Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

salut! este cineva care are de vanzare un parbriz de monster?

Mesaj completat

Cunoaste cineva vreun ducatist cu un Ducati negru, nr inmatriculare B 22 jri?

cred ca eu sunt posesorul monsterului cautat de tine. b22 jrx probabil l-ai vazut cazut pe strada si politia langa el. nu a fost accident, motocicleta a cazut singura din cauza asfaltului fierbinte peste un matiz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut! este cineva care are de vanzare un parbriz de monster?

Mesaj completat

 

cred ca eu sunt posesorul monsterului cautat de tine. b22 jrx probabil l-ai vazut cazut pe strada si politia langa el. nu a fost accident, motocicleta a cazut singura din cauza asfaltului fierbinte peste un matiz.

Da stiu ca nu a fost accident, am scris aici in ideea de a da de tine cat mai repede ca sa te anunt de ce se intampla la motor. Au vrut niste prieteni sa iti ridice motorul, dar nu i-au lasat oamenii de acolo, ca ceee...sa vina politia... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca nu a fost accident, am scris aici in ideea de a da de tine cat mai repede ca sa te anunt de ce se intampla la motor. Au vrut niste prieteni sa iti ridice motorul, dar nu i-au lasat oamenii de acolo, ca ceee...sa vina politia... :what:

multumesc frumos pentru initiativa! nu stiu insa de ce nu i-au lasat pe prietenii tai sa il ridice avand in vedere ca pierdea benzina, existand astfel pericolul declansarii unui eventual incendiu... acest lucru trebuia facut imediat, am si avut scandal cu proprietarul masinii care ma astepta cu tigarea in gura langa motorul ce plutea intr_o balta de benzina.

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pentru initiativa! nu stiu insa de ce nu i-au lasat pe prietenii tai sa il ridice avand in vedere ca pierdea benzina, existand astfel pericolul declansarii unui eventual incendiu... acest lucru trebuia facut imediat, am si avut scandal cu proprietarul masinii care ma astepta cu tigarea in gura langa motorul ce plutea intr_o balta de benzina.

ce inconstienti...

Editat de Oversa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,imi pare rau de incidentul tau,dar vreau sa te intreb:daca pierde benzina ce faci cu rezervorul?cum il repari si unde?Intreb deoarece si eu eu pierd benzina exact la baza unde e prinsa balamaua aia sau cum se mai cheama si ma duc maine sa ma interesez daca mi-l poate alami cineva.

Acum,tu poate ai o solutie mai buna...te rog sdpune-mi si mie

 

O seara buna si spor la reparatii.

Editat de GeorgeStefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,imi pare rau de incidentul tau,dar vreau sa te intreb:daca pierde benzina ce faci cu rezervorul?cum il repari si unde?Intreb deoarece si eu eu pierd benzina exact la baza unde e prinsa balamaua aia sau cum se mai cheama si ma duc maine sa ma interesez daca mi-l poate alami cineva.

Acum,tu poate ai o solutie mai buna...te rog sdpune-mi si mie

 

O seara buna si spor la reparatii.

benzina s-a scurs pe la capac, pe la furtunasul ala de "prea plin" sau cum ii zice, motocicleta fiind pe o bordura inalta cu rotile si cazuta pe strada, practic cu rotile in sus, rezervorul plin etc. nu necesita suduri si nu as putea sa iti recomand vre-un service ceva insa banuiesc ca operatiunea asta o poate face orice tinichigiu si nu ar trebui sa coste nici mult. am sudat demult rezervorul de la masina la un service de cartier, l-au umplut cu apa daca imi aduc bine aminte sa scoata gazele din el si l,au sudat autogen daca nu ma insel. apelez inca o data la amabilitatea voastra, stiti pe cineva care are de vanzare un parbriz de monster? complet, doar "sticla", nu conteaza, imi trebuie neaparat, am 2400km de facut si fara parbriz o sa ma ia dreaq. sau pe cineva care poate sa imi confectioneze din plexiglas unul pana imi procur unul original. imi trebuie pana miercuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu man, nu se poate! (cel putin la mine) intre toba si galeria de la motor imi trebuie alte tevi, asemanatoare cu cele originale; numai ca cele originale vin turnate de toba ... nu pot sa le scot

Mesaj completat

 

 

check this out

 

as vrea sa le pun, ca stau cu ele la vanzare, dar nu este nimeni interesat

si un motiv ar mai fi, ca cica te aud mai bine "colegii" de trafic

In cazul asta , din pacate se poate rezolva doar cu ceva zeama de flex si topping de sudura profesionala .

Editat de b28jmp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt cureaua de distributie de la cilindrul orizontal. Motorul misca si nu se aude nimic ciudat sau diferit. Axele cu came se misca fara probleme. La ce fel de stricaciuni sa ma astept?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina s-a scurs pe la capac, pe la furtunasul ala de "prea plin" sau cum ii zice, motocicleta fiind pe o bordura inalta cu rotile si cazuta pe strada, practic cu rotile in sus, rezervorul plin etc. nu necesita suduri si nu as putea sa iti recomand vre-un service ceva insa banuiesc ca operatiunea asta o poate face orice tinichigiu si nu ar trebui sa coste nici mult. am sudat demult rezervorul de la masina la un service de cartier, l-au umplut cu apa daca imi aduc bine aminte sa scoata gazele din el si l,au sudat autogen daca nu ma insel. apelez inca o data la amabilitatea voastra, stiti pe cineva care are de vanzare un parbriz de monster? complet, doar "sticla", nu conteaza, imi trebuie neaparat, am 2400km de facut si fara parbriz o sa ma ia dreaq. sau pe cineva care poate sa imi confectioneze din plexiglas unul pana imi procur unul original. imi trebuie pana miercuri

 

Bai, naspa faza... Asta e. Bucuresti, caldura mare, monser. Asfalt prost :/

 

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat...

