Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

ba nu stiu dace le-ati vazut, sau daca is luate/date.

bagati si voi un ochi poate poate va tenteaza in cazu in care le are.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/84193-in-atentia-posesorilor-de-ducati-monster/

 

ma stiti ceva de Alex Dafway. vreau sa iau bujii si nu stiu de unde. stiu ca el avea/aducea.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

guys care aveti mansoane rizoma, poate mai aveti coronita de la acceleratie, cea pentru 2 cabluri?

am gasit la KawaMotors doar ca n-au pe stoc si cica dureaza 14 zile...

http://www.kawamotors.ro/rizoma-grips-adapter-2.html

 

n-as vrea sa mai cumpar un set de manere doar pentru plasticul ala

le caut si daca le gasesc, sunt ale tale. o sa dureze ceva pana le primesti. daca nu poti astepta si ai alte alternative...

 

le-am gasit. nu stiu insa care iti trebuie. sunt doua, de diferite marimi. o sa ti le trimit pe amandoua cu primul autocar. o sa te anunt pe pm.

 

CE MIZERIE!! :eek:

asta e mizerie?? uite aici mizerie :baldy:

post-47906-0-99901500-1331839723_thumb.jpg

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@ Zair: CE MIZERIE!! :eek:

 

asta e mizerie?? uite aici mizerie :baldy:

 

 

DAAAA....sunt perfect de acord cu amandoi......unii ar trebui aspru pedepsiti cand isi permit obraznicia de a face asa ceva la un ducati.... :kick:

le-as interzice sa mai se suie ever pe un ducati... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAA....sunt perfect de acord cu amandoi......unii ar trebui aspru pedepsiti cand isi permit obraznicia de a face asa ceva la un ducati.... :kick:

le-as interzice sa mai se suie ever pe un ducati... :nono:

e fiecare cu placerea lui. unii isi iau avione si le fac decapotabile.... vorba vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Mai acum cateva zile va intrebam daca are cineva un monster de vanzare. De ieri pot sa zic, mandru si fericit, ca sunt posesorul unui Ducati Monster 600 din 1999.

 

As avea rugamintea la voi sa imi spuneti ce trebuie schimbat/verificat la motocicleta pentru o functionare cat mai buna.

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Poti incepe prin a pune cateva poze si cateva cuvinte despre fostul propietar + istoricul(ce cunosti), ca restul lucrurilor le scriem noi ;)

 

Sa ai parte de noua jucarie!!!

 

asta e mizerie?? uite aici mizerie :baldy:

Alt nesanatos..macar al tau si o fi urmat visul(Cross-Monster), dar ala cu cele 3 faruri minuscule si bascula lungita este de departe cel mai urat monster tunat :|

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERBA!!!

 

Nu investi bani in al 2 lea disc de frana pe fata, nu vei simti nicio diferenta. Schimba-i curelele, verifica filtrul de benzina(vezi ca se afla in rezervor),verifica restul consumabilelor si baga km!!

 

P.S : Cat a costat?

 

PS2 : Vezi ca cauciucul din fata nu e ok pentru acest model, daca este expirat(din cauza timpului) pune masura din carte 120/70/17. Asta cred ca este 120/55/17, te va fura la vitezometru + vei distruge mai usor janta la gropi.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de urari !

 

E vreun magazin online de unde pot cumpara consumabile? ca eu sunt din provincie si pe aici nu prea gasesc. Nu aveam de gand sa mai pun al doilea disc de frana.

 

Ce imi place cel mai mult la Monstruletul meu sunt tobele cu tot cu galerie de crom cred, marca Sil Motor. Suna misto tare.

 

Ce ulei recomandati?

 

Pretul a fost de 2100, dar a ramas final 2000.

 

De aia imi arata mai mult pe vitezometru, cred ca cu vreo 10 - 15 km mai mult. O sa-l schimb cat de curand.

Editat de Hector18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de urari !

 

E vreun magazin online de unde pot cumpara consumabile? ca eu sunt din provincie si pe aici nu prea gasesc. Nu aveam de gand sa mai pun al doilea disc de frana.

 

Ce imi place cel mai mult la Monstruletul meu sunt tobele cu tot cu galerie de crom cred, marca Sil Motor. Suna misto tare.

 

Ce ulei recomandati?

 

Pretul a fost de 2100, dar a ramas final 2000.

 

Uleiul ti-l recomand pe acesta, este ceva mai scump dar momentan este cel mai bun calitativ dintre toate modelele pe care le-am incercat. Tu stii cum faci la capitolul bani, altfel Motul 7100 4T 10w-40 este deasemenea foarte bun daca-l schimbi la 5.000km

 

Consumabilele, te sfatuiesc sa le cauti pe la magazine online, suni, le zici modelul si sa ti le trimita prin posta. ;)

 

Bun pretul, iar tobele tind sa cred ca se aud bestial :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atasat o poza cu motorul.

