Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

nu ai inteles ce trebuie...fratele userului a scris postul, nu ca el a fost implicat in accident.

din cele citite, parerea mea este ca vina apartine motociclistului, dar ghinionul cand vine, vine fara sa sa mai conteze a cui este vina. toti am fost incepatori, si cu totii mai avem cate ceva de invatat cand e vorba de doua roti.

multa sanatate lui Marius...

 

Mai citeste o data, am inteles.

 

Marius e in coma dupa cum am spu. Acum am venit acum de la spital .Au spus ca nu mai are nici o sansa si vor sa il deconecteze de la aparate.

 

... :D

Sper sa fie o gluma..

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Marius e in coma dupa cum am spu. Acum am venit acum de la spital .Au spus ca nu mai are nici o sansa si vor sa il deconecteze de la aparate.

:D FUCK!!! Acum in prag de sarbatori! URAT DE TOT!! Insanatosire nu 4 scanduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-l scoata de la aparate asa a patit un vecin de-al meu in italia....a stat aproape 3 luni tinut de aparate ...medicii ziceau ca doar un miracol i-l mai poate salva....acum are o placa "metalica la cap" dar e pe picioarele lui. intradevar nu mai e perfect sanatos la minte ...dar a scapat cu viata cand medicii il vedeau mort...sansa exista...si vaspun era pur si simplu mort tinut de aparate...sa dea Dumnezeu sansa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa va tin si eu la curent cu acest caz o sa aflu deseara (sper!) mai multe ... ar fii pacat sa se ajunga la o traba de genul asta dintr-o autoaccidentare ... pucca zi-mi te rog daca stii ce diagnostic i-au pus medicii. Daca are, si sper sa nu mi se confirme aceasta banuiala, hemoragie cerebrala atunci e urat rau de tot ... si sincer e singura explicatie pe care o vad din ce a postat userul al carui preten a fost de fata si a ajutat la stabilizarea victimei ... urat oricum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat mai are o sansa, chiar si infima, de ce sa renunte? cate cazuri nu au fost de revenire miraculoasa din coma???

e baiat tanar, are 20 de ani, ARE O SANSA!!!

Sa-i dea Dumnezeu sanatate si zile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-l scoata de la aparate asa a patit un vecin de-al meu in italia....a stat aproape 3 luni tinut de aparate ...medicii ziceau ca doar un miracol i-l mai poate salva....acum are o placa "metalica la cap" dar e pe picioarele lui. intradevar nu mai e perfect sanatos la minte ...dar a scapat cu viata cand medicii il vedeau mort...sansa exista...si vaspun era pur si simplu mort tinut de aparate...sa dea Dumnezeu sansa

 

 

Sa speram ca nu-l vor deconecta.... poate il va salva vreo minune...acum in prag de Paste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, dar acuma pe bune, se poate lua legal o asemenea decizie fara aprobarea familiei, cel putin? Si chiar si asa nu cred ca e voie, sau s'a votat si la noi legea cu eutanasierea?

Sper sa isi revina si sa scrie prin ce a trecut. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau...diagnosticul nu ti-l pot spune.am ajuns acolo si era toata familia afara ca nu aveam voie sa intram.in cele din urma a intrat tatal lui cu o doamna (o ruda cva,nu era mama).dupa max 10 min au iesit pangand.mamei lui i s-a facut rau cand i-a vazut iar doamna care intrase ne-a spus ca nu mai are nici o sansa.decizia cea mai buna o sa o ia parintii lui.daca sunt sau nu deacord cu ce au spus medicii,sa-l deconecteze sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate lua decizia respectiva daca familia este de acord si DOAR in cazul in care raportul comisiei de specialitate (ex. neurochirurgie, cardiologie) aprobat de catre managerul spitalului releva faptul ca dpdv medical nu se mai poate face nimica. Repet, daca e cum cred eu e urat.... d`asta am intrebat de diagnostic .... anyway intrebarea se pune DE CE nu a fost operat inca?! accidentul are 4-5 ore in momentul de fata mi-este greu sa cred ca asta este verdictul final ... doctorii de la SCUB din pacate insa nu prea gresesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost coleg cu mine in generala......sper ca acum de paste sa faca Dumnezeu o minune sa traiasca.....am fost la spital la el si nu prea dadeau voie sa intre lume ca aveau studentii examen.....dar a intrat tatal lui la el si knd a iesit a zis ca medicii vor sa-l scoata de la aparat ca nu are sanse de supravietuire.......cum sa-l scoata de la aparate asa repede....?!...parintii lui erau distrusi......sper sa se intample o minune ca e mult prea tanar......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau...diagnosticul nu ti-l pot spune.am ajuns acolo si era toata familia afara ca nu aveam voie sa intram.in cele din urma a intrat tatal lui cu o doamna (o ruda cva,nu era mama).dupa max 10 min au iesit pangand.mamei lui i s-a facut rau cand i-a vazut iar doamna care intrase ne-a spus ca nu mai are nici o sansa.decizia cea mai buna o sa o ia parintii lui.daca sunt sau nu deacord cu ce au spus medicii,sa-l deconecteze sau nu.

