Sari la conținut

May 11 2008, Iesirea Din Cluj


wishlist
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa nu-mi spuneti ca unde se afla casca era si capul ! ! ! :lol: :lol: nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletele prietenilor lui cu care a iesit la plimbare , sincere condoleante familiei , rudelor , prietenilor si celor care lau cunoscut , ........................ :lol: :lol: RIP :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io mah?? nu l am vazut mah...merge cu 300/h si cand dau sa fac stanga regulamentar ma trezesc cu el in masina...

 

asta va fii scuza soferului... :lol:

scuza asta n-o sa tina, era linie continua. din pacate pt. motociclist asta nu mai are importanta.

 

imaginile sunt neverosimile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-mi spuneti ca unde se afla casca era si capul ! ! ! :lol: :lol: nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletele prietenilor lui cu care a iesit la plimbare , sincere condoleante familiei , rudelor , prietenilor si celor care lau cunoscut , ........................ :lol: :lol: RIP :lol: :lol:

da.......era decapitat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa-l ierte! :lol: :lol:

A intors pe linie continua??? cine a zis? .. unde a-ti vazut !?? -> tipic hotarelor noastre ... strigam, aratam cu degetul, aruncam cu pietre dar nu stim DE CE si mai ales daca suntem indreptatiti ori ba!!!!!! Nu stiu daca e atat de greu sa va abtineti in a nu scrie in milisecunda 2 un post pe forum dupa ce ati vazut o poza cu accident, depuneti un efort si faceti o mica analiza a informatiilor pe care le putem culege din 2-3 imagini (linie continua daca este ..indicatoare rutiere ...etc).

Curios lucru este faptul ca motorul nu are urme de lovire frontala, personal tind sa cred ca a franat pe ultimii metrii mai tare, roata spate ridicandu-se mult iar motorul a venit cu greutatea si inertia lui peste motociclist (care cred ca in ultim moment a vrut sa dea drumu la moto sau sa sara) fiind prins in cele din urma intre masina si motocicleta. Altfel nu vad cum codita ajunge sa fie rupta, fata neatinsa, pe portiera spate apare o urma a contactului cu motocicleta iar pe aripa-fata-sus a masinii pare a fii urma de cauciuc de la roata spate care inca se invartea in momentul imediat urmator impactului, rasucirii si coborarii motocicletei spre asfalt. A fost prins intre ciocan si nicovala ... poate gresesc dar atat ma duce capul.

 

Condoleante familiei :lol: :lol: :lol:

ps: nu cred ca a fost decapitat pt ca umarul ii este chiar sub oglinda, insa in ce priveste oasele si coloana ....

Editat de crz-one
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.......era decapitat

stop..... :lol: sunt scene socante..

 

v-as ruga sa va uitati la primul comentariu de pe siteul unde este publicat accidentul care suna asa

"ca nu sse vor invata minte"

eu am vrut sa comentez...dar trebuie sa fac cont si nu voi face ca voi fi banat din primul mesaj...comentati voi (:lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multa nesimtire din partea CityNews

UPDATE: Conform primelor cercetari, motociclistul care a decedat avea o viteaza foarte mare la momentul producerii accidentului. De asemenea, tot din primele masuratori, reiese ca motocicleta nu s-a lovit de Peugeot, ci motociclistul a franat brusc, fiind proiectat in masina.

 

 

 

UPDATE 2: La aproximativ 30 de minute de la producerea accidentului, mai multi motociclisti (prieteni ai victimei) rulau cu viteza spre locul unde a avut loc tragedia, speriindu-i pe soferii blocati in trafic.

 

 

Deci soferul n-are nicio vina, motociclistul s-a sinucis, era pur intamplatoare masina pe latul drumului. Si motoarele nu-s ca masinile. In conserva, franezi, intra ABS, ai scapat. Cu motorul te poti culca sau sa te duci in cap. Sa nu mai vb ca nu mai ai directie pe franare. Dar ziaristii si gura casca de pe margine stiu totul... mi-e scarba...

Saracii soferi... s-au speriat........................

