Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

salut ! cine imi poate spune si mie la R1 2006, ce coduri aveti la CO (CO1,CO2,CO3,CO4) aici ajungeti asa: tineti apasat reset+select apoi puneti contactul, asteptati si apare diag pe bord, apoi apasati select si va aparea CO, apoi apasati reset+select si apare CO1, iar reset+select si apare un cod care este la CO1, apoi iar reset+select si ajungeti inpoi la CO1, apasati select si trece la CO2, iar reset+select intra in CO2 apare codul, iar reset+select si tot asa, retineti codurile iar la final luati contactul ca sa iesiti. Va rog sa specificati si daca aveti power commander, sau tobe, sau daca s-a modificat cumpa injectia, sau y sau harta originala.. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut ! cine imi poate spune si mie la R1 2006, ce coduri aveti la CO (CO1,CO2,CO3,CO4) aici ajungeti asa: tineti apasat reset+select apoi puneti contactul, asteptati si apare diag pe bord, apoi apasati select si va aparea CO, apoi apasati reset+select si apare CO1, iar reset+select si apare un cod care este la CO1, apoi iar reset+select si ajungeti inpoi la CO1, apasati select si trece la CO2, iar reset+select intra in CO2 apare codul, iar reset+select si tot asa, retineti codurile iar la final luati contactul ca sa iesiti. Va rog sa specificati si daca aveti power commander, sau tobe, sau daca s-a modificat cumpa injectia, sau y sau harta originala.. Multumesc

 

:moron: nu le-ai notat inainte sa te joci cu ele?

a mea e 2007 deci nu cred ca te ajuta setarile mele....oricum power commander-ul nu conteaza pt ca nu intra in setarile ECU

mai bine uita-te pe aici http://www.r1-forum.com/forums/showthread....mp;pagenumber=6 :scratch:

Editat de brembo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.pure-2-stroke-spirit.info/downl...color_codes.pdf

 

banuiesc ca te referi la cel albastru met....0016 MCB...cred

cred ca nu ,in acea lista sunt peste 100 nuante de albastru din pacate nu stiu care e ,aceasta lista am gasito si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce faci bre??? ii ajuti si dupa le dai nana?/

nu i frumos. :huh:

 

"bre" e diminutivul de la brembo? :laugh:

..sa revenim....bre matale vezi acolo la tine la alea fara carene care e treaba cu rapoartele la pinioanele mici cu 4 dinti mai mult... ;)

(prietenii stiu de ce)

Mesaj completat

cred ca nu ,in acea lista sunt peste 100 nuante de albastru din pacate nu stiu care e ,aceasta lista am gasito si eu

 

atunci imi cer scuze....tu ai intrebat de cod de culoare...daca iti dau codul de pe a mea de ex poate nu se potriveste cu ce ai tu pe moto...cred ca cea mai buna varianta e sa iei o bucata din ea (eu am luat aripa fata) si sa o duci la un mostrar la un atelier de vopseluri si sa iti dea exact nuanta ta de culoare, cica in timp se mai si decoloreaza si s-ar putea sa nu se mai pupe cu varianta originala...dar asta e discutabil..

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc codul de culoare la un r1 2004 albastru?am gasit sub sa un 5VY1-010 oare asta sa fie???

 

 

ete colea...

 

 

CULOARE.jpg

Mesaj completat

"bre" e diminutivul de la brembo? :laugh:

..sa revenim....bre matale vezi acolo la tine la alea fara carene care e treaba cu rapoartele la pinioanele mici cu 4 dinti mai mult... :laugh:

(prietenii stiu de ce)

 

 

Normal, nu am mai avut cerneala sa scriu si mbo si am apucat doar bre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu stiu de ce...dar cred ca ai selectat r1 2001 nu 2004 :laugh:

 

 

da, ai 2-0, ete colea si 2004 care sete pe persoana fizica ca si 2001 bai brebule, pardon brebu, pardon brembo. te astept azi sa mergem la yamaha.

 

 

codculoare.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde gasesc codul de culoare la un r1 2004 albastru?am gasit sub sa un 5VY1-010 oare asta sa fie???

Nu te ajuta cu nimic codul culorii, nu vei gasi nimic in paletarul de culori la producatorii de vopsele pt. albastrul pe care-l cauti.

Sunt vopsele de fabrica, retete proprii, numai daca cumperi alta carena OEM va fi identica la culoare si stickere.

Eu te pot ajuta cu o reteta (aproape identica cu originalul) cu vopsea Standox pe apa pentru albastrul de pe yamaha r1 2001, daca te ajuta cu ceva da de stire si te rezolv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ziceam de un 1098 simplu, ca daca intram la 1098R depaseste cu mult pragul de bun simt al preturilor. 35.000E nu mi se pare prea corect, cu toate ca e tehnologizat si echipat in draci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...