 

E adusa de cineva din Italia. Nu stiu mai nimic despre proprietar.

 

Motocicleta are 32.000 km si e din 1999.

salut

sa-l stapanesti sanatos,

te asteptam pe la academie

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala se desurubeaza si atat, mai ai nevoie de alt tutorial? :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hector bine ai venit printre noi(Ducatisti) jucaria arata super misto iar pretul mi se pare super ok. recomandarea mea e sa faci un drum la Bucuresti sa ii faci o revizie inainte de sozon sa poti fi tu sigur pt ca nu poti sti cand au fost schimbate curelele, si restu. dar la cum arata, nu pare genu de motoreta neintretinuta. in bucuresti gasesti si consumabilele: curele, ulei, filtru, bujii... vezi ca pe la vanzari este un tip Lipton. de la el am luat bijiile si uleiul. si de service ar fi 3. cei de la Ducati, Andu, si Cristi. cu Cristi am lucrat si e super baiat pe care poti sa il bati la cap cu orice intrebare, ca iti da raspuns fara pb. iar cu ocazia asta poti sa te duci si la academie. cauciuc pe fata daca nu esti pretentios te pot servi eu cu un Michelin Pilot Power ca eu pun D211. dar pe monster e super ok si nu cred ca vei avea tu pb cu el. in rest... km cati mai multi. vezi ca vorbeam cu restu de aici sa ne bagam la un Pasul Tihuta dupa Pasti; esti invitat daca ai placerea. mai multe vorbim pe parcurs.

 

Buggy tu ce ai mai rezolvat cu broblemu tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UAAARRGHHHHHHH !!!!

 

am scos azi motoreta la plimbare cu bunavointa lui Alex ( de la Ducati).

WAAAAAAW :makeout: my new love !!!!!!! este incredibil. cred ca as putea umple 7 pagini numai cu interjectii.

 

pe scurt - este incredibil WAAAAAAAAWWW !!!! - am prins la un moment liber in fata si am dat putin gaz. m-am speriat rapid de tot si am revenit iar la mersul babesc :)) - incredibil.

 

As iesi si eu cu voi in weekend dar trebuie sa stau domol prima mie de km ( nu tre sa depasesc 6k turatii) si cred ca o sa ma plimb asa de nebun prin oras / poate putin pe autostrada.

 

Oricum - va inteleg acum !!!! DUCATI RULZZ !!

 

WAAAAAW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alexdimi poti iesi chiar si in limita ai de 6000rpm. nu cred ca vor forta nota, in cel mai rau caz cei ramane in urma ueori. oricum fii atent la gaz pt inceput ca sa nu faci buba ca nui bun :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eu zic asa - ne vedem duminica intre 11.00 - 11.30 la OMV-ul din Baneasa? Cel de pe stanga cum mergi spre DN1 cand cobori podul de la Aviatiei?

 

Stabilim atunci incotro mergem.

 

Pana acum stiu sigur ca sunt eu cu Felician.

 

Cine doreste ne vedem acolo.

 

Va salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ma bag si eu Duminica. Dar maine se baga cineva la o tura?

 

UAAARRGHHHHHHH !!!!

 

am scos azi motoreta la plimbare cu bunavointa lui Alex ( de la Ducati).

WAAAAAAW :makeout: my new love !!!!!!! este incredibil. cred ca as putea umple 7 pagini numai cu interjectii.

 

pe scurt - este incredibil WAAAAAAAAWWW !!!! - am prins la un moment liber in fata si am dat putin gaz. m-am speriat rapid de tot si am revenit iar la mersul babesc :)) - incredibil.

 

As iesi si eu cu voi in weekend dar trebuie sa stau domol prima mie de km ( nu tre sa depasesc 6k turatii) si cred ca o sa ma plimb asa de nebun prin oras / poate putin pe autostrada.

 

Oricum - va inteleg acum !!!! DUCATI RULZZ !!

 

WAAAAAW

 

 

Hai Alex,

 

Baga-te la o tura weekendul asta...asa tare te-a speriat Chiru? :) eu astept berea aia !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare. astia cu S4 sau S4R aveti vreunu montate Crashpad-uri la bascula si furca.

 

stiu ca la furca fata toate is duferite, nu se potriveste stangu cu dreptu, dar pe spate nu sunt sigur daca e la fel. tin minte ca le montasem pe spate dar nu mai tin minte nimic daca se potriveau sau nu cu fele de pe fata.

 

vreau sa ii pun craspad-uri si nu stiu cum sa le comand sa le faca. pe spate ma intereseaza cel mai mult si stiu ca e aceiasi treaba cu S4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...