Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acu sa-mi fie cu iertare ca intreb...ce atas vrei sa-i pui? ca am mai vazut moto ( de ex o honda Goldwing si arata tare fain) cu atas de jupiter 4, cam are trecere modelul asta.

Oricum iti doresc succes :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IeÂşim uikendul ăsta la o plimbare?

Mă iei în ataÂş?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu sa-mi fie cu iertare ca intreb...ce atas vrei sa-i pui? ca am mai vazut moto ( de ex o honda Goldwing si arata tare fain) cu atas de jupiter 4, cam are trecere modelul asta.

Oricum iti doresc succes :cheers:

Pai la unul de jupiter ma gandeam.A reusit oare cineva la noi in tara sa puna pe o moto japoneza atas si sa treaca de rar?

Editat de karpatenwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,este in zona galati-braila un domn cu o viroaga de 750 cu atas.

eu am fost la RAR in galati si la intrebarea, cum pot sa pun un atas la o motocicleta ce nu a fost prevazutra cu atas din fabrica, domnii ingineri nu au fost coerenti in exprimare,nu mi-au dat nicio informatie folositoare,nimic :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sincer ? Am inceput sa imbatrinesc si sa apreciez siguranta unei masini. Stiu , suna a tradare , dar nu mi-e rusine sa mi-o asum. Totusi , sa nu mai am motor NICIODATA este o suferinta de neindurat , asa ca optez pentru atas. Tot imi plac mie vechiturile.

Deci , adio Deauville , salut atas.

 

N-ai imbatranit,ai inebunit desigur.

 

Scuze.Ce inseamna chisa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Cum bine se spune, un sut in dos poate fi un SALT INAINTE. Asa ca hai, ia-ti fierul si hai la drum cu o comunista cu atas! Si daca mai vrei inca "un sut in dos": cu mare placere la primavara cand a mea va fi gata, oricand poti sa faci o tura cu ea, daca vrei.

 

*** sfat: nu vinde Deauvillu`. Nici eu n-am mai dat Viroaga. E buna si o jaFoneza la casa omului. Zic io.

 

Dacă mai ai ceva bilete de investit în Ij îți recomand să-i pui furca Âşi roți d-astea .

 

Vei avea mai multă siguranță pe frâna față Âşi în plus scapi de centrarea roților cu spițe care poate fi o muncă în plus Âşi cu rezultate nu întodeauna 100% satisfăcătoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Ia de aici

 

multumesc! am luat! si imi pare raaaau ca nu ne vazuram la Buc. sunt cu adevarat foarte incarcat la job... next time! :friends:

 

Dacă mai ai ceva bilete de investit în Ij îți recomand să-i pui furca Âşi roți d-astea .

 

biletele sunt scumpe si multe... cresc in fiece zi. iar si la sfatul lui pedros raman pe sistemul clasic, e mai batraneste dar mai sigur. si mai ieftin. multzam pt sugestie, am dezbatut asta si cu Schumy, sa stii ca indelung am vb despre subiectul acesta ca si pe mine ma tenta dar... am ramas la sistemul clasic. multumesc inca o data, ma bucur ca vad ca sunteti preocupati de proiectul meu! orice sugestie este fireste binevenita in continuare, din partea oricui.

 

UPDATE 24 IAN: motocicleta este in grija lui Pedros, a desfacut deocamdata motorul. e mult de lucru. dar iesim la liman. tocmai m-am despartit de el si de Fane, bauram cateva beri, facuram lista de piese... azi voi da comanda de piese lui danny - tunky pentru etapa reparatiei capitale a motorului. iar dl. bogdan harea mi-a spus ca ar accepta sa-mi refaca parbrizul de la atas. ce sa va mai spun... suntem pe calea cea buna!

 

am sa mai scriu cand sunt informatii concrete, nu am mai scris in ultima vreme ca sa nu ma bag in seama aiurea, ce ma bucura insa e ca sunteti interesati de acest proiect. mereu cand vor fi chestii noi am sa va scriu, fara sa abuzez insa. respect!:cheers:

 

am sa va tin la curent si va multumesc mult, prieteni!

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Abuzează

 

:cheers: eee... e interesanta sectiunea asta a forumului. de ce sa scriu prostii sau platitudini? doar sa tin sus topicul? aiurea? nuuuuuu. e pacat.

