Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

As vinde placute frana pt R1 2007-8 noi ,SBK5 (170 lei) si second OEM (80 lei)in stare f f buna (vezi poze comparative)

post-19031-0-50940500-1338748704_thumb.jpg

post-19031-0-15277500-1338748746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. M-am intors cu locul 2 national si locul 6 Est European.

Cursa pe fost aeroport Pleven Bulgaria, ptr Barbati Puternici...

 

Foarte mare schimbare la R1 dupa lucrarile pe quloasa, am pus-o la bataie cu BMWul si n-a plecat un mm de langa batranika mea!!! Nu tine fatza jos in nici o viteza, la nici o schimbare de viteza si nu folosesc inca quick shifter... Foarte foarte fericit ca schimbarile facute pe motor au fost o mare reusita.

Am bagat ochiul in R6 le lui Pascota (am ajutat un pic la schimbarea cutiei si am vazut ca si el foloseste exact aceeasi tehnologie de preparare a motorului k si mine.

 

Inca am mari probleme si nemultumori pe alte sisteme dar cu sigurantza pana la Istambul Park voi rezolva sau sterge erorile...

 

Eduard, Pilot CS TGR (Clubul meu) s-a acomodat foarte greu conditiilor si desenului extrem al circuitului, a cazut la viteza mare dar nu are rupte oase ci doar tzoale si moto si recunoaste ca sfaturile mele ar fi trebuit ascultate.

 

Romania a mai castigat in Champ Est European, clasele moto3 versus motocicleta din MotoGP si se claseaza in prezent pe locul 3 in spatele Bulgariei si Turciei.

 

Circuitul de la Tg Mures este in lucru continu si va fi cu sigurantza inaugurat in 2013.

 

Astea sunt stirile Motorsport Moto Viteza din sufletul actiunii, Romania trage in continuare bine si lupta sa fie Lider.

 

G

post-11347-0-62150500-1338790362_thumb.jpg

post-11347-0-64733200-1338791101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. M-am intors cu locul 2 national si locul 6 Est European.

Cursa pe fost aeroport Pleven Bulgaria, ptr Barbati Puternici...

 

Romania a mai castigat in Champ Est European, clasele moto3 versus motocicleta din MotoGP si se claseaza in prezent pe locul 3 in spatele Bulgariei si Turciei.

Astea sunt stirile Motorsport Moto Viteza din sufletul actiunii, Romania trage in continuare bine si lupta sa fie Lider.

 

G

 

Foarte tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. M-am intors cu locul 2 national si locul 6 Est European.

Cursa pe fost aeroport Pleven Bulgaria, ptr Barbati Puternici...

 

Foarte mare schimbare la R1 dupa lucrarile pe quloasa, am pus-o la bataie cu BMWul si n-a plecat un mm de langa batranika mea!!! Nu tine fatza jos in nici o viteza, la nici o schimbare de viteza si nu folosesc inca quick shifter... Foarte foarte fericit ca schimbarile facute pe motor au fost o mare reusita.

Am bagat ochiul in R6 le lui Pascota (am ajutat un pic la schimbarea cutiei si am vazut ca si el foloseste exact aceeasi tehnologie de preparare a motorului k si mine.

 

Inca am mari probleme si nemultumori pe alte sisteme dar cu sigurantza pana la Istambul Park voi rezolva sau sterge erorile...

 

Eduard, Pilot CS TGR (Clubul meu) s-a acomodat foarte greu conditiilor si desenului extrem al circuitului, a cazut la viteza mare dar nu are rupte oase ci doar tzoale si moto si recunoaste ca sfaturile mele ar fi trebuit ascultate.

 

Romania a mai castigat in Champ Est European, clasele moto3 versus motocicleta din MotoGP si se claseaza in prezent pe locul 3 in spatele Bulgariei si Turciei.

 

Circuitul de la Tg Mures este in lucru continu si va fi cu sigurantza inaugurat in 2013.

 

Astea sunt stirile Motorsport Moto Viteza din sufletul actiunii, Romania trage in continuare bine si lupta sa fie Lider.

