Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Acum am vazut pozele cu motorul . Il stiu , e exact langa liceul meu parcat , acolo sta proprietarul , si nu vreau sa imi dau cu parerea in necunostinta de cauza . Probabil motocicleta merge foarte bine ... dar ce iti spune tie lupa aia din bot de acolo?

si faptul ca daca te uiti mai jos de bord vezi asfaltul destul de bine? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

cumpar capac monopost pt r1 2003 gri cu negru..

Mesaj completat

proaspat posesor de r1 2003

unde pot gasii un capac monopost pt hardughia mea ?:rose:(daca ma poate ajuta cineva cu vreun pont)

 

bafta

post-42998-1254263299_thumb.jpg

Editat de ar88rol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

eu imi aduc saptamana viitoare un motor din Italia, vecinul celui care imi trimite motorul are un R1 de vanzare, asa ca daca este cineva interesat de acest motor sa imi trimita PM incerc sa pun cateva poze si detalii...motorul este in perfecta stare si ajunge aici la maxim 7000 euro...conteaza foarte mult cum prinde transportul.

 

 

YAMAHA R1 LAGUNA SECA

 

180 CV

 

CILINDRATA 1000

 

KM 10.800

 

AN 2006

 

CAUCIUCURI NOI

Editat de xvs650
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NIMENI INTERESAT??????

 

 

 

 

Salutare

 

eu imi aduc saptamana viitoare un motor din Italia, vecinul celui care imi trimite motorul are un R1 de vanzare, asa ca daca este cineva interesat de acest motor sa imi trimita PM incerc sa pun cateva poze si detalii...motorul este in perfecta stare si ajunge aici la maxim 7000 euro...conteaza foarte mult cum prinde transportul.

 

 

YAMAHA R1 LAGUNA SECA

 

180 CV

 

CILINDRATA 1000

 

KM 10.800

 

AN 2006

 

CAUCIUCURI NOI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate piata moto e aproape ZERO...cei care mai au ceva bani vor super oferte....motorul arata bine, parerea mea e ca daca iesea mai ieftin la bani poate mai era o sansa :laugh:

 

BAFTA oricum! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o vand eu si nici nu am castig din asa ceva dar mie unul imi pare excelent "motorasul"...din calcule ar putea iesi si la 6800 iepuroi dar...repet...depinde ce varianta de transport gasesc...conteaza ff mult....

 

 

din pacate piata moto e aproape ZERO...cei care mai au ceva bani vor super oferte....motorul arata bine, parerea mea e ca daca iesea mai ieftin la bani poate mai era o sansa :laugh:

 

BAFTA oricum! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
frumos motorul sa il stapanesti cu placere...mai trebuie PC3 si o vizita la United

bafta sa vinzi blade-ul :)

 

 

Multumesc, PC3-ul "este" chiar dinaintea evacuarii, harta e conceptie proprie...cu harta stock de la dynojet mi se gatuia motorul exact cand trebuia sa traga mai tare...deci PC-ul nu e chiar ca-n filme dar mai ajuta la detalii daca stii ce sa-i dai sa faca si in plus va ajuta la quick shifter...

 

Blade-ul?!

Pai am avut 2 bucati si le-am dat pe amandoua :D)

 

apropo...mai am PC3 si manete sport pt rr-ul 2004-2005...ajutati un biet om sa-si ia manete rizoma....:)

post-36927-1256050301_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, PC3-ul "este" chiar dinaintea evacuarii, harta e conceptie proprie...cu harta stock de la dynojet mi se gatuia motorul exact cand trebuia sa traga mai tare...deci PC-ul nu e chiar ca-n filme dar mai ajuta la detalii daca stii ce sa-i dai sa faca si in plus va ajuta la quick shifter...

 

Blade-ul?!

Pai am avut 2 bucati si le-am dat pe amandoua :D)

 

apropo...mai am PC3 si manete sport pt rr-ul 2004-2005...ajutati un biet om sa-si ia manete rizoma....:)

 

 

pai stiu ca ai avut 1000rr'ul dauna totala... mi-ai cerut mie parerea inainte sa iti cumperi R1 :), si eu am pc3 ,full yoshimura + setare pe dyno cu una stock nu am mers. trage liniar si merge chiar frumos sunt foarte multumit. ma bucur ca ai vandut 929'ele :). ne vedem la primavara la intalnirea de R1 ca momentan sunt in reparatii am tras o tranta pe dreapta si am clavicula rupta. mobra are un capac spart si carenele. de asemenea am ceva bani de recuperat de la rca si ma gandesc la carene de curse, capace de carbon , crash-pad-uri de la SST (Podul Cta GO RACING) set complet bascula ,bloc motor, capac ambreiaj si furca, amortizor de ghidon aftermarket si poate scarite :P .

 

PS : hartile de pe net la PC sunt niste rahaturi... iti recomand sa te duci la UNITED MOTORS sa iti faca o harta pe dynorun e maxim 100EURO.

