Sari la conținut

May 11 2008, Iesirea Din Cluj


wishlist
 Share

Postări Recomandate

Dumnezeu sa-l ierte!!! Groaznic. Eram la masa, mancam, cand ma chemat tata sa vad la tv...urmatoarea replica a fost...te rog scapa de motor!! e groaznik ce se intampla. Doamne fereste!! condoleante familiilor si prietenilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa il ierte !

 

Multa mue conservarului. ALWAYS LOOK TWICE !!!

Morala pe care am invatat-o eu : speed down & slicks are not for highway use !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnzeu sa il ierte!

dupa cum se vede in filmare este linie discountinua, deci depasirea a fost regulamentara, iar soferul cand vireaza stanga are obligatia sa se asigure atat din fata cat si din spate daca vine vre`un vehicol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace!

 

Ca a gresit soferul (se pare ca da), ca nu a gresit, eu cred ca trebuie sa avem noi grija de noi, in primul rand. Realitatea si eternitatea sunt despartite de o fractiune de secunda!

 

Nu te-am cunoscut, Remus, dar sper ca in raiul motociclistilor unde esti acum inca esti calare pe motor, si motorul te duce spre lumina ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par aiurea, sau ca tin cu lupu'....dar daca sensurile-s delimitate de LINIE CONTINUA ....remus a gresit c-a intrat in depasire... legal, vina imi pare impartita in cazul asta.

 

Intre sensuri NU era linie continua, se vede clar in film. Deci motociclistul avea voie sa depaseasca.

 

Cu atatia soferi neglijenti, e o nebunie sa alergi pe soselele românesti.

 

Si inca o chestie: asociatia motociclistilor ar trebui sa ia pozitie si sa trimita proteste oficiale agentiilor de stiri si celorlalte canale media care prezinta in mod tendentios accidentele in care sunt implicati motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca se mediatizeaza.. e bine ca toti praslea astia sa vada capete rupte de corp.. sa stie si ei ca atunci cand intri in masina omului dai caciula jos sa dai bunaziua..si in unele cazuri o dai cu tot cu cap..daca t grabesti asa.. sa dai ..binetze ..

 

sadic nu..?

sunt multi cu experientza.. multi merg foarte bine din pct de vedere tehnic.. la fel de multi insa cred k daca stii sa mergi bine .. ai vreo sansa cand un troglodit intoarce pe linie continua.

 

Sunt multi care nu mai alearga asa tare si s-au mai domolit..dar uneori e deajuns un moment de tambelism inexplicabil pt a .. rezulta ce se vede in poze.

 

Din principiu nu merg mai tare de 80 in localitati.. uneori chiar 50.. pt k sunt situatii si locuri care.. pur si simplu nu te fac sa te simti in siguranta la o anumita viteza.. tine doar de un.. al.. 6 simtz sa zicem.

Este starea aia in care.. aflandu-te pe drum.. si analizand situatia iti spui la un moment dat "hmm, somthin' fishy.." si tai gazu.. i lasi moale.. ca sa te trezesti in 50 metri cu unu' care face o tampenie.. si zici ..frateeee.. daca nu o lasam, beleam ..***

 

asadar.. priviti inca o data unde este casca.. priviti cum iese sangele de sub usa.. picura pe asfalt, fugi cu gandul apoi terifiat ca poate in casca aia se afla capul.. oh.. shi chiar se afla.. deja iti vine sa vomiti nu..? leaga-te de scaun si uita-te.. data viitoare cand mia treci prin localitati sigur numai forjezi cu 1XX la ora..

 

sweat dreams..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord...fara suparare....dar aceeasi lege se aplica si pt...sa ma iertati...cei cu 2 roti!

deci intr-o oarecare masura i-a apartinut,din pacate, si lui remus vina(si NU numai a lui ci si a prietenilor lui)atunci cand au depasit pe linie continua!

NU sunt impotriva motociclistilor, am si eu...dar...dc am putea fi DOAR pt o sec impartiali, am putea gandi si analiza mai bine situatia!

Sper sa ma intelegeti, si sa nu ma puneti la zid!

 

Numai Bine!

Nu era linie continua!!! Deci vina e a soferului ca nu s-a asigurat la intrarea in curte. Remus a depasit regulamentar.

A nu se comenta despre linia continua. Am fost acolo. E poza aiurea de se vede linie continua.

Condoleante sincere, era un baiat foarte de treaba!

 

 

e bine ca se mediatizeaza.. e bine ca toti praslea astia sa vada capete rupte de corp.. sa stie si ei ca atunci cand intri in masina omului dai caciula jos sa dai bunaziua..si in unele cazuri o dai cu tot cu cap..daca t grabesti asa.. sa dai ..binetze ..

 

sadic nu..?

sunt multi cu experientza.. multi merg foarte bine din pct de vedere tehnic.. la fel de multi insa cred k daca stii sa mergi bine .. ai vreo sansa cand un troglodit intoarce pe linie continua.

 

Sunt multi care nu mai alearga asa tare si s-au mai domolit..dar uneori e deajuns un moment de tambelism inexplicabil pt a .. rezulta ce se vede in poze.

