Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

panica, panica, panicaaaa!!!!e cineva acolo???? :D.....uite ca ne trezim incet, incet si se pare ca ne si inmultim :cheers:

daca zici tu sa nu ma iau dupa toti betivii....O.K....dar asta parea ca stie ce zice :crack:

 

 

haha, da va inmultiti :) - poate ajungeti la numarul ala magic de 30 cum se vorbea la un moment dat :P

tot oscilam intre niste japoneze ( hornet, fz 6 sau GSR de 600) dar am zis ca raman la Ducati monster. este mult prea tare motoreta ca sa nu imi placa.

singura frica pe care o aveam, era de mentenanta. am un amic care este "guru" in motorete si mecanica si mi-a spus ca o sa ma usuce rau de tot. dar in urma unor discutii am ajuns la concluzia, ca cel putin la modelul 620 - mentenanta nu este chiar atat de scumpa.

 

inca citesc pe net, pe forumuri, manuale tehnice, sa fiu cat mai documentat cand ma duc sa o cumpar. daca mai am intrebari le mai pun aici, sper sa imi mai raspunda si mie cineva din cand in cand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, da va inmultiti :) - poate ajungeti la numarul ala magic de 30 cum se vorbea la un moment dat :P

tot oscilam intre niste japoneze ( hornet, fz 6 sau GSR de 600) dar am zis ca raman la Ducati monster. este mult prea tare motoreta ca sa nu imi placa.

singura frica pe care o aveam, era de mentenanta. am un amic care este "guru" in motorete si mecanica si mi-a spus ca o sa ma usuce rau de tot. dar in urma unor discutii am ajuns la concluzia, ca cel putin la modelul 620 - mentenanta nu este chiar atat de scumpa.

 

inca citesc pe net, pe forumuri, manuale tehnice, sa fiu cat mai documentat cand ma duc sa o cumpar. daca mai am intrebari le mai pun aici, sper sa imi mai raspunda si mie cineva din cand in cand

lasa ma ca daca calculezi si tragi linie la urma, nu e mare diferenta intre mentenanta la ducati si cea la japan bike. totul depinde de ce motor gasesti. (totusi parca ceva imi zice ca o japoneza e ceva mai forjata decat un ducati. daca o iei de la cineva care a avut grija, nu vei avea probleme.

 

:crack: :crack: tu nu mai esti ducatist...... :lol: :blbl:

lasa ma ca daca me pune benzina il luam pasager, poate poate isi aduce aminte de dragostea din tinerete, si va reveni la ea.

 

 

app. tu ziceai ca vrei sa mergi la WDW? cred ca asta v-a fi o intrebare dupa care se va lasa cu 2-3pagini, mai ales dupa WDW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu, al meu are 40000 si jocurile la supape sunt mai mult decat in regula (treaba verificata acum cateva saptamani)

 

Cum ai facut asta? Te-ai dus la vreun service Ducati? Sau ai facut-o singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu merg la nici un wdw, îs sătul de ducatiÂştii din românia, nu tre să merg să mă satur Âşi de ăia din italia.

vorbeam cu fata ma raule. tie iti aducem poze (acu sper sa nu am norocu sa mi sa se aduca mie poze :haha:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

app. tu ziceai ca vrei sa mergi la WDW? cred ca asta v-a fi o intrebare dupa care se va lasa cu 2-3pagini, mai ales dupa WDW.

 

DAAAA!!!!....eu ziceam.... si de data asta chiar sper sa nu mai imi amestece cineva acolo sus cartile doar dupa bunul plac si sa nu pot pleca... :(

 

:crack: :lol: 2-3 pagini???? doar atat??? pai gandeste-te ca trebuie sa-si spuna parerea toti, adica acei 30 de ducatisti care sunt pe lista "ideala, imaginara"....asa ca eu zic sa-ti faci timp de lectura pe putin o saptamana si mai ales sa te gandesti la raspunsurile pe care le vei da...tot pt acei 30..... si nu numai :crack: ( app: cum va fi intrebarea dupa? cine merge la WDW 2012???? si raspunsul va fi....ca la carti....mai stai o tura....vine WDW 2014)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha, da va inmultiti :) - poate ajungeti la numarul ala magic de 30 cum se vorbea la un moment dat :P

tot oscilam intre niste japoneze ( hornet, fz 6 sau GSR de 600) dar am zis ca raman la Ducati monster. este mult prea tare motoreta ca sa nu imi placa.

