Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

imi vin astazi finalele, am luat in final niste arrow dark line, plus niste oglinzi si mansoane. :bounce:

 

admit, sunt certat serios cu mecanica, surubaraie, etc bicicleta o rezolv dar la mobra nu ma bag! ceva recomandari unde sa montez tobele si eventual sa-i fac o remapare sa traga mai bine motorul dupa ce are zumzet nou? din baietii cunoscatori de ducati mai este careva la treaba si nu in concediu?

 

cand e gata, o aduc si la academie, ca n-am mai venit de ceva timp, deh, naste soata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa le stăpânești sănătos.

 

Dar dacă tot i-ai luat evacuare nouă, pune-i și un filtru de aer pe măsură, să "respire" mai bine.

 

Pentru mapare, cred că numai la Metrotehnica. Andu din câte știu eu nu are program pentru astea noi care au electronică Siemens. Încearcă totuși, vezi ce zice. Dacă nu, prima variantă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, deci uleiul meu pana la urma era benzina care curgea prin furtunul de dupa filtru fiind patruns. Am cumparat furtun si am zis sa imi aplic skillurile de inginer roman asa ca am taiat mai scurt ca tot mi se parea mie ca face bucla, acuma cand pun rezervoru jos se gatuieste...ehhh ma mai umplu odata de benzina cand il schimb :). Stie cineva unde gasesc furtun de alimentare mai rezistent, asta ce am cumparat si ce aveam pe el erau doar din cauciuc, as fi vrut ceva infasurat in sarma sau similar.

 

Si pentru ca tot m-am uitat putin la furtune, poate sa imi spuna cineva la ce foloseste furtunul gros de sub rezervor care pleaca din filtrul de aer si se duce intr-o cutie de la mijlocul motocicletei pe partea dreapta ? ( este crapat si as vrea sa il schimb )

referitor la intrebare creca e vb de furtunul de la epurator...

@pzwfkw...daca vb de suzuki sv nu e la 90grade esti ducatist ar trebui sa stii ca doar ducati face v90g de serie or mai fi si exceptii dar...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, dupa parts number asa pare, teoretic nu ar trebuii sa aiba lichide and stuff in el, nu ? Ca ma gandesc sa il demontez sa ma duc sa caut unul similar .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

@pzwfkw...daca vb de suzuki sv nu e la 90grade esti ducatist ar trebui sa stii ca doar ducati face v90g de serie or mai fi si exceptii dar...

 

SV-ul (650 și 1000) are V2 la 90 de grade. Motorul este derivat din cel de pe TL1000R și TL1000S, care au fost concepute tocmai ca să rivalizeze cu V2-ul Ducati.

 

Acum, faptul că datorită modului de amplasare pe motocicletă, se spune câteodată despre Ducati că are "L2" și nu "V2", e altă discuție.

happy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SV-ul (650 și 1000) are V2 la 90 de grade. Motorul este derivat din cel de pe TL1000R și TL1000S, care au fost concepute tocmai ca să rivalizeze cu V2-ul Ducati.

 

Acum, faptul că datorită modului de amplasare pe motocicletă, se spune câteodată despre Ducati că are "L2" și nu "V2", e altă discuție.

happy.gif

dap corect am confundat cu altceva my bad imi cer scuze...lasa cu amplasarea dap aia e alta dscutie

@good kat dap asa este ma luat flama la ce ma refeream eu mai mult este ce zicea si pzkpfw cu amplasarea si creca ducati sunt primii care au facut v la 90 daca nu confund si asta ma indus in eroare...am gresiiiiiiiit :crack: ...bafta

 

Mda, dupa parts number asa pare, teoretic nu ar trebuii sa aiba lichide and stuff in el, nu ? Ca ma gandesc sa il demontez sa ma duc sa caut unul similar .

nu nu are lichid in el sincer nu mai stiu exact rolul lui recircula aerul nu mai stiu cum si de ce o sa fie cineva care o sa dea explicatia tehnica :)))

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Buggy, nu doar Ducati face V2 la 90 de grade. Suzuki a facut TLR/TLS/SV 650/1000 iar Honda a facut seria de VTR 250 / 1000 Firestorm / SP1 SP2 toate cu v2 90 de grade. :cheers:

 

 

 

si astea-s tot motoare in V :KTM (1190 RC8 R; 990 Super Duke R); Aprilia (MANA 850; SHIVER 750; RSV4 Factory); HONDA VFR-VTEC,indiferent ca sunt in V la 90 sau la 65 de grade :cheers:

 

Hai la Academie ca e miercuri!!!!

 

Ride safe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

a trebuie sa-mi dezlipesc stickeru` dupa rezervor, da` am inteles ca se poate lipi cumva la loc. daca aveti idee/cunostinte, pls help !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiker sau tankpad? E posibil sa nu se strice daca il lasi in soare cateva ore si dupa tragi de un colt cu mare grija. (eu asa am procedat, lipisem tankpadul un pic cam stramb). Daca s-a dezlipit adezivul vre-un pic deja poti sa il arunci, se va dezlipi din ce in ce mai mult dupa ce il lipesti din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si astea-s tot motoare in V :KTM (1190 RC8 R; 990 Super Duke R); Aprilia (MANA 850; SHIVER 750; RSV4 Factory); HONDA VFR-VTEC,indiferent ca sunt in V la 90 sau la 65 de grade :cheers:

 

Hai la Academie ca e miercuri!!!!

