Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

merci frate

 

faza este ca nu stiu de ce la dat afara si pe unde anume

 

oricum o sa ai schimb filtrele si uleiul o sa ai bag ceva bun, sa vad daca mai face la fel

stie cineva care e cel mai bun fel de ulei pt Yamaha R1 din 99

 

multumesc

Motul 7100 ...intra 3 L

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pana la urma imi recomanda si mie cineva un service sa-mi schimbe statorul de la incarcare?

 

 

 

salut iti dau eu pe cineva

0766729359

 

sa bag si eu mobra mea

post-19364-1223760297_thumb.jpg

post-19364-1223760314_thumb.jpg

post-19364-1223760330_thumb.jpg

post-19364-1223760380_thumb.jpg

Editat de gabyR1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog pe toti detinatorii de R1 sa ma ajutati sa imi vand Motocicleta ! este vorba de un YAMAHA R1 din 2006, cu rulaj de 8000 de km , cumparata de noua din reprezentanta, intretinuta cu cele mai bune consumabile, are multiple accesorii : linie de tobe titan MICRON , furtune frana GARFER , sacrite GILLES TOLING , crash paduri originale YAMAHA, filtru aier K&N, placute frana fata -pate, BREMBO, invelis de carbon pe intreg cadrul, xenon, ulei MOTUL cu care am parcurs 500 km, tranzmisia in stare perfecta, merita vazuta in realitate. La pretul de 7100 eur !!!!

post-16505-1224079002_thumb.jpg

post-16505-1224079031_thumb.jpg

post-16505-1224079050_thumb.jpg

post-16505-1224079069_thumb.jpg

post-16505-1224079102_thumb.jpg

post-16505-1224079115_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog pe toti detinatorii de R1 sa ma ajutati sa imi vand Motocicleta ! este vorba de un YAMAHA R1 din 2006, cu rulaj de 8000 de km , cumparata de noua din reprezentanta, intretinuta cu cele mai bune consumabile, are multiple accesorii : linie de tobe titan MICRON , furtune frana GARFER , sacrite GILLES TOLING , crash paduri originale YAMAHA, filtru aier K&N, placute frana fata -pate, BREMBO, invelis de carbon pe intreg cadrul, xenon, ulei MOTUL cu care am parcurs 500 km, tranzmisia in stare perfecta, merita vazuta in realitate. La pretul de 7100 eur !!!!

 

e inmatriculata in RO? unde te dai cu slickurile alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e inmatriculata in Romania. Iar pentru mine slicurile prezina o siguranta mult mai mare decat cele cu creste, desi le schimbi mult mai des, mai ales cauciucul spate, fiind mai moale ca compozitiese -motorul cu putere mare se duce mai repede, ma dau putin cu ea, evit iesirile in oras si plimbarila lungi asta se vede si pe km care i are motocicleta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog pe toti detinatorii de R1 sa ma ajutati sa imi vand Motocicleta ! este vorba de un YAMAHA R1 din 2006, cu rulaj de 8000 de km , cumparata de noua din reprezentanta, intretinuta cu cele mai bune consumabile, are multiple accesorii : linie de tobe titan MICRON , furtune frana GARFER , sacrite GILLES TOLING , crash paduri originale YAMAHA, filtru aier K&N, placute frana fata -pate, BREMBO, invelis de carbon pe intreg cadrul, xenon, ulei MOTUL cu care am parcurs 500 km, tranzmisia in stare perfecta, merita vazuta in realitate. La pretul de 7100 eur !!!!

 

 

 

Super tare pretul !

Merita..la cat ai bagat in ea ..cred ca o dai cam ieftin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e inmatriculata in Romania. Iar pentru mine slicurile prezina o siguranta mult mai mare decat cele cu creste, desi le schimbi mult mai des, mai ales cauciucul spate, fiind mai moale ca compozitiese -motorul cu putere mare se duce mai repede, ma dau putin cu ea, evit iesirile in oras si plimbarila lungi asta se vede si pe km care i are motocicleta !

 

Mai bine ai invata sa scrii sau sa vorbesti romaneste corect, si pe urma sa vii cu prostii din astea ca slickurile sunt mai bune. Intr-adevar sunt mai bune, insa pe circuit si nu pe strada unde a fost data si mobra asta de i-au sarit capacele. Nu zic ca nu ar fi buna sau ar avea vreo problema R1-le asta, insa cumperi motor de pista pt pista. Nu vii aici cu gogosi ca mergi rar si slickurile sunt bune pe strada, ca mai sunt si persoane care se pricep

 

P.S. : Galfer , Gilles Tooling, etc ... :) si mobra e luata din Cluj, nu ?