Bafta in continuare :ok: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu o problema la moto yamaha r1 2006 30.000 km de la 4 mii de ture in sus face un zgomot ciudat la ambreiaj . am desfacut capacu de la abreiaj sa verific oala. acolo am dat de 6 arculete integrate in oala .1 este fix restu de 5 au joc , este normal ?? sa faca zgomot?? sau treb sa desfac altceva :) urme de uzura pe caneluri nu are (unde vin montate placile ) . poate ma lamureste si pe mine cineva post-43975-0-40761200-1338831681_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bv Sabine tata,

 

ma, ieri uitandu-ma la Moto Gp unu din comentatori a spus ca saptamana asta se va turna asfaltul pe circuitul de la Adancata. stii ceva?

 

poate ne trezim cu 2 circuite in acelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic de Adancata. Nu stiu ce si cum. Stiu doar ca vorbe iar din partea oficiala a federatiei ca e un circuit desenat de Mistode nu unul facut de Oficiali...

 

Au existat si exceptii dar nu stiu ca se lucreaza cum stiu sigur despre cel din TG Mures.

 

Tg Mures va fi gata anul viitor si mai stiu ca se lucreaza la el inclusiv Duminica. Se lucreaza nu se doarme aiurea K 99% din ce se intampla si vinde in Tzara asta... :burnout:

 

 

 

 

Apropo...

 

Mr Jagi... Que te pasa? :nono: mai am timp de povesti nemuritoare... Imi rezolvi problemele majore din soft si quickshifterul de la tine sau consideri ca sunt un client dificil si imi returnezi comp original si $$$$$$$$$$??? Hai Bro k toti avem probleme dar ale mele au legatura de data asta cu tine!!!

 

Daca iti vand un produs atunci garantez! Asa sunt eu si in cazul meu asa vei fi si tu.

 

Azi!!!

 

:-L

 

Sfatul meu ar fi sa iti iei alea si sa faci probe pe ele inainte de a le vinde... Mai ales unuia care are cunostintze in motorsport reale nu dalea pe butoane si pareri culese de pe net.

 

Sincer inca mai sper 10% ca chiar ai avut tot acest timp probleme mari si n-ai avut timp sa vi sa le rezolvi si mai am sperantza ca vei modifica de aceasta data ceea ce iti cer EU nu ceea ce crezi sau ai testat tu sau mai real ce-ai citit pe la retarzii din SUA care scriu pareri si dau harti pe banda k sa rada dupaia...

 

Este prima si ultima somatie pe platane...Fa ce vrei dar maine eu vreau sa afisez figura mea fericita aici :moron:

post-11347-0-19241400-1338850828_thumb.jpg

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un idiot cu gura mare si doar atit. Am zis ca-ti rezolv problema cu QS si normal ca nu se putea deoarece desfacusesi propulsorul sa-l tunezi. Cu 2 zile inainte sa pleci la celebra cursa de la Pleven m-ai sunat sa-mi spui sa aminam pe ULTIMA zi setarea QS-erului deoarece inca nu asamblasesi complet motocicleta, mai aveai probleme la galerii. In ultima zi m-am imbolnavit eu de raceala, gripa. Te-am sunat si am zis sa vii sa ma iei si sa mergem la tine la garaj sa rezolvam problema. Ai zis ca nu prea ai timp sa umbli prin oras. Daca lasi rezolvarea problemelor pe ultima zi, nu-i vina mea. Tu nu esti in stare sa rezolvi o mica problema a reglajului furcilor de 2 luni de zile, o lalaiesti toata ziua.

Softul ti l-am rescris in MARTIE 2012, acum, daca ti-ai revenit din aburii ierburilor aromatice pe care le fumezi sintem in luna IUNIE 2012. Ai folosit motocicleta cu noul soft 2 etape, nu am zis niciodata ca-ti las o perioada de proba minim 2 luni. La Serres si la Slovakia nu te-ai plins deloc de softul meu

 

Eu cred ca te-ai gindit sa-ti cumperi si tu interfatza de resoftare si incerci sa ma prostesti pe fatza.