 

*** a gasit Pedros numai maimutze in motor: ambielaj de IZH 56, biela bate groaznic, diverse modificari improvizate si uzuri, dinti rupti la placile de ambreiaj, motor incleiat cu silicon, dinastea. ne asteptam, dealtfel - ambielajul a fost surpriza cea mare. insa il scoatem la capat. cu cheltuiala, e drept.

 

PS: micul "club" al atasistilor se pare ca are un nou membru: pe blog mi-a scris un tip care ar vrea un Ural cu atas. l-am indemnat sa citeasca aici "coltul comunistelor" cu sectiunile dedicate si sa ia legatura cu oamenii ce m-au indrumat si pe mine. ca alternativa, mi-am permis sa-i sugerez un Ij Planeta 5... desi el cauta un Ural cu atas pana-n 2000 eur...

 

mi s-a parut f. okei omul... probabil o sa apara printre noi daca e cu adevarat interesat si-s sigur ca va primi aici sfaturile potrivite, asa cum si eu am primit.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: eee... e interesanta sectiunea asta a forumului. de ce sa scriu prostii sau platitudini? doar sa tin sus topicul? aiurea? nuuuuuu. e pacat.

 

*** a gasit Pedros numai maimutze in motor: ambielaj de IZH 56, biela bate groaznic, diverse modificari improvizate si uzuri, dinti rupti la placile de ambreiaj, motor incleiat cu silicon, dinastea. ne asteptam, dealtfel - ambielajul a fost surpriza cea mare. insa il scoatem la capat. cu cheltuiala, e drept.

 

PS: micul "club" al atasistilor se pare ca are un nou membru: pe blog mi-a scris un tip care ar vrea un Ural cu atas. l-am indemnat sa citeasca aici "coltul comunistelor" cu sectiunile dedicate si sa ia legatura cu oamenii ce m-au indrumat si pe mine. ca alternativa, mi-am permis sa-i sugerez un Ij Planeta 5... desi el cauta un Ural cu atas pana-n 2000 eur...

 

mi s-a parut f. okei omul... probabil o sa apara printre noi daca e cu adevarat interesat si-s sigur ca va primi aici sfaturile potrivite, asa cum si eu am primit.

Salve! Pai sa-i dam omului un MT16,cu tractiune pe atas,daca vrea.Nea spirica nu vrea chiar 2000 de euro.Dar nici prea departe de suma asta nu ravneste.Numai bine!

Editat de simson simson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: eee... e interesanta sectiunea asta a forumului. de ce sa scriu prostii sau platitudini? doar sa tin sus topicul? aiurea? nuuuuuu. e pacat.

 

*** a gasit Pedros numai maimutze in motor: ambielaj de IZH 56, biela bate groaznic, diverse modificari improvizate si uzuri, dinti rupti la placile de ambreiaj, motor incleiat cu silicon, dinastea. ne asteptam, dealtfel - ambielajul a fost surpriza cea mare. insa il scoatem la capat. cu cheltuiala, e drept.

 

PS: micul "club" al atasistilor se pare ca are un nou membru: pe blog mi-a scris un tip care ar vrea un Ural cu atas. l-am indemnat sa citeasca aici "coltul comunistelor" cu sectiunile dedicate si sa ia legatura cu oamenii ce m-au indrumat si pe mine. ca alternativa, mi-am permis sa-i sugerez un Ij Planeta 5... desi el cauta un Ural cu atas pana-n 2000 eur...

 

mi s-a parut f. okei omul... probabil o sa apara printre noi daca e cu adevarat interesat si-s sigur ca va primi aici sfaturile potrivite, asa cum si eu am primit.

 

hm...imi pare rau de ce aud.

pe de alta parte ce faci tu acum e sa ti traiesti visul.si asta nu poate fi oprit.

bafta mare la reparatii si respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU
*** a gasit Pedros numai maimutze in motor: ambielaj de IZH 56, biela bate groaznic, diverse modificari improvizate si uzuri, dinti rupti la placile de ambreiaj, motor incleiat cu silicon, dinastea. ne asteptam, dealtfel - ambielajul a fost surpriza cea mare.