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer........... mobra a fost a unui preot si mergea cu ea doar la slujba de duminica ,asa se explica km. astia putini.

pt. ''netistii'' astia mici care o ard toata ziua pe forum,e motocicleta visurilor lor chiar daca e data la maxim in pista,

"iti dai seama frate ......,R1 cu cauciucuri dinalea de curse ..........,p'asta o iau !"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer........... mobra a fost a unui preot si mergea cu ea doar la slujba de duminica ,asa se explica km. astia putini.

pt. ''netistii'' astia mici care o ard toata ziua pe forum,e motocicleta visurilor lor chiar daca e data la maxim in pista,

"iti dai seama frate ......,R1 cu cauciucuri dinalea de curse ..........,p'asta o iau !"

 

 

:)) oricum daca nu este Valentino Rossi si nu are nr 46 pe spate nu vad cum in 8000km sa fi rupt in doua un R1 :))

in nici un caz nu Roman in Romanai :))

cred ca mai rau a avut de suferit motorul meu pe gropile din capitala decat in cluj, parca de acolo spuneau baietii ca au vazut motorul

Bafta la vanzare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am venit aici sa ma cert ci am vrut sa imi vand motorul, despre care vb. discutam dar mai trec 2-3 sexoane de mers la mare si tu doar vei visa la easa ceva , pote lumea sa vina sa il vada, sa mergel la un cunoscator sa i faca o diagnoza, pana la urma nu vand mata in sac . motocicleta e cumparata din tara de la repezentanta chiar la aparitie, nush cine face (eu sigur nu) mai mult de 8000 de km in 3 sezoane tinand cont ca nu i o motocicleta care ti-o iei sa te scoata in lume sa faci calatorii ! Anuntul este in continuare valabil !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sezonul acesta am facut 4000km din iunie pana acum , si mai stiu pe cineva care a facut aprox. 15000 km intr-un an , deci poate s-o tii in vitrina sa faci 8000km in 3 ani...Recunosc , e o motocicleta foarte frumoasa...Bafta la vanzare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... am si eu nevoie de sei(in special saua pasager) pt coditza din imaginea de mai jos [R1 2004-2006] . Are cineva in plus ?

Si aveti idee daca se potrivesc si seiile din alti ani de productie ?

 

Eu am o Yamaha FZR si vreau sa ii modific codita .

 

post-13253-1224485838_thumb.jpg post-13253-1224485843_thumb.jpg

post-13253-1224486036_thumb.jpg

post-13253-1224486040_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

potriveste pe 2004-2006 cea de la modelul mai nou 2007-2008, problema e diferenta de culoare cele mai mule de pe 2007-2008 is modelele alb cu rosu la cre saua i rosie.

 

nu ma deranjeaza culoarea..problema e cu cat e mai nou modelul..cu atat sunt si seile mai scumpe :) .Oricum e bine de stiut . In ultimul caz imi fac eu baza in forma care trebuie din plastic..si ma duc la un tapiter sa mi-o imbrace, dar nu iese la fel de frumos ca cea originala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor....am si eu o intrebare....e chiar asa naspa ca incepator sa imi iau un r1?nu sunt maniac al vitezei...am scutar de 2 ani...deci m-am cam obisnuit cu traficu din brasov...oare e o problema?o voi putea stapani?:blbl: :bounce:am uitat sa mentionez ca as fi dispus sa da vre-o 2 mi de euro....oare gasesc ceva bunicel? ;)

Editat de bostoaica2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor....am si eu o intrebare....e chiar asa naspa ca incepator sa imi iau un r1?nu sunt maniac al vitezei...am scutar de 2 ani...deci m-am cam obisnuit cu traficu din brasov...oare e o problema?o voi putea stapani?:blbl: :bounce:am uitat sa mentionez ca as fi dispus sa da vre-o 2 mi de euro....oare gasesc ceva bunicel? ;)

 

Daca ai mintea la acceleratie atunci nu are cum sa-ti faca rau. Din contra as spune eu, tehnologiile inglobate in el te ajuta sa o ti pe trasa ideea si poate intr-o zi sa-ti salveze vita.

PS iti spun in cunostinta de cauza.... un fost incepator pe R1 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...