Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In alta ordine de idei.. se baga careva maine pe acest traseu?

ooooo tiai facut curaj sa iesi cu moto :bounce: ...bv sa va plimbati frumos

@Crazy Devil...lego land este muzeul lego si daca nu gresesc este chiar la fabrica lego si este ca un oras in miniatura facut din lego...in rest mar interesa copenhaga si cel mai mult sa ma dau cu moto pe un pod dala lung si inalt deal lor :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut nu stie cineva de unde mias putea lua imbracamintea aia de piele pt ducai. se pune pe rezervor exact deasupra pe parte prenuntata(iesita in relief) in jurul busonului de benzina pana la ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ooooo tiai facut curaj sa iesi cu moto :bounce: ...bv sa va plimbati frumos

@Crazy Devil...lego land este muzeul lego si daca nu gresesc este chiar la fabrica lego si este ca un oras in miniatura facut din lego...in rest mar interesa copenhaga si cel mai mult sa ma dau cu moto pe un pod dala lung si inalt deal lor :)))))

nu stiam mai nimic de legoland. stiam ca e parc/muzeu si fabrica. am trecut prin fata lui de cateva ori. sa treci in Cph. te costa cred ca 30euro (dus) taxa de pod, unde ai limita de viteza. intradevar e un pod frumos, dar parca mai era un pod mult mai lung decat ala dar nu mai stiu care. sau confund. daca tot vrei sa te plimbi, in locul tau as alege Norvegia, unde chiar ai ce vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiam mai nimic de legoland. stiam ca e parc/muzeu si fabrica. am trecut prin fata lui de cateva ori. sa treci in Cph. te costa cred ca 30euro (dus) taxa de pod, unde ai limita de viteza. intradevar e un pod frumos, dar parca mai era un pod mult mai lung decat ala dar nu mai stiu care. sau confund. daca tot vrei sa te plimbi, in locul tau as alege Norvegia, unde chiar ai ce vedea.

pai si in norvegia vreau sa ajung da nu anu asta stiu am vazut poze la un prieten care a fost cu moto pana la cap nord si am ramas masca ...ms de info o sa vad mam uitat pe harta si e cam departe si dk ptr ca o sa ajung in amsterdam si ma gandeam sa mai continui dar sunt cam inca 1000km cam mult...dak nu o las ptr la anu...bafta

ps:stiam ca au facut pod inre dk si suedia stii ceva ?

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fac sa comand si eu sonda/martorul de ulei? Am trimis mail la Ducati Metrotehnica si nici dupa o saptamana nu mi-a raspuns nimeni.

Trebuie sa ma duc personal? Deja regret ca mi-am propus sa cumpar nenorocita aia de sonda.

Are Dafway: "100 de euro aproape noua.. si e 150 de euro noua". Am incheiat citatul.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am facut o centralizare a persoanelor care sunt interesate de deplasarea de la inceputul lui august. Enumar mai jos ce am selectat de pe forum ( imi cer scuze daca am sarit pe cineva )

 

Angel - 1 persoana

Adidas - 1 persoana

Icsu - 1 persoana

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Marius Pasca - 2 persoane ?

 

Persoane care nu prea intra pe forum dar mi-au confirmat :

 

Feli - 2 persoane

Adi - 1 persoana

Doru - 1 persoane

Fratele meu - 1 persoana

Augustin - interesat - nu stie inca daca vine

Eu - 2 persoane

 

 

Pana acum vad ca suntem 17 persoane. Din totalul acesta aproximativ 80 % au fost ok cu varianta pensiunii MAI www.pensiunea-mai.ro

 

Mai este discutia cu cuplatul in camere dar ma gandesc ca ne intelegem.

 

Va rog sa mai imi confirmati o data pe PM prezenta si numarul de persoane ca sa stiu daca fac rezervare de camere. F probabil imi vor cere avans dar vad eu cum ma inteleg cu ei.

 

Astept un semn de la voi.

 

Andrei

 

Salutare,

 

Am facut o centralizare a persoanelor care sunt interesate de deplasarea de la inceputul lui august. Enumar mai jos ce am selectat de pe forum ( imi cer scuze daca am sarit pe cineva )

 

Angel - 1 persoana

Adidas - 1 persoana

Icsu - 1 persoana

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Marius Pasca - 2 persoane ?

 

Persoane care nu prea intra pe forum dar mi-au confirmat :

 

Feli - 2 persoane

Adi - 1 persoana

Doru - 1 persoane

Fratele meu - 1 persoana

Augustin - interesat - nu stie inca daca vine

Eu - 2 persoane

 

 

Pana acum vad ca suntem 17 persoane. Din totalul acesta aproximativ 80 % au fost ok cu varianta pensiunii MAI www.pensiunea-mai.ro

 

Mai este discutia cu cuplatul in camere dar ma gandesc ca ne intelegem.

 

Va rog sa mai imi confirmati o data pe PM prezenta si numarul de persoane ca sa stiu daca fac rezervare de camere. F probabil imi vor cere avans dar vad eu cum ma inteleg cu ei.