 

Din pacate nu stiu pe nimeni cu parbriz si, la fel ca si pentru faza cu capacul monopost, va fi cam greu sa gasesti aici. Intreaba-l totusi pe Andu daca are, macar imprumut pana te intorci peste o luna sau doua.. dar nu cred. Sorry.

 

Mi s-a rupt cureaua de distributie de la cilindrul orizontal. Motorul misca si nu se aude nimic ciudat sau diferit. Axele cu came se misca fara probleme. La ce fel de stricaciuni sa ma astept?

 

Nu stiu daca la desmoquattro e altfel, dar la desmodue cand se rupe cureaua de distributie, iti loveste capul de piston in capul de cilindru si f*te supapele. Exact asta i s-a intamplat lui Liviu (monsteristu'). A fost nevoit sa inlocuiasca tot capul de cilindru. Acum, probabil conteaza foarte mult si in ce pozitie e pistonul cand se rupe cureaua, dar oricum, e urata treaba. Trebuie sa desfaci cilidrul in cauza si sa vezi daca nu s-a spart ceva pe acolo... iti urez succes!

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt cureaua de distributie de la cilindrul orizontal. Motorul misca si nu se aude nimic ciudat sau diferit. Axele cu came se misca fara probleme. La ce fel de stricaciuni sa ma astept?

imi pare rau sa aud ....:D

ne poti spune, te rog frumos, cati km are mobra ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a rupt cureaua de distributie de la cilindrul orizontal. Motorul misca si nu se aude nimic ciudat sau diferit. Axele cu came se misca fara probleme. La ce fel de stricaciuni sa ma astept?

mda.. cred ca e ceva in aer.

la mine este praf cureaua de distributie de la cilindrul vertical. (si inca nu stiu care sunt restul de avarii).

 

stie cineva de unde pot face rost de una, va rog?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.. cred ca e ceva in aer.

la mine este praf cureaua de distributie de la cilindrul vertical. (si inca nu stiu care sunt restul de avarii).

 

stie cineva de unde pot face rost de una, va rog?

 

De curea te-as sfatui s-o cumperi noua, cu toate ca se poate sa mai aiba baietii (Coco, Horia) la garaj una sau doua uzate, care te-ar putea depana temporar. Sunt facute in UK parca. Noi poti sa comanzi de la Dilly. Nu as putea sa iti spun cat costa exact, dar cred ca e pe undeva pe la 50eur.

 

In schimb, daca ai ceva avarii la cilindru/piston/supape/etc. intreaba-l pe monsteristu' - el are un bloc motor intreg (mai putin capul de la cilindrul inferior).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curea te-as sfatui s-o cumperi noua, cu toate ca se poate sa mai aiba baietii (Coco, Horia) la garaj una sau doua uzate, care te-ar putea depana temporar. Sunt facute in UK parca. Noi poti sa comanzi de la Dilly. Nu as putea sa iti spun cat costa exact, dar cred ca e pe undeva pe la 50eur.

 

In schimb, daca ai ceva avarii la cilindru/piston/supape/etc. intreaba-l pe monsteristu' - el are un bloc motor intreg (mai putin capul de la cilindrul inferior).

50 euro?... o curea poate !!!

sunt in jur de 80 - 100 euro

Mesaj completat

50 euro?... o curea poate !!!

sunt in jur de 80 - 100 euro

iar eu v-as sfatui sa le schimbati pe amandoua...

una schimbata azi, alta peste 3 luni ... se cheama ca iti bati joc de motor ...

 

cred ca toti cu ducati trebuie sa ne punem la semnatura 20000 sau 2 ani

Mesaj completat

50 euro?... o curea poate !!!

sunt in jur de 80 - 100 euro

Mesaj completat

 

iar eu v-as sfatui sa le schimbati pe amandoua...

una schimbata azi, alta peste 3 luni ... se cheama ca iti bati joc de motor ...

 

cred ca toti cu ducati trebuie sa ne punem la semnatura 20000 sau 2 ani

scuze

20000 km sau 2 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Multumesc. Mi s-a spus asta - ca trebuie schimbate amandoua - dar deja postasem.

Se pare insa ca nu gasesc curele, mai devreme de 3 saptamani.

Si buba a doua este ca sunt supapele indoite la cilindrul vertical.

 

:D(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Multumesc. Mi s-a spus asta - ca trebuie schimbate amandoua - dar deja postasem.

Se pare insa ca nu gasesc curele, mai devreme de 3 saptamani.

Si buba a doua este ca sunt supapele indoite la cilindrul vertical.

 

:D(

cati km are motocicleta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de 45.000 (e ceasul intepenit. Avea 29 cand am luat-o de la Christi si eu am facut cam 16.000 cu ea).

 

Nu ai schimbat curelele niciodata de cand ai luat-o? Iniante sa o iei de cand avea curelele schimbate? (stiu ca normal ar trebui sa fi fost schimbate la 20.000, dar poate Christi le-a schimbat si inainte sa o dea...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...