Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar nici eu nu am zis ca miai facut tu observatie asta se subintelege din postul tau in care esti de acord cu paulynos unde nici el nu a citit cu atentie posturile anterioare si sa cam grabit...

deci daca esti incepator nu poti propune ceva legat de oragnizarea unui club sau cum apropo de prioritizarea lucrurilor creca sunt 2 lucruri total diferite...experienta moto cu popunerea unuor lucruri de oragnizare ...

 

da, intr-adevar, am facut o confuzie. cat despre idee in sine este interesanta dar nu stiu cine ar fi dispus sa se sacrifice sa aiba grija de un asemenea sediu/hala/garaj pro bono. pentru ca trebuie sa mearga cineva acolo sa se mai uite la una alta periodic. eu unu as da, 2-300 de lei/an ca sa si am unde sa tin motoretu pe timp de iarna de exemplu.

 

de altfel nu-l cunosc pe Buggy, nu dupa nickname cel putin, am o problema cu asta. in afara de o madalina, un zair, un doru si inca vreo 2 nu prea sunt in stare sa asociez persoanele reale cu nicknameurile de pe topicul asta :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buggy ist die langweiligste Roman in Deutschland.

este dar zilele sunt numarate asa ca ma bucur si eu cat mai pot:)))...

 

@paulynos da creca ne stim din vedere oricum nu asta conteaza...ma bucur ca neam inteles cat despre "bona" spatiului nu stiu creca am putea cadea la o conventie prin rotatie sau ceva de genul desi ar fi destul de dificil si eu nu prea ma pot implica in asta din pacate dar creca zair ar fi un bun administrator:))))))...oricum creca pana la problema asta sunt alte etape de parcurs:)...bafta

 

@zair nu vezi ca am devint chiar super membru...am avut activitate in ultimele 2 3 luni cat nu am avut in 7 ani :))))....trebuia sa recuperez cumva nu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu as da, 2-300 de lei/an

300 lei/an inseamna 25lei/luna X 10 membrii =250lei/luna.

Nu cred sa se inchirieze ceva la banii astia.

 

Un garaj e mai scump de atat de inchiriat (cred) si intra 3/4 moto.

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300 lei/an inseamna 25lei/luna X 10 membrii =250lei/luna.

Nu cred sa se inchirieze ceva la banii astia.

 

Un garaj e mai scump de atat de inchiriat (cred) si intra 3/4 moto.

da cine a zis ca suntem 10 membrii ??...se gasesc spatii si in jur de 500euro la cati suntem creca daca ne strofocam un pic reusim sa strangem suma asta...

 

se gasesc in buc si garaje la 50 de iepuroi si intra mai mult de 3 4 mobre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da cine a zis ca suntem 10 membrii ??...se gasesc spatii si in jur de 500euro la cati suntem creca daca ne strofocam un pic reusim sa strangem suma asta...

 

se gasesc in buc si garaje la 50 de iepuroi si intra mai mult de 3 4 mobre....

Sigur incap mai mult de 3/4 dar eu unul nu mi-asi tine motorul in asa conditii. Nu poti sa-l scoti cand vrei si sigur mai atingi si altele sau trebuie sa le scoti pe rand poate mai au si blocaj la discuri legate la roti etc... Eventual doar pentru iernat dar nu se justifica agitatia.

 

Cat despre cei 500 de euro (2200 lei) trebuie sa va strangeti destui si spatiul trebuie sa fie generos in acest caz.

 

22 de oameni sa se ajunga la 100lei/luna

44 de oameni sa se ajunga la 50lei/luna

 

Bafta!

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap mersi de calcul...aia cu garatul era mai mult ptr iarna dar nu numai si se gasesc spatii destul de generoase la 500euro poate si mai putin trebuie cautat bine...nu stiu eu am propus o chestie din pacate nu pot face mai mult desi mi as dori ...vedem ce iese ma gandesc ca o incercare nu strica bineteles sa se puna lumea de acord asta emai greu :))...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar, am facut o confuzie. cat despre idee in sine este interesanta dar nu stiu cine ar fi dispus sa se sacrifice sa aiba grija de un asemenea sediu/hala/garaj pro bono. pentru ca trebuie sa mearga cineva acolo sa se mai uite la una alta periodic. eu unu as da, 2-300 de lei/an ca sa si am unde sa tin motoretu pe timp de iarna de exemplu.

 

de altfel nu-l cunosc pe Buggy, nu dupa nickname cel putin, am o problema cu asta. in afara de o madalina, un zair, un doru si inca vreo 2 nu prea sunt in stare sa asociez persoanele reale cu nicknameurile de pe topicul asta :alcy:

eu sunt Bogdan. mi se mai spune si legenda.Mada ma stie Buggy ma stie, Doru ma stie, ma mai stiu si cativa de aici.

 

apropo. ma stie si Troy Baylis de cand afugit de mine la Misano :)) Mada a fost martora la eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. de unde imi pot cumpara haine si accesorii cu inscriptiile ducati ? stie careva? multumesc.