 

Din principiu nu merg mai tare de 80 in localitati.. uneori chiar 50.. pt k sunt situatii si locuri care.. pur si simplu nu te fac sa te simti in siguranta la o anumita viteza.. tine doar de un.. al.. 6 simtz sa zicem.

Este starea aia in care.. aflandu-te pe drum.. si analizand situatia iti spui la un moment dat "hmm, somthin' fishy.." si tai gazu.. i lasi moale.. ca sa te trezesti in 50 metri cu unu' care face o tampenie.. si zici ..frateeee.. daca nu o lasam, beleam ..***

 

asadar.. priviti inca o data unde este casca.. priviti cum iese sangele de sub usa.. picura pe asfalt, fugi cu gandul apoi terifiat ca poate in casca aia se afla capul.. oh.. shi chiar se afla.. deja iti vine sa vomiti nu..? leaga-te de scaun si uita-te.. data viitoare cand mia treci prin localitati sigur numai forjezi cu 1XX la ora..

 

sweat dreams..

Nu cred ca intereseaza pe cineva aici ce faci tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu cred ca este nici locul, nici momentul pentru "incontrari".

 

Din film se vede ca este linie discontinua, deci soferul nu avea voie sa faca stanga fara se se asigure. Daca s-a sigurat, a vazut ca vin 4 motoare (mai ales ca 2 au trecut pe langa el ! ) si a continuat sa faca stanga - e un criminal, daca nu s-a asigurat - tot criminal este !

 

E adevarat ca probabil viteza nu l-a ajutat deloc pe Remus ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza daca era linie continua sau discontinua? conteaza ca era localitate sau inafara localitatii? cel mai mult conta daca soferul a semnalizat. daca se semnalizeaza, si tu din spate vezi ce vrea el sa faca si atunci pui frana... faci ceva sa nu intri in el(asta daca ai viteza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei...

A murit un om, un motociclist...A murit din vina unui conducator auto ce nu s-a asigura la efectuarea virajului spre stanga. Nu conteaza ca ai murit cu dreptatea-n mana, nu-ti tine de cald acolo unde te duci. Probabil ca motociclistul a avut viteza mare, momentan nu stim...

Majoritatea comunitatii zbiara ca Romania e o tara de cacao, ca legea nu e respectata si din cauza asta se moare pe sosele.

Ce ne face pe noi ca si motocilisti diferiti de restul participantilor la trafic daca si noi la randul nostru incalcam legea in mod voit la fiecare iesire pe sosea? Cu ce suntem noi mai diferiti de un taxi care vireaza fara sa se asigure sau fara sa semnalizeze atunci cand circulam cu mult peste viteza legala pe diferite sectoare de drum? Chiar nu se poate circula cu o viteza decenta astfel incat in caz de nevoie sa ai o sansa sa scapi? Stiu, s-a murit si la 50Km/h, este adevarat, dar numarul accidentelor mortale intamplate la viteza mica este net inferior celor intamplate la viteza mare.

Citeam ceva posturi unde se vorbea despre viteze de 180-200Km/h si ma infioram. Ce mai intelegi din motociclism la viteza aia? Mai vezi ceva din peisaj? Se rezuma chiar totul la adrenalina? Chiar nu se poate circula legal sau hai sa spunem decent?

Pacat de omul tanar care a murit, pacat de parintii a caror viata a fost distrusa. Conteaza pentru ei ca nu a fost vina fiului lor????

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca se mediatizeaza.. e bine ca toti praslea astia sa vada capete rupte de corp.. sa stie si ei ca atunci cand intri in masina omului dai caciula jos sa dai bunaziua..si in unele cazuri o dai cu tot cu cap..daca t grabesti asa.. sa dai ..binetze ..

 

sadic nu..?

sunt multi cu experientza.. multi merg foarte bine din pct de vedere tehnic.. la fel de multi insa cred k daca stii sa mergi bine .. ai vreo sansa cand un troglodit intoarce pe linie continua.

 

Sunt multi care nu mai alearga asa tare si s-au mai domolit..dar uneori e deajuns un moment de tambelism inexplicabil pt a .. rezulta ce se vede in poze.

 

Din principiu nu merg mai tare de 80 in localitati.. uneori chiar 50.. pt k sunt situatii si locuri care.. pur si simplu nu te fac sa te simti in siguranta la o anumita viteza.. tine doar de un.. al.. 6 simtz sa zicem.

Este starea aia in care.. aflandu-te pe drum.. si analizand situatia iti spui la un moment dat "hmm, somthin' fishy.." si tai gazu.. i lasi moale.. ca sa te trezesti in 50 metri cu unu' care face o tampenie.. si zici ..frateeee.. daca nu o lasam, beleam ..***

 

asadar.. priviti inca o data unde este casca.. priviti cum iese sangele de sub usa.. picura pe asfalt, fugi cu gandul apoi terifiat ca poate in casca aia se afla capul.. oh.. shi chiar se afla.. deja iti vine sa vomiti nu..? leaga-te de scaun si uita-te.. data viitoare cand mia treci prin localitati sigur numai forjezi cu 1XX la ora..

 

sweat dreams..

 

Foarte dur spus, dar adevarat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...