Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A trecut cineva de la Hornet 600 la Monster 600? :unsure:

 

Le-am încercat pe amândouă înainte sa-mi iau primul Monster (eram chitit pe monstru, dar am vrut sa vad "ce pierd").

 

In oraș și pe curbe e mai fun monstrul: accelerează mai bine de jos, e mai îngust, mai jucăuș. La drum întins (sau ma rog, dacă îți place sa mergi cu 180 în oraș), avantajul de putere al Hornet-ului se simte, iar motorul te îmbie la turații, unde se simte el bine. Pe 600/620, dacă mergi constant la 7-8000 ture, simți vibrații (fecventă înaltă) pană în creier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta cat china intre mobre. Monsterul de 600 se aude frumos, are o bicicleta misto si niste frane pe masura, arata cel mai bine, dar la capitolul putere e muuult sub Hornet.

 

Si la capitolul comfort sta pe minus.

 

Dupa cum a spus cineva mai sus, daca sari de la 95 cai la 55-60 o sa fii destul de dezamagit.

 

Angel, tu erai la inceput. Cineva care stie deja ce sa ceara de la o mobra, se plictiseste instant de Monster, ma refer la cel de 600-620.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

Angel, tu erai la inceput. Cineva care stie deja ce sa ceara de la o mobra, se plictiseste instant de Monster, ma refer la cel de 600-620.

 

Depinde și de uz, să știi. Mă crezi că în oraș tânjesc după 600 - și câteodată și pe curbe? smile.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la secunda 32 mainile delicate ale madalinei reparand un motor de multistrada 1200 :rolleyes:

 

:hug: :kiss: eu iti multumesc ca ai avut curajul de a face echipa cu mine(singura echipa mixta de altfel)si sper ca ai fost macar acolo...putin mandru de mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :kiss: eu iti multumesc ca ai avut curajul de a face echipa cu mine(singura echipa mixta de altfel)si sper ca ai fost macar acolo...putin mandru de mine

esti cu capu! pai ma mandresc mai mult ca am facut echipa cu tine decat cu autograful lui rossi. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cu capu! pai ma mandresc mai mult ca am facut echipa cu tine decat cu autograful lui rossi. :makeout:

si ti-a fost atinsa si casca de Legenda. daca eram in echipa cu voi la reparat......motoru se repara singur :crack:

 

 

appp. problema puterii la motoru meu era din filtru de benzina.

 

Eugene schimba-l si tu si poate simti vreo diferenta. posibil el sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am ineles la ce te-ai referit.

 

 

acum, intrebarea mea e: stie cineva unde gasesc releu de incarcare pt Ducati cred ca al meu e gata.

 

Cred ca mai am eu unu...special ptr 916 de la ELECTREX un RR 35 daca nu ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnirea de maine (04.07) de la academie o sa fie mutata la mine, incepand cu ora 19:30.

 

Cine stie locatia poate sa vina direct la mine, cine nu sa dea un telefon, dar oricum o sa ajunga fratele meu alex pe la academie si va pleca de acolo in jurul orei 19:30.

 

Motivul: mai tragem o barfa despre WDW si despre nunti la un mic si un cico.

Au venit diploma pentru DOC 2012 si kiturile.

 

PS: mai dati de veste la ducatistii care nu stau f mult pe forum.

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta cat china intre mobre. Monsterul de 600 se aude frumos, are o bicicleta misto si niste frane pe masura, arata cel mai bine, dar la capitolul putere e muuult sub Hornet.

 

Si la capitolul comfort sta pe minus.

 

Dupa cum a spus cineva mai sus, daca sari de la 95 cai la 55-60 o sa fii destul de dezamagit.

 

Angel, tu erai la inceput. Cineva care stie deja ce sa ceara de la o mobra, se plictiseste instant de Monster, ma refer la cel de 600-620.

ca fost posesor de monster 600 si actual de hornet 600 pot spune clar ca : daca maine vine cineva cu un monster si vrea sa faca schimb eu fac schimbul !!!

hornetul are 50 de cai in plus dar nu are cuplul in fiecare treapta de viteza de la cea mai joasa turatie a monsterului

hornetul are centrul de greutate la cam 20 cm de la sol in timp ce monsterul zici ca il are sub nivelul solului

hornetul nu are atentia la detalii pe care o are monsterul din constructie

nu in ultimul rand hornetul e o motocicleta si atat , monsterul e un motor cu personalitate proprie !!

 

marele avantaj al hornetului ( si singurul cred eu ) este fiabilitatea si asta intre ghilimele consumul unui monster 600 este intre 4 si 6 litri iar la hornet intre 6 si 9

 

ps. scria cineva mai in urma ca transalpina nu se poate face intr-o zi : gresit !!!

 

anul trecut am facut bucuresti -Transalpina - Sibiu - Transfagarasan - Bucuresti intr-o singura zi cu mers 80 km pe autostrada in plina furtuna pe intuneric bezna , da cu monsterul !!!

timpul de parcurgere a fost 4:00 am. - 23:30

toate cele bune .

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant postul Adolf.

