Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

N-am inteles ce la-ti repezit asa pe tipul care a zis ca lui nu-i place cu atas... In loc sa-i explicati ce va place voua si sa-l invitati sa-l dati o tura ca sa vada si el voi l-ati trimis la treba lui...

Zau, nu stiu ce sa mai cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frate speedy.k, nu intelegi, mersul cu atas e un lucru unic, o aventura de pe vremuri. E atat de rar incat pentru oricine e un privilegiu sa mearga in atas, povesteste la nepoti.

Nu ma rog de nimeni sa-l invit in atas, din contra propun sa ne organizam si sa taiem bilet, vom fi bogati! Ne strangem, ii certam pe aia care dau plimbari pe moca in atash. Impreuna suntem puternici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa-i nene Alecule...mersul cu atas nu este chiar pentru toti.....cine vrea incearca...eu am avut experiente neplacute la inceput. :blink: ..dar am mai incercat......si imi place.... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa-i nene Alecule...mersul cu atas nu este chiar pentru toti.....cine vrea incearca...eu am avut experiente neplacute la inceput. :D ..dar am mai incercat......si imi place.... :rose:

 

asta nu o stiam...abia astept sa te vad la o bere sa imi pov :blink:

parerea mea, ca atat mersul cu un moto clasic, vechi, cu sau fara atas, te face sa te simti ca in alta epoca, parca te-ai intoarce in timp...e superba senzatia...daia incultii fitosi ai zilelor noastre rad cand vad un atas, dar, noua nu ne pasa...cum a zis Aleko, suntem puternici, reinviem istoria :D

 

cand o sa am fonduri, motor cu atas imi iau...e un vis al meu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai avut parte de un atas "bine" reglat!

 

acum, daca tot a spus, sa povesteasca :lol: iti dai seama sa cobori in atas transfagarasanu si sa se desprinda de motor :blink:

 

cum mi-a spus un amic, era plouat tot, pe transfagarasan, intr-o cutie, pe o roata :rose: asta da senzatie tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum, daca tot a spus, sa povesteasca :D iti dai seama sa cobori in atas transfagarasanu si sa se desprinda de motor :lol:

 

cum mi-a spus un amic, era plouat tot, pe transfagarasan, intr-o cutie, pe o roata :rose: asta da senzatie tare

 

 

:D ...saracu..cred ca facea asa :blink: ..din atas..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar... atasul e "love it" or "hate it". se aseamana intr'un fel cu masinile clasice. neinitiatii nu inteleg de unde o pasiune atat de "not cool", excentrica sau descrisa cu cine stie ce termeni care mai de care mai colorati.

 

cred ca motociclismul e o pasiune pt egoisti. pt ca una e sa fii pasager si alta conducator (de motor). motocicleta trage mai greu, nu stii cum se inclina cel din spate, creste consumul :lol: ...

 

cat despre mersul cu atas, in afara de faptul ca nu mai pui piciorul jos la stop si inca mai stai incalecat cand conduci... nu stiu. parca e masina (avand o gramada din dezavantajele ei - masa, dimensiuni).

 

mersul cu roata atasului in aer pe virajele de stanga... cred ca cel ce conduce se bucura de spaima celui din "cutie" :D, io nu am fost construit pt asa senzatii tari :rose: . si in afara de ij la care merge usor facuta manevra asta, la boxerele de 650 nu am prea vazut repetata miscarea asta. aleku stie :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar... atasul e "love it" or "hate it". se aseamana intr'un fel cu masinile clasice. neinitiatii nu inteleg de unde o pasiune atat de "not cool", excentrica sau descrisa cu cine stie ce termeni care mai de care mai colorati.

 

 

 

nu cred ca atasul e love it or hate it ci cred ca oricine ar trebui sa incerce inainte, sa-si faca o parere si sunt sigura ca oricine se indragosteste de mersul cu atas....eu sunt inca la inceput si nu numai ca sunt ft incantata...dar ma uimeste marsarierul....mai am multe de invatat si sper sa il depasesc pe profesor(Aleko) :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate speedy.k, nu intelegi, mersul cu atas e un lucru unic, o aventura de pe vremuri. E atat de rar incat pentru oricine e un privilegiu sa mearga in atas, povesteste la nepoti.

Nu ma rog de nimeni sa-l invit in atas, din contra propun sa ne organizam si sa taiem bilet, vom fi bogati! Ne strangem, ii certam pe aia care dau plimbari pe moca in atash. Impreuna suntem puternici!

 

Tu intelegi ce aventura e in mersul cu masina pe patru roti ? Io am mers si cu atas si fara si in atas dar tot descopar senzatii tari si pe patru roti. Trebuie doar sa ai pe cineva sa-ti deschida ochii. Asa ca mi se pare normal cand vine un nestiutor sa-i explici, sa-i arati, sa incerce si dupa aia mai stai de vorba cu el pe tema data. Asta vroiam sa zic. Daca repezim oamenii din start, dupa aia ce ne mai plangem ca majoritatea nu imbratiseaza ideea ?

Cat despre teoriile astea de exclusivism si club inchis, nu le imbratisez oricare ar fi tematica lor. Mai degraba ar trebui sa fim deschisi catre largirea grupurilor cu subiecte mai rare, cum e atasul, pentru ca asa castigi forta ca si comunitate. Era o vorba "Forta lupului sta in haita" (parca). Si cu cat haita e mai mare cu atat e mai respectata.

Gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea nasoala e k aici in TM. nu am am gasit nici un club al atasistilor( adik nu stiu io nici unul,.......sau nu am cautat destul?!)Dar pun si io o poza (tot o comunista)

post-14036-1169482387_thumb.jpg

Editat de ioska tm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie haita, statistic vorbind oriunde in lume, mai putin in China si in statele CSI, motociclistii care merg cu atas sunt rari, si toate motocicletele cu atas (chiar Uralele noi) sunt asimilate ca vehicule de epoca. Intre noi ne stim. Exclusivism nu cred sa apara, cred ca toti mergem si solo. Dar nu m-as ruga de nimeni sa il plimb in atas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Club exclusivist nu inseamna ca voi nu va dati decat cu atas, ci ca in grup e greu de intrat, ca nu sunteti deschisi catre noi membri.

Si nu era vorba sa te rogi de cineva, ci sa explici pe scurt unuia care a zis ca nu intelege care sunt placerile atasului. Mai ales ca omu' a si zis ca nu e o remarca neaparat impotriva atasistilor, ci doar ca el nu vede care e marea taina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut atasisitilor!

Am vazut astazi pe Discovery Civilisation un foarte bun documentar despre motocicletele BMW R75 si Zundapp KS750. Astept parerile celor care l-au vazut.

Numai bine!

 

 

Am mai umblat pe net si iata ce am gasit: http://www.wehrmachtsgespann.de/ksr75eng.htm

 

Numai bine tuturor! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie haita, statistic vorbind oriunde in lume, mai putin in China si in statele CSI, motociclistii care merg cu atas sunt rari, si toate motocicletele cu atas (chiar Uralele noi) sunt asimilate ca vehicule de epoca. Intre noi ne stim. Exclusivism nu cred sa apara, cred ca toti mergem si solo. Dar nu m-as ruga de nimeni sa il plimb in atas.

 

ma plimbi si pe mine in atas? :lol: vorbim la un fest, ceva...renunt momentan la motor cu atas ca nu am timp de carnet pana la anu, dar tot o sa imi iau, pt ca e super...

 

multa bafta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...