Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

cu capu sunt....si asta nu e o noutate si nici un secret :crack:....in rest la cele spune de tine.....sunt fara cuvinte!!!

 

Guys...vroiam sa va anunt oficial...aci intre noi, ca aseara mi-am luat botezul...cu pana prostului :(......am dus baiatul la Andu...aveam eu de facut unele verificari( ca de doar nu putem sta de parte de doctor mult timp ca avem ducati).....becul se aprinsese cand eram in drum spre el. Eu stiam ca mai pot merge 40-50 de km...in mod normal...slow asa....si am stat linistita spunandu-mi...nu-i bai fac plinul cand plec de la el....doar ca..... am omis faptul ca Andu a luat baiatul si a facut ce-i place cu el( respectiv test...cocx maxim...willy...etc...de toate)...si am plecat eu mandra ca o floare...calare pe murgul meu si in intersectie la razoare...pe linia de tranvai.....murgu a facut popas...si eu cu el:D.

Dar...cum sunt norocoasa...ca de obicei la acest capitol...a venit un biker cu yamaha, cu nr BZ 08 RUZ, caruia tin sa-i multumesc ca a fost super de treaba....m-a intrebat daca am probleme, am spus ca da....a luat ghiozdanul meu, s-a dus a luat 2 l de benzina intr-o sticla, i-am pus la baiat si gata.......mergeeee.....oricum...super tare experienta.....mai ales ca e prima in 6 ani :lol:

 

da si eu am patit ceva similar acum 3 zile. eram pe autostrada bucuresti - pitesti pe sensul spre bucuresti.

si pe la km 88 sau ceva mi se aprinde rezerva. si eu stiam la fel ca poti merge 45-50 km cu ea, nu ?

 

ee, nu. am mers fix 30 km, si aia trasi de par pe la 4500-5000. am facut des drumul ala si cam stiam pe la ce km. erau benzinarii, dar ghinionul meu a fost ca mai aveam 5km pana la urmatoarea :finger:

 

am inceput sa fac autostopul, pana la urma a fost un nene dragut si m-a luat si m-a dus pana acolo si inapoi la motor ca sa nu ma mai chinui si la intoarcere. faza dubioasa a fost ca mi-a zis ceva de genu " sper sa o mai gasesti cand te intorci inapoi"

 

eram cacao pe mine. imi venea sa urlu. nici la bac nu am avut astfel de emotii frate. tot drumul ma gandeam - daca nu mai e ? daca a luat-o vrunu ? daca .. daca si iar daca.

 

pana la urma era acolo am pus 2l benzina si am ajuns la benzinarie.

 

MORALA ? rezerva aia de rahat este la misto. cand se aprinde becu - AI PUS O

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Că Hiflofiltro la 30 lei ce-o avea? laugh.gif

 

Eu numai din-ăla am pus și și-a făcut foarte bine treaba (cu schimb ulei + filtru la 5.000km).

 

@Alexdimi, ăsta e.

pai eu nu am spus ca cu hiflofiltro o avea ceva dar e un ducati si merita tot cei mai bun eu asa ma gandesc si asa il si tradez pe mister ducati...plus ca daca imi aduc aminte bine eu am fost de fata cand alex a facut un schimb de ulei si tot hiflofiltro ii sa pus asa ca daca nu a mai facut alt schimb de atunci acum are hiflofiltro pe el :)))))))))...

 

moooama mada esti tare daca in 6 ani doar o data ai reusit sa ramai fara benzina inseaman ca eu sunt cel mai prost din curtea scolii:))))cel putin cu SS nu am degete sa numar de cate ori am ramas fara.

...alex becul ala nu e chiar degeaba dar nu te baza nici pe maxim 50 km de ex eu cat am mers la wdw si apoi in germania am mers maxim 30 km la consum fara forja dupa ce sa aprins becul....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu capu sunt....si asta nu e o noutate si nici un secret :crack:....in rest la cele spune de tine.....sunt fara cuvinte!!!