 

Ca sa sTie si muritorii nostri: Citi concurenti au luat startul la cursa in care te-ai dat la Pleven? Citi erau romani? Citi concurenti au terminat in URMA ta? Nu cumva erai ultimul clasat? Daca sint doar 2 concurenti care iau startul si tu iesi pe locul 3 inseamna ca ai iesit ultimul. Ce nivel de competitie e aceea care nu aduna decit citiva romani pe o pista de aeroport? Crezi ca toti sint niste neinformati? Pune niste dovezi sa arati citi rideri ai batut in cursa. Toti carora le-am rescris softul au avut cuvinte de apreciere, numai tu te-ai gindit acum ca mai bine i-ti iei instalatia si-ti faci singur setarile. OK, dar banii nu am cum sa ti-i returnez dupa 2 luni de zile. In caz ca nu stii, ca sa poti face o harta personalizata a propulsorului i-ti trebuie un dinamometru de masurare a puterii, tu te lauzi ca ai unul, dar evident ca nu merge si nu esti in stare sa-l repari, te lauzi in schimb de jumate de an ca-l repari si evident ca uiti de pe o zi pe alta. La united motors costa 2-300 roni sedintza de verificari, tu doar nu oi fi prost sa te duci la ei sa le dai atita banet. Eu nu-s Madalin Alin sa fiu tratat ca pe o sluga disponibila la orice ora vrei tu, pe mine m-au avertizat destui sa nu ma complic cu persoana ta. Ziua incepe cind apare soarele pe cer si se termina la ora 21, cind pot sa nu-ti mai raspund la telefon, asa m-a invatzat mama.

Nu-ti raspundeam aici pe forum, insa m-ai obligat.

 

Dragi colegi detinatori de R1,scuze pt acest post!

 

Que pasa. Ma suni si -mi zici ca vrei un quick shifter, asta prin luna mai. OK, stabilim pretul, insa probabil ca erai ametit rau in ziua in care trebuie sa vii cu motocicleta ta la mine sa-i instalez QS si sa verific daca si functioneaza. Asa, l-ai trimis pe amicul tau sa ridice QS si asta a fost tot. Am vorbit dupaia la telefon, te durea-n oua ca merge senzorul sau nu, aveai probleme mai importante. In loc sa vii la mine sa rezolvam setarile, ai plecat la Slovakia si surpriza, nu merge QS, stiai DINAINTE de plecare ca nu merge.Daca-mi plateai 400 euro pe un QS, veneam personal la Slovakia sa-ti acord asistentza gratuita. La 100 euro, consider ca poti face tu un mic efort sa vii pina la mine.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muaaaaaa!!!

s-a dat startul!

:crack:

 

A avut el dreptate brembo...

JAGI....ai fost avertizat(daca imi aduc aminte noi am vorbit si atunci cand eram la garajul lui)de mai multe persoane.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Est European Champ!!! 9 sportivi printre care si eu care fiecare reprezenta tara sa!!! 4 Bulgari, 1 Macedonia,1 Turci, 1 sarbi si 2 Romani. Astia au fost la start la clasa 1000 Lot National!!! Eu am iesit pe 6.

 

Lasa ma cu aberatiile tale despre ce inseamna motociclism!!! Daca tie iti e frica de tine ca poti termina o cursa pe Aeroport sa sti k mie nu. Probabil ca ai dreptate si consum stupefiante ptr a avea creerul limpede si puterea de a-l tine sub control...

 

Din ce spui tu reiese k motociclismul viteza e cea mai lesinata ramura moto. Eu man sunt Sportiv si merg la Enduro Cross, Supermoto (cu slicuri pe trambuline etc) si mai nou ma pregatesc sa reintru la viteza!!!

 

Nu mai casca aiurea si spune vorbe despre aia de intradevar merg pe moto viteza, inclusiv non stop pe strada!!!

 

Sunt satul de varianta asta de internet in care toti sunt motociclisti si induc lumea in eroare cu excrocherii de ultima ora!!!

 

Vin zilnic la mine oameni care cu coada intre picioare ma roaga sa-i salvez k au fost tavaliti aiurea de mekanici-tehnicieni virtuali.

 

Sa revenim la ale noastre.

