Sari la conținut

Accident Calea Mosilor 1 Mai 2008


onixutzu
 Share

Postări Recomandate

Ieri cand veneam de la munte am vazut pe calea mosilor intre obor si mihai eminescu , pe sensul inspre universitate un accident de motor , din cate am apucat sa vad era o moto albastra destul de shifonata in partea din fatza , nu am vazut ce model era pt k ma uitam dupa victime am apucat sa vad moto o fractiune de secunda , in zona nu era nici o masina lovita din cate se vedea soseaua era proaspat "udata " putin spus udata era balta :blbl: ...... :rusinica: erau 2 masini de pilitie acolo si un scooter de la politie salvare nu am vazut , dar cred ca motociclistul a fost luat de acolo .... daca are cineva mai mult detalii este rugat sa posteze sa ma lamureasca pe mine si pe cei care sunt interesati... Si pt cei care stropesc strazile de park am fi la tzara, multa... :rolleyes: "sanatate" :kiss:

Editat de onixutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce mi-a povestit o amica care locuieste in blocul in fata caruia s-a produs incidentul, tipul ar fi fost EL SI CU EL. Adica parea fascinat de acceleratia motorului si de zgomotul produs incat mai mult ca sigur a uitat de ambreiaj :rusinica: Anyway, de trait traieste...si asta e bine. Echipamentul nu prea i-a fost de ajutor ( pantaloni scurti si tricou) si s-ar fi ales cu cate una alta pe la picior....ceva pe la coloana.... Cam atat de pe ulitzele satului.

 

Deci problema de data asta nu a mai fost "conservarul turmentat-ramolit-handicapat-retartat" pe care tot il baga motociclistul la inaintare cand o comite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci problema de data asta nu a mai fost "conservarul turmentat-ramolit-handicapat-retartat" pe care tot il baga motociclistul la inaintare cand o comite.

Din pacate in 80% din cazuri conservarul este motivul accidentelor, sa nu uitam asta. Sunt intr-adevar si aiuriti pe multi cai/kg, dar aia si-o cauta singuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in 80% din cazuri conservarul este motivul accidentelor, sa nu uitam asta. Sunt intr-adevar si aiuriti pe multi cai/kg, dar aia si-o cauta singuri...

Procentul anul trecut a fost 60%, iar anul asta a cam scazut, in defavoarea motociclistilor.

Sanatate motociclistului si bani de echipament (daca intr-adevar n-a avut)... ca restul nu se cumpara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in 80% din cazuri conservarul este motivul accidentelor, sa nu uitam asta. Sunt intr-adevar si aiuriti pe multi cai/kg, dar aia si-o cauta singuri...

Exagerezi. In plus, desi legal e vina autoturismului, exista uneori circumstante atenuante pentru soferi, respectiv viteza motociclistului, prea mare pentru situatia din trafic.

 

Nu mai zic de faptul ca accidentele cu un singur participant, motociclistul, nu sunt toate raportate.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma streseaza astia de la administratia strazilor sau ce or fi de uda toata ziua asfaltul. la cea mai mica frana derapezi. in loc sa le ude cand e zapusala le uda acu de fac numai blatoace...

1) E apa din Dambovita, iau toata mizeria de acolo si o intind pe strazi.

2) E contract marca Basescu - Videanu - Berceanu - Prigoana - Spirea - Cocos - Irinel & Shit, am auzit ca Primaria plateste ~ 500 Euro per cisterna de apa imprastiata pe strazi. Din banii nostri, bineinteles.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neaparat apa din Dambovita, aici in sectoru 3 iau apa si din IOR(dar e lafel de jegoasa :rusinica: ), cred ca zvonu cu 500 euro e cam umflat, totusi la cate cisterne de apa sunt varsate zilnic ar iesi niste sume exagerat de mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in 80% din cazuri conservarul este motivul accidentelor, sa nu uitam asta. Sunt intr-adevar si aiuriti pe multi cai/kg, dar aia si-o cauta singuri...