 

Guys...vroiam sa va anunt oficial...aci intre noi, ca aseara mi-am luat botezul...cu pana prostului :(......am dus baiatul la Andu...aveam eu de facut unele verificari( ca de doar nu putem sta de parte de doctor mult timp ca avem ducati).....becul se aprinsese cand eram in drum spre el. Eu stiam ca mai pot merge 40-50 de km...in mod normal...slow asa....si am stat linistita spunandu-mi...nu-i bai fac plinul cand plec de la el....doar ca..... am omis faptul ca Andu a luat baiatul si a facut ce-i place cu el( respectiv test...cocx maxim...willy...etc...de toate)...si am plecat eu mandra ca o floare...calare pe murgul meu si in intersectie la razoare...pe linia de tranvai.....murgu a facut popas...si eu cu el:D.

Dar...cum sunt norocoasa...ca de obicei la acest capitol...a venit un biker cu yamaha, cu nr BZ 08 RUZ, caruia tin sa-i multumesc ca a fost super de treaba....m-a intrebat daca am probleme, am spus ca da....a luat ghiozdanul meu, s-a dus a luat 2 l de benzina intr-o sticla, i-am pus la baiat si gata.......mergeeee.....oricum...super tare experienta.....mai ales ca e prima in 6 ani :lol:

 

 

:)) aceeasi faza si eu... il duc la andu sa schimb ambreiaju... stiam ca mai am de facut 30-40 de km cu el( al meu ii sta becu aprins cred ca din fabrica...) si can dil iau... moama ce 'blana' e ambreiaju' nou... si plec... si ajung pe la kronau cand moare. la fel.. noroc ca acolo era un tip cu o yammaha... si sa vezi.. am tras intr-o sticla din rezervorul lui cu unul din furtunele alea de la rezervor ( de la monsteru meu)... cred ca de supraplin sunt sau asa ceva. ce sa mai ... m-am spalat pe dinti cu benzina.

Dar eu... am ramas in 2 ani de cel putin 5 ori fara benzina. am ami si avut noroc sa fiu aproape de o statie.. dar lesson learned... am dupa mine 200 de ml de benzina mai mereu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de un pic de ajutor, stie cineva unde as putea gasi un senzor de kilometraj (e montat pe etrierul spate) ?

 

Nou se pare ca e destul de scump, stiti pe cineva care dezmembreaza sau unde as putea gasi unul folosit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intalnirea de maine (04.07) de la academie o sa fie mutata la mine, incepand cu ora 19:30.

Cine stie locatia poate sa vina direct la mine, cine nu sa dea un telefon, dar oricum o sa ajunga fratele meu alex pe la academie si va pleca de acolo in jurul orei 19:30.

Motivul: mai tragem o barfa despre WDW si despre nunti la un mic si un cico.

Au venit diploma pentru DOC 2012 si kiturile.

Mai dati si voi de veste pentru cei care nu stau pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai dati si voi de veste pentru cei care nu stau pe forum...

 

Eu am dat de știre, dar din păcate nu am prea primit răspunsuri până acum rolleyes.gif

 

Propun deci să ne vedem la Academie pe la 7-7:30 ca de obicei și să plecăm de acolo, câți ne-om strânge.

Eu oricum nu știu unde trebuie să ajung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si eu am patit ceva similar acum 3 zile. eram pe autostrada bucuresti - pitesti pe sensul spre bucuresti.

si pe la km 88 sau ceva mi se aprinde rezerva. si eu stiam la fel ca poti merge 45-50 km cu ea, nu ?