 

Dupa serres am cumparat shifterul (care inca nu merge) si mi=ai spus abia cand am ajuns la garaj ca e cu reglaj si ca tre sa probezi-strici cutia pana merge cum trebuie. De ce n-ai spus ca capra ce-o vinzi nu are uger??? Tzeapa...

 

Cand am cumparat shifterul ai cerut computerul k sa scri harta de shifter pe care ai scris-o bine doar in primele 3 viteze iar restul sa imi rupa cutia lla 14000rpm... Tzeapa.

 

Cand mi-ai dat comp inainte sa plec mi-ai pus o frana de motor ce deschide gazul pe distantza de franare cu mult peste ceva profesional. Adica dau 3 viteze in jos inainte de viraj si vad cum pierd virajul caci roata fatza franeaza (discuri brambo 320,conducte,placutze Carb Lauren si pompa brambo 20) extrem de violent si cu toate astea eu pierd trasa caci spatele accelereaza.

 

Baie-te!!! Fi multumit ca sunt expert si reusesc sa nu cad in astfel de conditii impuse de tine si ca am experientza Supermoto caci altfel te cauta procuratura cu greselile tale scoase la vanzare pe internet sa omori lumea!!!

 

Racere!!! Ai avea potential sa faci softari ptr Yamaha dar esti extrem de indolent si extrem de grav in ceea ce vinzi lumii.

 

Daia la mine la Garaj nu am angajati. Daca raspunde la telefon cand schimba placutze de frana e concediat!!!

 

Eu am muncit ptr bani si n-am invatat meseria pe maidane -borduri. Am slugarit ani multi pe la cei mai tari din Romania dupa care am muncit ani buni in Spania si SUA ptr a stapani CORECT fata de Client aceasta meserie si mare pasiune-iubire a mea!!!

 

Da vreau sa mi cumpar eu sistemul de softere 350dolari ptr a crea softl motocicletei mele si a celor ce vin pe circuit si imi CER ei exact ce vor!!! Nu sa descarc harti de pe net de la Jamaikani si sa le instalez in motocicletele oamenilor k sa si rupa gatu aiurea!!!

 

Daca nu ma suni azi sa imi inapoiezi banii si harta originala R1 (care-i oricum mult mai buna k cea instalata la mine) voi iesi din spatiul virtual si voi apela la aia cu epoleti ce dau drept de circulatie motocicletelor si au grija de viatza lor...

 

Faptul k dupa toate astea, ai tupeul sa ma faci Idiot pe mine e foarte cool aici pe platane dar in lumea reala nu ramane legea Ferentari ci aia ptr care eu platesc taxe si invat de la cei reali k sa vand produsele mele.

 

Azi vreau banii si softul original. Maine schimb machazul! Esti pe linia mea si toate sunt ale mele!!! Lasa abureala ca te afunzi mai rau.

 

A avut el dreptate brembo...

JAGI....ai fost avertizat(daca imi aduc aminte noi am vorbit si atunci cand eram la garajul lui)de mai multe persoane.......

 

Aaa. Suntetzi prieteni??? Si Brambo e tot asa??? Sincer nu credeam si inca n-o fac dar daca in timp ce lucrai la mine tu vorbeai cu Jagi pe ascuns atunci sunteti chiar cool. Super cool!!!

 

Macar ti-a dat bani sau ceva pe alea furate de la mine???

 

Adevarul a inceput sa iasa la iveala.

 

Ia zi care din ei ti-a cumparat produsele??? Ba tu defapt esti 007 ce fura de la rusi, pacat k esti praf si in loc de Maserati ai un fzr si-o fatza de milog...

 

Zi lu tactu sa-ti puna catusele k oricum pana la urma le vei avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am spus punctul de vedere, ma opresc aici. Daca esti disperat dupa bani mergi si repara citeva mobre. Succes.