 

:o ... :rusinica: :angryfire: :finger: păi ftuț morții răniții mnezoii de GÎJÎITUL dracului !!!! Să vezi ce-i bat io obrazul !!!!!

BĂ!!!... habar n-am avut că dacă Âştiam............ nici 100 de euro nu-i ofeream. Dar.... hai să-l cred pe cuvînt.... motorul funcționa.... de ajuns ați ajuns.... mnezeii Âşi răniții......

Să-mi bag #&¤%"!¤/E&(% în gîtul lui!!!! De aia e gîjîit ! C¤c%m-aÂş în palmele lui....

 

Scuzați limbajul, dar sunt foarte tulburat de cele ce citesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o ... :rusinica: :angryfire: :finger: păi ftuț morții răniții mnezoii de GÎJÎITUL dracului !!!! Să vezi ce-i bat io obrazul !!!!!

BĂ!!!... habar n-am avut că dacă Âştiam............ nici 100 de euro nu-i ofeream. Dar.... hai să-l cred pe cuvînt.... motorul funcționa.... de ajuns ați ajuns.... mnezeii Âşi răniții......

Să-mi bag #&¤%"!¤/E&(% în gîtul lui!!!! De aia e gîjîit ! C¤c%m-aÂş în palmele lui....

 

Scuzați limbajul, dar sunt foarte tulburat de cele ce citesc

Dar te-ai gindit ca poate el nu are nici o vina si asa sa o fi luat-o si el :scratch: ??? si acu ce conteaza ce are inauntru atita timp cit functioneaza ..... el a vindut o moto SH si nu una NOUA cu garantie de piesa originala .

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

...ai Âşi tu dreptate... a zis că el n-a umblat în ea. E posibil să nu fi Âştiut nici el, a mers pe acelaÂşi principiu, a văzut-o mergînd Âşi gata.

Ei Âşi dacă mi-am trecut uleacă %&%&* prin gîtul lui ce.... :bigstar:

 

În altă ordine de idei

iar si la sfatul lui pedros raman pe sistemul clasic, e mai batraneste dar mai sigur. si mai ieftin. multzam pt sugestie, am dezbatut asta si cu Schumy, sa stii ca indelung am vb despre subiectul acesta ca si pe mine ma tenta dar... am ramas la sistemul clasic.

 

'AI LAS-O JOS CĂ-I ÎNCINSĂ!

ce naiba e aÂşa dificil la un sistem tîmpit de simplu Âşi extrem de eficient? Plăcuțe are dany, ieftine, Âşi faci cei 6000 km cu un set nou, garantat. Disc îți dau cu tot cu jantă (spițată), lichid DOT4 găseÂşti la orice benzinărie lîngă uleiul 2T, iar pompița de ghidon dacă-i bună de-acasă (nu are garnituri ciupite), n-are moarte. Un furtun de presiune îți execut eu la Cristina la serviciu.

Adică dacă stau să scormonesc sub zăpadă, îți asamblez un sistem complet, dar desfăcut, de pe IJ-u dezmembrat de pe care ți-am dat Âşi telescoapele. Numai că trebuie recondiționat etrierul. Mai am Âşi o pompiță de scuter, dar e suficientă.

Deci nu m-am lămurit eu cu eficiența.... las' că-l sun pe meÂşter Pedros acu.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vulpoiule bătrân ce eÂşti tu :D Băiatul s-o fi gândit că din banii investiți în roțile alea poate să acopere o lacună mai mare a rusoaicei. Dupa cum vezi a dat peste Andreea Marin cu surprizele ei cu tot ascunsă în motor aÂşa că fondurile se alocă în funcție de priorități. Sistemul de frânare pe care îl are el funcționează foarte bine dacă e reglat ca lumea. Cu două cabluri frână față de rezervă s-ar putea să parcurgă tot drumul dus-întors.

Sau poate ai tu de gând să faci (încă) o faptă bună Âşi să-l surprinzi pe neica Festina cu un "cado, cado, due anelli etc" :lol:

 

De vre-o 4-5 ani (exagerez, da mi-e o leaca dor de posturile lui Drobu&Co.) nu am mai văzut un topic aÂşa fain ca ăsta, mai ales când preconizez ce o să urmeze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...