Sari la conținut

Accident Autostrada Bucuresti- Pitesti 18.05.2008


Mirciulika
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 324
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sar'mana! :lol:

 

"Ah, in sfarsit o masina al carei singur scop este sa intre in gipanuri conduse de cefe late sau de blonde proaste cu ochelari de soare care vorbesc la telefon, si de MATIZURI ROSII, si taxiuri care intorc pe dubla continua.... si, ultima ei actiune va fi dedicata papagalilor culesi dintre fostii gardieni publici care baga girofarul ca sa treaca pe rosu apoi opresc la shawormeria din colt blocand banda 1."

 

 

 

da cu matizurile rosii ce aveti?? ha??? voi stiti cum e sa stai intr un matiz rosu :lol: si sa treaca in forta un motociclist pe langa tine???? stiti?? nu stiti, va zic io, nici macar nu ai un sa sari :D .

 

 

:lol: io am glumit, sper sa nu dati foarte tare :).

 

 

Insanatosire grabnica colegului vostru!

 

 

P.S. un ie petecerea??? io aduc matizul din dotare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti matiz rosu , ne pare rau, ati picat examenul de acceptare in comunitate, societatea noastra va ureaza : drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n avem da utilizam :D tot out estem???

 

e de la culoare??? o vocsesc :lol:

 

n'aveti suflet :)

Nu te lua dupa asta, ca e rau :)

Noi primim toata lumea, dar nu pe oricine :lol:

 

PS: suntem offtopic rau, aici e de accidente...

Faceti-va topic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios, deschide alt topic... Despre ce vrei tu dar pastram threadurile de accidente mai curate. Oricum se abereaza destul. Toti isi dau cu parerea, toti invinuiesc pe unu' sau pe altu' etc. Fa si tu un topic despre frumusetea florilor, muzica anilor '60 sau efectul ierbii asupra neuronilor. Ce vrei tu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n avem da utilizam :D tot out estem???

 

e de la culoare??? o vocsesc :lol:

 

n'aveti suflet :)

conditi de acceptare in comunitate:

trebuie s-a sti sa scri corect cu cratima si sa nu facii risipa de i, e musaii, i se pune in esces doar acolu unde trebuiie

s-a fi cat mai agresiva

s-a injuri toti conservari

sa nu cunva sa mergii cu tranvaiul

sati dai cu parerea aiurea

mereu sal injurii pe unu care o parere diferita de a ta

si poate ca ma-i este cateva

s-a nu uit: nu e musaii s-a a-ii motocicleta

 

 

Serios, deschide alt topic... Despre ce vrei tu dar pastram threadurile de accidente mai curate. Oricum se abereaza destul. Toti isi dau cu parerea, toti invinuiesc pe unu' sau pe altu' etc. Fa si tu un topic despre frumusetea florilor, muzica anilor '60 sau efectul ierbii asupra neuronilor. Ce vrei tu :)

tu ce vrei, ma?

te dai cocos?

esti mascul feroce?

 

aveti matiz rosu , ne pare rau, ati picat examenul de acceptare in comunitate, societatea noastra va ureaza : drum bun

ba, mirciulika unde ie?

a plecat cu tranvaiul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai zic nik, :) v-am stricat topicul :lol: sorry

 

agresiva nu's, n'am.

da, da, lai stricat.....s-a vezi ca te v-a da afara aia :)

facem un topic despre nimic?

 

 

da, da, lai stricat.....s-a vezi ca te v-a da afara aia :D

facem un topic despre nimic?

uite aci: /index.php?showtopic=217574

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da, lai stricat.....s-a vezi ca te v-a da afara aia :)

facem un topic despre nimic?

 

 

 

uite aci: /index.php?showtopic=217574

acum se va naste o intrebare pentru admini......cum il mut de la accidente?

 

neah, nu asta ie baiul , :) , domnu "bagaj"??????

 

 

acu cred ca gasesc ceva resurse de agresivitate :D)

 

 

fa tu topic despre nimic esti mai mare :lol:

bagaj?

adica?

te bagi pe nimic?