 

Astept un semn de la voi.

 

Andrei

 

!!!! rugaminte - astept confirmarile voastre pana joi la ora 17.00 pentru ca apoi sa fac rezervarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fac sa comand si eu sonda/martorul de ulei? Am trimis mail la Ducati Metrotehnica si nici dupa o saptamana nu mi-a raspuns nimeni.

Trebuie sa ma duc personal? Deja regret ca mi-am propus sa cumpar nenorocita aia de sonda.

Are Dafway: "100 de euro aproape noua.. si e 150 de euro noua". Am incheiat citatul.

la ce motor ma? cred ca am eu una. daca se potriveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu "cineva" care mai vinde piese si el le-a vandut cu 20 de lei (200.000 lei vechi), pacat ca nu mai are.. o sa cumpar de la Dafway cu 100 de euro :lol: :huh: ..si cica e scump Ducati.. d-aia e scump.

@ crazy - Monster 600 din 2001, am inteles ca's facute de fiat, sunt destul de ieftine si noi, dar ducati metromecanica nu raspunde la mail, o sa-i sun maine sau sa ma duc personal.

 

Salutare,

 

Am facut o centralizare a persoanelor care sunt interesate de deplasarea de la inceputul lui august. Enumar mai jos ce am selectat de pe forum ( imi cer scuze daca am sarit pe cineva )

 

Angel - 1 persoana

Adidas - 1 persoana

Icsu - 1 persoana

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Marius Pasca - 2 persoane ?

 

Persoane care nu prea intra pe forum dar mi-au confirmat :

 

Feli - 2 persoane

Adi - 1 persoana

Doru - 1 persoane

Fratele meu - 1 persoana

Augustin - interesat - nu stie inca daca vine

Eu - 2 persoane

 

 

Pana acum vad ca suntem 17 persoane. Din totalul acesta aproximativ 80 % au fost ok cu varianta pensiunii MAI www.pensiunea-mai.ro

 

Mai este discutia cu cuplatul in camere dar ma gandesc ca ne intelegem.

 

Va rog sa mai imi confirmati o data pe PM prezenta si numarul de persoane ca sa stiu daca fac rezervare de camere. F probabil imi vor cere avans dar vad eu cum ma inteleg cu ei.

 

Astept un semn de la voi.

 

Andrei

 

 

 

!!!! rugaminte - astept confirmarile voastre pana joi la ora 17.00 pentru ca apoi sa fac rezervarea.

Din pacate nu pot sa fiu sigur 100% ca merg asa ca nu pot sa stiu decat cu 2-3 zile inainte, o sa anunt atunci. Cazare imi iau tot acolo daca mai sunt libere daca nu, undeva langa.

 

Am atasat poza cu sonda. Cumpar la pret decent si fac si cinste.. dar nu la 100 de euro :crack:

post-64892-0-14099700-1342455183_thumb.jpg

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, cred ca sunt 99% sanse sa fie rupta cea care o am. nu sunt sigur dar cred ca da. pt a tin minte ca pe al doilea motor am vazut-o rupta cand am fost acasa. nu stiu um au rostogolit motorul ala de a cazut pe sonda, dar....am sa intreb acasa sa faca o poza sa fiu sigur de o am. vezi ca e userul Dealer care dezmembra monster si mai erau pe bikeshop. totusi e posibil sa se potriveasca de la alte motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu Ciprian (dealer) si nu mai are, pe ebay e cam 30$, o sa ma duc la metrotehnica iar daca nu iau noua, imi ia un tovaras din italia. Mersi de intentie.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba care stie care e codul de culoare de la ducati. culoarea rosie.

 

am gasit carene pe Ebay, doar ca trebuie revopsite si nu stiu care e codul de culoare sa ii dau la om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fac sa comand si eu sonda/martorul de ulei? Am trimis mail la Ducati Metrotehnica si nici dupa o saptamana nu mi-a raspuns nimeni.

Trebuie sa ma duc personal? Deja regret ca mi-am propus sa cumpar nenorocita aia de sonda.

Are Dafway: "100 de euro aproape noua.. si e 150 de euro noua". Am incheiat citatul.

asta este talharie pe fata. da-i fuga cu sonda la al padrino si vezi ca se potriveste de nu stiu ce model de hyundai (costa 15lei). aranjeaza asa pana gasesti sonda originala la pret decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de sfat, eu stiu ca's facute de fiat sondele, la mine transpira putin ulei dar tot ma deranjeaza caci se murdareste. O sa ma duc astazi la metrotehnica, sper sa rezolv acolo daca nu in max o luna imi ia cineva din italia, o sa iau 2-3 cred daca tot sunt ieftine si apoi le vand cu 100 de euro (ironic).

@ buggy - m-am gandit si eu la un surub dar nu ma incanta ideea deloc, vreau sonda noua iar ducati metrotehnica are fi bine sa mi-o vanda..

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...