Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

printre certuri, batai, smardoieli si restu.....iete aicisea

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eeliza43Cxg#!

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducati fara tobe e ca femeia fara tzatze:))))...desi eu am tobes stock... ptr drum lung nu e chiar asa de rau ...da imi este dor de sunetul real:)))))

 

Intreaba-l pe Gixu cum a reusit sa scoata sunet de Termignoni din tobe stock, pe ST4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeh stiu stiu ca am si mers pe motoreta lui inainte sa o vanda dar nu vreau sa stric tobele ori imi cumpar altele ori merg asa stock ptr drumuri lungi chiar e ok pe silent....

 

@zair ...vezi ca la ploiesti te asteapta tobelel alea unu e deja desfacuta:)))))....hai sa vedem ce iese din iele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.. nu stiti cumva cercul acela cromat de pe farul de monster se poate desprinde de pe..am reusit sa il lovesc putin cand am tras motorul la iernat.Ma gandeam ca as putea sa rezolv cu niste chit si putina vopsea:(((

 

Nu-l gasesti decat la Ducati pe ala. Am avut aceeasi problema. Oala, geamul si garnitura de la geam le gasesti pe farul de la BMW K75 (parca). Dar rama cromata e unica.

 

Ia-ti far SH sau vopseste rama lovita in alta culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.. nu stiti cumva cercul acela cromat de pe farul de monster se poate desprinde de pe..am reusit sa il lovesc putin cand am tras motorul la iernat.Ma gandeam ca as putea sa rezolv cu niste chit si putina vopsea:(((

 

Dormi linistit.. o vei gasi la fel si maine. :cheers:

 

@zair ...vezi ca la ploiesti te asteapta tobelel alea unu e deja desfacuta:)))))....hai sa vedem ce iese din iele...

 

O sa mi bag mana in ele .. pana la cot !! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar.. Cum ai reusit Gixule? :)

 

Simplu, am "platit " o sticla de tarie unui mester care sa-mi taie cu aparatul capacele de la tobele stoc. Rezultatul a fost cel putin incredibil, iar in caz de nevoie maxima, se pot achizitiona inca o pereche de tobe originale, sigur se gasesc ieftine pe Ebay sau la dezmebrari. Macar asta sa fie privilegiul faptului ca St-ul n-a fost cel mai iubit Ducati.

 

Pe scurt, se aude ca un elicopter de la ralanti pana in limitare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate merge cu suono fara db killer. eu unul nu am putut. se aud exagerat de tare.

prin bucuresti se poate. la drum lung e deranjant ca stiu de la a mea cand am facut bucurestiul prima data. dar m-am obisnuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin bucuresti se poate. la drum lung e deranjant ca stiu de la a mea cand am facut bucurestiul prima data. dar m-am obisnuit.

crede-ma ca nu se poate. suono am pe motor. se aud deranjant de tare fara db killer. in filmulet se aud ok dar nu cred ca a accelerat peste 3000rpm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crede-ma ca nu se poate. suono am pe motor. se aud deranjant de tare fara db killer. in filmulet se aud ok dar nu cred ca a accelerat peste 3000rpm

 

te referi la tobele care le aveai la Misano? sau aveai montate DB killer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te referi la tobele care le aveai la Misano? sau aveai montate DB killer

da, la misano aveau db killer. suono, pana pe la 4-5000rpm fac scandal si cu db killer insa sunetul se atenueaza direct proportional cu turatia. la turatie maxima nu se aud cu mult mai tare ca cele stock, in schimb fara db killer la turatie e jale. le-am dat jos o singura data si dupa 2 km de mers le-am montat din nou.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...