Sper sa se faca bine cat mai repede si sa se inceteze odata cu toate astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, sa fim seriosi, cum naiba un om poate sa moara daca nu este teribilist....sa fie motorul de vina? Nu vreau sa stau la discutii acum, dar daca omul a trecut pe langa omul ala cu masina care la 70 si-a luat piciorul din acceleratie si el a trecut mai departe accelerand...teribilist oare? nu stiu cum puteti sa catalogati un om care pur si simplu moare fara sa fie cineva implicat sa-i fi produs acest final tragic. Nu arunc cu noroi in omul care tocmai ne-a parasit, Dumnezeu sa-l ierte! DAR nu mai catalogati ca fiind sfant ca nimeni dintre noi motociclisti fiind nu este inger si niciodata nu va fi....intotdeauna vom impinge limita la maxim!!!!!!! Este in firea omului sa dovedeasca ca este mai presus de altii care-l incojoara.

 

R.I.P. inca o data si sper ca incepatorii incepand de acum sa invete din aceasta patanie tragica.

 

Incepatorii .. frumos termen .. ce te face sa crezi ca tu esti exclus din grupul lor .. sau hai sa zicem ce anume ii face pe unii sa iasa din grupul lor ?

 

Si e normal sa invete din asemenea evenimente ? De ce nu tii tu "invatatorule" un discurs tuturor la adunarile de la arc prin care sa explici si eventual sa repeti la nesfarsit pana se intipareste pe creier tuturor "Atentia sporita si mai luati mana din gaz" ? Vrei sa iti spun eu de ce nu exista un asemenea discurs ?

 

Ei bine .. nu se discuta nimic altceva decat ce a mai facut ala pe o roata .. ce noutati sunt .. ce fumei a mai agatat celalalt ... si eventual ce accidente au mai fost .. si sa nu uitam de excursii

 

 

pff nu imi este rusine ca nu vin la Arc Miercurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sariti pe om ca-si expune un punct de vedere sincer. nu suntem sfinti si nu vom fi niciodata far-de pata. facem greseli, unele mai mici si scapam cu julituri, altele mai mari si sfarsim in coma sau sub trei metri de pamant. suntem oameni, gresim. nimeni nu ne poate judeca, putem doar sa speram. asa ca insanatosire grabnica pustiule, fa-te bine si hai sa ne povestesti ce si cum, inainte sa te mai declare cativa vecini mort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc bine zona, in bordura aia mi-am facut eu praf masina acum doi ani. Nu inteleg de ce nu se semnalizeaza mai bine largirea scuarului din zona aia ? Au fost multe accidente si Primaria sau cine trebuie sa se ocupe nu face nimic ? Ne vaitam aici si in afara de parade sterile nu facem nimic.

 

Imi pare sincer rau pentru motociclist, pentru Marius. Nu l cunosc dar sunt sigur ca ne-am intersectat pe drum dat fiind ca eu locuiesc pe Soseaua Chitilei. Sper sa fie ok.

 

Respect!

 

PS - pentru cine e mai vechi aici poate sa si aminteasca ca acum un an, poate mai mult, am scris ca zona Jiului este o zona periculoasa. Acolo a murit Gore, va amintiti ? Acolo sunt si niste stalpi care te pot ucide. A facut careva ceva ? Dupa ce fiecare a spus si a plans, dupa ce parerile s-au risipit in vant, nu a ramas nimic. Poate doar o lumanare, o floare si un suspin pentru Gore. Niciodata nu se va face nimic, o sa murim in continuare din cauza nenorocitilor care ar trebui sa aiba grja de sosele. Pupam in dos oficialitati si ne dam pe langa vedete cand de fapt NOI, cei care suntem in trafic zi de zi, trebuie sa luptam.

 

Suntem singuri, acolo pe motor suntem singuri. Oare ce putem face?