 

admini idioti, unde e topicul meu?

sau sunteti niste papagali frustrati si l-ati sters repede????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Revin sa va spun ca ma simt bine, si am demarat actiunea pentru chemarea in judecata a domnului Ivana Florentin Madalin. soferul peugeot-ului 206 break , cel care m-a lovit.

 

Domnul Ivana se pare ca era in masina cu un politist in civil care s-a interesat despre acest caz in amanunt, acum intelegandu-se de ce politia autostrazii il protejeaza pe domnul Ivana. Ca o paranteza, in zilele in care am fost in spital, dupa nenumarate telefoane catre domnul Ivana, acesta a telefonat pe numarul de tel al fratelui meu, crezand ca este posesorul loganului rosu din fata mea si i-a zis, citez: "Hai sa ne vedem sa-ti dau actele ca am fost la politie si le-am luat si am aranjat cu domnul politist sa-l scoata vinovat pe motociclist."

 

Am declarat la politie ca nu depun plangere penala, ci ca voi merge pe parte civila pentru a-mi recupera dauna motocicletei.

Domnul Ivana inca refuza sa raspunda la telefon, eu incercand de mai multe ori sa iau legatura cu dansul pentru a rezolva litigiul pe cale amiabila.

 

Pe data de 30 iunie expira notificare trimisa catre domnia sa de avocatul meu, tot in vederea unei concilieri pe cale amiabila, urmand ca in zilele premergatoare expirarii notificarii sa depun actiunea catre judecatorie.

 

Din pozele atasate in posturile trecute de catre Mirciulik si alti user-i, se observa un barbat in tricou albastru si pantaloni scurti albi si in papuci care apare mai in toate pozele langa mine, la un momendat completand ceva intr-un caiet.

 

Se pare ca domnul descris mai sus este politaiul in civil care era in masina cu domnul Ivana.

 

Daca il recunoaste cineva si puteti sa-mi dati detalii despre dansul cat si despre domnul Ivana(eu nu stiu cum arata), daca apare in poze, va rog sa scrieti aici.

 

Voi atasa cateva poze spre a lamurii eventuale neintelegeri!

 

23896108215575tz2.jpg

33706574715575yb0.jpg

81052758015575dy7.jpg

 

In ultima poza apare domnul Ivana???

 

90342211015575bx0.jpg

 

Multumesc anticipat pentru ajutor, si/sau pentru eventuale sfaturi, indicatii, sugestii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Revin sa va spun ca ma simt bine, si am demarat actiunea pentru chemarea in judecata a domnului Ivana Florentin Madalin. soferul peugeot-ului 206 break , cel care m-a lovit.

 

Domnul Ivana se pare ca era in masina cu un politist in civil care s-a interesat despre acest caz in amanunt, acum intelegandu-se de ce politia autostrazii il protejeaza pe domnul Ivana. Ca o paranteza, in zilele in care am fost in spital, dupa nenumarate telefoane catre domnul Ivana, acesta a telefonat pe numarul de tel al fratelui meu, crezand ca este posesorul loganului rosu din fata mea si i-a zis, citez: "Hai sa ne vedem sa-ti dau actele ca am fost la politie si le-am luat si am aranjat cu domnul politist sa-l scoata vinovat pe motociclist."

 

Am declarat la politie ca nu depun plangere penala, ci ca voi merge pe parte civila pentru a-mi recupera dauna motocicletei.

Domnul Ivana inca refuza sa raspunda la telefon, eu incercand de mai multe ori sa iau legatura cu dansul pentru a rezolva litigiul pe cale amiabila.

 

Pe data de 30 iunie expira notificare trimisa catre domnia sa de avocatul meu, tot in vederea unei concilieri pe cale amiabila, urmand ca in zilele premergatoare expirarii notificarii sa depun actiunea catre judecatorie.