 

mult exagerat numarul... si chiar si atunci cand legal cel din masina (conserva poate ai tu, eu unu prefer sa le spun masini si motociclete) este legal autorul accidentului, stiti si voi de cate ori motoristul a comis-o la maxim (vezi topicul cu padurea Bogatii de mai jos).

 

Si bineinteles, daca soseaua e uda... SOSEAUA E DE VINA. Nu berbecul cu o motocicleta mai desteapta decat el. Mai auziti-va si voi vorbind. Cand soseaua e uda mergi incet nu de tarasti pe asfalt in tricou si pantaloni scurti :rusinica: injurand in gand spaga pe care a luat-o primarul pentru o cisterna cu apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult exagerat numarul... si chiar si atunci cand legal cel din masina (conserva poate ai tu, eu unu prefer sa le spun masini si motociclete) este legal autorul accidentului, stiti si voi de cate ori motoristul a comis-o la maxim (vezi topicul cu padurea Bogatii de mai jos).

 

Zvonul cu 500 eur NU E UMFLAT. Pretul e pe acolo.

Este, dupa contractele de deszapezire, cea mai profitabila afacere pentru firmele de salubritate. Costurile sunt minime, numarul de "curse" poate fi oricand aranjat din creion, atat timp cat ei isi iau banii si ceilalti spaga... asa va sta treaba.

Ganditi'va numai cate sesizari si cate plangeri s'au facut la primarii, cate articole au aparut in presa si tot la fel de repede nu s'a mai auzit nimic.

Udarea strazilor este o imensa gaura neagra prin care se scurg bugetele primariilor in buzunarele unor "baieti destepti".

 

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca ploua si e soseaua uda, cine kilu meu mai e de vina bai bikerii lu peste?

 

Domnu' super smecher - asa scrie sub avatar - daca ploua apa care cade de sus nu are "calitatile" apei luate din Dambovita sau din balta IOR. Pe incercate asta.

De sus poate sa cada cata apa vrei... sigur ca marcajele devin mai alunecoase, dar efectul e cu totul altul daca combini marcajul alunecos si ud cu apa cu detergenti, namol fin si alte ingrediente speciale din baltile Bucurestiului.

 

Parerea mea.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' super smecher - asa scrie sub avatar - daca ploua apa care cade de sus nu are "calitatile" apei luate din Dambovita sau din balta IOR. Pe incercate asta.

De sus poate sa cada cata apa vrei... sigur ca marcajele devin mai alunecoase, dar efectul e cu totul altul daca combini marcajul alunecos si ud cu apa cu detergenti, namol fin si alte ingrediente speciale din baltile Bucurestiului.

 

Parerea mea.

 

pai in cazul asta luati-va batiste ca sa stergeti asfaltul sau faceti o petitie la primarie sa ude strada cu apa plata musai marca ''dorna'' , domnu'(nu am citit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush cum e pe la voi ... dar am vazut de o gramada de ori in ploiesti sa ude strada chiar daca ploua :rolleyes:))

 

NORMAL ca uda si aici strada chiar daca ploua...nu trebuie sa mearga banutzu??

 

pai in cazul asta luati-va batiste ca sa stergeti asfaltul sau faceti o petitie la primarie sa ude strada cu apa plata musai marca ''dorna'' , domnu'(nu am citit)

 

 

IOOOOIIIII!!! Ce Idee buna!! Asa sa facem toti!!

:rusinica: Iancule!! Fii capitanu' nostru!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zvonul cu 500 eur NU E UMFLAT. Pretul e pe acolo.

 

 

 

Parerea mea.

 

nu cei 500 de euro era numarul umflat... cele 80% din accidente comise de masini.

