Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

La motocicletele cu atas ai in principiu doua variante: cumperi una veche pe care o repari si te plimbi cu ea pe o raza de 300 km in jurul casei (ca sa nu fii prea departe cand trebuie sa te intorci pe platforma) sau oriunde vrei daca te pricepi si esti dispus sa repari la ea pe sant in timp ce sotia comenteaza si copilul se plictiseste - investitie initiala 500-1000 euro si inca o data pe atat in reparatii, sau cumperi una noua (sau SH dar de generatie noua)si te plimbi pur si simplu, aici preturile sunt de la 5.000 euro pentru un Ural SH pana la 13.000 pentru un Ural nou sau chiar spre 40.000 euro pentru o Hayabusa cu atas SH.Intre variantele astea sunt o multime de optiuni, depinde foarte tare ce gen de ture vrei sa faci.

Ural Moto inchiriaza motocicleta cu atas daca vrei sa vezi daca chiar e ceva ce-ti place inainte sa decizi daca si cumperi una.

 

Cel mai bun si mai simplu raspuns! Succes(uri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc foarte mult pentru raspunsul complet. O sa ma uit pe la Ural Motors. Turele ar fi gen munte-mare-camp-inapoi la munte, 1000-1500km. Nu vreau hayabusa, as prefera ceva care sa mearga incet sa pot admira si peisajul. As prefera 500-1000 euro si sa o mai repar eu. Zic ca daca m-am descurcat cu ducatili, ceva cu motor simplu e mai usor de reparat. O sablare si-o vopsea gasesc prin garaj. Imi plac foarte tare pozele colegului adolf 118, in special cea militara - mai pe gustul meu ca as mai servi si drum de tara.

Sotia si copilul sunt intelegatoare, si cu siguranta isi gasesc ceva de facut cat mai schimb eu niste rulmenti. De exemplu pot sa faca o cafea.

Ce modele sunt mai raspandite si pe unde ar trebui sa caut ?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ar interesa o motocicleta cu atas, ca sa pot merge cu sotia si copilul la plimbare gen tura sau concediu.

 

Exista de inchiriat sau doar varianta de cumparat?

Daca e de cumparat, ce sfaturi imi dati? pe la ce preturi se invart astea ?

 

Multumesc.

 

Daca esti incepator cu comunistele recomand un URAL,tu alegi variantele de moto in functie de buget.

Nu te apuca sa cumperi jeguri la 300-400 de euro, cu alea nu vei circula niciodata fara sa bagi lovele fara numar.

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte incantat sunt, deoarece in weekend m-am dat si eu cu motocicleta cu atas. Incepator fiind, zic ca m-am descurcat binisor. Singura problema, este ca la franare trage in stanga si trebuie mare atentie. In rest motocicleta, la drum intins, merge drept si nu trage stanga/dreapta :rolleyes: Nu am reusit sa ma pozez singur prin Focsani :grinbandit: In schimb se uita lumea la mine de parca mergeam cu o vulpe in lesa :crack: Mai aveam si pe cap tichia de piele a lui tataie :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sal.. atasisti maine ies la o plimbare cu ivanul pe varful cozia care doriti sa facem plimbarea an preuna sau sa ne antalnim la valcea ar fi minunat pe asa canicula sa stam an tre betoane e mai fain la munte daca este timp bagam si valea latoritei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit!

Am o intrebare privitor la un model de Honda XRV cu atas. Stiu ca acum citiva ani cineva a adus una din Germania si a dus-o la RAR. S-au cam mirat aceia de asa kestie rara dar daca omul a avut acte a trebuit sa o inmatriculeze. Asadar daca stie cineva linkul ( eu nu mai stiu unde era ) il rog sa mi-l dea si mie. Multumiri anticipate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E în acest topic, postul 930.

 

Off topic: Ai dat MZ-ul?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E în acest topic, postul 930.

 

Off topic: Ai dat MZ-ul?

 

Salut! Multumiri pt. ajutor. Nu am dat MZ-ul si nici nu- lmai vind,pentru 400 de euro nu merita la cita munca am depus la el, fiind un custom, plus omologare facuta de mine. Asadar ramine in posesia mea si ma voi da cu el cu placere si peste multi ani. Inca o data,multumiri. Romi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut! Multumiri pt. ajutor. Nu am dat MZ-ul si nici nu- lmai vind,pentru 400 de euro nu merita la cita munca am depus la el, fiind un custom, plus omologare facuta de mine. Asadar ramine in posesia mea si ma voi da cu el cu placere si peste multi ani. Inca o data,multumiri. Romi

 

Salut Romi! Am un bun prieten motociclist cu același nume.

 

M-a interesat MZ-ul tău, pentru că am și eu un motor de ETZ pe care vreau să-l pun în cadrul de ES. O să te contactez în privat pentru cîteva informații, pentru a nu strica acest topic.

 

Toate bune! :cheers:

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

1. Frumos Jupiter cu ataÂşul ăla! (Stoye?)

2. Nimic surprinzător la cretinooziar. 400 kile cu tot cu huiu nieu doar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal .. vad ca pe topicul asta se vorbeste nu mai de repararati de iseala nexam ,nimeni vad ca ca nu iese cu atasul din ograda am iesit uchendul trecut pe cozia a fost belea am fortat la maxim eMul pe forestier si a fost OK m am gandit o trasalpina este minciuna ce ziceti ne bagam, data, locatie , ca trece vara ce dreacu..am cateva poze spre vf cozia.

post-54357-0-64766300-1342127384_thumb.jpg

post-54357-0-34851200-1342127484_thumb.jpg

post-54357-0-99762200-1342127610_thumb.jpg

post-54357-0-24478400-1342127711_thumb.jpg

post-54357-0-77912700-1342127817_thumb.jpg

post-54357-0-08154100-1342127906_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am bagat de seama aspectul asta.macar omu merge si viziteaza locuri pe unde eu ,de exemplu inca n-am ajuns,dar sper sa le vad candva.din pozele postate,m-a fascinat motocicleta,peisaje....da domnu cisu,ar cam trebui sa mai stai pe acasa si sa te uiti la altii cum posteaza pe unde au fost si sa iti iei domle o casca omologata.valabil si pentru altii . off,canicula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal .. vad ca pe topicul asta se vorbeste nu mai de repararati de iseala nexam ,nimeni vad ca ca nu iese cu atasul din ograda am iesit uchendul trecut pe cozia a fost belea am fortat la maxim eMul pe forestier si a fost OK m am gandit o trasalpina este minciuna ce ziceti ne bagam, data, locatie , ca trece vara ce dreacu..am cateva poze spre vf cozia.

Salut Cisule, auzi da canistra, canistra e omologata??? :lol: Sa faci bine sa trimitzi casca la test, cred ca stii unde!?! Auzi, cica aici suntem iubitori de comuniste :kick: . Dar sa trecem la oile noastre, maine dimineatza eu trec Dunarea pe la PF II cu inca catziva motociclisti din "comuna" sa onoram invitatzia prietenilor nostri sarbi de a ne intalni la Negotin. Nu e prea departe pentru tine, ce zici? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O întrebare: casca aia militară nu prea e omologată pentru motociclism... ?

sal.. daca maresti poza 4 vezi ca are dotul pe ea si chiar este omologata dar la viteza fantastica de 60 pe ora si cu tancul asta chiar trebuie o casca omologata :lol:

 

haideti sa ne vedem pe drum si datile dracu de casti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...