 

Din pozele atasate in posturile trecute de catre Mirciulik si alti user-i, se observa un barbat in tricou albastru si pantaloni scurti albi si in papuci care apare mai in toate pozele langa mine, la un momendat completand ceva intr-un caiet.

 

Se pare ca domnul descris mai sus este politaiul in civil care era in masina cu domnul Ivana.

 

Daca il recunoaste cineva si puteti sa-mi dati detalii despre dansul cat si despre domnul Ivana(eu nu stiu cum arata), daca apare in poze, va rog sa scrieti aici.

 

Voi atasa cateva poze spre a lamurii eventuale neintelegeri!

 

23896108215575tz2.jpg

33706574715575yb0.jpg

81052758015575dy7.jpg

 

In ultima poza apare domnul Ivana???

 

90342211015575bx0.jpg

 

Multumesc anticipat pentru ajutor, si/sau pentru eventuale sfaturi, indicatii, sugestii!!!

marfa!

te-ai scos. ar fi bine, eventual, sa-ti iei un pistol si sa-ti zbori creierii, asa ivana poate va fi satisfacut pe deplin..... si gaborul care era cu el.

era bine daca ai fi inregistrat convorbirea telefonica a fratelui tau. cred ca iesea misto faza. ce sa-i faci, asta e coruptia. imi pare rau de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up...

omu' are nevoie de ajutor.

pana acum a sarit doar unu' sa puna sare pe rana....

satanistu' p_lii, care nu poate sa stea singur pe saitu' lui.

 

PS: ma scuzi! sunt sigur ca live esti de toti banii.... dar pe forum ti-as prinde degetele-n pian :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up...

omu' are nevoie de ajutor.

pana acum a sarit doar unu' sa puna sare pe rana....

satanistu' p_lii, care nu poate sa stea singur pe saitu' lui.

 

PS: ma scuzi! sunt sigur ca live esti de toti banii.... dar pe forum ti-as prinde degetele-n pian :cheers:

 

stii sa citesti dincolo de cuvinte?

ceea ce am spus eu e mai mult decat o parere de rau, un gust amar pe care mi l-a lasat nenorocitul asta de accident, desi nu am absolut nici o implicare. amaratul ala de arlequin e si facut bucati si cu banii luati si dobitocii aia nu vor decat sa-l scoata tot pe el vinovat. eu nu am sarit sa pun sare pe rana, pur si simplu mi-am manifestat parerea de rau intr-o forma ironica. sunt constient de faptul ca nu am cum sa-l ajut decat moral. si majoritatea celor care citesc aici, desi se dau ca fac, ca boicoteaza, ca dreg, nu au cu ce sa-l ajute. arlequin e constient de asta. da, poate ca mai apare unul altul care, din intamplare, poate ca ii recunosc pe cei doi papagali, ivana si garcea ala gealat, dar, lupta asta e a lui si ii doresc sa castige. nu ma lua tu cu injurii din astea de doi lei, ca nu vreau sa ma cert cu tine aiurea, daca-mi aduc bine aminte, am mai avut vreo 2-3 ciondaneli, tot din cauza faptului ca esti repezit in declaratii. am bestelit destul topicul asta in trecut, hai sa lasam acum ciondaneala.

arlequin, tu ce vrei, de fapt, doar sa-ti repari motocicleta?

de ce nu faci plangere penala impotriva lui?

avocatul pe care il ai ti-a zis ca nu ai nici o sansa, sau ce?

sincer acum, musamalizeaza ei asa, la nivelul asta, dar, daca se ajunge in instanta, nu cred ca se incurca nimeni sa musamalizeze ceva pentru cateva mii de euro. nu cred ca ivana ala ar fi in pericol sa faca parnaie, desi e vatamare corporala. ceea ce e mai nasol este faptul ca nu vrea sub nici o forma sa ia legatura cu tine, ceea ce e dubios si ceea ce denota faptul ca inca incearca sa "aranjeze" lucrurile, asa cum ai observat si tu din acel telefon. in concluzie, du-te in instanta cat mai repede, pastreaza motocicleta asa cum e pentru o contraexpertiza, in cazul in care asta reuseste sa-si faca meandrele.