Editat de XCS911
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza...... viteza nu ucide.... ne ucid altii. ne ucidem noi.... e nasol ce se intampla. de ce nu putea merge cu 50? sau na... 70....trebuie sa ai conduita preventiva... trebuie sa fii atent la tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este absolut socant ce se intampla, lumea a ajuns sa creada ca dak se aude un sunte mai tare de motor sau umpik mai turat motociclistu are deja 200/h ...jurnalistii lu peste prajit ....erau toti uzi saracii conducatori auto :lol: .. :lol:

 

deja nu mai am cuvinte ..este ceva de nedescris .. :lol:

 

condoleante familiei si prietenilor

 

R.I.P :lol: :lol:

Editat de onixutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.......era decapitat

 

SHIIT , SHIIT , SHIIT ! :lol: ," DUMNEZEU " ! sa aibe grija de sufletul lui , pacat era prea tanar ! si avea viitorul inainte !

 

inca-o data :lol: :lol: RIP :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa-l ierte! :lol: :lol:

A intors pe linie continua??? cine a zis? .. unde a-ti vazut !?? -> tipic hotarelor noastre ... strigam, aratam cu degetul, aruncam cu pietre dar nu stim DE CE si mai ales daca suntem indreptatiti ori ba!!!!!! Nu stiu daca e atat de greu sa va abtineti in a nu scrie in milisecunda 2 un post pe forum dupa ce ati vazut o poza cu accident, depuneti un efort si faceti o mica analiza a informatiilor pe care le putem culege din 2-3 imagini (linie continua daca este ..indicatoare rutiere ...etc).

Curios lucru este faptul ca motorul nu are urme de lovire frontala, personal tind sa cred ca a franat pe ultimii metrii mai tare, roata spate ridicandu-se mult iar motorul a venit cu greutatea si inertia lui peste motociclist (care cred ca in ultim moment a vrut sa dea drumu la moto sau sa sara) fiind prins in cele din urma intre masina si motocicleta. Altfel nu vad cum codita ajunge sa fie rupta, fata neatinsa, pe portiera spate apare o urma a contactului cu motocicleta iar pe aripa-fata-sus a masinii pare a fii urma de cauciuc de la roata spate care inca se invartea in momentul imediat urmator impactului, rasucirii si coborarii motocicletei spre asfalt. A fost prins intre ciocan si nicovala ... poate gresesc dar atat ma duce capul.

 

Condoleante familiei :lol: :lol: :lol:

ps: nu cred ca a fost decapitat pt ca umarul ii este chiar sub oglinda, insa in ce priveste oasele si coloana ....

 

Nu gresesti!nota 10pt post!

inca ceva...cauciucuri?slicks...corect?deci cauciucuri cu aderenta sporita>de circuit, fara crampoane si striuri...fara suparare...motocicleta nu era o motocicleta DOMESTICA...poate omushorul nostru avea experientza...dar...fara suparare...cred(REPET si NU aruncati cu pietre)cred ca a cam fortzat nota!

Da...asa se pare...pe aripa fatza stanga sus, apare o urma neagra...doar de la cauciuc putea proveni(insotita de indoitura aferenta)!portiera spate are o urma MULT prea dura, pt a fi protectia de genunchi a raposatului!pare sa fi fost un corp contondent, care apartinea motorului!

CRED, repet, cred ca daca ar fi mers un pic mai normal (asta NU inseamna ca avea 500 de km/h sau cum zice nenea microfon in bot 200 sau de alte tzaranei care nu au habar sa aprecieze viteza)...poate ar fi a avut o mica shansa!

dar si cei pe 4 roti...nu sunt atenti!

NU traim intr-o tzara in care sunt respectati TOTI participantii la trafic! fie ei biciclisti, scooteristi, motociclisti, conservari...s.a.m.d.

Pana cand se va ajunge la un crad oarecare de civilizatie in trafic, va mai trece mult timp si din pacate...DIN PACATE, si cazuri de genu, cu MULTE victime si familii indoliate!

pacat, inca o data!

 

Numai Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeul sa-l ierte! :lol: :lol:

A intors pe linie continua??? cine a zis? .. unde a-ti vazut !?? -> tipic hotarelor noastre ... strigam, aratam cu degetul, aruncam cu pietre dar nu stim DE CE si mai ales daca suntem indreptatiti ori ba!!!!!! Nu stiu daca e atat de greu sa va abtineti in a nu scrie in milisecunda 2 un post pe forum dupa ce ati vazut o poza cu accident, depuneti un efort si faceti o mica analiza a informatiilor pe care le putem culege din 2-3 imagini (linie continua daca este ..indicatoare rutiere ...etc).

