Sari la conținut

Accident Deva


alexcbr80
 Share

Postări Recomandate

Nu se poate asa ceva !!!! Trebuie facut ceva??? Chiar suntem asa invizibili??????

 

Welcome to the real world. Da, suntem invizibili. Supravietuirea unui motociclist depinde numai de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate asa ceva !!!! Trebuie facut ceva??? Chiar suntem asa invizibili??????

 

are 76 de ani mosulica. Cred ca si o basculanta era invizibila pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 76 de ani mosulica. Cred ca si o basculanta era invizibila pentru el.

nu neaparat invizibila dar sigur nu putea calcula viteza, si vizibilitatea la varsta aia deja e redusa, multe persoane au probleme cu vederea si totusi conduc ca sa nu mai punem in calcul ca la 76 de ani nu mai ai reflexele care le ai macar la 40

multa insanatosire motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida!!!

 

...ar trebui draq o limita de varsta sau controale de aptitudini mai dese...sa nu mai intalnim fosile care pun viata altora in pericol... :(

 

si pa mine mo traznit o baba epileptica... :)

 

da vedeti voi, problema e ca majoritatea conservariilor nu au anii lu mosu asta..si tot nu vad si la fel nu se asigura ...

 

Ca-mi vine dau asfaltu' pa coclauri...da si acolo sant ciobani ce dau cu paru'..(Red Bull Romaniacs 2007) cei drept mai rar...

 

Bafta la noroc! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recuperare rapida!!!

 

...ar trebui draq o limita de varsta sau controale de aptitudini mai dese...sa nu mai intalnim fosile care pun viata altora in pericol... :(

 

si pa mine mo traznit o baba epileptica... :)

 

da vedeti voi, problema e ca majoritatea conservariilor nu au anii lu mosu asta..si tot nu vad si la fel nu se asigura ...

 

Ca-mi vine dau asfaltu' pa coclauri...da si acolo sant ciobani ce dau cu paru'..(Red Bull Romaniacs 2007) cei drept mai rar...

 

Bafta la noroc! :moto:

 

multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai cauta ma frate imbalsamatii astia pe sosea? Ca sa omoare lumea?

Nu mai vad bine, nu mai aud bine, nu mai au reflexe...dar ei merg cu masina.

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate motociclistului! dar ce poola mea cauta fosila aia la volan? parerea mea e ca 50% din tot ce se intampla in trafic e din vina politiei care nu-si face treaba, inclusiv aglomeratia din trafic. daca i-ar amenda pe toti de la manelistii care lasa bmw-u' in mijlocul drumului sa se duca ei sa-si ia seminte pana la tot felul de pisi care lasa jeep-ul pe trotuar ca ele "au treaba" la solar :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate motociclistului! dar ce poola mea cauta fosila aia la volan? parerea mea e ca 50% din tot ce se intampla in trafic e din vina politiei care nu-si face treaba, inclusiv aglomeratia din trafic. daca i-ar amenda pe toti de la manelistii care lasa bmw-u' in mijlocul drumului sa se duca ei sa-si ia seminte pana la tot felul de pisi care lasa jeep-ul pe trotuar ca ele "au treaba" la solar :(

 

adevarat graiesti

daca nu ar fi banda 1 ocupata si s.ar da amenzi s.ar merge mai bine

si

daca nu ar veni "jeapul" alb cu audiul alb cu avaria pusa pe banda doi s.ar circula si mai bine

 

DAR

 

LABAGII/TABLAGII ne pandesc pe noi cu radarul si cu depasire pe linia continua cu motocicleta

 

multa :)

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate motociclistului! dar ce poola mea cauta fosila aia la volan? parerea mea e ca 50% din tot ce se intampla in trafic e din vina politiei care nu-si face treaba, inclusiv aglomeratia din trafic. daca i-ar amenda pe toti de la manelistii care lasa bmw-u' in mijlocul drumului sa se duca ei sa-si ia seminte pana la tot felul de pisi care lasa jeep-ul pe trotuar ca ele "au treaba" la solar :(

 

 

cel mai bun post

 

bvoooo! peste 50% e de vina politia. Cat despre Antonescu, regrete pt. el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa bafta motociclistului, recuperarea ta si a banilor de la asigurari te albesc in cap de multe ori dupa ce ai suferit un accident.

Legat de mosulica cu Daciana, am vazut nu de mult la TV in Franta parca dadeau de la stat o suma de bani persoanelor peste trecute de XX ani sa renunte la sofat din cauza numarului mare de accidente cauzate de acestea. Foarte tare, asa ceva ar trebui sustinut si la noi, cu toate ca nu mai stii care fac mai multe accidente, persoanele in varsta sau tinerii teribilisti cu masini mult prea tari pentru competenta lor de a conduce.

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa bafta motociclistului, recuperarea ta si a banilor de la asigurari te albesc in cap de multe ori dupa ce ai suferit un accident.

Legat de mosulica cu Daciana, am vazut nu de mult la TV in Franta parca dadeau de la stat o suma de bani persoanelor peste trecute de XX ani sa renunte la sofat din cauza numarului mare de accidente cauzate de acestea. Foarte tare, asa ceva ar trebui sustinut si la noi, cu toate ca nu mai stii care fac mai multe accidente, persoanele in varsta sau tinerii teribilisti cu masini mult prea tari pentru competenta lor de a conduce.

Ride safe

Mai nou la noi fosilele fac bani prin...IGNORANTA.Traverseaza pe unde vrea poola sau pixda lui/ei si daca l-ai trantit ai de tras de iti sar capacele...asa e legea la noi...Inclusiv aia noua ;) In caz ca te saturi de umblat,adesea mosulica-baba iti propune un"targ"... ;) Lucrez in U.P.U si vad saptamanal scene d-astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand era motociclistul pe jos chiar treceam pe acolo cu autobuzul...si n-am mai aflat nimik ,pana acuma din stirea online.Incercau atunci sa-l ridice 2 pompieri...nu stiu starea lui.Din moment ce in anunt scrie ca are doar rani si contuzii..ma gandesc ca nu e nimik mai serios...oricum insanatosire grabnica.

 

Cat despre oamneii incapabili sa conduca e o solutie buna datul banilor pentru a renunta la condus oamenilor in varsta..sau chiar interzicerea condusului daca nu indeplinesc condiitiile de sanatate.Macar de ei sa ne mai scapam..ca de smenarii destepti nu ne putem scapa...

 

Din pacate nu exista si nu va exista lege impotriva prostiei si a incompetentei...

 

Drive safe...Mai bine sa fim noi mai atenti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa bafta motociclistului, recuperarea ta si a banilor de la asigurari te albesc in cap de multe ori dupa ce ai suferit un accident.

Legat de mosulica cu Daciana, am vazut nu de mult la TV in Franta parca dadeau de la stat o suma de bani persoanelor peste trecute de XX ani sa renunte la sofat din cauza numarului mare de accidente cauzate de acestea. Foarte tare, asa ceva ar trebui sustinut si la noi, cu toate ca nu mai stii care fac mai multe accidente, persoanele in varsta sau tinerii teribilisti cu masini mult prea tari pentru competenta lor de a conduce.

Ride safe

 

 

si eu am vazut in romania

le mai dau ceva la pensionari sa le ajunga de lumanari

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...