Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

Am vb cu varul meu . Era in 331 cand a trecut f tare pe langa autobuz un motor. In cateva secunde era pe jos, am inteles ca nu ar fi fost coliziune cu altcineva. a intrat in bordura .In cateva minute cand a ajuns acolo varul meu pe motorist il lua deja salvarea. Nu a vazut nici numarul nici modelul nu il stie. a zis ca parea ceva vitezana galbena. E chiar intersectia aia pacatoasa inainte de flora dinspre romexpo. Stie cineva mai multe ? Care e starea baiatului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca e un cBR 600.Baiatul lovit destul de rau la cap pe partea dreapta.Dupa dira de ulei motocicleta sa dus cam 100 m mai la vale.Purta ochelari de vedere ingusti.Ii avea la ochi.Era in stare de inconstienta si gemea tot timpul.Nu pot descrie durerea din sufletul meu cind l-am vazut pe copilul asta.Salvarea a venit repede .Nu mai pot zice nimic.Regret din tot sufletul accidentul acestui copil.Eram acolo impreuna cu Piratul.Poate a vazut el mai mult pentru ca eu din pacate m-am pierdut cu firea.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram acolo impreuna cu Piratul.Poate a vazut el mai mult pentru ca eu din pacate m-am pierdut cu firea.

Nu te-ai pierdut cu firea, ai stat langa el si ai incercat sa il ajuti desi nimeni nu putea face ceva pana a venit salvarea. Cred ca te-ai purtat foarte bine.

 

Motocicleta Honda galbena avea destul de multa viteza dupa dara pe care a lasat-o. Dupa experientele mele cu cazaturile, cred ca avea peste 70 km/h

I-a sarit casca de pe cap. Nu stiu de ce si din pacate nici dupa marca castii nu mi-am dat seama sa ma uit.

Era echipat ok, avea casca, geaca, manusi si niste probikeri peste glezne in picioare. In afara de cap nu mai era lovit vizibil, am vazut doar blugii putin frecati de asfalt. Cred ca daca nu ii iesea casca nu ar fi patit nimic.

Era o fata care facea poze cu mobilul. Aveam aparatul foto digital la mine dar nu l-am folosit, nu mi s-a parut foarte ok sa fac asta.

 

Sper sa auzim de bine si sa nu ramana cu vre-o sechela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off .... sper sa fie ok . e aiurea cu saritul castii din cap . sper din tot sufletul sa fie bine pana la urma. a venit salvarea repede si a ajuns la spital. asta e bine. banuiesc ca nu era din zona . eu stau in bucurestii noi si zona aia e ciudata , oricand poate sa-ti iasa o masina ori dinspre taverna ori dinspre crowne plaza. inexplicabila viteza pe portiunea aia. ce a generat cazatura oare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un prieten cu un cbrf4 din 99 galben tot, care poarta ochelari si are tel inchis... avea casca agv 46 cu rossi. sunt aproape sigur ca el este sper sa nu aiba nimic grav!!! insanatosire grabnica ii doresc. nickname pe forum deathstrike(sper sa nu fie vb de el, desi sunt aproape sigur ca el este). sta in pajura, in bucurestii noi stau si eu, e incepator are motorul de maxim 3 luni, ultima oara cand am vb cu el acum 2 zile. il cunosc tot dupa forum:(

Editat de Luc1f3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............

 

Sa-mi foot una...

Ieri am iesit cu baiatul asta pana la arc, si cu cat citeam mai mult, cu atat imi ingheta mai mult sangele-n vene...

 

Bagami-as...............

 

Ne-am despartit pe la 8, 8 jumate si ne-am dus fiecare in treaba lui...

 

Multa bafta, Marius..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Marius Niculae si din pacate e destul de grav accidentat.Este internat la Floreasca la reanimare.N-am putut obtine mai multe informatii de la spital.Asta e.Suntem alaturi de el si de parinti lui.O sa ne rugam zilele astea si pentru el ,sa-l ajute Dumnezeu sa revina sanatos printre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pana la urma ce sa intamplat, cum a luat bordura , ca la 70 km/h poti sa iei orice curba..i-a taiat cineva fata ? nisip /ulei pe jos ? are idee cineva ce a fost acolo ?

 

In zona aia din cate imi aduc aminte a mai avut o belea un baiat din bucurestii noi, care a lovit o femeie care traversa neregulamentar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pana la urma ce sa intamplat, cum a luat bordura , ca la 70 km/h poti sa iei orice curba..i-a taiat cineva fata ? nisip /ulei pe jos ? are idee cineva ce a fost acolo ?

 

In zona aia din cate imi aduc aminte a mai avut o belea un baiat din bucurestii noi, care a lovit o femeie care traversa neregulamentar..

 

 

E nenorocita curba aia. Sa dea Domnul sa nu ajunga ca baiatul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fir-ar sa fie... M-am intalnit cu baiatul asta la RAR, cand faceam actele pentru vfr-ul meu, el isi facea la cbr-ul ala. Am mai vorbit apoi cu el si la Udriste, ne-am intalnit din intamplare acolo. Era foarte incantat de motocicleta, parea destul de stapan pe el, prudent, nici nu m-am gandit sa ma pun pe el cu sfaturi :D . Fir-ar sa fie de treaba... ma gandesc ca a uitat sa-si lege casca, altfel nu avea cum sa iasa de pe cap... Cei apropiati - sa ziceti daca poate fi ajutat cu ceva. Unde anume la Floreasca e, nr. salon, ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, un copil dupa poze. Daca nu-i sarea casca din cap probabil era ok.

 

Dar totusi cum naiba sar castile din cap la impact? Mereu aud placa asta. Care sa fie explicatia? Eu cred ca nu le stang bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol, incep sa cred ca motociclismul STRADAL se bazeaza foarte mult pe BULAN

 

Daca nu ai halit putina caca cand erai mic.. e nasoala treaba

 

Sper sa isi revina cat mai curand si sa ne povesteasca chiar el ce sa intamplat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol, incep sa cred ca motociclismul STRADAL se bazeaza foarte mult pe BULAN

 

Daca nu ai halit putina caca cand erai mic.. e nasoala treaba

 

Sper sa isi revina cat mai curand si sa ne povesteasca chiar el ce sa intamplat !

daca nu .. poti sa haleshti acum :D

 

insatatosire grabnica baiatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So,

 

Un coleg de serviciu era ieri cu masina in zona respectiva.

Pe langa el trece baiatul pe care l-am vazut mai sus in posturile voastre.

 

Avand in vedere ca la 70-80 la ora colegul meu a luat piciorul de pe acceleratie, iar Marius a continuat sa accelereze, probabil a ajuns pe la 100.

A depasit regulamentar prin stanga, nu prin dreapta (ma refer la masina care a ajuns prima la locul accidentului).

 

Motocicleta s-a dus pana la pod, in conditiile in care oricum drumul este in panta, asadar ~150m, din care 1/2 in panta.

 

A prins o bordura si a cazut cu fata in jos.

A fost intors cu fata in sus, i s-a pus o trusa medicala sub cap, si s-a asezat un triunghi reflectorizant pe strada.

In timp ce suna la salvare, i-a fost scoasa casca (nu i-a sarit de pe cap) si avea nasul si gura pline de sange.

 

Ochii inchisi, nu gemea, doar respira.

Salvarea a ajuns in ~10 minute.

 

Cam atat va pot spune.

 

Numai bine,

 

Va rog sa nu mai exagerati/presupuneti daca nu stiti exact.

 

[EDIT]: post scris de fratele userului de aici

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...