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai stiu ca ai avut 1000rr'ul dauna totala... mi-ai cerut mie parerea inainte sa iti cumperi R1 :), si eu am pc3 ,full yoshimura + setare pe dyno cu una stock nu am mers. trage liniar si merge chiar frumos sunt foarte multumit. ma bucur ca ai vandut 929'ele :D. ne vedem la primavara la intalnirea de R1 ca momentan sunt in reparatii am tras o tranta pe dreapta si am clavicula rupta. mobra are un capac spart si carenele. de asemenea am ceva bani de recuperat de la rca si ma gandesc la carene de curse, capace de carbon , crash-pad-uri de la SST (Podul Cta GO RACING) set complet bascula ,bloc motor, capac ambreiaj si furca, amortizor de ghidon aftermarket si poate scarite :) .

 

PS : hartile de pe net la PC sunt niste rahaturi... iti recomand sa te duci la UNITED MOTORS sa iti faca o harta pe dynorun e maxim 100EURO.

 

Ai sa fi surprins, insa motocicleta mi se pare ca se comporta mai bine, per total, cu hartile luate de pe net. Asta inseamna mai multa putere in ture joase (4-6000) si midrange (7 - 10000), adica mai utilizabila. Am incercat harta de pe sistul oficial (pentru orice sistem Akrapovic, necontand filtrul), cateva harti custom din state, si am si harta facuta la United. Consumul e acelasi, iar diferentele peste 12000 sunt mici pentru mine momentan. Diferenta sta se pare in faptul ca afara se tine airboxul sub presiune, curentul de aer intrand cu 400km/h si temperatura de 10 grade, valori recomandate insusi de producator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de accident....bloc motor?! eu am vandut moto cand am patit asa ceva....

 

 

nu are absolut nimic motorul doar m-a dezechilibrat si am cazut pe dreapta si s-a zgariat capacul de la ambreiaj pe care l-am comandat si platit deja (traiasca ebay :D) ... carenele zgariate nu sparte ( crash-pad-ul a fost sanatos marca MOTRAX )... nu e nimic grav! dar o coste ceva cosmetizarile ce urmeaza a fi facute si cu asigurarea ma chinui de ceva timp sunt niste jegosi! oricum sezonul e cam gata intram reparatii si bibileli :)

Mesaj completat

Ai sa fi surprins, insa motocicleta mi se pare ca se comporta mai bine, per total, cu hartile luate de pe net. Asta inseamna mai multa putere in ture joase (4-6000) si midrange (7 - 10000), adica mai utilizabila. Am incercat harta de pe sistul oficial (pentru orice sistem Akrapovic, necontand filtrul), cateva harti custom din state, si am si harta facuta la United. Consumul e acelasi, iar diferentele peste 12000 sunt mici pentru mine momentan. Diferenta sta se pare in faptul ca afara se tine airboxul sub presiune, curentul de aer intrand cu 400km/h si temperatura de 10 grade, valori recomandate insusi de producator.

 

 

asa o fi Radule insa cand faci anumite schimbari cum ar fi o evacuare aftermarket + filtru cred ca merita sa ii faci o setare de dynorun ca nu costa o avere :)

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa o fi Radule insa cand faci anumite schimbari cum ar fi o evacuare aftermarket + filtru cred ca merita sa ii faci o setare de dynorun ca nu costa o avere :D

 

Pai mi-am facut-o. A costat 250, insa nu sunt atat de surpins de comportament prin harta facuta de ei, fata de celalate pe care le-am testat. Raman la parerea mea ca inca le mai lipsesc cateva instrumente pentru testerul ala, ca sa-ti scoata tot ce se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mi-am facut-o. A costat 250, insa nu sunt atat de surpins de comportament prin harta facuta de ei, fata de celalate pe care le-am testat. Raman la parerea mea ca inca le mai lipsesc cateva instrumente pentru testerul ala, ca sa-ti scoata tot ce se poate.

 

 

...subscriu....nu vreau sa dau cu cacao in nimeni, dar sunt de parere ca service-urile de la noi mai au de invatat si mai ales mai au de educat oamenii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e destul de normal. Ganditi-va cata experienta cu dyno are un tehnician din SUA/UK/DE si cat poate sa aiba unul din RO, in conditile in care majoritatea prefera sa puna harti de pe net :D

Eu intentionez sa cumpar Bazzaz Z-Fi TC, impreuna cu modulul de auto-tune. Si reglez singur :)

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mea e mapata in Ungaria si nu am mers cu una stock sa pot face diferenta intre ele dar pot sa zic ca trage mai bine de la 4000 de ture si trage liniar :D

Mesaj completat

a mea e mapata in Ungaria si nu am mers cu una stock sa pot face diferenta intre ele dar pot sa zic ca trage mai bine de la 4000 de ture si trage liniar :)

 

 

ca tot e topicul asta gol atasez poze cu capacul distrus si carena zgariata. am pus poze si cum arata la interior capacul nou. mai am de cumparat si inlocuit farul dreapta care e zgariat, maneta de frana, capatul de ghidon. o voi revopsi toata in rosu perlat (culoarea masinii de mai jos) .

 

am luat si noi stickere pt rezervor care urmeaza sa imi vina sunt rosii imi raman 4... daca e cineva interesat sa imi de-a pm. Bafta si "Hai cu primavara!"

post-13642-1256229427_thumb.jpg

post-13642-1256229436_thumb.jpg

post-13642-1256229456_thumb.jpg

post-13642-1256229465_thumb.jpg

post-13642-1256229477_thumb.jpg

post-13642-1256229589_thumb.jpg

post-13642-1256229728_thumb.jpg

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...