Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

am nevoie de un electrician care poate sa imi dea o informatie despre ce ar putea fi la mobra mea

daca e cineva priceput in ale Ducati am schema electrica si poate sa ma ajute (ca intre motociclisti) as fi tare recunoscator.

Problema e la injectorul orizontal care nu primeste semnal de deschidere (am incercat si pe diagnoza si asta e constatarea

injectorul este ok probat verificat iar semnal nu

Monster 620s +i.e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am nevoie de un electrician care poate sa imi dea o informatie despre ce ar putea fi la mobra mea

daca e cineva priceput in ale Ducati am schema electrica si poate sa ma ajute (ca intre motociclisti) as fi tare recunoscator.

Problema e la injectorul orizontal care nu primeste semnal de deschidere (am incercat si pe diagnoza si asta e constatarea

injectorul este ok probat verificat iar semnal nu

Monster 620s +i.e

 

 

Ma nene, eu nu ma pricep la electrica, cu atat mai putin la electrica Ducati, care merge pe principiul "scarpinatului la urechea dreapta cu piciorul stang". Dar pot sa iti spun o chestie: daca faci rost de o duba/camioneta/break mai mare si aduci mobra la Bucuresti la Andu, pleci pe ea de aici wink.gif

 

Nu e destul sa ai Mathesis si sa stii cum sa-i pui mufa: trebuie sa si stii cum sa interpretezi corect ce informatii iti da.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma nene, eu nu ma pricep la electrica, cu atat mai putin la electrica Ducati, care merge pe principiul "scarpinatului la urechea dreapta cu piciorul stang". Dar pot sa iti spun o chestie: daca faci rost de o duba/camioneta/break mai mare si aduci mobra la Bucuresti la Andu, pleci pe ea de aici wink.gif

 

Nu e destul sa ai Mathesis si sa stii cum sa-i pui mufa: trebuie sa si stii cum sa interpretezi corect ce informatii iti da.

 

 

Thank you sir,

 

am rezolvato era un fir ca de obicei,

 

in legatura cu Andu e cam departe de Timisoara,

 

Sa aveti o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De raspunsul asta imi era frica:D...asta inseamna cumva ca japonezele sunt mai fiabile,deci? La 2000euro iei un hornet sau fazer bun..la 3500 era un kawa er6n din 2007....deci la 3500 deja ai multe variante ....

 

 

Daca a inceput sa te manance, mobra asta urmeaza. Iti vei lua unul peste vreo 2 ani :bounce:

 

Ducati Bern

post-12201-0-05897700-1315558930_thumb.jpg

post-12201-0-70112300-1315558954_thumb.jpg

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine la 9-10 AM se pleaca pe Transalpina pana la Sibiu, unde se sta o noapte. Duminica intoarcere in Bucuresti pe Transfagarasan.

 

Cine doreste sa vina este binevenit.

 

Eu ma duc sigur. Vremea se anunta buna.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti aici tot ce-ti doresti.

 

In alta ordine de idei, tocmai m-am intors de pe Transalpina. Daca intereseaza pe cineva, un scurt rezumat tematic:

 

- E gata ?

Nu.

 

- E totusi practicabil pe Monster ?

Depinde cat te tin nervii. Personal as spune ca prima jumatate (urcarea dinspre Muntenia) este orgasmica, iar coborarea spre Sugag/Sebes este chinuitoare atat pentru Monster cat si pentru rider.

 

- Cand va fi gata ?

Cel mai probabil la anul, pentru ca inaugurarea sa se faca cu fast, in an electoral.

 

- E aglomerat ?

Nu. Deocamdata.

 

- E cel mai frumos drum din Romania ?

Da !

 

Una peste alta, eu zic sa profitati cat se mai poate. In acest moment acolo se construieste un fel de As(s)pen romanesc. Daca nu de la anul, peste doi ani sigur Rânca si imprejurimile vor fi pline X5-urile ghertoilor cu ceafa lata care isi duc pitipoancele cu Vuittoane la umar si lichid seminal la gura "pe munte".