 

Inca nu aI RASPUNS NIMIC REFERITOR DE CE NU VII CU MOTORETA LA MINE S-O TESTAM? De ce amini pe ultima zi? Eu te astept incepind cu data de azi sa-ti rescriu softul si sa-ti fac QS sa mearga. Daca nu vii, inseamna ca nu urmaresti altceva decit banii inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JAGI este o cunostinta.Am vorbit cu el la telefon pt ca imi cautam o janta atunci si mi-a dat si ceva sfaturi. Nu m-am intalnit nici cu el si nici cu Brembo. Si de ce spui pe ascuns? Trebuia sa iti cer voie sa vorbesc la telefon? Este strict problema mea cu cine si cat vorbesc la telefon in afara programului.

Nu stiu cine este 007 si nu mai am fzr de mai bine de 2 ani dar daca te ajuta cu ceva sunt cine vrei tu....multumit? Faza cu catusele m-a dat pe spate :crack: ....stai chill, nu mi-am luat nici macar o amenda pana acum dar catuse..apropo iar iti faci tu filmulete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hooooooo .... Gata ... Exista PM . Oricum cu Sabin e lamurita toata lumea.

Vis a vis de profesionalism JAGI iti da clasa Sabin asa ca nu are sens sa te bati in argumente cu el ca nu iesi cu capul sus de nicaieri.

 

Hai cu vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Vad ca se tot discuta de ceva pagini incoace despre profesionalism. Ma intriga fff tare caci tocmai persoana care ar trebuii sa taca tipa cel mai tare:)

Anume sa ma fac inteles: Tocmai tu Sabin te-ai gasit sa vorbesti despre profesionalism si cata importanta acorzi tu clientilor tai????

Si s-o luam cu inceputul asta ca un mic refresh. Te-am sunat asta vara cu o problema la o Yamaha R1 2008. Ti-am adus motoreta, ti-am lasat-o la ""service""( dc te intrebi motivul pt care am scris service in ghilimele iti explic mai tarziu).

Doua zile mai tarziu ma suni si-mi spui ca motoreta e gata reparata. Cand am venit sa iau moto si ti-am spus ca din punctul meu de vedere motoreta e exact la fel cum ti-am lasat-o ai inceput sa vii cu argumente irelevante cum si anume trebuie sa treaca cateva zile in care sa merg cu ea si alte abureli gen. La costuri nu ai uitat sa spui ca trebuie sa treaca cateva zile pana sa-ti platesc si direct ai intins mana dupa cei 300 euro. No problem asa mi s-a parut corect, in ideea in care tipai in gura mare ca tu nu-ti patezi numele niciodata, ca esti cunoscut in tara pt profesionalism si seriozitate. Fair enough.

Acum ideea. Cand am venit la tine ai spus ca e o problema la supape si ca ai rezolvat-o. Nicidecum. Probabil nu ai desfacut nici macar motorul. Motoreta intradevar avea doua supape de admisie bulite care dupa ce le-am schimbat cu unele noi, atunci puteai spune ca s-a lucrat la motor ceva. Si problema motocicletei a disparut. Intr-un cuvant tu ai luat 300 de euro pt nimic, vorbe doar si asta proitand de 2 lucruri. Unu ca nu ma pricep, doi ca nu sunt din Bucuresti.

Pana acum sincer m-am gandit ca o anti reclama iti va diminua o mare parte din venituri si sincer acei 300 nu au insemnat un capat de tara, dar gestul in sine, e demn de o ffff joasa categorie de oameni. Citind majoritatea posturilor si cand te vad cum strigi in gura mare ca tu faci, dregi, stii, etc consider ca e fair pt toata lumea(sau cei ce nu te cunosc) sa afle si o alta fatza a ta, sau mai bine zis adevarata ta fatza.

Adica Jepcar care se da mare mecanic!!!!!!

 

Service= ghilimele??? dc tu poti numii o darapanatura service inseamna ca nu cunosti notiunea termenului. Iar dc intradevar ai fost prin toate tarile calde in care, te bati cu pumnul in piept ca ai fost, inseamna ca ai lucrat numai noaptea si eventual la vopsit acoperisul caci nu s-a lipit nimic de tine in ceea ce priveste cum ar trebuii sa arate si sa functioneze un service. De termenul curatenie macar ca sa nu mai intru in detalii ai auzit??????

