Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bucțilăul la 7 aniÂşori:

 

P1010015.JPG

 

PS: Ieri a dărâmat bradul de Crăciun. Câine rău!

 

PPS: ÂŞi tot ea cu un an în urmă. AÂşa-i că pare un îngeraÂş? Ei bine, nu e. :)

 

P1060085.JPG

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai doftore nu stiu eu d-astea ar zice avioana mea..:) Stai ca a ta are 7 ani, a mea abia trecu de 4 luni....:)

Si uite...vis-a-vis de poza din semnatura, mutzunela este cea mai buna prietena a Hayabusei ...

post-35081-1293124476_thumb.jpg

post-35081-1293124589_thumb.jpg

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mai pun si eu niste poze,cu bikeritza mea :

post-2143-1294081570.jpg

Azi,in fine,a primit si casca...post-2143-1294080713_thumb.jpgpost-2143-1294080781_thumb.jpg

...O luase somnu',cand i-am facut pozele astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai doftore nu stiu eu d-astea ar zice avioana mea..:lol: Stai ca a ta are 7 ani, a mea abia trecu de 4 luni....:moto:

Si uite...vis-a-vis de poza din semnatura, mutzunela este cea mai buna prietena a Hayabusei ...

 

'hayabusa' :cheers: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'hayabusa' :cheers: :lol: :D

 

Da, pentru ca e avion :moto: dar desi e avion are doi parinti motociclisti, asa ca...numele asta e cel mai potrivit pentru fata noastra :lol:

Mesaj completat

Ares

acum are 4 luni, in poza vreo 3

distruge tot in casa, ca sta singur in timpul zilei

 

Macar mai ia-i un companion ceva, sau du-l la plimbari lungi macar o data pe zi. In timp o sa se obisnuiasca cu lipsa ta de acasa, dar pana atunci incearca sa-l scoti din timp afara inainte sa pleci si sa vii cat mai repede inapoi acasa seara. E micut si nu stie inca sa se tina timp indelungat, plus sa daca il apuca/ il taie ceva nu e ca pisica sa aibe ladita sa faca in ea.

Iti spun asta in calitate de om, care a crescut destui catei inca de mici si stiu care e treaba.

Acum ca am pisica...mai bine luam pisica de la inceput...Invata totul muuuuuult mai repede. Dar nu alearga dupa fizzbie...

 

PS: Vis-a-vis de numele catelului. Aveam o vecina care avea un motan pe nume ARIS. Cand a nascut Esca m-am tavalit pe jos de ras la ce nume ii pusese copilului. ARIS MELCHIOR ( cica Melchior era unul dintre cei trei magi...?!)

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator stress_L&P

ia sa vedem o parte din menajeria mea... am avut 14, acum numai 12, una nu stiu ce s-a intamplat cu ea, dupa 10 ani nu mai era in casa! :) si una a murit din cauza unui bou de doctor la aproape 16 ani...

 

http://www.youtube.com/watch?v=d7xxytISMhs

 

 

scuzati comentariile (nu-s injuraturi) da' io eram mai beat decat prevede legea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Betta mei,

 

 

2 acvarii, fiecare compartimentat in 2

 

1 long fin

1 double tail

1 delta tail

1 crown

 

Pun poze doar cu crown si cu delta ca ailalti doi nu arata prea bine, abia i-am salvat dintr-un acvariu mai mare unde erau prost ingrijiti. Cred ca intro saptamana ii pun in stadiu de showroom. :blink:

 

 

Mesaj completat

L.E. Hai ca pun si cu long finul

 

 

Mesaj completat

Mai am o femela betta in acvariul de la servici pe care o sa o iau acasa care sta numai pe fund inconvoiata ca si masculul double tail, sigur au fost intoxicati cu amoniac deoarece cred ca e mai mult cacao in acvariul ala decat pietris.

 

Am inceput deja o cura la double tail si long fin cu Punktol de la JBL si hrana vie sau congelata...fara vrajeli d-alea de fulgi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez pisica? :laugh: am cautat juma de ora topicul de animale, nu il gasesc, imi cer scuze si poate admin-ul il va muta unde trebuie postul meu. o cheama miska , are vreo 8 luni si nu o mai pot tine. e f blanda, nu are fite si se ataseaza repede de cineva,nu poate dormi decat cu mine in pat.

post-32908-1299345013_thumb.jpg

post-32908-1299345272_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca o sa ai multi cumparatori in cazul asta :))))

dar de acum,va dormi cu viitorul stapan/stapana :laugh:

Mesaj completat

gata, s-a dat :) sper sa se bucure de ea noua stapana si sa ii fie mai bine :) si sa mai pui poze din cand in cand :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...