 

ee, nu. am mers fix 30 km, si aia trasi de par pe la 4500-5000. am facut des drumul ala si cam stiam pe la ce km. erau benzinarii, dar ghinionul meu a fost ca mai aveam 5km pana la urmatoarea :finger:

 

am inceput sa fac autostopul, pana la urma a fost un nene dragut si m-a luat si m-a dus pana acolo si inapoi la motor ca sa nu ma mai chinui si la intoarcere. faza dubioasa a fost ca mi-a zis ceva de genu " sper sa o mai gasesti cand te intorci inapoi"

 

eram cacao pe mine. imi venea sa urlu. nici la bac nu am avut astfel de emotii frate. tot drumul ma gandeam - daca nu mai e ? daca a luat-o vrunu ? daca .. daca si iar daca.

 

pana la urma era acolo am pus 2l benzina si am ajuns la benzinarie.

 

MORALA ? rezerva aia de rahat este la misto. cand se aprinde becu - AI PUS O

La mine cand se aprinde prima oara becul si apoi se stinge mai am 5 litri, cand ramane aprins mai am 4 litri, destul adica, e probat cu scos toata benzina din rezervor :D Cred ca e reglabil.

 

Am si eu nevoie de un pic de ajutor, stie cineva unde as putea gasi un senzor de kilometraj (e montat pe etrierul spate) ?

 

Nou se pare ca e destul de scump, stiti pe cineva care dezmembreaza sau unde as putea gasi unul folosit ?

Incearca la Alex (dafway.ro - Bucuresti) sau la Turnu-Severin la Ciprian - user dealer - 0720 666609

PS: la mine la monster 600 este pe etrierul roata fata

 

dar lesson learned... am dupa mine 200 de ml de benzina mai mereu. :)

De tinut minte asta la drum lung, daca nu pentru mine macar pt cei cu care merg :D

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze de la intalnirea de ieri sau azi :friends:

 

Frumoase filmele si pozele de la WDW 2012. Multumim celor care au adus experienta WDW in format digital in gasca Ducatistilor

 

Cat de curand o sa incarcam pozele si pe www.desmoriders.ro

 

Miercurea urmatoare o sa mai aduc o parte din kiturile care nu au fost date ieri. Ar fi ok sa spuna exact cine vine miercuri ca sa nu le iau pe toate.

post-51318-0-73371800-1341476078_thumb.jpg

post-51318-0-91568800-1341476129_thumb.jpg

post-51318-0-50903200-1341476166_thumb.jpg

post-51318-0-87303700-1341476218_thumb.jpg

post-51318-0-47554400-1341476244_thumb.jpg

post-51318-0-68178900-1341476281_thumb.jpg

post-51318-0-54173200-1341476320_thumb.jpg

post-51318-0-08793600-1341476356_thumb.jpg

post-51318-0-61667700-1341476390_thumb.jpg

post-51318-0-29346300-1341476423_thumb.jpg

post-51318-0-55443100-1341476471_thumb.jpg

post-51318-0-14944200-1341476503_thumb.jpg

post-51318-0-93891400-1341476535_thumb.jpg

post-51318-0-79591700-1341476572_thumb.jpg

post-51318-0-15189600-1341476604_thumb.jpg

post-51318-0-41863600-1341476638_thumb.jpg

post-51318-0-84410800-1341476670_thumb.jpg

post-51318-0-56915500-1341476702_thumb.jpg

post-51318-0-22750900-1341476738_thumb.jpg

post-51318-0-61564500-1341476780_thumb.jpg

post-51318-0-16509200-1341476824_thumb.jpg

post-51318-0-58574600-1341476858_thumb.jpg

post-51318-0-63437800-1341476892_thumb.jpg

post-51318-0-98141100-1341476925_thumb.jpg

post-51318-0-62625400-1341476971_thumb.jpg

post-51318-0-54052700-1341477016_thumb.jpg

post-51318-0-48061100-1341477066_thumb.jpg

post-51318-0-74760100-1341477090_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai da chiar nu are nimeni poze de pe pista, de sambata dimineata? chiar poze cu legenda. nu e tru.....