 

intrebare: ce filtru de ulei pot pune pe monsterul meu ? ulei stiu - dar filtru yok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai am eu unu...special ptr 916 de la ELECTREX un RR 35 daca nu ma insel.

am adaptat unu in 3 faze pt 2. vad ca merge ok, nu pare sa mai am probleme. sper sa nu ma lase si asta.

 

in schimb i-am pierdut piciorul din neglijenta mea. am zis ca ma duc sa il strang, dar am mai dat o tura. cand sa parchez am rezemat-o. acum am o facatura si tre sa iau altul. asta pe langa carene. la ce pret ai releul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant postul Adolf.

 

intrebare: ce filtru de ulei pot pune pe monsterul meu ? ulei stiu - dar filtru yok

filtru original de ducati sau daca ai mai multi bani K&N desi depinde de unde le cumperi e posibil sa gasesti K&N mai ieftin decat original...ca asa e la noi la romania toate cu sus in jos :)))...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnirea de maine (04.07) de la academie o sa fie mutata la mine, incepand cu ora 19:30.

 

Cine stie locatia poate sa vina direct la mine, cine nu sa dea un telefon, dar oricum o sa ajunga fratele meu alex pe la academie si va pleca de acolo in jurul orei 19:30.

 

Motivul: mai tragem o barfa despre WDW si despre nunti la un mic si un cico.

Au venit diploma pentru DOC 2012 si kiturile.

 

PS: mai dati de veste la ducatistii care nu stau f mult pe forum.

multumesc frumos de invitatie dar lipses motivat,

work in the sunny Dominican Rep :smoke:

felicitari baietilor pentru plimbarea la WDW2012 si in mod special voua pentru minunatul eveniment

bafta si asfalt uscat tuturor :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Un prieten foarte bun de-al meu si-a cumparat un monster 696. Motocicleta are 1000km si a luat-o cu tobe Termi.

 

Nu-i plac asa ca s-a hotarat sa le vanda si le-a pus pe alea stoc. Pretul cerut de el este de 800 de euro - are si centrala.

 

Va rog , daca va intereseaza sa-l apelati direct pe el - 0746.111.333 - Mihai

 

Spor la cumparaturi.

 

post-20029-0-71876300-1337188800_thumb.png post-20029-0-00252300-1337188773_thumb.png

 

Salut,

 

In continuare valabil anuntul de mai sus. Daca este cineva interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filtru original de ducati sau daca ai mai multi bani K&N desi depinde de unde le cumperi e posibil sa gasesti K&N mai ieftin decat original...ca asa e la noi la romania toate cu sus in jos :)))...bafta

 

Că Hiflofiltro la 30 lei ce-o avea? laugh.gif

 

Eu numai din-ăla am pus și și-a făcut foarte bine treaba (cu schimb ulei + filtru la 5.000km).

 

@Alexdimi, ăsta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am adaptat unu in 3 faze pt 2. vad ca merge ok, nu pare sa mai am probleme. sper sa nu ma lase si asta.

 

in schimb i-am pierdut piciorul din neglijenta mea. am zis ca ma duc sa il strang, dar am mai dat o tura. cand sa parchez am rezemat-o. acum am o facatura si tre sa iau altul. asta pe langa carene. la ce pret ai releul.

 

RR 51 special ptr 2 faze Atita am dat eu pe el plus transport. Fa-mi o oferta cat consideri tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cu capu! pai ma mandresc mai mult ca am facut echipa cu tine decat cu autograful lui rossi. :makeout:

 

 

cu capu sunt....si asta nu e o noutate si nici un secret :crack:....in rest la cele spune de tine.....sunt fara cuvinte!!!

 

Guys...vroiam sa va anunt oficial...aci intre noi, ca aseara mi-am luat botezul...cu pana prostului :(......am dus baiatul la Andu...aveam eu de facut unele verificari( ca de doar nu putem sta de parte de doctor mult timp ca avem ducati).....becul se aprinsese cand eram in drum spre el. Eu stiam ca mai pot merge 40-50 de km...in mod normal...slow asa....si am stat linistita spunandu-mi...nu-i bai fac plinul cand plec de la el....doar ca..... am omis faptul ca Andu a luat baiatul si a facut ce-i place cu el( respectiv test...cocx maxim...willy...etc...de toate)...si am plecat eu mandra ca o floare...calare pe murgul meu si in intersectie la razoare...pe linia de tranvai.....murgu a facut popas...si eu cu el:D.

Dar...cum sunt norocoasa...ca de obicei la acest capitol...a venit un biker cu yamaha, cu nr BZ 08 RUZ, caruia tin sa-i multumesc ca a fost super de treaba....m-a intrebat daca am probleme, am spus ca da....a luat ghiozdanul meu, s-a dus a luat 2 l de benzina intr-o sticla, i-am pus la baiat si gata.......mergeeee.....oricum...super tare experienta.....mai ales ca e prima in 6 ani :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Că Hiflofiltro la 30 lei ce-o avea? laugh.gif

 

Eu numai din-ăla am pus și și-a făcut foarte bine treaba (cu schimb ulei + filtru la 5.000km).

 

@Alexdimi, ăsta e.

sint foarte bune si cele de la CHAMPION (de fapt asta e filtrul original ducati, un champion)...nu mai stiu codul dar parca H301.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...