 

In incheiere: stai linistit ca nu am nevoie de absolut nimic din partea ta cum ar fii banii,( consider ca dc macar 2 persoane din cei ce citesc aici evita sa apaleze la serviciile tale si preturile astronomice pe care le practici, pierzi mult mai mult decat am pierdut eu acei 300) sau eventuale scuze, nici macar caci nu esti capabil sa-ti recunosti greselile, mai ales ca se deduce ca nu e vorba de o greseala ci pur si simplu de JAPCA!!!!!!

 

Concluzia: cand vine vorba de profesionalism sau loialitate fata de un eventual client pur si simplu \Taci din gura./

Si by the way Succes in cariera moto profesionala!!!

PS : In caz ca nu " sti" despre ce moto e vorba- Yamaha R1 alb-rosu din Cta.

Bafta!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Vad ca se tot discuta de ceva pagini incoace despre profesionalism. Ma intriga fff tare caci tocmai persoana care ar trebuii sa taca tipa cel mai tare:)

Anume sa ma fac inteles: Tocmai tu Sabin te-ai gasit sa vorbesti despre profesionalism si cata importanta acorzi tu clientilor tai????

Si s-o luam cu inceputul asta ca un mic refresh. Te-am sunat asta vara cu o problema la o Yamaha R1 2008. Ti-am adus motoreta, ti-am lasat-o la ""service""( dc te intrebi motivul pt care am scris service in ghilimele iti explic mai tarziu).

Doua zile mai tarziu ma suni si-mi spui ca motoreta e gata reparata. Cand am venit sa iau moto si ti-am spus ca din punctul meu de vedere motoreta e exact la fel cum ti-am lasat-o ai inceput sa vii cu argumente irelevante cum si anume trebuie sa treaca cateva zile in care sa merg cu ea si alte abureli gen. La costuri nu ai uitat sa spui ca trebuie sa treaca cateva zile pana sa-ti platesc si direct ai intins mana dupa cei 300 euro. No problem asa mi s-a parut corect, in ideea in care tipai in gura mare ca tu nu-ti patezi numele niciodata, ca esti cunoscut in tara pt profesionalism si seriozitate. Fair enough.

Acum ideea. Cand am venit la tine ai spus ca e o problema la supape si ca ai rezolvat-o. Nicidecum. Probabil nu ai desfacut nici macar motorul. Motoreta intradevar avea doua supape de admisie bulite care dupa ce le-am schimbat cu unele noi, atunci puteai spune ca s-a lucrat la motor ceva. Si problema motocicletei a disparut. Intr-un cuvant tu ai luat 300 de euro pt nimic, vorbe doar si asta proitand de 2 lucruri. Unu ca nu ma pricep, doi ca nu sunt din Bucuresti.

Pana acum sincer m-am gandit ca o anti reclama iti va diminua o mare parte din venituri si sincer acei 300 nu au insemnat un capat de tara, dar gestul in sine, e demn de o ffff joasa categorie de oameni. Citind majoritatea posturilor si cand te vad cum strigi in gura mare ca tu faci, dregi, stii, etc consider ca e fair pt toata lumea(sau cei ce nu te cunosc) sa afle si o alta fatza a ta, sau mai bine zis adevarata ta fatza.

Adica Jepcar care se da mare mecanic!!!!!!

 

Service= ghilimele??? dc tu poti numii o darapanatura service inseamna ca nu cunosti notiunea termenului. Iar dc intradevar ai fost prin toate tarile calde in care, te bati cu pumnul in piept ca ai fost, inseamna ca ai lucrat numai noaptea si eventual la vopsit acoperisul caci nu s-a lipit nimic de tine in ceea ce priveste cum ar trebuii sa arate si sa functioneze un service. De termenul curatenie macar ca sa nu mai intru in detalii ai auzit??????

 

In incheiere: stai linistit ca nu am nevoie de absolut nimic din partea ta cum ar fii banii,( consider ca dc macar 2 persoane din cei ce citesc aici evita sa apaleze la serviciile tale si preturile astronomice pe care le practici, pierzi mult mai mult decat am pierdut eu acei 300) sau eventuale scuze, nici macar caci nu esti capabil sa-ti recunosti greselile, mai ales ca se deduce ca nu e vorba de o greseala ci pur si simplu de JAPCA!!!!!!