Curios lucru este faptul ca motorul nu are urme de lovire frontala, personal tind sa cred ca a franat pe ultimii metrii mai tare, roata spate ridicandu-se mult iar motorul a venit cu greutatea si inertia lui peste motociclist (care cred ca in ultim moment a vrut sa dea drumu la moto sau sa sara) fiind prins in cele din urma intre masina si motocicleta. Altfel nu vad cum codita ajunge sa fie rupta, fata neatinsa, pe portiera spate apare o urma a contactului cu motocicleta iar pe aripa-fata-sus a masinii pare a fii urma de cauciuc de la roata spate care inca se invartea in momentul imediat urmator impactului, rasucirii si coborarii motocicletei spre asfalt. A fost prins intre ciocan si nicovala ... poate gresesc dar atat ma duce capul.

 

Condoleante familiei :lol: :lol: :lol:

ps: nu cred ca a fost decapitat pt ca umarul ii este chiar sub oglinda, insa in ce priveste oasele si coloana ....

in articolul de pe citynews scrie ca "autoturismul a virat la stanga in timp ce motociclistul a incercat sa se angajaze in depasirea lui" iar din pozele atasate rezulta clar ca e linie continua.

 

pe de alta parte vad ca tu ii critici pe cei ce au observat acest lucru, dar te hazardezi in speculatii privind modul de producere a accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut reportajul la stiri , pe antena 3. Un martor zicea ca erau 4 motociclisti , iar cel cu Peugeot-ul s-a dat putin in dreapta (intre timp l-au depasit 2 motociclisti) si apoi a virat stanga brusc (sa intre in curte) , moment in care baiatul cu Yamaha(fiind al 3lea) l-a luat din plin.

Tatal celui cu masina zicea ca fac curse intre ei...in fiecare zi. Ce dreacu' putea sa zica umflatu' ala ?

 

Odihneasca-se in pace !

 

pacat...pacat ca se moare cu dreptatea in mana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. Remus , nu am cuvinte acu 2 saptamani era diferenta de 5 metrii ca sa patesc la fel, exact in Baci exact asa ..... depaseam trei masini, nu era linie continua, am trecut de prima masina cand am vazut ca al treilea taie calea sa intre in curtea de la o casa din partea cealalta fara sa se asigure, pur si simplu a ramas blocat soferul cand ma vazut si aratat ca ce sa mai faca fara sa miste masina ... :lol: .... am tras o frana de mai rar asa ceva si am reusit sa ma opresc, dar in mine imi spuneam ca am avut noroc.

 

foarte periculos in Baci lumea trage stanga dreapta ca sa intre in curti sau pe podurile alea mici chiar de pe contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A Un martor zicea ca erau 4 motociclisti ,

(intre timp l-au depasit 2 motociclisti) moment in care baiatul cu Yamaha(fiind al 3lea)

 

 

DECI exista un martor si din partea "noastra", a motociclistilor...

sa speram ca va avea curajul sa spuna si sa ne spuna si noua ce s-a intamplat

cu adevarat!

astept sa vad ce poate spune omushorul ala...dupa ce va iesi din starea de shoc!

 

Numai Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el ... iar pe sofer, puscaria sa-l manance. Linie continua !!! (nu are importanta daca avea sau nu viteza !!! cretinul ala nu avea voie sa intoarca acolo)

 

de acord...fara suparare....dar aceeasi lege se aplica si pt...sa ma iertati...cei cu 2 roti!

deci intr-o oarecare masura i-a apartinut,din pacate, si lui remus vina(si NU numai a lui ci si a prietenilor lui)atunci cand au depasit pe linie continua!

NU sunt impotriva motociclistilor, am si eu...dar...dc am putea fi DOAR pt o sec impartiali, am putea gandi si analiza mai bine situatia!

Sper sa ma intelegeti, si sa nu ma puneti la zid!

 

Numai Bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel cu Peugeot-ul s-a dat putin in dreapta (intre timp l-au depasit 2 motociclisti) si apoi a virat stanga brusc (sa intre in curte) , moment in care baiatul cu Yamaha(fiind al 3lea) l-a luat din plin.

 

 

Am intalnit shi eu o gramada de boi din ashtia de intorc, parca sunt cu camionul, nu cu mashina.....se da maxim in dreapta, iar apoi vireaza maxim stanga fara sa semnalizeze. Tu ai impresia ca vrea sa opreasca pe dreapta, iar boul defapt vrea sa intoarca.

 

P.S. Mi-e sila de martorii care au radar in bot shi decibel-metr in ureche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...