 

Ride safe!!!

miercurea viitoare! ;)

 

intrebare: cand plecati pe transalpina? pe ce data? am inteles ca la inceputul lunii...

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiker sau tankpad? E posibil sa nu se strice daca il lasi in soare cateva ore si dupa tragi de un colt cu mare grija. (eu asa am procedat, lipisem tankpadul un pic cam stramb). Daca s-a dezlipit adezivul vre-un pic deja poti sa il arunci, se va dezlipi din ce in ce mai mult dupa ce il lipesti din nou.

dap, tankpad. l-am dezlipit de tot !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

a trebuie sa-mi dezlipesc stickeru` dupa rezervor, da` am inteles ca se poate lipi cumva la loc. daca aveti idee/cunostinte, pls help !

 

 

La Augsburg militari au protectie rezervor Ducati ( carbon ).... da o fuga ...daca nu mai e la raft intreaba vanzatorii poate i-au schimbat locul ca sunt in reamenajari.

 

P.S. ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E frumos :P Il stiam si pe ala :)))) :crack:

 

 

 

haaaaa????ceva imi scapa sincer!!!! sa ma panichez euuuu???? nuuu...sincer am fost doar un pic uimita.... mai ales pt cum a sunat, asa de genul....."pe tine te stiu, stiu ce-ti poate pielea"...si ma gandeam ca am mai comis vreo nelegiure in trafic....de obicei recunosc ca mi-s usor mai "sensibila" cu alte branduri.... :crack:

 

 

 

@buggy.....tot cu ochii pe baiatul meu esti???? :hug:

 

Robert vrea sa faca o comanda de produse cosmetice pt motoare Pulimoto si Splendorlega si m-a rugat sa va intreb daca mai e cineva interesat.

 

Oferta este dupa cum urmeaza:

Pulimoto = detergent ( ~ 20 lei - 1L )

Splendorlega = pentru jante ( ~ 16 lei - 1L )

 

Daca sunteti interesati spuneti si facem o lista!

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miercurea viitoare! ;)

 

intrebare: cand plecati pe transalpina? pe ce data? am inteles ca la inceputul lunii...

 

 

Salut,

 

Sambata viitoare este plecarea.

 

Revin cu un mail pe marti cu mai multe detalii?

 

Ni te alaturi? :)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de produse sunt alea? spuma activa & stuff? daca da, vreau si eu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Mada pentru postare :)

 

@ adidas : produsele sunt foarte bune, ce am postat eu aici este la ambalaj de 1L sau 500 ML si este un produs gata preparat, cu un bidon poti efectua 6-8 spalari, se pulverizeaza pe moto, apoi cu un burete moale se spala si se clateste cu apa. Personal am incercat aceste produse si le recomand cu cea mai mare caldura. Am folosit si Motul si un brand de la United Motors, ambele in jur de 55-60 RON, si am reusit doar 2 spalari cu ele... Un alt plus la aceste produse este ca atunci cand se usuca, nu lasa urme, dare, etc. Exista totusi si produse cu spuma activa, chiar si produse care se folosesc cu o instalatie de genul Karcher sau Bosch cu jet cu presiune, alea in schimb sunt la cantitati mai mari, 5L +.

 

Da-mi un PM sau adauga-ma in lista cu "b52izgodlike@yahoo.com" si vorbim mai multe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea as da sincer cu buretele pe mobra. Apare efectul ala de panza de paianjen.

Se pulverizeaza pe mobra murdara, direct, sau dupa o clatire cu jetul in prealabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Alexdimi - imi spui daca esti interesat, pana acum sunt cativa doritori, s-a intocmit o lista cu produsele, urmeaza ca la finalul zilei sa dau comanda

 

@ adidas - ti-am raspuns pe privat la mesaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haaaaa????ceva imi scapa sincer!!!! sa ma panichez euuuu???? nuuu...sincer am fost doar un pic uimita.... mai ales pt cum a sunat, asa de genul....."pe tine te stiu, stiu ce-ti poate pielea"...si ma gandeam ca am mai comis vreo nelegiure in trafic....de obicei recunosc ca mi-s usor mai "sensibila" cu alte branduri.... :crack:

 

 

 

@buggy.....tot cu ochii pe baiatul meu esti???? :hug:

 

 

pai cei frumos si mie imi place :bounce:...ce sa fac daca este cum imi doresc si eu... mai frumos este ca e mai frumos la interior decat exterior :peace: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha. asa perio pe mada cu baietelul ei. ca dupa nu mai scapa nimeni. WE ARE DOOOMED !!! :P

 

@Robert -

Pulimoto = detergent ( ~ 20 lei - 1L )

Splendorlega = pentru jante ( ~ 16 lei - 1L )

 

cate 1 din fiecare plz. imi spui cum facem cu banii sau ceva. daca vrei ne putem intalni undeva sau miercurea. sau poate vrei banii in avans. oricum poti tu, mie imi este ochei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pai cei frumos si mie imi place :bounce:...ce sa fac daca este cum imi doresc si eu... mai frumos este ca e mai frumos la interior decat exterior :peace: :rock:

 

sufletul conteaza Buggy....intotdeauna...se stie doar.. :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...