 

mda ... urat ... deci sa inteleg ca deja era la TI ... ce stupid ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred... chiar l-am cunoscut pe baiatul asta... e prima data cand i se intampla asa ceva cuiva pe care l-am cunoscut personal... e trista senzatia, foarte trista.... nu pot sa nu ma gandesc ca la fel de bine putea sa scrie el acum asta, in locul meu si eu sa aud cum pufaie o masinarie langa mine... cum naiba a dat atat de tare cu capul nu inteleg... parca simt senzatia aia pe care o ai cand iei un pumn in nas, si cat de urata trebuie sa fie cand o iei de 10 ori mai puternica. Nu se poate, trebuie sa facem ceva, sa insistam la politie pentru amenzi serioase la treaba cu limitarea de putere in primii 2 ani de permis si la purtatul castii omologate. Tipul asta nu era deloc "teribilist", ci pur si simplu parea ca isi savureaza in liniste si din plin pasiunea.

Nasol... nasol rau de tot :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred... chiar l-am cunoscut pe baiatul asta... e prima data cand i se intampla asa ceva cuiva pe care l-am cunoscut personal... e trista senzatia, foarte trista.... nu pot sa nu ma gandesc ca la fel de bine putea sa scrie el acum asta, in locul meu si eu sa aud cum pufaie o masinarie langa mine... cum naiba a dat atat de tare cu capul nu inteleg... parca simt senzatia aia pe care o ai cand iei un pumn in nas, si cat de urata trebuie sa fie cand o iei de 10 ori mai puternica. Nu se poate, trebuie sa facem ceva, sa insistam la politie pentru amenzi serioase la treaba cu limitarea de putere in primii 2 ani de permis si la purtatul castii omologate. Tipul asta nu era deloc "teribilist", ci pur si simplu parea ca isi savureaza in liniste si din plin pasiunea.

Nasol... nasol rau de tot :D .

 

nu depinde de noi, depinde de fiecare in parte cum are grija de el; e dur, dar e adevarat.

am mai spus asta si multa lume s-a umflat - nu e problema atat ca esti incepator, cat ca esti foarte tanar; si ai curaj; si esti convins ca tie nu ti se va intampla....

si, in plus, cred cu tarie in 'ceasul rau'...

mi s-a rupt sufletul ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moshulik: mai bine faceti o petitie, BPR nu va poate ajuta in treaba asta ... si nici legi mai aspre nu pot sa dea. Totul trece prin cele 2 Camere care momentan sunt in concediu prelungit dupa summit ca deh... vine pastele si 1 mai :whip:.

 

Personal tind sa cred ca totul tine de educatia rutiera a fiecaruia. La volan sau ghidon doar tu gandesti si executi nu altcineva in locul tau :D

 

App ca tot vroiam sa intreb comunitatea: cum iti dai seama daca o casca este sau nu omologata?!?! Sunt chiar curios de treaba asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles omul asta purta casca si o avea pe cap si dupa cazatura. AGV K2 (ce avea baiatul) este certificata ECE 22-05, cel mai bun standard.

Dar poate ca sangele pe care il avea in gura si pe nas era de la vreo leziune interna, nu craniana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles omul asta purta casca si o avea pe cap si dupa cazatura. AGV K2 (ce avea baiatul) este certificata ECE 22-05, cel mai bun standard.

Dar poate ca sangele pe care il avea in gura si pe nas era de la vreo leziune interna, nu craniana.

 

Cu casca in cap, omologata, tot poti sa faci vreo leziune interna. Parerea mea e ca a avut ceva ori pe la gat ori pe la vreun alt organ important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius e in coma dupa cum am spu. Acum am venit acum de la spital .Au spus ca nu mai are nici o sansa si vor sa il deconecteze de la aparate.

Eu stiu ca trebuie o perioada de timp pana sa-l deconecteze de la aparate.Poate da Dumnezeu si isi revine...

Stiu un caz care si-a revenit din coma profunda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, un copil dupa poze. Daca nu-i sarea casca din cap probabil era ok.

 

Dar totusi cum naiba sar castile din cap la impact? Mereu aud placa asta. Care sa fie explicatia? Eu cred ca nu le stang bine...

castile care se prind prin CLIK ..sar de pe cap .,cele cu prindere MotoGp double D cu catarama .. .slabe sanse sa iasa de pe cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu am o fosta colega care a avut accident de masina in decembrie 2003 si e si acuma in coma. :D

E cum da Dumnezeu!

Asa este.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei na? De cand?

Casca omului are prindere tip seatbelt si nu a sarit de pe cap. Daca este reglata cum trebuie nu sare neam! Asta e, dealtfel avantajul sistemul Double D, practic il ajustezi la fiecare inchidere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...