Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Tu ce cauti ma cu 78 in oras? ha?

 

P.S. Raule! Nu stii ca nuaptea se merge cu 190? Si in slapi? Pun pariu ca mai erai si echipat pe deasupra ... complet neregulamentar baiatu' asta dom'le

Traiti-ar politistu' ma!

 

 

doar ce aterizasem ma .. eram pe franare sa trag la boxe .. trebuia sa ma incadrez intr-o limita totusi :D

 

 

in alta ordine de idei .. STIU CA CINEVA DORESTE DIN TOT SUFLETUL SA-MI IMPRUMUTE O CASCA "S" PE WEEKEND .. CARE-I ALA ??? .. nu sariti toti odata .. pe rand ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in alta ordine de idei .. STIU CA CINEVA DORESTE DIN TOT SUFLETUL SA-MI IMPRUMUTE O CASCA "S" PE WEEKEND .. CARE-I ALA ??? .. nu sariti toti odata .. pe rand ;)

 

ce culoare vrei, si ce brand? vrei intergrala flip up sau open face? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dorrian si geckados, azi, adica joi, sunt liber, dati un tel la 0744522214 si treceti pe la mine. stau un dr taberei, la orizont. multe nu o sa pot sa va fac, dar cu ceva vaselina pe la nucile de schimbator si de indreptat o maneta, le rezolvam cat ati zice fish.

 

iti foarte multumesc pentru oferta dar am rezolvat singurel aseara.... am facut pe mecanicosul. Ciocan, carpa, balcon.. a iesit pasarica.

AM lansat acum cateva pagini o intrebare in legatura cu montarea unui kit de lant. Imi trebuiesc chei speciale ceva...?? vreau sa ma bag in weekend la un montaj si vreau sa stiu daca a mai incercat cineva asa ceva pe cont propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti foarte multumesc pentru oferta dar am rezolvat singurel aseara.... am facut pe mecanicosul. Ciocan, carpa, balcon.. a iesit pasarica.

AM lansat acum cateva pagini o intrebare in legatura cu montarea unui kit de lant. Imi trebuiesc chei speciale ceva...?? vreau sa ma bag in weekend la un montaj si vreau sa stiu daca a mai incercat cineva asa ceva pe cont propriu.

 

iti trebuie o presa speciala...din cate stiu eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut din nou. sper k weekendul viitor mo weed sa aiba un pic de timp liber si pentru mine promit k vin unde vrea el si vin si cu berea din dotare. as incerca si le indept si eu dar dupa cum au zis si altii tre asa ai si mana formata si nu as vrea sa il stric. ramane se ne mai auzim pe forum si pe la sf sapt viitoare la un tel. multumesc anticipat celui care o sa ma ajute. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut din nou. sper k weekendul viitor mo weed sa aiba un pic de timp liber si pentru mine promit k vin unde vrea el si vin si cu berea din dotare. as incerca si le indept si eu dar dupa cum au zis si altii tre asa ai si mana formata si nu as vrea sa il stric. ramane se ne mai auzim pe forum si pe la sf sapt viitoare la un tel. multumesc anticipat celui care o sa ma ajute. :)

 

te ajut cu cea mai mare placere, dar imi trebuie si o menghina de care din pacate nu dispun ;)

daca sunt in bucuresti week-endul viitor ne intalnim si vedem ce putem face...

 

p.s. pentru a nu se crea o impresie falsa pe acest topic cel mai priceput mecanic amator :D dintre noi (implicit posesorul celei mai fine si formate maini) este domnul KRUPP ...pe care sugerez sa il convocam la aceasta intanire

 

va pupa tata :)

 

Mo Weed are mana buna! :)

:))

 

nu va luati dupa sir, el prin mana buna se referea la carti :)

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma urmei nu conteaza cat timp am cui sa ii dau o bere ptr k mi-a reparat jucaria. :))

Nu de alta da imi pare foarte rau de ea k stiu k nici eu nu m-as simti bine daca as avea o mana rupta si nimeni nu s-ar interesa de mine ;) oricum ramane sa ne auzim la un telefon sapt viitoare si sa vedem si cand ne intalnim. va multumes mult si sa aveti asfalt uscat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit si eu de un anumit domn krupp, dar nu l-am mai vazut de mult pe forum. stiti cumva ce s-a intamplat cu el?