 

Concluzia: cand vine vorba de profesionalism sau loialitate fata de un eventual client pur si simplu \Taci din gura./

Si by the way Succes in cariera moto profesionala!!!

PS : In caz ca nu " sti" despre ce moto e vorba- Yamaha R1 alb-rosu din Cta.

Bafta!!!!!

 

"Adevarul a inceput sa iasa la iveala. " Mare dreptate ai... :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit in motorul tau distantza la supape si compresie inegala. normal era daca totul nu se rezolvase sa ma suni si sa rezolvam mai in adanc problema. diagnosticul era pe quloasa si dupa cum vad ai vazut ca am dreptate. normal dupa ce rezolvi distantza corecta. in scurt timp.km se aseaza scaunele si e totul corect. imi pare sincer rau ca nu stai in buc si probabil tiera peste mana sa mi o aduci dar daca ai avut incredere in mine si garajul meu ptr a rezolva problema trebuia s o faci pana la capat.motocicletei tale i am schimbat bujiile cr9ek 4buc. ulei si filtru si distantza la supape. daca pui toate astea pe hartie sincer nu cred ca ti le da si schimba cineva mai ieftin..

ma rog. imi pare rau ca esti cu gand rau catre mine dar banii ceruti si corectitudinea de a rezolva problema au fost respectate de catre mine.

normal era sa faci k mine si sa suni k nu e ok si fi sigur ca nu ar fi ramas asa dar daca ai ascuns si nu ai zis nimic pana acum ma cam pune pe ganduri.

 

Jagi. raspunde la tel k sa iti spun ce vreau la soft. altfel imi vei baga iar aberatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit din nou Sabin si stii bine. Nici ulei, nici filtre( nici macar nu a fost vorba de ele) iar de bujii mi-ai spus ca sa trec alta data cand am drum sa le schimbi. Supapele sunt rupte, sparte la propriu ce tot imi dai cu scaunele Sabin. Le am acasa las-o naibii. Ulei, filtre le schimbasem eu cand luasem moto iar bujiile sunt cele originale, so,....wtf. Ce sa-ti mai zic dupa ce la fata locului ma repet....ti-am zis ca din punctul meu de vedere(utilizator sau cum vrei sa ma numesti) motoru merge identic ca atunci cand ti l-am adus. Aceeasi bataie(supapele impachetate), lipsa de putere de si un 125 cc mergea mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vezi Sabin nu sunt singurul celui care i-ai schimbat lucruri imaginare la moto.....Un sfat doar

Macar dc te apuci de vreo chestie fa-o sau ai curajul sa recunosti ca nu poti/nu ai cum....

In final tu pierzi mult mai mult

Multa bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai inteleg nimic.

 

Deci :

 

1. de ce nu mi-ai spus pana acum si mi-o spui dupa 5 luni?

 

2. Imi amintesc motocicleta ta foarte bine si daca nu ma insel chiar ti-am zis si de la cine ai luat-o... Stiam ce-i cu ea si fostul propietar. Este vorba de un R1 ce-a venit de nou cu probleme pe quloasa.

 

3. Daca in motocicleta nu si-a bagat nimeni mana de cand ai luat-o de la mine atunci de ce nu mi-o aduci inapoi??? De ce nu m-ai sunat sa-mi spui??? De ce???

 

Am R1 uri cu quloase sparte ce au plecat de la mine si oameni ma suna sa ma intrebe cun scot lumina de atentionare la 7000 nu ca motoreta nu trage si nu altele...

 

Iubesc aceasta motocicleta R1 si nu voi pune la suflet ceea ce-ai scris. Adumi-o inapoi si vei pleca cu ea pe o roata!!!

 

Gresita atitudinea ta si n-o inteleg deloc dar sper sa fi intr-o pasa proasta si sa ti revi. Sa imi aduci acel R1 inapoi la mine.

 

Poate ai pus benzina in pompa de frana de merge k un 125...

 

Un simplu telefon daca dadeai ai fi avut-o inapoi rezolvata.