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat nu suntem ingeri .. recunosc sunt un prost ca alerg si eu .. dau CeBeRica pe o roata ca tampitu .. sper ca macar fata ce am cunoscut sa poata sa ma opreasca .. si e pe drumul cel bun

 

Si da Sunt INCEPATOR de un an jumate aproape si m-am tampit cand am sarit de la 1000cmc la 600cmc vara asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa cred zvonurile despre decesul pustiului.In noaptea de inviere o sa ma rog si pentru el si pentru familia lui care trece printr-o incercare extraordinara.Numai cine nu are copii nu-si poate da seama.Familia mea este alaturi sufleteste de familia lui Marius.

Din toate posturile am observat ca ies diversi vinovati de tragicul accident da nimeni nu da vina pe dobitocii care au pus acele borduri pe unde le-au pus si cum le-au pus.In Germania toate scuarurile au bordurile inclinate ca sa nu vina cineva neatent si sa pateasca ceva.La noi nu.Le-au facut inalte si unghi drept cu strada ca sa ne invatam minte odata ca pe iarba nu se calca.Acu un an a murit alt pusti.Gore.Stupid.A lovit o baba ce traversa anapoda si in cazatura(la viteza mica)a luat cu trupul lui morcovi de c...at pusi de videanu si ai lui.La nici 300 m de locul unde a murit Gore alt accident si acelasi vinovat.In sensul celor spuse exemplific cu o patanie proprie.Acum citeva luni eram cu masina pe DN1 mergind spre pPloiesti.Pe la Tintareanu m-am hotarit sa ma intorc.Semnalizez,trec pe banda de linga axul drumului,incetinesc si poc,zdrong ma trezesc pe cealalta banda intr-un balans nebun.Am tras pe dreapta sa vad pe cine am omorit.Nenorocitii astia pe care-i ingrasam noi toti cu bordurile lor cu tot,au facut un fel de refugiu si au itrat in sosea cu aproximativ 50-70cm.Si iata cum un sofer cu f.multa experienta la condus a intrat in capcana pusa de stat.Da saracu Marius care nici experienta pe sosea nu prea avea,mai purta si ochelari si nu putea crede ca drept pe directia lui de deplasare exista o bordura criminala,mai poate fi el acuzat?Cine are curiozitatea poate trece pe acolo sa vada ca acel loc este o veritabila capcana.Acu 5 min am vorbit cu Vicepresedintele AMR,aca Tano si mi-a spus ca bordura aia a luato si el cu masina.

Inca odata sper ca zvonurile rele sa nu se confirme sa ca peste 10 zile la intoarcerea in tara sa-i vedem mutrita aia frumoasa zimbind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa cred zvonurile despre decesul pustiului.In noaptea de inviere o sa ma rog si pentru el si pentru familia lui care trece printr-o incercare extraordinara.Numai cine nu are copii nu-si poate da seama.Familia mea este alaturi sufleteste de familia lui Marius.

Din toate posturile am observat ca ies diversi vinovati de tragicul accident da nimeni nu da vina pe dobitocii care au pus acele borduri pe unde le-au pus si cum le-au pus.In Germania toate scuarurile au bordurile inclinate ca sa nu vina cineva neatent si sa pateasca ceva.La noi nu.Le-au facut inalte si unghi drept cu strada ca sa ne invatam minte odata ca pe iarba nu se calca.Acu un an a murit alt pusti.Gore.Stupid.A lovit o baba ce traversa anapoda si in cazatura(la viteza mica)a luat cu trupul lui morcovi de c...at pusi de videanu si ai lui.La nici 300 m de locul unde a murit Gore alt accident si acelasi vinovat.In sensul celor spuse exemplific cu o patanie proprie.Acum citeva luni eram cu masina pe DN1 mergind spre pPloiesti.Pe la Tintareanu m-am hotarit sa ma intorc.Semnalizez,trec pe banda de linga axul drumului,incetinesc si poc,zdrong ma trezesc pe cealalta banda intr-un balans nebun.Am tras pe dreapta sa vad pe cine am omorit.Nenorocitii astia pe care-i ingrasam noi toti cu bordurile lor cu tot,au facut un fel de refugiu si au itrat in sosea cu aproximativ 50-70cm.Si iata cum un sofer cu f.multa experienta la condus a intrat in capcana pusa de stat.Da saracu Marius care nici experienta pe sosea nu prea avea,mai purta si ochelari si nu putea crede ca drept pe directia lui de deplasare exista o bordura criminala,mai poate fi el acuzat?Cine are curiozitatea poate trece pe acolo sa vada ca acel loc este o veritabila capcana.Acu 5 min am vorbit cu Vicepresedintele AMR,aca Tano si mi-a spus ca bordura aia a luato si el cu masina.