 

stii sa citesti dincolo de cuvinte?

ceea ce am spus eu e mai mult decat o parere de rau, un gust amar pe care mi l-a lasat nenorocitul asta de accident, desi nu am absolut nici o implicare. amaratul ala de arlequin e si facut bucati si cu banii luati si dobitocii aia nu vor decat sa-l scoata tot pe el vinovat. eu nu am sarit sa pun sare pe rana, pur si simplu mi-am manifestat parerea de rau intr-o forma ironica. sunt constient de faptul ca nu am cum sa-l ajut decat moral. si majoritatea celor care citesc aici, desi se dau ca fac, ca boicoteaza, ca dreg, nu au cu ce sa-l ajute. arlequin e constient de asta. da, poate ca mai apare unul altul care, din intamplare, poate ca ii recunosc pe cei doi papagali, ivana si garcea ala gealat, dar, lupta asta e a lui si ii doresc sa castige. nu ma lua tu cu injurii din astea de doi lei, ca nu vreau sa ma cert cu tine aiurea, daca-mi aduc bine aminte, am mai avut vreo 2-3 ciondaneli, tot din cauza faptului ca esti repezit in declaratii. am bestelit destul topicul asta in trecut, hai sa lasam acum ciondaneala.

arlequin, tu ce vrei, de fapt, doar sa-ti repari motocicleta?

de ce nu faci plangere penala impotriva lui?

avocatul pe care il ai ti-a zis ca nu ai nici o sansa, sau ce?

sincer acum, musamalizeaza ei asa, la nivelul asta, dar, daca se ajunge in instanta, nu cred ca se incurca nimeni sa musamalizeze ceva pentru cateva mii de euro. nu cred ca ivana ala ar fi in pericol sa faca parnaie, desi e vatamare corporala. ceea ce e mai nasol este faptul ca nu vrea sub nici o forma sa ia legatura cu tine, ceea ce e dubios si ceea ce denota faptul ca inca incearca sa "aranjeze" lucrurile, asa cum ai observat si tu din acel telefon. in concluzie, du-te in instanta cat mai repede, pastreaza motocicleta asa cum e pentru o contraexpertiza, in cazul in care asta reuseste sa-si faca meandrele.

mirciulika ar trebui sa te poata ajuta cel mai mult dintre cei care sunt pe acest forum si, sunt convins ca o face, desi nu prea a mai dat multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ciondaneli... polemici...

 

gata! am citit! esti ala cu 3cm in spatele masinii din fata, calare cu flashurile!

Ma scuzi ca am fost asa rau si repezit

 

Acum la fel am inteles ca ar trebui sa-si traga un glont in cap

Cand sunt atatea variante, tu deprimi omu' cu gloantele-n cap.

 

 

Ps: am fost si eu intr-o situatie de genul asta cu un putopalmist de bani gata cu parinti si la politie si la parchet si peste tot. De primeam numai raspunsuri din legi care nu aveau nici o treba cu situatia noastra.

 

Ideea e sa nu renunti, ca dreptate se face.

 

Apare cineva? Aparusera cativa care au avut cunostinte in momentul acela pe autostrada.

 

 

PS: Ne vedem la biserica? Sau te ia cu lesin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ciondaneli... polemici...

 

gata! am citit! esti ala cu 3cm in spatele masinii din fata, calare cu flashurile!

Ma scuzi ca am fost asa rau si repezit

 

Acum la fel am inteles ca ar trebui sa-si traga un glont in cap

Cand sunt atatea variante, tu deprimi omu' cu gloantele-n cap.

 

 

Ps: am fost si eu intr-o situatie de genul asta cu un putopalmist de bani gata cu parinti si la politie si la parchet si peste tot. De primeam numai raspunsuri din legi care nu aveau nici o treba cu situatia noastra.

 

Ideea e sa nu renunti, ca dreptate se face.

 

Apare cineva? Aparusera cativa care au avut cunostinte in momentul acela pe autostrada.

