Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Cate luni/ani au ai vostri ?

Deceneu al meu are amu 10 saptamani.

Iar tacsu,Fulgulet,are 3 ani si 110 Kg. :scratch: .L'am dus la casa acum si il am doar pe asta micu.

 

Dormeam cu usa larg deschisa cand il aveam pe Fulgulet in casa. :D

post-38931-1232984650_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@B.Ride , 110 kg ? Sincer, e imposibil :scratch:

 

@mache_rau sa-ti traiascaaa :D

 

A mea are 6 luni si e rea de tot, sa vad ce fac cu ea, momentan n-am bani de dresaj.. si ma tot chinui s-o invat sa faca afara:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@B.Ride , 110 kg ? Sincer, e imposibil :scratch:

 

@mache_rau sa-ti traiascaaa :D

 

A mea are 6 luni si e rea de tot, sa vad ce fac cu ea, momentan n-am bani de dresaj.. si ma tot chinui s-o invat sa faca afara:(

din cate stiu pana la 1an de zile nu isi pot controla vezica ..deci mai ai putin de asteptat :P

@icecube multumesc la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@B.Ride , 110 kg ? Sincer, e imposibil

 

....

 

A mea are 6 luni si e rea de tot, sa vad ce fac cu ea, momentan n-am bani de dresaj.. si ma tot chinui s-o invat sa faca afara

 

Crede-ma ca e.L'am invatat sa stea in pat cu mine la tv,sa bea bere.Dupa un timp nici nu s'a mai obosit sa se mai dea jos din pat sa latre cand suna cineva la interfon.

Acum e la cura,cu o "dieta" de la dom` doftor si fiecare zi e dus pe stadion la alergat.Probabil acum nu mai are greutatea asta,dar greutatea maxima a fost de 110. :laugh:

A trebuit sa'l dezobisnuiesc de toate viciile posibile.

 

 

Uite,eu pe Deceneu nu cred ca am de gand sa'l dau la dresaj ca nici tacsu n'a fost.

Pe Fulgulet l'am invatat de mic cu ziarul. Cand facea prin casa,rolam un ziar si fosnaiam.Stia ca a facut ceva rau si se ascundea sub pat. :cheers: Era asa de dragut. :love:

Stia ca nu e bine sa mai faca ce facea si tot asa am continuat cu el,pana a invatat sa latre cand vrea afara. :D

Nu mai zic de : "Fulgulet,play dead!...BOOM!" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care aveti pui de bullterrier de dat? Am mai avut o catea de pitbull , asa ca stiu cum merge treaba.Pe la noi nu prea gasesc asa ceva, iar eu locuiesc la casa acum si am spatiu suficient si timp sa-i dedic.Dau o bere si persoanelor care ma indruma catre un vanzator . :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca am ajuns sa postez si pe-acilea.

 

ieri ma suna iubitul. are un cadou pentru mine. mi l-a luat impreuna cu cumnatelul meu. care cadou este mic, frumos si nu este bijuu. si accesoriile vin luni. ajungem acasica, incepe cautarea cadoului. aprind lumina in holul de langa baie......privirile imi sunt atrase de catre un ghemotoc cu blana, care statea nemiscat, in lighean, cu boticul in sus. nu misca nici macar o mustacioara. ne fixam reciproc......cu mana inca pe intrerupator, reusesc sa articulez: "uumm....e viu?" :laugh: deh, experienta mea cu animalutele de casa s-a incheiat acum aproape 10 ani . eh, pe urma, desigur, voiam sa iau animalutul dragalas in brate. "musca?" "nu, e blanda". o cheama fifi, este maro cu alb, ochisorii negri, negri si ... este porcusor de guineea :laugh: . are 3 saptamani. nu-mi venea s-o mai las din brate. filmul l-am vazut benoclandu-ma jumatate din timp la ea. e foarte dragalasa. acum de-abia astept sa ajung acasa sa vad daca este bine. si sunt foarte curioasa cum va reactiona fetita mea cand va vedea mogaldeata. in prima faza probabil probabil amandoua vor tipa de frica :D .

iar iubitului ii multumesc inca o data pentru cadou :wink: . si cumnatelului :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am avut si eu foarte multe animale, spre exemplu: doi braci germani (Speedy), o birmaneza(Mitzy), un cotoi birmanez (Tomas), un papagal (nimfa-Rocky),3 broscute testoase, pesti, hamsteri(Roscatica,Ivan, Fasole) , un puiut de lup (fetita-Alma), doi bichoni (Tasha si Bisha), un catel corcitura de pechinez cu ceva dar talie mijlocie (Bobitza),am mai avut doi purcelusi de Guineea, pe unul il am si acum, dar nu acasa si e fetita si o cheama (Rozi)...am gasit doar pozele astea cu ea, sper sa va placa eu mor dupa ea :laugh:

post-41850-1233408526_thumb.jpg

post-41850-1233408538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am avut si eu foarte multe animale, spre exemplu: doi braci germani (Speedy), o birmaneza(Mitzy), un cotoi birmanez (Tomas), un papagal (nimfa-Rocky),3 broscute testoase, pesti, hamsteri(Roscatica,Ivan, Fasole) , un puiut de lup (fetita-Alma), doi bichoni (Tasha si Bisha), un catel corcitura de pechinez cu ceva dar talie mijlocie (Bobitza),am mai avut doi purcelusi de Guineea, pe unul il am si acum, dar nu acasa si e fetita si o cheama (Rozi)...am gasit doar pozele astea cu ea, sper sa va placa eu mor dupa ea :laugh:

 

ce frumos e porcusorul :laugh: si eu aveam o catea Alma dar era Boxer si imi era asa de draga :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am avut si eu foarte multe animale, spre exemplu: doi braci germani (Speedy), o birmaneza(Mitzy), un cotoi birmanez (Tomas), un papagal (nimfa-Rocky),3 broscute testoase, pesti, hamsteri(Roscatica,Ivan, Fasole) , un puiut de lup (fetita-Alma), doi bichoni (Tasha si Bisha), un catel corcitura de pechinez cu ceva dar talie mijlocie (Bobitza),am mai avut doi purcelusi de Guineea, pe unul il am si acum, dar nu acasa si e fetita si o cheama (Rozi)...am gasit doar pozele astea cu ea, sper sa va placa eu mor dupa ea :laugh:

 

 

porcusorul este superb :laugh:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasă mândră aveți domnule! să-ți fie sănătoasă Âşi voioasă!

 

Merci, merci... La cei cinci ani ai sai are o tija de titan intr-o labuta si trei sarituri de succes de la etajul 5. Alte evenimente notabile sunt prinderea unui liliac pe balcon, o vrabie si o tentativa de vanare a unui elicopter ce trecea survola cartierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...