 

Ka sa sti care a fost Diagnosticul meu:

 

1 gresala de fabricatie pe pastilele de supapa drept ptr care pistonul 1 si 3 aveau compresie sub nivelul critic.

 

Am rezolvat distantza prin schimbatul respectivelor pastile si avea nevoie de o forja ptr a aseza scaunele si redobandi compresia scazuta din cauza coroziunii pe scaune.

 

Normal ar fi trebuit (trebuie ) scoasa quloasa si facute scaunele de nou dar intradevar nu am fost atat de radical in a opera pana nu incerc varianta cu pastile!!!

 

N-ai adus-o la un Idiot ce demonteaza motor nou pana nu incearca sa resusciteze in varianta originala.

 

Nu sunt eu constructorul Yamaha dar am multa incredere in ce fac baietii astia si daia nu am vrut sa deschid si sa cresc costurile aiurea.

 

Man. Nu contesta mana si gandirea mea Mecanica caci gresesti si asterni pe aceasta cale lucruri pe care nu le cunosti ci doar le banui sau iti sunt date...

 

Am reparat si repar quloase si motoare R1 din 2006 in Romania, acum o saptamana, inainte de cursa din Bulgaria am deschis R1 meu si am facut chestii de extrem de mare precizie ce sunt mult peste fabricant. Am dus-o la curse si am demonstrat ca puterea R1 meu a depasit cu mult atat asteptarile celor ce-au vazut-o cat si a echipelor straine.

 

Ma jignesti si arunci cu noroi pe mine invinuindu ma de ceva ce nu cunosti.

 

Adu-mi R1 inapoi si iti voi demonstra ca ceea ce-am spus k fac am facut si am luat decizia cea mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va spun sincer multumesc Lui Dumnezeu ca nu mi-am cumparat R1 pt ca aveam in vedere lucrul acesta in timp ce-mi cautam o noua motocicleta,din ce se spune aici aceste motociclete daca nu ai noroc de ele sunt adevarate carute si foarte problematice si unde mai pui ca din se se spune aici nici meseriasi nu sunt sa le repare acolo la voi unde se da ora exacta.Daca citeste careva nou in lumea aceasta 2-3 discutii despre r1 spuse din gura voastra o sa ramana cu o parere proasta despre model chiar daca nu este asa.Nu faceti bine,mutati discutia pe privat.

va multumesc

numai bine

Doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va spun sincer multumesc Lui Dumnezeu ca nu mi-am cumparat R1 pt ca aveam in vedere lucrul acesta in timp ce-mi cautam o noua motocicleta,din ce se spune aici aceste motociclete daca nu ai noroc de ele sunt adevarate carute si foarte problematice si unde mai pui ca din se se spune aici nici meseriasi nu sunt sa le repare acolo la voi unde se da ora exacta.Daca citeste careva nou in lumea aceasta 2-3 discutii despre r1 spuse din gura voastra o sa ramana cu o parere proasta despre model chiar daca nu este asa.Nu faceti bine,mutati discutia pe privat.

va multumesc

numai bine

Doamne ajuta.

 

Corect.

 

Scuze dar am vazut ca Jagi trebuie atentionat. Se rezolva zice el oricand de azi. Deci maine e o zi minunata...

 

 

....nu credeam, dar incep sa le dau dreptate celor care au zic ca tragi....

 

 

Asa e man... Uite cum trag:

 

 

Ce zici? E de la tras sau inpins??? Daca nu mi-e greatza mi-e rau, de namol...

 

Asa e ma cand esti smecher.

 

Toti vrea sa pupe inelili si daca nu i tine se apuca sa le rontzaie...

 

Sunt preten bun cu Chelo si mare respect ptr el si cine e defapt.

 

Atentie!!!

Totul e la figurat k sa fim in trend...

Nu veti fi K mine daca fumati porcarii...

Mai bine nu fumati deloc.

Chiar si mai bine daca indemnati si pe restul apropiati-lor sa se lase.

 

Ia bag-o paia:Hristos mergea pe apa, eu merg pe vin cu apa...

 

Adu R1 ala cu defect din fabricatie, sa-i fac vraji.

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...