singura frica pe care o aveam, era de mentenanta. am un amic care este "guru" in motorete si mecanica si mi-a spus ca o sa ma usuce rau de tot. dar in urma unor discutii am ajuns la concluzia, ca cel putin la modelul 620 - mentenanta nu este chiar atat de scumpa.

 

inca citesc pe net, pe forumuri, manuale tehnice, sa fiu cat mai documentat cand ma duc sa o cumpar. daca mai am intrebari le mai pun aici, sper sa imi mai raspunda si mie cineva din cand in cand

pai nu e atat de guru daca zice asta ...poate la service de 40.000 km sa fie ceva mai mult dar in rest consumabile sunt decente zic eu ptr senzatiile oferite de ducati ...bafta

cat despre WDW daca 5 6 e bine eu o sa fac tot ce imi sta in putiinta sa vin visez la intalnirea asta de vreo 4 ani nu se mai poate sa ne vedem cu bine :)

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAA!!!!....eu ziceam.... si de data asta chiar sper sa nu mai imi amestece cineva acolo sus cartile doar dupa bunul plac si sa nu pot pleca... :(

 

:crack: :lol: 2-3 pagini???? doar atat??? pai gandeste-te ca trebuie sa-si spuna parerea toti, adica acei 30 de ducatisti care sunt pe lista "ideala, imaginara"....asa ca eu zic sa-ti faci timp de lectura pe putin o saptamana si mai ales sa te gandesti la raspunsurile pe care le vei da...tot pt acei 30..... si nu numai :crack: ( app: cum va fi intrebarea dupa? cine merge la WDW 2012???? si raspunsul va fi....ca la carti....mai stai o tura....vine WDW 2014)

la carti se zice PAS. cat de cei 30......nici pe forum nu cred ca pot aduna 30Ducatisti in acelasi timp pe un topic....dapai la WDW. dar......daaaaaar poate poate or fi. parca vad ca nu pot sa merg. sa vezi cum stau si asptept pozele :)) o sa zic eu: vine 2014.

 

acuma cica e sfarsitu lumii in decembie, asa ca tre sa ne grabim sa nu ne ia cu banii la saltea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alte modele de monster

 

Istoria cu numarul 282/1500 Desmosedici RR :)

 

Cele mai interesante poze sunt la revizia de 22.000 km. Iti explica cum sa faci ca sa vezi 80.000E impartiti printr-un garaj.

 

 

 

Ce este cel mai interesant e ca omul are pe langa modelul de sus, mai are inca un 998S iar pe amandoua le foloseste pe post de mobre touring. Mai multe povesti aici

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a testat!

"Simply put, Ducati’s Panigale astounded me with its sheer performance and its high level of refinement, plus it is mouth-wateringly stunning. The 1199 is a superb machine that had several jaded motojournalists considering buying one for themselves. It might even be the best sportbike ever made."

 

 

http://www.motorcycle.com/manufacturer/ducati/2012-ducati-1199-panigale-review-video-91235.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al tau ?

 

Nu.. al meu nu e asa sexy :D Este ultimul 848 poznat, acum cateva zile. :cheers:

 

Ducati isi creeaza imagine in India cu o Multistrada 1200 si un Monster 796.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La rugamintea lui Alex Chiru va aduc la cunostiinta urmatoarele!

 

 

 

"DucatiÂştii Âşi iubitorii moto sunt invitați la Showroom Ducati BucureÂşti pe 25 februarie 2012, la orele 11.00 pentru a face cunoÂştință cu “ spiritul sportiv al unui Superbike Âşi atitudinea unui Fighter”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...