 

 

PS: Ne vedem la biserica? Sau te ia cu lesin?

nu, dar ma trece treaba mare :blink: ori vrei sa te insori? de ma chemi la biserica?

hai ca iar devenim offtopic

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incer acum, musamalizeaza ei asa, la nivelul asta, dar, daca se ajunge in instanta, nu cred ca se incurca nimeni sa musamalizeze ceva pentru cateva mii de euro. nu cred ca ivana ala ar fi in pericol sa faca parnaie, desi e vatamare corporala. ceea ce e mai nasol este faptul ca nu vrea sub nici o forma sa ia legatura cu tine, ceea ce e dubios si ceea ce denota faptul ca inca incearca sa "aranjeze" lucrurile, asa cum ai observat si tu din acel telefon. in concluzie, du-te in instanta cat mai repede, pastreaza motocicleta asa cum e pentru o contraexpertiza, in cazul in care asta reuseste sa-si faca meandrele.

 

de acord. Baga cu instanta, strange probe si martori. Eventual mai vorbeste si cu avocatii forumisti (sunt cativa). Eu ti-am spus ca te sustin :D

 

Insanatosire grabnica man!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am citit doar pana pe la pagina 7. nu mai rezist (e 5 dimineata) acum sa citesc mai mult.

 

am de spus si eu 2 lucruri (nu posed moto, dar respect motociclistii. am avut un scuter, dar m-a tinut 3 ore, la trantit un prieten ..):

 

1. daca exista o cale legala de a-l invinovati pe focusist, treceti la treaba. ar trebui sa luati toti legatura intre voi cei care ati fost de fata, cei de aici de pe forum, si platit un avocat bun si actionat in instanta soferul focusului. Sigur nu ii va pica bine asta. Daca masina are casco si o face, orice zgarietura ii apare peste noapte, chestia ca e chemat in instanta pt o frana pusa voit in fata cuiva nu cred ca ii pica bine.

 

2. citind pana aici (pag 7) am invatat o chestie utila. chestia cu pusul avariilor cand OPRESTI LA O COLOANA. sau la un semafor (unde este drumul in lucru). Sunt din iasi, dar pe aici prin zona nu se foloseste asta. Dar cand am facut un drum spre sibiu ... toata lumea punea avarii cand oprea la coloana formata la semafoarele unde drumul era in lucru. Da, o chestie utila, sa stie cel din spate ca ai OPRIT si nu doar ai REDUS VITEZA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Va salut,

Din cate observ...in mare parte acest accident este apropoape musamalizat, din cate imi amintesc nenea cu ochelari de soare vorbea cu politisti spunandu-le pe numele mic, fiecaruia dintre ei.

De aici concluzia mea ca acea persoana era politist, prea putin probabil era sa ii cunoasca pe toti.

 

Din cauza simplului fapt ca accidentul s-a intamplat in spatele meu, nu am reusit sa vad din ce masina a coborat acel "politist" dar am impresia ca a coborat din masina condusa de Dl Ivana. Nu mult dupa accident l-a anuntat pe Ivana ca el trebuie sa plece dar o sa se intoarca.

 

parerea mea:

 

Clar este politist si poate este ruda cu Ivana. De aici si musamalizarea accidentului.

 

Pentru Arlequin chiar imi pare rau si l-am asigurat in mai multe randuri de ajutorul meu.

 

 

 

Ma mandresc cu tara noastra din ce in ce mai mult, pacat ca aceasta mandrie este sucombata de scarba si greata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, in mod normal, ar trebui ca AMR sa ia o copie a dosarului de la Arlequin, declaratiile martorilor, etc si sa mearga cu ele la cel mai mare sef din Politie la care au acces, eventual Dl Christian Ciocan, care mereu apare pe la Arc, etc si sa vada ce spune acesta. Sa vada ca cineva se opune deciziei unor politisti corupti.

Si Arlequin, daca faci plangere la Politie, indiferent daca ai dreptate sau nu, tot vor fi luati la intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...