 

chiar cu legenda. hmmmmm..... cineva ma saboteza. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete :cheers: Monsterist in devenire, abia am luat jucaria 600 Dark din 2001 si sunt dupa prima mie de km, mainile ma dor, sufletul e fericit :moto:. Frumoase poze si abia astept sa imi vad si eu jucaria langa fratii ei, miercuri la academie daca nu ma insel :unsure:

 

 

Deasemenea daca ma puteti indruma catre un mecanic bun de Ducati as fi recunoscator, am si eu de schimbat uleiul la furca si distributia, punga mai subtire :huh:

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, si fete :cheers: Monsterist in devenire, abia am luat jucaria 600 Dark din 2001 si sunt dupa prima mie de km, mainile ma dor, sufletul e fericit :moto:. Frumoase poze si abia astept sa imi vad si eu jucaria langa fratii ei, miercuri la academie daca nu ma insel :unsure:

 

Acolo, acolo, pe la 19-19:30.

 

S-o stăpânești sănătos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bine ai venit printre noi!!! :cheers: sa o stapanesti sanatos, sa te bucuri de ea pe deplin(si te vei bucura cu siguranta) sa aveti parte numai de drumuri frumoase si "safe" impreuna :moto:

 

Mecanic bun cu siguranta, dupa parerea mea , sunt doar 2, fratii Teodorescu- Andu si Cristi Teodorescu. Andu are service-ul undeva pe bd. Preciziei, iar Cristi undeva in Cotroceni.

 

in rest de acum incolo miercurea seara de la 19-19.30 cum spunea si Angel, ai program de academician;)

Ride safe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari si deja am in calendar intalnirea Ducati :friends: . Ma poti ajuta cu un nr de telefon pentru Andu/Cristi, pe PM daca nu vor numerele publice .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu jucaria, ca sa ma laud si eu putin ca sunt tare mandru de ea :banana:

 

Faina, s-o stapanesti sanatos. Si numarul e calumea, B 6 in baza 10 :))

 

Si legat de club, ia vezi poate te coafeaza cel de aici. :)

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete :cheers: Monsterist in devenire, abia am luat jucaria 600 Dark din 2001 si sunt dupa prima mie de km, mainile ma dor, sufletul e fericit :moto:. Frumoase poze si abia astept sa imi vad si eu jucaria langa fratii ei, miercuri la academie daca nu ma insel :unsure:Deasemenea daca ma puteti indruma catre un mecanic bun de Ducati as fi recunoscator, am si eu de schimbat uleiul la furca si distributia, punga mai subtire :huh:

Sa o stapanesti sanatos, acelasi model il am si eu.

 

Bravo, frumusica motocicleta, eu tot pe o d-asta 2001 am inceput :))...si acu regret c-am vindut-o!!!

De accea m-am hotarat sa nu o vand chiar daca imi voi lua alta motocicleta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de un pic de ajutor, stie cineva unde as putea gasi un senzor de kilometraj (e montat pe etrierul spate) ?

 

Nou se pare ca e destul de scump, stiti pe cineva care dezmembreaza sau unde as putea gasi unul folosit ?

 

nu va inghesuiti, cate unul pe rand :)

 

hai ma chiar nu stie nimeni nimic ? odata cer si eu ceva .. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la Alex (dafway.ro - Bucuresti) sau la Turnu-Severin la Ciprian - user dealer - 0720 666609

PS: la mine la monster 600 este pe etrierul roata fata

Ai incercat aici ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va inghesuiti, cate unul pe rand :)

 

hai ma chiar nu stie nimeni nimic ? odata cer si eu ceva .. :))

 

Știu doar că dealer și Dafway dezmembrează. Cum a zis și icsu, ai putea să încerci.

 

Ar mai fi și tipul care a cumpărat epava (S2R 800) de la blondu și care avea ceva piese de vânzare. Bine, asta era acum doi ani, dar dacă nu găsești la băieții de mai sus, fă-mi semn și-ți dau și numărul tipului ăsta.

 

EDIT: bine că ai rezolvat.

smile.gif

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...