Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

cat de terminat e.. vezi frate daca ai shapca..? vb bancului.. ^ula bar aut

 

dar cine reprezinta firma Dafway, un nume ceva, cunoastem ?

Se va deschide in martie iar daca omul de service care isi va baga mainile in motoarele voastra va ramane cel care mi s-a confirmat mie, atunci va tirmit pe toti acolo pe barba, spatele si onoarea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

Mai am de capatat experienta dar nu o pot capata pe acest motor acolo deoarece acolo este o limita de 32kw pt incepatori (moto cat si auto, limita de kw difera)parca in primii 2 ani si Monster-ul o depaseste cu putin. Deci am abia 1 an si 2 luni de permis, mai trebuie sa astept sau trebuie sa iau unul si sa-l limitez/"castrez". Am o astra h diesel si o sa plec cu ea, ma costa ceva sa duc motorul pana acolo, nu are rost deranjul am constat eu. O sa-mi iau tot Monster, ce model si cat de mare inca nu stiu, o sa fie in functie de necesitatea de acolo.

O seara buna

 

Tu ai acte si permis de romania, motoreta asisderea.. nu te va intreba nimeni de sanatate, mai ales ca italienii sunt delasatori.

Nu ai cum sa l sugrumi si sa te duci la rar ul lor cu : "taie mi niste caluti de pe talon" Poti sa cumperi M400, dar e destul de scump.

Adusul motoretei acolo nu va fi decat placere, oricum la WDW2012 se anutna destui, daca nu mergi pe ea, gasesti cum s-o impachetezi pe undeva ;)

 

Acum daca ai pata pusa sa-l dai, da-l! PAcat, ca arata bine :)

 

Pentru doritorii de cursa lunga ce au nevoie de cobuli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ragazzi,

 

Care ati mai fost la WDW pana acum? In caz ca nu se organizeaza nimeni, eu am vb cu cativa prieteni si vrem sa avem un back-up plan. Dar pentru asta v-as ruga sa-mi spuneti...

 

1) O recomandare de traseu (ar fi mai OK ungaria-austria sau serbia-croatia-slovenia, de ex...)

2) Cam unde ar fi indicat de facut opririle.

3) Cam cat v-a costat toata excursia

4) Orice considerati util....

 

bigstar.gif

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ragazzi,

 

Care ati mai fost la WDW pana acum? In caz ca nu se organizeaza nimeni, eu am vb cu cativa prieteni si vrem sa avem un back-up plan. Dar pentru asta v-as ruga sa-mi spuneti...

 

1) O recomandare de traseu (ar fi mai OK ungaria-austria sau serbia-croatia-slovenia, de ex...)

2) Cam unde ar fi indicat de facut opririle.

3) Cam cat v-a costat toata excursia

4) Orice considerati util....

 

bigstar.gif

 

Am ajuns la Bologna anul trecut direct din Bucuresti pe cele 2 roti ale mobrei mele.

 

1. Iti recomand traseul Buc-Craiova-Belgrad-Sarjevo- mostar- Makarska-Split-Trieste-Bologna

2. Nu faceti mai mult de 450-500km / zi.

3. Folositi Hostelurile ieftine, bune de dus si de o bere http://www.hostelbookers.com/

4. Evitati autostrazile (costuri mai mici, peisaje mai multe si km mai misto)

5. Luati euro cu voi in bancnote cat mai mici (in afara de BHZ, cardurile functioneaza fara probleme)

 

Nu recomand Ungaria-Austria pentru ca le consider plictisitoare.

 

Drum bun & have phun!!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Timpul trece si vad ca se intarzie cu lista catre WDW2012. Am vb cu Buggy si pentru cei mai nefitosi exista si varianta cortului. Buba e ca daca se doreste sa se mearga, trebuie sa rezervam din timp, altfel ciuciu mai gasim si loc de cort.

 

Pana la raspunsul lui Alex(ducati), hai sa vedem macar cati suntem, daca suntem..

 

Carlo Saltarelli, fost pilot de teste, curse si dealer Ducati, scoate la licitatie 100 de modele Ducati. Care esti in bani, Monaco e destinatia.

Lista

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand Ungaria-Austria pentru ca le consider plictisitoare.

 

+1! Noi suntem 4 monstri ( 620, 696, 900 si s4r) care ne-am strans. Optimistul grupului nostru zicea ca din romania se strang "cam 30"...eu i-am zis ca ii platesc benzina pana in italia daca se intampla asta biggrinbandit.gif.

 

Multam pt info, ZaiR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Optimistul grupului nostru zicea ca din romania se strang "cam 30"...eu i-am zis ca ii platesc benzina pana in italia daca se intampla asta.

 

Multam pt info, ZaiR!

 

Care esti mah optimistul grupului?!?!

Daca sunt 20 de pers, cu banii de cort.. putem inchiria si un conac..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1! Noi suntem 4 monstri ( 620, 696, 900 si s4r) care ne-am strans. Optimistul grupului nostru zicea ca din romania se strang "cam 30"...eu i-am zis ca ii platesc benzina pana in italia daca se intampla asta biggrinbandit.gif.

 

Multam pt info, ZaiR!

cred ca asta ar fi un record national! 30 buc ducati la un loc :D poate cine stie? poate ii batem pe belgieni si intram in guinnes book cu 405+1monstere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Optimistul grupului nostru zicea ca din romania se strang "cam 30"...eu i-am zis ca ii platesc benzina pana in italia daca se intampla asta.

 

Care esti mah optimistul grupului?!?!

Daca sunt 20 de pers, cu banii de cort.. putem inchiria si un conac..

 

 

cred ca asta ar fi un record national! 30 buc ducati la un loc poate cine stie? poate ii batem pe belgieni si intram in guinnes book cu 405+1monstere

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Editat de mada_ykyS4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi e prematur....se pare ca GP12 ne da ceva sperante: http://www.crash.net...uesday_1pm.html

Ar fi timpul.. mai ales ca sezonul trecut a fost un dezastru total.

 

Rezervor de ST4 pe monster S4. 419523_357413284286737_209991095695624_1345955_23711846_n.jpg

 

Screamer sau Big-bang?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de fapt asta nu este un s4, este un st4 fara carene

 

E un monstru cu motor si rezervor din generatia st4. St-ul are cadrul apropiat de 748/916

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un monstru cu motor si rezervor din generatia st4. St-ul are cadrul apropiat de 748/916

neah, cadrul de s4 deriva din st4, difera daca nu ma insel unghiul furcii dar nu sunt sigur. daca te uiti atent, observi aripa sparte care nu este din carbon, radiatorul care nu are protectii, vasul de expansiune care este pozitionat ca la st4, rotile cu trei raze ca la modelul vechi de st4, pompa de frana spate etc. ce mai tura vura, uite un link!

http://it.paperblog.com/lefatteincasa-ducati-ducati-st4-by-marte-688631/ :cheers:

 

ca tot suntem la capitolul poze

 

si un ducati cu peste 100k de km

post-47906-0-25406900-1328045053_thumb.jpg

post-47906-0-78755900-1328051903_thumb.jpg

post-47906-0-42249400-1328051922_thumb.jpg

post-47906-0-72798800-1328051940_thumb.jpg

post-47906-0-31640800-1328051955_thumb.jpg

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, m-am uitat mai atent si intr-adevar ai dreptate. Nu am mai vazut de mult un st desfacut si stiam ca are cadrul asemanator cu cel de pe 748/916, doar cu un alt unghi la furca.

 

:cheers:

 

Care o stiai pe asta : :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...