 

Buna! Asa e, Imsat nu mai importa ducati si nu mai e de cativa ani in Cta.....dupa cum ti-au spus, poti lua de la Metrotehnica, sau mai este un site- www.originals.ro....sau de pe ducati.lodi.it....sau daca vrei iti poti personaliza chiar tu tricourile ;)

 

eu sunt Bogdan. mi se mai spune si legenda.Mada ma stie Buggy ma stie, Doru ma stie, ma mai stiu si cativa de aici.

 

apropo. ma stie si Troy Baylis de cand afugit de mine la Misano :)) Mada a fost martora la eveniment.

 

 

asa e Paulynos...confirm cele spuse de Bogdan-alias Crazy devil....acum intre noi fiind vorba nu mi-am dat seama cine de cine fugea :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mada_ykyS4...apropo de facut personal imprimeu cu ducati ...am un prieten care a vrut sa isi faca asta in bucresti nu stiu unde exact si lau refuzat ca nu au licenta pe acest brand:)))...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Asa e, Imsat nu mai importa ducati si nu mai e de cativa ani in Cta.....dupa cum ti-au spus, poti lua de la Metrotehnica, sau mai este un site- www.originals.ro....sau de pe ducati.lodi.it....sau daca vrei iti poti personaliza chiar tu tricourile ;)

 

 

 

 

asa e Paulynos...confirm cele spuse de Bogdan-alias Crazy devil....acum intre noi fiind vorba nu mi-am dat seama cine de cine fugea :)))

 

de la emotii. erai furata de peisaj sid e batalia de acolo.

 

@mada_ykyS4...apropo de facut personal imprimeu cu ducati ...am un prieten care a vrut sa isi faca asta in bucresti nu stiu unde exact si lau refuzat ca nu au licenta pe acest brand:)))...

 

am vrut si eu sa fac niste medalioane cu sigla Ducati Corse si tot din aceleasi motive am fost refuzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la emotii. erai furata de peisaj sid e batalia de acolo.

 

 

 

am vrut si eu sa fac niste medalioane cu sigla Ducati Corse si tot din aceleasi motive am fost refuzat.

 

 

 

mai baieti...nu prea va descurcati, bag de seama....eu am si tricouri cu sigla ducati...si daca e pot face(ca demo) si medalion cu ducati corse....dar mi-e sa nu va necajesc prea tare:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt Bogdan. mi se mai spune si legenda.Mada ma stie Buggy ma stie, Doru ma stie, ma mai stiu si cativa de aici.

 

apropo. ma stie si Troy Baylis de cand afugit de mine la Misano :)) Mada a fost martora la eveniment.

nu e cazul meu, si eu te stiu, dar pentru cei ce nu te cunosc, propun ca poza ta sa fie pusa in marime naturala pe peretele exterior al noului sediu al clubului :cheers: eventual poza de la avatar! ceva de genul asta:))

post-47906-0-65477200-1351805568_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti si fete,

 

vreau sa stiu daca se poate instala pe monsterul meu 796abs Termignoni Slip On sau "shorty" cu tot cu galerii, de unde cumpar si la ce pret, astept pareri

 

toate cele bune din tarile calde

:cheers:

post-33894-0-95003000-1351825778_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti stiam ca sunteti fanii mei forevar. Stiam eu ca ma pot baza pe voi. Va mulumesc

Si acum imi aduc aminte cum tipati cand il fugaream pa Baylis. Parca era concertul lui Justin Bibber.

Mada e timida si nu recunoaste

 

 

Va iubesc. Acum nu stiu cat de mare sa fie poza.

 

Kindaru. Cauta pe ebay.de

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt Bogdan. mi se mai spune si legenda.Mada ma stie Buggy ma stie, Doru ma stie, ma mai stiu si cativa de aici.

 

apropo. ma stie si Troy Baylis de cand afugit de mine la Misano :)) Mada a fost martora la eveniment.

 

mda... si eu am fost martor... stateam in shop ducati la misano, ma uitam pe geam pe pista si l-am vazut pe troy cum isi baga unghia in gat ca nu poate scapa de moshnegutzu... dar n-a fost fair-play troy, a fugit la boxe inainte sa aiba bogdan posibilitatea sa-l depaseasca... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Asa e, Imsat nu mai importa ducati si nu mai e de cativa ani in Cta.....

 

Magazinul inca e deschis. Mai sunt vreo 2-3 motorete la vanzare si ceva echipamente branduite Ducati. Dar nu mai e reprezentanta Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica asta? daaaa! ai dreptate! e mult mai bine asa:))

 

da da daaaa.....cu sigla...Troy....running from the Devil:))))

 

@adidas: Radu...eu ma refeream strict ca reprezenanta ducati ;)....cum zicea si Crazy....intelege-ma ca sunt mai emotiva si ma pierd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...