Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Asa cum ziceam si mai devreme...

 

I am back oficial in lounge ( sper sa ma primiti inapoi :D ). Ducati Monster S4 2001 , cica are 400 km ( nu am apucat sa vad ca nu are baterie ) A fost a unui "patron" de companie si a tinut-o in garaj...

 

M-am uitat sub rezervor este impecabila - nou nouta. ( v-am atasat si poze :D)

 

Maine la pranz pleaca platforma sa o ridice si sa o duca la Tata Andu la Service.

 

Ma bucur f tare ca pot "sa postez" din nou aici si sa fiu oficial din nou posesor de Ducati... Nu am mai prins pagina 916 :) dar merge si 917.

 

Numai bine,

 

P.S - @Mada - uite ca ne-am infratit pana la urma , ajungand sa avem acelasi model :D

post-20029-0-20715000-1318248786_thumb.jpg

post-20029-0-18276500-1318248836_thumb.jpg

post-20029-0-92436500-1318248893_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ducati

Performance perfection: the new Ducati Superquadro engine.

 

http://www.superquadro.ducati.com/en/

 

 

The Superquadro is the most powerful twin-cylinder production engine on the planet and is destined to power the new ducati 1199 Panigale with absolute performance perfection.

 

Enjoy it!!!!

 

P.S - @Mada - uite ca ne-am infratit pana la urma , ajungand sa avem acelasi model :D

 

Andrei, ma bucur pt tine ca ti-ai luat...sa fii sanatos, sa te bucuri de el, sa aveti parte doar de drumuri bune.....si ...daaaa.... avem acelasi model...monster S4-916...dar niciodata nu va fi ca baiatul meu :D... mine it's the only one...and everybody knows it!!!!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca n-ai reusit sa gasesti o baterie incarcata intr-un service auto ??? Inteleg ca motocicleta nu are baterie , dar bordul se poate aprinde cu orice baterie de 12v .Oricum , sa-l stapanesti cu placere !!!

Editat de b28jmp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum ai vazut, pretul in jur de 30E nou se invarte. 50E ptr uzat mi se pare talharie. te sfatuiesc sa nu il iei chiar daca ai F MARE nevoie de el, din principiu, nu de bani. baietii se intalnesc joia in fata academiei pe la 19.30.

mda am vazut. am sa vad cu ce salar ma aleg luna asta si o sa iau unu nou, ca nu e problema de bani.

 

Scuze ca te corectez.....dar ne vedem MIERCURI in jurul orelor 19-19.30....intr-adevar in fata Academiei....o sa fim toti in curand academicieni in materie de Ducati...unii mai priceputi ca altii..... :laugh: :wink:

pana la urma e miercurea sau joia? :blink: sau faceti o exceptie saptamana asta.

 

 

oricum eu pe marti pe 25 am avionu spre bucuresti si posibil sa raman 1-2zile. iar daca raman trag dau si o tura pe acolo

 

 

asta daca mii gata motoru pana atunci. (teoretic e gata, practic vom vedea :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ziceam si mai devreme...

 

I am back oficial in lounge ( sper sa ma primiti inapoi :D ). Ducati Monster S4 2001 , cica are 400 km ( nu am apucat sa vad ca nu are baterie ) A fost a unui "patron" de companie si a tinut-o in garaj...

 

M-am uitat sub rezervor este impecabila - nou nouta. ( v-am atasat si poze :D)

 

Maine la pranz pleaca platforma sa o ridice si sa o duca la Tata Andu la Service.

 

Ma bucur f tare ca pot "sa postez" din nou aici si sa fiu oficial din nou posesor de Ducati... Nu am mai prins pagina 916 :) dar merge si 917.

 

Numai bine,

 

P.S - @Mada - uite ca ne-am infratit pana la urma , ajungand sa avem acelasi model :D

frumos exemplar , sa-l stapinesti sanatos si fara incidente .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca te corectez.....dar ne vedem MIERCURI in jurul orelor 19-19.30....intr-adevar in fata Academiei....o sa fim toti in curand academicieni in materie de Ducati...unii mai priceputi ca altii..... :laugh: :wink:

asa, miercuri :rolleyes: e de inteles totusi avand in vedere ca am fost doar de 2 ori :rolleyes: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Pfaaa!! SUPERBA JUCARIE !!!. S-o stapanesti sanatos, cam buna gagica mai ales ca nu-i calarita ;)

 

Dupa ce-ti tragi sufletul, povesteste de unde ai luat-o si cum ai gasit-o. :cheers:

 

 

 

http://www.superquadro.ducati.com/en/

 

 

The Superquadro is the most powerful twin-cylinder production engine on the planet and is destined to power the new ducati 1199 Panigale with absolute performance perfection.

 

 

Este de pe alta planeta, abia astept s-o vad montata :). Tremura carnea pe mine cand doar cand vad propulsorul :moto:

 

Da' ce-o fi restul..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

floreaandrei - felicitari. Se inmultesc Monster-ele racite pe apa si la noi :) Multi km fericiti impreuna

jinjan - foarte fain, dar mai dati si voi de veste cand plecati. Poate ne strangem chiar mai multi.

Despre Superquadro ce sa zic?... Decat ca imi curge bala pe la coltul gurii doar cand vad cum arata pistoanele si cilindrii (alezajul fata de cursa) :

ducati-superquadro-motor-1.jpg

Whip.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ma ajutati va rog si pe mine cu o "problema"? :D Caut o husa pt motoreta si am gasit la luis varinta asta numai ca vad ca are doua marimi. A mai imbracat cineva Monsterul cu modelul asta?

Presupun ca se potriveste marimea mica, S-L ,dar mai bine intreb. :)

Sau daca stiti altceva nu ezitati, nu-s chitit pe modelul ala. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo dragi tati, am o geaca Ducati Gear. rosie, frumoasa, noua, eticheta a fost rupta de mine. este marimea M pe eticheta dar real este un XL. eu la in jur de 170 si 75 Kg cam flutur in ea, vine pe cineva mai marisor. am luato odata sau de 2 ori dar nu pt mult timp.

nu are protectii, este o geaca normala pt cine iubeste sa scrie ceva frumos pe el, dar daca se gaseste un croitor meserias, i se pot pune buzunare pt protectii.(fapt ce am vrut sa-l fac eu) daca e cineva interesat cand vin pe 25 pot sa o iau sa ne intalnim, sau daca vin la academie o pot aduce.

 

probabil ca voi fi intrebat si de pret.......... pfff aici is blocat. si am sa ma gandesc si la un pret dar trebuie sa o intreb pe maicamea cat am dat pe ea ca numai tin eu minte.

 

am sa revin si cu ceva poze. cand le gasesc ca nu am camerasa ii fac acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pe butuci (releu+baterie moarte), ca as fi venit. Daca o mai fi frumos saptamana viitoare, count me in.

M-ai innebunit cu releul ala al tau, ia unu de la vreun preten care nu fol. motoreta si vezi daca functioneaza o saptamana. Daca acolo e buba, cumpara unu cu garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Releul e deja comandat la Andu, iar bateria am luat-o ieri. Voi avea garantie la amandoua deci ar trebui sa fie OK.

 

Motoreta nu e inca la Andu pentru ca nu am avut cum s-o duc. Dar va ajunge zilele urmatoare.

iar releul??!!?? cate dreaq ai schimbat pana acum?? vezi sa nu ai si alta problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...