 

Bottom line, fie ca o faceti pe toata sau doar prima jumatate, trebuie sa mergeti :ok:

 

sustin si subscriu.

mie mi-a placut ironia: nu ne vedem in bucuresti, dar ne-am gasit sambata pe Transalpina si duminica pe Transfagarasan :laugh: .

 

inca o data zic: oameni buni (si cu mâncărici, ici-colo, prin punctele esențiale), Monsterul stie, vrea si poate.

atasez probe foto :wink: .

post-1575-0-86470200-1315820859_thumb.jpg

post-1575-0-80136800-1315820910_thumb.jpg

post-1575-0-94525900-1315820976_thumb.jpg

post-1575-0-99976100-1315820998_thumb.jpg

post-1575-0-41342900-1315821017_thumb.jpg

post-1575-0-17398000-1315821044_thumb.jpg

post-1575-0-73602500-1315821069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati unveils a new model of 2012 range

 

Ducati confirm their 2012 Streetfighter 848 with the first officially released images of the brand new model set to add everyday accessibility to the Italian manufacturer's famous naked sport bike family.

 

Combining a new and brilliantly engineered 848 Testastretta 11° engine with the enhanced geometry of a chassis that provides confidence-inspiring agility, the Streetfighter 848 has enriched its user-friendliness with a smooth and flexible power delivery, revised ergonomics and Ducati Traction Control.

 

The Ducati Streetfighter scored a round one knock-out when it entered the ring for the first time at the Milan show back in November 2008, winning the ‘Most Beautiful Bike' award and raising the bar for extreme nakeds. Its asphalt-ripping reputation became the desire of sport naked connoisseurs throughout the world and the Streetfighter 848 will now widen that appeal even further with enhanced usability.

 

Available from November 2011 onwards, the new fighter is dressed in red for Ducati traditionalists, while yellow makes a return for mid-range purists and "dark stealth" provides a matte-black reminder of the Streetfighter's aggressive image.

 

More information will soon be available. Stay tuned!

post-64246-0-51714300-1315906485_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al cui esti ? Mada n-ai vandut un monster argintiu?

 

 

Ba da Zair, al meu era argintiu, doar ca eu l-am dat unei fete si din cate stiu nu l-a dat,+ ca si-a pastrat si numerele mele care erau cu MFR!!!!

Indiferent cine e....sper ca riderul sa fie bine, asta e tot ce conteaza!!!!

 

Baieti....pana la urma stie careva cine este baiatul cu accidentul de la Tunari? si mai ales cum se simte? din ce am vazut pe forumul de accidente a fost destul de serioasa cazatura!!!! Sanatate multa riderului!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatistilor!!!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca S4 "is back in business".....si drept urmare pt a sarbatorii si a ma bucura eu de el...si el de mine.. :rolleyes: .....am facut in week-end ~ 1000 km :moto: ....si a fost SUPER...SUPER...SUPER... :D(chiar daca acum au ramas "efectele"....basici in palma si febra musculara cat cuprinde).

 

Asfalt uscat si aveti grija de voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

ce se face practic la o revizie ?

ma apropii de 8000 km , posesor de vreo 6 luni de monster 620 sie 2003 si as vrea sa - i fac o verificare , sa vad ce ar mai trebui schimbat pe la ea .

stiu ca in bucuresti , dar ar astept si eventualele sfaturi de la posesorii de monster , unde , cum , ce fel , la ce bani sa ma astept pentru o eventuala revizie ...

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatistilor!!!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca S4 "is back in business".....si drept urmare pt a sarbatorii si a ma bucura eu de el...si el de mine.. :rolleyes: .....am facut in week-end ~ 1000 km :moto: ....si a fost SUPER...SUPER...SUPER... :D(chiar daca acum au ramas "efectele"....basici in palma si febra musculara cat cuprinde).

 

Asfalt uscat si aveti grija de voi

 

felicitari :ok: , te asteptam miercuri la academie

bafta si asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...