Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am sa revin eu cu un copy paste la mail-ul de la ducati, legat de pretul pastilelor. Dar din ce-mi aduc aminte erau vreo 7-800lei. Le poti găsi si pe ebay. Dar poti sa întrebi la ei.

 

Craciun fericit ducatizatilor.

pai sa gasesti ce pe e bay pastile???....

 

 

@mada....pai daca am avea cu ce e in poza sub brad cu siguranta ar fi tot anul un craciun:)))....

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sa gasesti ce pe e bay pastile???....

 

 

@mada....pai daca am avea cu ce e in poza sub brad cu siguranta ar fi tot anul un craciun:)))....

pastilele, curelele nu recomand sa le luati de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mada....pai daca am avea cu ce e in poza sub brad cu siguranta ar fi tot anul un craciun:)))....

 

Nu aveam cum sa nu va fac o urare speciala voua, ducatistilor mei, si cum altfel decat cu o poza explicita!!!! Va doresc din suflet sa ajungeti sa aveti sub brad ce e in poza si chiar mai mult de atat. Dar in primul rand imi doresc sa fiti sanatosi si sa va am multi ani de acum incolo langa mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu aveam cum sa nu va fac o urare speciala voua, ducatistilor mei, si cum altfel decat cu o poza explicita!!!! Va doresc din suflet sa ajungeti sa aveti sub brad ce e in poza si chiar mai mult de atat. Dar in primul rand imi doresc sa fiti sanatosi si sa va am multi ani de acum incolo langa mine!

multumim frumos! ca intotdeauna, tu faci cele mai frumoase urari! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit si voua!!

 

Fie ca noul an sa ne aduca benzina, curele, pinioane, cauciucuri si cat mai multi km frumosi. :)

 

430857_462646957117125_1838871640_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit si voua!!

 

Fie ca noul an sa ne aduca benzina, curele, pinioane, cauciucuri si cat mai multi km frumosi. :)

 

430857_462646957117125_1838871640_n.jpg

Alea mi le cumpăr singur; Eu vreau un 1098 sau 848 ala. Promit ca o sa fiu cu/minte

 

418160_10151383903690701_1030208417_n.jp

 

casca mi-ar place si mie.

 

182314_10151383904005701_590541153_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cer o parere proprietarilor de Ducati Monster

LA ce suma ar ajunge o revizie completa pentru un monster? aici ma refer la cam tot ce ar trebui schimbat si mai bine spus ce trebuie schimbat.

Am fost cu un bun amic si am luat motorul in vara, acum vreau sa il pun la punct de la A la Z sa fiu sigur pe el si sa nu ma trezesc ca ma lasa in vreo excursie ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite! :)

multumim frumos, micutule elf!

 

 

 

 

e si normal asa......cine va iubeste mai mult ca mine???nu o sa punem niciodata asta sub semnul intrebarii :makeout:

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai depinde in ce stare eee....dute si tu la service sa iti faca o evaluare...noi de pe net nu prea avem ce face...

Motorul merge, uleiul este schimbat nu prea vrea sa stea la relantiu dar in rest e ok, eu intrebam cat face o revizie completa, cam tot ce trebuie sa schimbi atunci cand cumperi un motor nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul merge, uleiul este schimbat nu prea vrea sa stea la relantiu dar in rest e ok, eu intrebam cat face o revizie completa, cam tot ce trebuie sa schimbi atunci cand cumperi un motor nou

pai buggy ti-a raspuns exact la intrebarea pe care ai pus-o. sunt consumabilecare se schimba si verificari care se fac la 10, 20, respectiv 30 de mii de km. tu nu ai spus nici ce model de monster ai, nici cati km are... nu ai spus nimic. din ceea ce stim de la tine (adica mai nimic) raspunsul este destul de clar: fugi la mecanic sa iti faca o constatare (care nu costa mult) si vezi acolo ce si cum. eventual spune din ce oras esti si ti se vor recomanda si service-uri! revino cu ceva detalii despre mobra si daca mai ai intrebari, cu siguranta iti vom da raspunsuri (in limita cunostintelor noastre). numai bine! ps: schimbul curelelor este f important sa fie facut la timp. curelele se schimba la 20000km sau la doi ani. ar trebui sa fie scris numarul de km si data cand a fost efectuat schimbul in interiorul capacului de distributie. (cel putin asa ar trebui sa faca un mecanic care se respecta) verifica capacul. daca nu este scris, iti recomand sa le schimbi preventiv.

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai buggy ti-a raspuns exact la intrebarea pe care ai pus-o. sunt consumabilecare se schimba si verificari care se fac la 10, 20, respectiv 30 de mii de km. tu nu ai spus nici ce model de monster ai, nici cati km are... nu ai spus nimic. din ceea ce stim de la tine (adica mai nimic) raspunsul este destul de clar: fugi la mecanic sa iti faca o constatare (care nu costa mult) si vezi acolo ce si cum. eventual spune din ce oras esti si ti se vor recomanda si service-uri! revino cu ceva detalii despre mobra si daca mai ai intrebari, cu siguranta iti vom da raspunsuri (in limita cunostintelor noastre). numai bine!

Ai dreptate:)) am uitat sa specific

Ducati monster M600 din '98. 30.000 km

Caras_Severin, Otelu Rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cer o parere proprietarilor de Ducati Monster

LA ce suma ar ajunge o revizie completa pentru un monster? aici ma refer la cam tot ce ar trebui schimbat si mai bine spus ce trebuie schimbat.

Am fost cu un bun amic si am luat motorul in vara, acum vreau sa il pun la punct de la A la Z sa fiu sigur pe el si sa nu ma trezesc ca ma lasa in vreo excursie ceva

 

Salut,

 

Este foarte important ce fel de monster este, revizia variaza intre 300 e si 600e,

 

Revizie completa inseamna,

-verificat cuzineti

-joc axial

-zona de etansare

-verificat uzura cilindri, segmentii,

-schimbat garnituri si oringuri

-revizuit chiuloase

-schimbat curele

-schimbat ulei + filtru

-verificat si strans la moment fiecare surub si ansamblu

-gresate angrenajele

-verificat instalatia electrica

-curatat si sincronizata sistemul de alimentare combustibil

-curatat si verificat sistemul de admisie

 

Cam asta ar fi o revizie generala, poti intra pe www.dafway.ro sa vezi cu arata

 

- http://dafway.ro/ducati/lucrari-dafway/ducati-monster-900ie-2000.html

- http://www.facebook.com/piese.ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...