 

 

Stiu eu, a disparut de cand i-am luat eu ultimul pui de pisica pe care il mai aveau. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, eu nu stiu ce a patit krupp ala si nici nu ma intereseaza. ce e important e ca maine plecam spre mare. mr watt s-a inscris si el si o sa vina cu mine, ori maine seara ori sambata dimineata. noi o sa stam la cort. am inteles ca tovarasul dan s-ar baga si el pentru maine seara. asa e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, eu nu stiu ce a patit krupp ala si nici nu ma intereseaza. ce e important e ca maine plecam spre mare. mr watt s-a inscris si el si o sa vina cu mine, ori maine seara ori sambata dimineata. noi o sa stam la cort. am inteles ca tovarasul dan s-ar baga si el pentru maine seara. asa e?

 

hai ma draq maine seara...aveti si voi mai mult timp...sambata o sa pierdeti jumade zi pe drum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghici ce monstru a dat nas in nas cu nenea cap de creta cu borcanu ala sensibil la viteze peste 50 km/h in oras ;)

 

Giurgiului ... aseara pe la 11 .. ma duceam si eu linistit acas .. regulamentar .. nu era nici dracu pe strada .. 60 .. 70 .. 80 .. cap de creta in mijlocu drumului sa-si rupa mana .. filtru .. un echipaj oprea si unu cu logan rosu pleznea cu radaru .. care a si iesit din ascunzatoare sa vina la mine .. probabil cu mine si-a incheiat norma pe aseara :)

 

Ce a urmat nu-mi vine sa cred nici acu .. coboara nenea din logan zambitor, se prezinta, cere actele, se uita la motoreta .. "Aaa .. Ducati .. nu poate sa mearga mai incet ?" zic .. "da ce am depasit cumva din greseala limita?" :) .. zice "68 .. ai avut si 78 da nu se vede clar numaru" :)

 

Se duce la masina .. scrie .. scrie .. scrie .. iese .. zic "ce cadou imi oferiti" .. si raspunsul la care chiar nu ma asteptam .. "doar un avertisment" :D

 

 

Deci .. se poate .. fara sa ma rog de el, fara sa negociez .. pur si simplu .. nush care a fost explicatia, o fi fost motorist, o fi fost pur si simplu de treaba .. oricum .. sa dea Domnu sa fie contagios si sa-si molipseasca toti colegii ...

 

aseara earu pe timisoara vis-a-vis de plaza iar in seara asta erau pe la razoare in dreptul spalatoriei auto de langa restaurantul "casa latina"/spate la academia militara< nu stiu cum se numeste strada aia>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti (si fete, ma rog) care stiti de unde se modifica relantiul la monster?

m-am uitat in manuale, dar nu prea zice pe limba mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti (si fete, ma rog) care stiti de unde se modifica relantiul la monster?

m-am uitat in manuale, dar nu prea zice pe limba mea :D

 

E o operatiune mai delicata si mai ales necesita o anumita experienta...ajungi tot la Andu si la Cristi pentru ceva ok.

Inainte sa ii faci acest reglaj pune niste bujii ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus bujii noi, ngk (normale).

credeam ca are un surub sau ceva de genu :D

daca e m 600 are carburatoare....si atunci are un surub mare si frumos exact intre cele 2 carburatoare...te descurci tu..

-pentru cei care vor sa-si intretina singuri monsterul multe sfaturi utile le gasiti aici: http://www.ducatisuite.com/basicmaintenance.html

post-8355-1217586079_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va ce au mai inventat astia :D

 

 

Blasfemie! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,stie cineva,monsterul de 600 are cumva un sistem de franare gen ABS sau ceva asemanator?ca mie dupa ce depasesc viteza de 60km si franez mi se aude un zumzait ca un releu,sau ceva asemanator.Mentionez ca abia l-am cumparat, azi i-am dat si eu putin mai tare si am descoperit treaba asta,binenteles daca no fi defect ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...