Inca odata sper ca zvonurile rele sa nu se confirme sa ca peste 10 zile la intoarcerea in tara sa-i vedem mutrita aia frumoasa zimbind.

 

 

Omule repet . hemoragia s-a oprit, fapt confirmat de cei ce pot intra in salon la el. acum nu putem spune decat ca e un lucru bun dar nu ca starea lui e mai buna sau mai rea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tovarash cu el de o viata, am crescut impreuna. NU A MURIT. Este inca in coma la SPITALUL DE URGENTA BUCURESTI (FOST FLOREASCA). Unul din cele mai importante lucruri i s-a oprit hemoragia. Speram ca se va face bine.

Fiti alaturi de Marius! Are nevoie de noi, de speranta noastra...de rugaciunea noastra! In aceasta seara i-a fost oprita hemoragia!! sa speram k totul se va incheia cu bine!! Nu ignorati mesajul, el are nevoie de noi!

Daca tot spuneti k ati vazut cum s-a intamplat va rugam contactati-ne, orice informatie este vitala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule repet . hemoragia s-a oprit, fapt confirmat de cei ce pot intra in salon la el. acum nu putem spune decat ca e un lucru bun dar nu ca starea lui e mai buna sau mai rea :D

In timp ce scriam au aparut postarile cu vestile bune.Pustiu va supravietui.Este un luptator.Ma bucur din inima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O veste buna, cat de mica.

Doamne ajuta. Iti tin pumnii, omule..Scoala sus.

 

Hondita din semnatura ta ... e aceeasi cu care el e avut accident ... Si nu cred ca pt el mai repr tocmai The Power Of Dreams

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cel ce l-am intors si am sunat la salvare. Toata noaptea am stat treaz si m-am gandit la el, toata ziua am urmarit forumul pentru a afla vesti. Acum o luna am cazut si eu cu scutterul si am luat un "morcov" in piept pe banu manta ... mi-a iesit o masina in fata. Pe atunci ma gandeam sa incerc un motor, acum am renuntat. Pe Gore il stiam de cand avea un an. Cu Dorin (tot din Pajura - care a avut accident pe 1 mai acum 4 ani) am fost coleg de clasa in generala. Este ingrozitor ce se intampla. Soferii nu au habar de motociclisti iar drumurile sunt varza.

Accidentul meu a fost la 30 la ora maxim si dupa o luna inca ma doare pieptul. Baiatul asta m-a depasit aseara in plin la jumatatea distantei intre Casa Scanteii si locul accidentului iar eu aveam spre 80 la ora. N-am fost atent in fata dar am auzit zgomotul si l-am vazut sarind de pe motocicleta. Cand am ajuns era mulat pe bordura de vis-a-vis inert. L-am Intors si am sunat la salvare. A mai venit cineva si i-am scos impreuna casca. Sangera deja pe nas si nu scotea nici un un zgomot. Persoana de langa mine a sunat din nou la salvare sa intrebe cum sa procedam pentru primul ajutor. Avea o trusa medicala pe care i-a pus-o sub cap.