 

Avand in vedere ca Vanghelie platea 13,5 lei noi / un creion vezi doamne sponsorizari pentru scoli, cei 500 E nu ma mai mira...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor nu deviati de la subiect. faceti cumva si scoateti un conservar la inaintare sa puteti da vina pe el ca asa e obiceiu.

hmmm, se vede treaba ca in cazu asta nu aveti de unde sa-l scoateti. oky doky deci de data asta motoristii e de vina. dar atunci nu inteleg cum de nu sariti cu adjectivele uzuale idiot, dobitoc, ucigas etc la adresa voinicilor de pe motor care au comis-o? sau adejctivele alea is rezervate exclusiv pt conservari.

bravos natiune!

despre semnificatiile cuvantului OBIECTIVITATE are cineva habar in lumea astea cu prea multi cmc si prea putini neuroni?

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in cazul asta luati-va batiste ca sa stergeti asfaltul sau faceti o petitie la primarie sa ude strada cu apa plata musai marca ''dorna'' , domnu'(nu am citit)

 

 

Amice, esti pe langa, iti doresc sa pui o frana brusca dupa ce uda cei de la salubritate(defapt nu-ti doresc) iar dupa aceea sa pui aceeasi frana dupa ce ploua afara ! Vezi diferenta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor nu deviati de la subiect. faceti cumva si scoateti un conservar la inaintare sa puteti da vina pe el ca asa e obiceiu.

hmmm, se vede treaba ca in cazu asta nu aveti de unde sa-l scoateti. oky doky deci de data asta motoristii e de vina. dar atunci nu inteleg cum de nu sariti cu adjectivele uzuale idiot, dobitoc, ucigas etc la adresa voinicilor de pe motor care au comis-o? sau adejctivele alea is rezervate exclusiv pt conservari.

bravos natiune!

despre semnificatiile cuvantului OBIECTIVITATE are cineva habar in lumea astea cu prea multi cmc si prea putini neuroni?

 

e mult prea greu cu OBIECTIVITATEA aia hihihi :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, esti pe langa, iti doresc sa pui o frana brusca dupa ce uda cei de la salubritate(defapt nu-ti doresc) iar dupa aceea sa pui aceeasi frana dupa ce ploua afara ! Vezi diferenta..

 

let the force to be with you, my apprentice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, esti pe langa, iti doresc sa pui o frana brusca dupa ce uda cei de la salubritate(defapt nu-ti doresc) iar dupa aceea sa pui aceeasi frana dupa ce ploua afara ! Vezi diferenta..

 

Inca nu am apucat sa miros traficul de Bucuresti, nici strada uda cu ...uatevar.

 

Dar un sfat de bun simt ar fi : NU MAI PUNE FRANE BRUSTE DACA E UD. Poti sa mergi mai incet si orice frana pe care o pui sa fie lina... :rolleyes: Makes sense?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca strazile ar fi curate nu adevarate santiere, ar mai fi cum ar mai fi cu udatul. Poate ar fi O.K.Dar strazile sunt pline de praf, de la ricaitul zilnic. Acest praf, putin udat se transforma in noroi si aici este buba. Da, se poate merge mai incet, cum s-ar zice sa ne adaptam viteza la conditiile de drum,dar pina cind nu sunt curate strazile, nu se termina cu santierul, un pic de apa scuipata pe strada nu rezolva cu nimic situatia.Ca si cu bordurile bani risipiti, sau o treaba facuta invers si fara rost.Dar de undeva trebuie sa iasa banutzul nu...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e neaparat apa din Dambovita, aici in sectoru 3 iau apa si din IOR(dar e lafel de jegoasa :rolleyes: ), cred ca zvonu cu 500 euro e cam umflat, totusi la cate cisterne de apa sunt varsate zilnic ar iesi niste sume exagerat de mari.

Mult? :kali:

 

Parapetii despartitori de pe DN1 sunt inchiriati cu 0.5 Euro / zi de la o firma privata. Contract pe 15 ani. Fa calculul si vezi unde ajungi acolo cu costurile. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...