Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iaca mai vad inca un 'nebun' care tine reptile la casa lui. :cheers:

Salut,ce taratoare ai ?Initial am vrut doar sa o salvez dintr-o curte unde o acoperisera cu moloz in urma unei demolari,apoi am prins drag de ea ,si uite asa au trecut inca cinci ani din viata ei si a mea.O tin doar pt ca doresc sa vad cat traieste si sa apuc sa-i fac parastasul cand o sa moara de batranete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ce taratoare ai ?Initial am vrut doar sa o salvez dintr-o curte unde o acoperisera cu moloz in urma unei demolari,apoi am prins drag de ea ,si uite asa au trecut inca cinci ani din viata ei si a mea.O tin doar pt ca doresc sa vad cat traieste si sa apuc sa-i fac parastasul cand o sa moara de batranete.

2 iguane, se pot vedea cateva pagini inapoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum opt zile a inchis ochii ingerasul meu, Nelson. Un caine extraordinar, foarte destept, daca avea buletin il luam de barbat si scuteam un divort.

 

Recomand rasa (collie rough) acelora dintre voi care au copii de orice varsta sau animale de companie. Stie sa fie pacifist, imparte mancarea cu pisicile, are rabdare sa hranesti pe ceilalti si-si asteapta randul. Nelson a impartit casa cu doua iguane, o chinchilla, nenumarate pisici, alti catzei, pesti, broaste testoase, porumbei si porcusori de guineea fara incidente.

 

Un collie are un simt aparte al prieteniei, al loialitatii. Daca vrei un prieten.. ia-ti un collie.

 

O parte din familia mea:...

 

Nelson:

post-2978-0-86743200-1310451956_thumb.jpg

 

Fitzi (fiica-sa):

post-2978-0-42983300-1310452084_thumb.jpg

 

Lassie (stanga - o catelusa adoptata) si Nelson:

post-2978-0-80108600-1310452177_thumb.jpg

 

Tasha (Pungasha, Golanasha, saritoarea de garduri peste 2 metri):

post-2978-0-35623100-1310452315_thumb.jpg

 

Codita (fetita, in poza asta era gestanta) si Kiki (baiatul, dreapta):

post-2978-0-74258500-1310452438_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare foarte rau ca l-ai pierdut pe Nelson, care a fost intr-adevar un catel special, insa ti-a darut atat de multe in acesti ani incat si-a indeplinit misiunea cu varf si indesat. Am pierdut si eu animale dragi, la fel de dragi ca si familia si, uneori, recunosc, imi e teama cand ma gandesc la faptul ca lumina ochilor mei, Bubu, se va duce intr-o zi... Important este sa ne asiguram ca fiecare zi a fost minunata pentru aceste sufletele, ca au avut tot ce le trebuie si, mai ales, multa dragoste si atentie. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

RIP pentru dragul de Nelson :(

Frumoasa familie ai.

 

V-o prezint pe Luna, pisicuta in curand cu cetatenie daneza pe care am gasit-o la un bloc vecin in urma cu doua luni cu un picior rupt si stramba toata. A suportat 2 interventii la picior plus convietuirea cu Busa noastra. Este o pisicuta tare deosebita si ma bucur ca am reusit sa facem toatea astea pentru ea.

 

post-35081-0-47654200-1310719288_thumb.jpgpost-35081-0-47358300-1310719297_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hop si eu,cu cateva poze,cu noua achizitie.L-am re-botezat Toto, e-un Schnauzer pitic,de vreo 4 ani.L-am luat de la cineva,care nu mai putea sa-l tzina.Deja,l-am luat si pe motor,si sta cuminte :banana: .Are si ochelari moto,gen "goggles",si-n curand,si casca moto,speciala pt. catzei. Celalalt catzel al meu,Emma,le are,de mult :rolleyes: ...

Grija mare sa nu zgarie saua ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maidaneji mei stau la bloc la parter .ciinele este un bun paznic la motoreta foarte eficient :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

astea-s matzele de la bloc la mine , as vrea sa iau una in casa da's prea bine scolite afara pt a avea stare in casa.spatele blocului e raiul lor: singure, 30 geamuri de unde li se arunca resturi, magazii etc au o blana pe ele de zici ca-s crescute cu wiskas :D

post-35648-0-66918200-1317284921_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...