Imaginea aceea este infioratoare si mi-e imposibil sa mi-o scot din cap. Ma rog din tot sufletul sa ii fie bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu eu nu prea cred in Dumnezeu...dar cred in speranta...cred in dorinta....cred in puterea doctorilor care fac tot posibilul ....si pser sa-si revina...asa am eu un "filing". organismul uman e mult mai puternic decat credem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun ceva...haidetzi maine sa ne intalnim undeva, fiecare cum poate si la o ora anume, sa mergem pana la el la spital, sa vedem starea lui de sanatate...si eventual sa mai alinam durerea din sufletul parintilor...ce ziceti?...Dupa cum ziceam in postul meu anterior...suntem o familie nu?..trebuie sa fim uniti....oricarui i se poate intampla asta si zic ca facem un bine...sa fim alaturi de el si la spital...nu numai pe forum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pff nu imi este rusine ca nu vin la Arc Miercurea

 

Si crezi ca da doi bani cineva ca nu vii tu la Arc, miercurea!! Pffff. ..De parca ii pasa cuiva ca nu vine oricare dintre noi, la Arc, miercurea. ..

 

 

propun ceva...haidetzi maine sa ne intalnim undeva, fiecare cum poate si la o ora anume, sa mergem pana la el la spital, sa vedem starea lui de sanatate...si eventual sa mai alinam durerea din sufletul parintilor...ce ziceti?...Dupa cum ziceam in postul meu anterior...suntem o familie nu?..trebuie sa fim uniti....oricarui i se poate intampla asta si zic ca facem un bine...sa fim alaturi de el si la spital...nu numai pe forum :D

 

Ce sa alini ma? Tu gandesti inainte de a scrie? Tu crezi ca parintii lui mai vor sa vada vreun motociclist in fatza ochilor lor vreodata? Motociclistii astia care le-au corupt copilul si l-au adus unde este???! Tu chiar crezi ce spui sau traiesti in Romania dinainte de 59, sau in lumea lui Lenin sau Harry Potter? Ma da multi dintre voi chiar credeti ca sunteti o forta Jedi in tzara asta. ...E de ajuns sa apareti voi cu casca la subratz, (si protectia pe piept) , mandri, nevoie mare . .cu mucii pe piept (vb. din popor pentru infatuati) cu mucii sub protectia de pept model enduro, , ca pe afara se prelinge pe jaca. .si da nasol la public imigi. . .ca sa va faca plecaciuni tot poporul? (asa cum isi doreste unul, pe nick Ursu Carpatin).

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata , eu sunt fratele lui marius,va spun ca Marius traieste i'a fost oprita hemoragia in cursul zilei de 24 aprilie.Tot ieri a dat primele semne de viata ,cand am intrat eu si maicamea la el,pe timp ce vorbeam cu el si il tineam de mana ,pulsul a inceput sa creasca de la 84-85 la 116,si a miscat mana de 3 ori si odata la mine.Va rog eu tot ceilalalti rugati'va pentru el!

Alte rani: are clavicula rupta si a facut pneumonie,dar astea sunt prea mici nu conteaza in momentul acesta.

Accidentul nu stiu exact cum a fost doar ca motor este zgariat rau de tot doar pe partea stanga.Dara de ulei lasata pe carosabil a fost fix pe pe mijlocul drumului.

 

Multumesc si rugati'va pt viata lui,pt un suflet nevinovat ! Poate ne aude Dumnezeu si ne scoate din suferinta aceasta.

pe noi ne gasiti la spitalul floreasca ,etajul 1 la terapie intensiva!

Editat de Death|Strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, eu sunt Ovidiu, sunt unchiul lui Marius. In dimineata aceasta am plecat de la spital, si va pot spune ca traieste. Hemoragia craniana a fost oprita, dar pana nu iese din coma nu poate fi operat. Are 2 fracturi craniene, 1 de baza de craniu, si cealalta de intoarcere, sau ceva de genul acesta. Amandoua sunt grave, dar cea mai rea este cea de intoarcere, care apasa pe creier. Partea cea mai buna este ca reactioneaza la atingeri. Familia nu va da NICIODATA acordul pentru oprirea aparatelor. Rugati-va pentru el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...